Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?

Ivan Nový

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #45 kdy: 25. 07. 2016, 08:45:52 »
Já kritizuju styl argumentace "bílí kdysi dávno dělali z černých otroky -> Češi by teď měli přijmout minimálně půlku světa, aby to odčinili", který pan Jarda s oblibou u podobných diskusí používá. Bavíme se o aktuálním problému, používejme aktuální argumenty.

Ona postupně vykrystalizovala jednoduchá rovnice. Kdo pustil "uprchlíky", ten má teď v zemi totální bordel. Kdo "uprchlíky" nepustil, ten si užívá klidu. To prostě popřít nejde, je to zjevný fakt. Osobně volím druhou variantu. A nehledejte za tím někdo zase nějaký rasismus nebo co v tom pořád hledáte - je to čistě pragmatické rozhodnutí.

Stát tu není od toho, aby se staral o občany, ale jako prostředek k dobývání cizích území. To je historický základ státu a nic se na tom nezměnilo.


TVL

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #46 kdy: 25. 07. 2016, 09:36:43 »
Stát tu není od toho, aby se staral o občany, ale jako prostředek k dobývání cizích území. To je historický základ státu a nic se na tom nezměnilo.

Fóra na rootu tu nejsou od seriozní diskuze na odborné téma, ale jako prostředek k ventilování pseudofilosofických nesmyslů. To je historický základ diskuzí na rootu a nic se na to nezměnilo :-D.

Ivan Nový

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #47 kdy: 25. 07. 2016, 10:31:23 »
Stát tu není od toho, aby se staral o občany, ale jako prostředek k dobývání cizích území. To je historický základ státu a nic se na tom nezměnilo.

Fóra na rootu tu nejsou od seriozní diskuze na odborné téma, ale jako prostředek k ventilování pseudofilosofických nesmyslů. To je historický základ diskuzí na rootu a nic se na to nezměnilo :-D.

není jen chlebem člověk živ :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #48 kdy: 25. 07. 2016, 12:08:41 »
Jardo, radši komentuj jenom ty počítače. To je pořád co kdo řekl nebo udělal sto let zpátky. Včera není dnes.

No prave, ze je. Cecham se evoluce nejak vyhnula.

Citace
Jako kdyby vina byla nějak přenosná na děti skrz několik pokolení.

Coz jsem nerekl. K bitkam na noze jsem rekl, ze rasove motivovane utoky se stale deji, prakticky beze zmeny od tech sedmdesatych let.

Citace
Nebo vlastně to ani nemusí být děti, stačí být ze stejného národa a už podle tvojí úchylné logiky můžu za to, že v sedmdesátkách někdo dal přes držku černochovi a měl bych proto vlastně držet hubu.

Coz jsem opet nerekl. To ale nic nemeni na tom, ze vetsina naroda zastava nazory, jake zastava. A ty zastava mimo jine z toho duvody, ze vetsina naroda cizince videla akorat v televizi a tak si nechaji od Blesku a politiku nakukat naprosto cokoliv. Srovnej treba dva priklady z Belgie: Brusel a Antwerpy. Prvni cizinci preteka a ultrapravicove strany tam nikdo nechce. V Antwerpach je cizincu dost malo, vetsina lidi je nezna a nesetkala se s nimi, takze spousta lidi voli fasisty.

Citace
Pokud hledíš na vlastní národ jako na největší póvl a hnůj...

Jestli to nebude souviset s tim, ze ten narod znam a vsiml jsem si neuveritelne kocentrace debilu. Toz, i jinde na tom jsou spatne.

Já kritizuju styl argumentace "bílí kdysi dávno dělali z černých otroky -> Češi by teď měli přijmout minimálně půlku světa, aby to odčinili", který pan Jarda s oblibou u podobných diskusí používá. Bavíme se o aktuálním problému, používejme aktuální argumenty.

Tento styl argumentace ovsem vidis ty, kde jsem ho nepouzil.

Cesi podepsali mezinarodni dohody, kterymi se zavazali k pomoci uprchlikum z valecnych zon. Ovsem Cesi mezinarodni dohody podepisuji s tim, ze si pak vyberou, ktere z nich hodlaji plnit. Tedy napriklad pokud se jedna o prijem EU dotaci na stavbu hnizd, tak neni zadny problem.

Citace
Ona postupně vykrystalizovala jednoduchá rovnice. Kdo pustil "uprchlíky", ten má teď v zemi totální bordel. Kdo "uprchlíky" nepustil, ten si užívá klidu. To prostě popřít nejde, je to zjevný fakt. Osobně volím druhou variantu. A nehledejte za tím někdo zase nějaký rasismus nebo co v tom pořád hledáte - je to čistě pragmatické rozhodnutí.

Ten bordel vznika hlavne tam, kde uprchliky pustili dovnit a pak je neresi. Jako treba Francouzi v tabore v Cale. A pokud mas na mysli nejake ty teroristicke utoky, tak nevpustenim uprchliku se jim nevyhnes. Hranice jsou otevrene, staci prejit kdekoliv a muzes utocit, kde se ti zachce. A tomu nezabranis ani nevpustenim uprchliku, protoze ostraha evropskych hranic v komunistickem stylu s pohranicnimi strazemi a elektrickym plotem je zcela nerealisticka.

BTW, ta rovnice vykrystalizovala hlavne v mediich, kde zjistili, z zpravy o nove kabelce Paris Hilton tahnou mene, nez nafouknute zpravy o uprchlicich, kteri zerou deti, vsechno ukradnou, vsechny znasilni a pak vsechno vyhodi do povetri.

Ivan Nový

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #49 kdy: 25. 07. 2016, 13:11:40 »
Jardo, radši komentuj jenom ty počítače. To je pořád co kdo řekl nebo udělal sto let zpátky. Včera není dnes.

No prave, ze je. Cecham se evoluce nejak vyhnula.

Citace
Jako kdyby vina byla nějak přenosná na děti skrz několik pokolení.

Coz jsem nerekl. K bitkam na noze jsem rekl, ze rasove motivovane utoky se stale deji, prakticky beze zmeny od tech sedmdesatych let.

Citace
Nebo vlastně to ani nemusí být děti, stačí být ze stejného národa a už podle tvojí úchylné logiky můžu za to, že v sedmdesátkách někdo dal přes držku černochovi a měl bych proto vlastně držet hubu.

Coz jsem opet nerekl. To ale nic nemeni na tom, ze vetsina naroda zastava nazory, jake zastava. A ty zastava mimo jine z toho duvody, ze vetsina naroda cizince videla akorat v televizi a tak si nechaji od Blesku a politiku nakukat naprosto cokoliv. Srovnej treba dva priklady z Belgie: Brusel a Antwerpy. Prvni cizinci preteka a ultrapravicove strany tam nikdo nechce. V Antwerpach je cizincu dost malo, vetsina lidi je nezna a nesetkala se s nimi, takze spousta lidi voli fasisty.

Citace
Pokud hledíš na vlastní národ jako na největší póvl a hnůj...

Jestli to nebude souviset s tim, ze ten narod znam a vsiml jsem si neuveritelne kocentrace debilu. Toz, i jinde na tom jsou spatne.

Já kritizuju styl argumentace "bílí kdysi dávno dělali z černých otroky -> Češi by teď měli přijmout minimálně půlku světa, aby to odčinili", který pan Jarda s oblibou u podobných diskusí používá. Bavíme se o aktuálním problému, používejme aktuální argumenty.

Tento styl argumentace ovsem vidis ty, kde jsem ho nepouzil.

Cesi podepsali mezinarodni dohody, kterymi se zavazali k pomoci uprchlikum z valecnych zon. Ovsem Cesi mezinarodni dohody podepisuji s tim, ze si pak vyberou, ktere z nich hodlaji plnit. Tedy napriklad pokud se jedna o prijem EU dotaci na stavbu hnizd, tak neni zadny problem.

Citace
Ona postupně vykrystalizovala jednoduchá rovnice. Kdo pustil "uprchlíky", ten má teď v zemi totální bordel. Kdo "uprchlíky" nepustil, ten si užívá klidu. To prostě popřít nejde, je to zjevný fakt. Osobně volím druhou variantu. A nehledejte za tím někdo zase nějaký rasismus nebo co v tom pořád hledáte - je to čistě pragmatické rozhodnutí.

Ten bordel vznika hlavne tam, kde uprchliky pustili dovnit a pak je neresi. Jako treba Francouzi v tabore v Cale. A pokud mas na mysli nejake ty teroristicke utoky, tak nevpustenim uprchliku se jim nevyhnes. Hranice jsou otevrene, staci prejit kdekoliv a muzes utocit, kde se ti zachce. A tomu nezabranis ani nevpustenim uprchliku, protoze ostraha evropskych hranic v komunistickem stylu s pohranicnimi strazemi a elektrickym plotem je zcela nerealisticka.

BTW, ta rovnice vykrystalizovala hlavne v mediich, kde zjistili, z zpravy o nove kabelce Paris Hilton tahnou mene, nez nafouknute zpravy o uprchlicich, kteri zerou deti, vsechno ukradnou, vsechny znasilni a pak vsechno vyhodi do povetri.
Některé problémy ale nemají řešení, proto se není třeba ani pokoušet je řešit. A jedním z nich jsou masové migrace, nebo třeba trvanlivost průběžného penzijního systému, díky kterému ta migrace byla vyvolána.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #50 kdy: 25. 07. 2016, 14:16:33 »
Některé problémy ale nemají řešení, proto se není třeba ani pokoušet je řešit. A jedním z nich jsou masové migrace, nebo třeba trvanlivost průběžného penzijního systému, díky kterému ta migrace byla vyvolána.

Rekl bych, ze resenim masove migrace je tu migraci nevyvolavat. Na to by bylo potreba uprchliky nalozit a odvezt do zemi, ktere tu migraci maji na svedomi. Tedy zejmena USA, Francie, Velka Britanie a Saudska Arabie. Plus jim vyuctovat naklady. K tomu ale nedojde, Evropa si to odsere za ne.

Jinak jsem netusil, ze migracni vlnu ze Syrie a Afghanistanu vyvolali Americani a dalsi svoloc pomoci prubezneho penzijniho systemu.

A nedelejte si iluze o tech penzijnich fondech, jake tu propaguje Klaus a Ophir. Nedavno treba v USA zkrachoval penzijni fond truckeru. Ukazalo se, ze vlastne funguje jako prubezny penzijni system a protoze se truckeri nedostatecne mnozili, tak nejsou schopni vyplacet. Cili truckeri cely zivot setrili s tim, ze jednou budou mit dobrou penzi, ale budou mit hovno. Dostanou nejake zivotni minimum a nebudou mit ani na pivo. Kdyby dali penize do banky, mozna by na tom byli lip. Ovsem do ktere, kdyz dneska banky krachuji, kdykoliv se vyskytne financni krize tymiz bankami vyvolana.

Dalsi moznosti jsou penzijni fondy, ktere penize vydelavaji investicemi, ktere se muzou ukazat riskantni a fond zkrachuje, jak ty banky.

Takze nakonec to mate prast, jako uhod. Penzijni system v podstate neexistuje, existuji akorat prubezne systemy, ktere vam vyplati neco na prilepsenou k tomu vybirani popelnic a pak zlodeji, kteri naslibuji modre z nebe a pak vam take nabidnou kapesne na prilepsenou k vybirani popelnic. A to za vyssi naklady, nez ten prubezny system, protoze se nejedna o charitu, ale neci vejvar.

čumil

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #51 kdy: 25. 07. 2016, 14:58:37 »
Nový, opět mě tvoje komenty z celého vlákna nejvíc zaujali. Řekni, jak vidíš budoucnost (10 let ?) v návaznosti na imigranty, feministky a další vlivy podobného ražení?

Lama

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #52 kdy: 25. 07. 2016, 15:30:14 »
Já kritizuju styl argumentace "bílí kdysi dávno dělali z černých otroky -> Češi by teď měli přijmout minimálně půlku světa, aby to odčinili", který pan Jarda s oblibou u podobných diskusí používá. Bavíme se o aktuálním problému, používejme aktuální argumenty.

Nehledě na to, že my Češi nemáme co odčiňovat. Koloniální a otrockou politiku jsme nepraktikovali. My jsme z kolonií měli prd.
Ani vůči tomu západu nemáme žádné závazky. Argumentace nějakými dotacemi nebo příjímáním našich migrantů v době komunismu, je na přesdržku. Ono by to chtělo spočítat, kolik tady na nás rejžujou západní firmy a kolik zisku uteklo jen tím, že se spousta podniků prodala. A na oplátku pak nám milostivě Evropa dá pár drobných, abychom si tu mohli postavit kanalizaci. K tomu kvoty na všechno možný i nemožný, jen abychom náhodou nebyli konkurencí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #53 kdy: 25. 07. 2016, 16:38:32 »
Nový, opět mě tvoje komenty z celého vlákna nejvíc zaujali. Řekni, jak vidíš budoucnost (10 let ?) v návaznosti na imigranty, feministky a další vlivy podobného ražení?

No, ja se s tou kristalovou kouli porad moc neumim. Nicmene se rozhledni a extrapoluj: Nastup ultrapravice, silici nadvlada korporaci a bank, rozlezajici se konflikty, ekonomicke problemy... Riziko, ze by snad lidi dostali rozum, je pomerne male. Lidi obvykle dostanou rozum pouze docasne, po nejake poradne valce.

Feministky a emigranti me tedy ve spanku nestrasi. Jestli se chces neceho bat, tak zkus korporatni fasismus. Jestli soudruzi podepisou TTIP a CETA, tak korporace budou za chcili rozhodovat o tvem zivotim prostredi, pracovnich podminkach, zdravi, kvalite potravin a vubec vsem, o cem usoudi, ze klade prekazky volne soutezi.

@Lama: CR sice kolonie nemela, nicmene podepsala nejake mezinarodni dohody, ze kterych vyplyvaji urcite zavazky. S nejakymi koloniemi to nema zadnou souvislost.

To, ze na nas rejzuji zapadni firmy, je dano tim, ze to tak nedouk Klaus a jeho boys nastavili. Ta spousta podniku se neprodala, ale prodal je nekdo konkretni. Casto je zamerne nechal zkrachovat, aby je mohl levne prodat kamosum. Praktika, ktera se stale deje, napriklad ve spitalech, do kterych nasazuji management, ktery naseka neresitelne dluhy, az je nutno nemocnici privatizovat. Soudruzi behem privatizace resili dulezitejsi problemy, nez treba vytvoreni funkcniho podnikatelskeho prostredi. Viz druhota platebni neschopnost, leckdy zapricinena uz tim, ze bankam trvalo nekolik mesicu, nez prevedly prachy z jednoho uctu na druhy, zatimco prijemce nemel na mzdy a nakup materialu. Problem, ktery nikdo neresil, protoze nekdo si na nem asi dobre nakradl. Takove prachy, ktere tri mesice visi v lufte, jsou pro banku prachy zadarmo a lze je treba pujcit. V celostatnim meritku to dela obrovskou castku. Podobne nikdo neresil LTO, protoze na tom se dalo nakrast, jako nikde jinde a odtud nejspise pochazi znacna cast nasi podnikatelske kasty. BTW, ty prachy za rozprodane fabriky, samozrejme hned nekdo prosustroval za zakazky kamosum nebo rovnou ukradl. Jen v CR se muze stat, ze se ztrati par miliard a nikdo neni scjopen rici kam. Takze nevim, cemu se divis. Samozrejme, jako obvykle za to muze EU, migranti a feministky.

čumil

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #54 kdy: 25. 07. 2016, 16:57:38 »
Nový, opět mě tvoje komenty z celého vlákna nejvíc zaujali. Řekni, jak vidíš budoucnost (10 let ?) v návaznosti na imigranty, feministky a další vlivy podobného ražení?

No, ja se s tou kristalovou kouli porad moc neumim. Nicmene se rozhledni a extrapoluj: Nastup ultrapravice, silici nadvlada korporaci a bank, rozlezajici se konflikty, ekonomicke problemy... Riziko, ze by snad lidi dostali rozum, je pomerne male. Lidi obvykle dostanou rozum pouze docasne, po nejake poradne valce.

Feministky a emigranti me tedy ve spanku nestrasi. Jestli se chces neceho bat, tak zkus korporatni fasismus. Jestli soudruzi podepisou TTIP a CETA, tak korporace budou za chcili rozhodovat o tvem zivotim prostredi, pracovnich podminkach, zdravi, kvalite potravin a vubec vsem, o cem usoudi, ze klade prekazky volne soutezi.

@Lama: CR sice kolonie nemela, nicmene podepsala nejake mezinarodni dohody, ze kterych vyplyvaji urcite zavazky. S nejakymi koloniemi to nema zadnou souvislost.

To, ze na nas rejzuji zapadni firmy, je dano tim, ze to tak nedouk Klaus a jeho boys nastavili. Ta spousta podniku se neprodala, ale prodal je nekdo konkretni. Casto je zamerne nechal zkrachovat, aby je mohl levne prodat kamosum. Praktika, ktera se stale deje, napriklad ve spitalech, do kterych nasazuji management, ktery naseka neresitelne dluhy, az je nutno nemocnici privatizovat. Soudruzi behem privatizace resili dulezitejsi problemy, nez treba vytvoreni funkcniho podnikatelskeho prostredi. Viz druhota platebni neschopnost, leckdy zapricinena uz tim, ze bankam trvalo nekolik mesicu, nez prevedly prachy z jednoho uctu na druhy, zatimco prijemce nemel na mzdy a nakup materialu. Problem, ktery nikdo neresil, protoze nekdo si na nem asi dobre nakradl. Takove prachy, ktere tri mesice visi v lufte, jsou pro banku prachy zadarmo a lze je treba pujcit. V celostatnim meritku to dela obrovskou castku. Podobne nikdo neresil LTO, protoze na tom se dalo nakrast, jako nikde jinde a odtud nejspise pochazi znacna cast nasi podnikatelske kasty. BTW, ty prachy za rozprodane fabriky, samozrejme hned nekdo prosustroval za zakazky kamosum nebo rovnou ukradl. Jen v CR se muze stat, ze se ztrati par miliard a nikdo neni scjopen rici kam. Takze nevim, cemu se divis. Samozrejme, jako obvykle za to muze EU, migranti a feministky.
Nikdo neříká že za korupcí stojej imigranti a feministky, oni ostatně ani korupci nepotřebujou, do prvních nacpou prachy občani a do těch druhých ostatně taky.

Má otázka především směřovala na celospolečenské tendence zasazené do bezpečnostního rámce jedince.

Řečeno pro idioty: chci bejt v evropě za 5 10 let?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #55 kdy: 25. 07. 2016, 17:07:34 »
Řečeno pro idioty: chci bejt v evropě za 5 10 let?

Otazka je take, kam bys asi tak sel, kdyz je to vsude stejne nebo horsi. Jestli vis o nejake jine planete a mas dopravu, tak dej vedet.

čumil

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #56 kdy: 25. 07. 2016, 17:34:41 »
Řečeno pro idioty: chci bejt v evropě za 5 10 let?

Otazka je take, kam bys asi tak sel, kdyz je to vsude stejne nebo horsi. Jestli vis o nejake jine planete a mas dopravu, tak dej vedet.
To je druhej problém. Úplně postačí kamkoli kde to bude lepší než doma.

jx void

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #57 kdy: 25. 07. 2016, 21:31:07 »
Diskuzi cist nebudu, ale spory s vedenim jsou pro me horsi nez nejake financni detaily. Uz jsem kvuli tomu vypoved dal.

javaman

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #58 kdy: 25. 07. 2016, 21:32:28 »
Dobře jsi udělal. Jsme s tebou!

PetrM

Re:Už jste někdy opustili práci kvůli ostatním zaměstnancům?
« Odpověď #59 kdy: 26. 07. 2016, 08:19:42 »
Mám takový problém, že už od nástupu do práce moc nevycházím se svým nadřízeným. Myslím, že jsou tam oboustrané nesympatie, prostě jsme si vůbec nesedli jako lidi. On mi přijde jako totální hňup a hulvát, který by se měl ve svém věku už chovat trochu jinak, zvlášť s přihlédnutím k tomu, na jaké pozici působí. Bohužel s ním musím být 8 hodin v kanclu a poslouchat jak je nejlepší a to mi zrovna nevoní.

Už jste někdy opustili práci kvůli nějakému jinému zaměstnanci?

Samozřejmě. Když jsem třeba měl v popisu práce analyzovat problémy, který na potvoru způsobil můj šéf. Udělal jsem prezentaci s rozborem, nikde jsem ho explicitně nezmínil, takže to nepochopil (co by taky člověk mohl čekat od pingla, který udělal IT kariéru jenom na základě lezení do análních otvorů) a on pak odprezentoval svýmu šéfovi přiznání  :D Jeho nadřízení to pochopili, byl půl roku bez prémií a chtěli po něm zaplatit škodu. Výhružky fyzickou likvidací za jeho neschopnost jsem fakt neměl zapotřebí a hlásit se dobrovolně jako viník jeho průšvihů jsem taky nehodlal. Tak jsem mu řekl, že za týden nastupuju jinde a ať podepíše papír, protože on neumí s lidma vyjít, ale jenom vyběhnout.

Aktuálně přesně před rokem, tam mají ve firmě dokonce jedno celý pětičlenný oddělení, který mělo v popisu práce vytáčet a shazovat zaměstnance. Navíc nadřízení v US, kteří z nás dělali nesvéprávný idioty, co ani neumí svoje řemeslo... Nějak jsem to neměl zapotřebí.