Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?

nahodny kolemjdouci

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #15 kdy: 23. 07. 2016, 09:17:36 »
"Proč protistrana prostě nenabídne sama nějaké mzdové ohodnocení?"

Mj. protože smyslem pohovoru není jen dospět k částce, ale zjistit, co kandidát od dané pozice očekává, jak se s ním jedná, jestli si vzájemně rozumíme, atd. Zejména v dnešní době, kdy je uchazečů strašně málo, chodí na pohovory nejčastěji (alespoň u nás) lidi, co sice mají technické znalosti, ale jsou konfliktní, nespolehliví a jinak lidsky problémoví. Přijmout takového člověka může znamena rozklad celého týmu.

Nebo jen mají třeba větší ambice, než daná pozice umožňuje. Už jsem třeba zažil pohovor, kdy si dotyčný řekl asi 80, když jsme pro něj měli cca 45-50. Během dalšího průběhu pohovoru se ukázalo, že jeho požadavek je asi přiměřený jeho schopnostem, ale na tu pozici (junior QA) se prostě nehodil. Tak jsme se přátelsky rozloučili a neztráceli čas dalšími koly pohovoru.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #16 kdy: 23. 07. 2016, 10:25:43 »
Hej moze byt, len matne som si spominal na tu ulohu, tak som sa pokusil aspon ako tak ju napisat. Dik za upresnenie. Teraz uz len cakajme na javamana a jeho vysledok s postupom. Dufam, ze napise, ze on lopatacke veci riesit nebude 😃

Javaman triviality neresi, to je pro lopaty.

pedro

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #17 kdy: 23. 07. 2016, 11:45:53 »
Protoze Ti v te chvili nedelaji nabidku, ale snazi se z Tebe vyrazit informaci, kterou bys jim normalne nedal.

Lemming

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #18 kdy: 23. 07. 2016, 12:19:06 »
Už jsem třeba zažil pohovor, kdy si dotyčný řekl asi 80, když jsme pro něj měli cca 45-50. Během dalšího průběhu pohovoru se ukázalo, že jeho požadavek je asi přiměřený jeho schopnostem, ale na tu pozici (junior QA) se prostě nehodil. Tak jsme se přátelsky rozloučili a neztráceli čas dalšími koly pohovoru.

No a kdybyste ten plat uvedli předem, tak jste si vzájemně ušetřili čas :)

Ludek

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #19 kdy: 23. 07. 2016, 13:59:19 »
Protoze me ted asi nejake pohovory budou cekat - hledam si praci v oboru - kdyz mluvite o platu bavime se o hrubem? Zmenil se nejak zpusob pohovoru nebo jak to vypada - naposledy jsem neco takovyho absolvoval pred cca 8 roky a uz si to nevybavuju. Delaji se nejake testy? Vzdycky jsem mel nervy kdyz bylo jednani 2-3 kolove...  ;)


javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #20 kdy: 23. 07. 2016, 16:09:59 »
Už jsem třeba zažil pohovor, kdy si dotyčný řekl asi 80, když jsme pro něj měli cca 45-50. Během dalšího průběhu pohovoru se ukázalo, že jeho požadavek je asi přiměřený jeho schopnostem, ale na tu pozici (junior QA) se prostě nehodil. Tak jsme se přátelsky rozloučili a neztráceli čas dalšími koly pohovoru.

No a kdybyste ten plat uvedli předem, tak jste si vzájemně ušetřili čas :)

Přesně tak, ale tak to lopaty nedělají. Ony raději ztrácí svůj i cizí čas. Vždy je lepší se po telefonu ujistit, jestli si "rozumíme".

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #21 kdy: 23. 07. 2016, 16:12:45 »
Protoze me ted asi nejake pohovory budou cekat - hledam si praci v oboru - kdyz mluvite o platu bavime se o hrubem? Zmenil se nejak zpusob pohovoru nebo jak to vypada - naposledy jsem neco takovyho absolvoval pred cca 8 roky a uz si to nevybavuju. Delaji se nejake testy? Vzdycky jsem mel nervy kdyz bylo jednani 2-3 kolove...  ;)

Možná by to chtělo před pohovorem kurz psaní, abys tam nevypadal jako tady. Co hledáš a jakou máš praxi?

jurdo

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #22 kdy: 23. 07. 2016, 16:15:28 »
Javaman daj tie dve cisla a postup ako si k nim prisiel. Netrolluj a nestrapnuj sa viac

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #23 kdy: 23. 07. 2016, 16:54:01 »
Možná by to chtělo před pohovorem kurz psaní, abys tam nevypadal jako tady. Co hledáš a jakou máš praxi?

Wow! Cely prispevek, dve kompletni vety a neni tam ani jedna lopata!

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #24 kdy: 23. 07. 2016, 17:16:40 »
Ona je tam schovaná, ale jemný náznak stačí.

Trident

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #25 kdy: 23. 07. 2016, 18:47:10 »
To je naivita studentíka, myslí si, že právě a jen na něho všude čekají. Ještě rád bude dělat za dvacet hrubýho, když musí platit nájem a splátky na auto.

Pokud neřeknou kolik ti dají, tak jseš prostě nevyhovující a vypadni. Práce u takový firmy by určitě netrvala dlouho, jen bys jim udělal co potřebují a ještě ve zkušební době by tě vyrazili.
Za dvacet hrubyho muze jezdit s traktorem a jeste bude mit drivi zdarma... Nevim kde zijes. My absolventum davame minimalne 40. Ale musi aspon umet zbleptnout anglicky a mit nejakou predstavu o tom je pocitace funguji. Coz prgosum kteri zazili jen vyssi jazyky jaksi chybi.
V zivote taky muzu spadnout na 40. Ale nebudu muset jak pokemon makat cely tyden ale jen par dni v tydnu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #26 kdy: 23. 07. 2016, 19:12:41 »
Ona je tam schovaná, ale jemný náznak stačí.

To nam nedelej! K lopatam musis hovorit polopaticky.

Martin

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #27 kdy: 24. 07. 2016, 08:45:32 »

Ale musi aspon umet zbleptnout anglicky a mit nejakou predstavu o tom je pocitace funguji. Coz prgosum kteri zazili jen vyssi jazyky jaksi chybi.
[/quote]
To mě zajímá. Jaké jazyky by měli zažít ? I Céčko je vyšší jazyk, takže Assembler ? Ještě jsem neviděl takový požadavek v inzerátu, ani v případě Embedded (vsadím se, že to je Váš případ). Tam se obvykle požaduje znalost nějakého nízkoúrovňového protokolu, RTOS, ale ne "jak počítače fungují".

jurdo

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #28 kdy: 24. 07. 2016, 09:20:29 »
Preco by preboha ludia, ktori nezacinali s assemblerom, nevedeli, ako funguje pocitac? Co to s tym ma spolocne? Lol, prispevky niektorych si vazne na pousmiatie. :)

Trident

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #29 kdy: 24. 07. 2016, 10:52:48 »

Ale musi aspon umet zbleptnout anglicky a mit nejakou predstavu o tom je pocitace funguji. Coz prgosum kteri zazili jen vyssi jazyky jaksi chybi.
To mě zajímá. Jaké jazyky by měli zažít ? I Céčko je vyšší jazyk, takže Assembler ? Ještě jsem neviděl takový požadavek v inzerátu, ani v případě Embedded (vsadím se, že to je Váš případ). Tam se obvykle požaduje znalost nějakého nízkoúrovňového protokolu, RTOS, ale ne "jak počítače fungují".
[/quote]
No nemusis byt hnidopich a psat jako bys nevedel co tim myslim v kontextu veci;). Uz jsem cekal link z wikipedie na presnou definici. Jde o zakladni povedomi procesor,pamet,registry,virtualni pamet a takove veci ciste jen zaklady. Podrobnosti se clovek douci kdyz to je treba. Jenomze takove zaklady i tem beznym progrosum dneska chybi a je to des.

Mam na mysli zejmena netaky a kafare. Puvodni delfini,placalove lidi co zvladaji asm nejakeho procesoru a nesmim zapomenou na dirkovane inzenyry jsou ok a obcas maji v hlave nejake ty archaicke zbytecnosti (pametova mapa ZX Spectrum:).
Ja jen ze kdyz kvaknu na progrose ze se soucasnym samomodifikujicim kodem to bude mit na harvardske architekture tezky tak aby na mne necucel jak husa do flasky co to je. Boha jeho vzdyt se to dneska snad uz probira nekde na prumkach... No jeste ze nemam skoly ani titul... a vlastne nejsem programator.
Ano ta cast vyvoje dela embedded veci, ale pak jsou tu i dalsi veci ktere chroustaji systemy kde staci jen zakladni povedomi o funkci a provozu  ( mainframe oddeleni, rezervacni systemy, naky radarovy softy, banky atd.) ale jsou tu i programatori kteri by jednou proboha taky mohli vedet kdy dana informace je opravdu fyzicky propsana na zarizeni, nebot az bude chtit inspektor z te vypalene skatule dostat data ven, tak buffer muze jit hledat do kremikoveho nebe...
Ty zaklady progros potrebuje aby si uvedomil: aha tady je neco blbe uz z hlediska architektury nebo aby vedel ze si ma neco ujasnit s hardwerarema. Ne ze bude mesic prgat aby zjistil ze je nekde blbe propojeny drat.