Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #30 kdy: 24. 07. 2016, 11:35:03 »
Spravny programator programoval Ural 1 binarnimi tlacitky primo ve strojovem kodu. ;-)


Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #31 kdy: 24. 07. 2016, 12:25:22 »
Proč protistrana prostě nenabídne sama nějaké mzdové ohodnocení
Doporučuju text od Yuhua - http://prace.rovnou.cz/vyjednavani-platu.html,
nicméně TL/DR: mám podezření, že jsi nepochopil, jak vyjednávání funguje.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #32 kdy: 24. 07. 2016, 12:44:03 »
A není to trochu komplikované? Představoval bych si 250, řeknu 120 jako votvírák a stejně většina lidí jen s lítostí oznámí, že mají lepší (levnější lopatu). K čemu to pak je?

Když rovnou řekne, že má jen 150, tak alespoň budu vědět, že prostě se můžeme dohodnout. Když neřekne nic, nepřijdu a on nachytá lopaty.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #33 kdy: 24. 07. 2016, 12:52:28 »
A není to trochu komplikované?
Dost netechnickejch věcí se dělá z historickejch důvodů, různý tanečky u různejch jednání mezi to patřej. To máš stejný jako s nezapínáním dolního knoflíku kvádra, logicky nezdůvodníš :)

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #34 kdy: 24. 07. 2016, 12:53:48 »
OK, to by dávalo smysl. Prostě takový ty píčoviny, který neřeším a nedělám.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #35 kdy: 24. 07. 2016, 12:55:09 »
@javaman: Zamestnavatele netusi, jakou si tim zpusobuji ztratu.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #36 kdy: 24. 07. 2016, 13:04:14 »
To já přece vím, ale nevím, jak to těm lopatám vystělit. Když Pepa s matfyzem chtěl jen lopaťáckých 60, tak proč tamten ten chtěl dvojnásobek? A už tam mají neschopného Pepu lopatu, který se tváří, že všemu rozumí.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #37 kdy: 24. 07. 2016, 13:19:09 »
Ale dík za článek, alespoň vím, že HR lopaty hrají nějakou hru a jediný fér jsem tam byl já.

Martin

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #38 kdy: 24. 07. 2016, 13:22:40 »
No nemusis byt hnidopich a psat jako bys nevedel co tim myslim v kontextu veci
Ano musím. Věta "Coz prgosum kteri zazili jen vyssi jazyky jaksi chybi", je na můj vkus málo diplomatická. Já jsem sice zažil i ten assembler a přístup na hardware PC instrukcemi in, out. Ale nemyslím, že průměrný programátor "jen" vyššího jazyka je nějaká "lopata" bez představy o fungování počítače.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #39 kdy: 24. 07. 2016, 13:25:33 »
Co já potkal javové kolegy, tak je to pravda. Většinou ani nevědi, jak funguje jejich framework. Natož nějaká paměť :D Ale to je tím, že dneska "programuje" kdejaká lopata. Assembler nikdo zažít nemusí, ale hodí se docela často i u Javy, takže nemusíš být stoletý dědek, abys ho uměl.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #40 kdy: 24. 07. 2016, 13:26:21 »
To já přece vím, ale nevím, jak to těm lopatám vystělit.

Jednoduse jim oznamis, ze jsi nejlepsi. O axiomech prece nemuzou pochybovat. A reknes si o dvojnasobek reditelova platu, aby nemohli rici, ze mas prehnane pozadavky.

Jinak jsem rad, ze jsi tak ferovy borec, jak jsi prave se skromnosti tobe vlastni oznamil. Mozna bys mel napsat clanek o vsech pozitivnich vlastnostech, ktere mas, abychom nemuseli s napetim cekat na ulomky informaci, ktere obcas pustis do sveta.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #41 kdy: 24. 07. 2016, 13:29:48 »
Ale to já jim skromně říkám, jen oni tomu nevěří. Si vždy vzpomenou na lopatu Pepu. Je těžké přesvědčit lopatu o něčem. Nabírat neumí, peníze nechce dát a celkově je k ničemu :(

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #42 kdy: 24. 07. 2016, 13:43:38 »
@javaman: Kdybych byl naborar, tak te vykopu ze zveri s rozbehem uz kvuli tve vrozene skromnosti.

Zašel jsem ke kterémusi z mužů podle zdání moudrých, abych buď tam anebo nikde usvědčil věštírnu z nepravdy a ukázal její odpovědi: „Tento muž je nade mne moudřejší, a ty jsi tvrdila, že já jsem moudřejší.“ A tu, když jsem ho prozkoumával – nepotřebuji ho totiž uvádět jménem, ale byl to jeden z politiků, u kterého se mi něco takového stalo, občané athénští, když jsem ho zkoumal a rozmlouval s ním –, nabyl jsem mínění, že se tento muž zdá moudrým, jak mnoha jiným lidem, tak obzvláště sám sobě, ale že moudrý není; a potom jsem se pokoušel mu ukazovat, že se domnívá, že je moudrý, ale že není. Tu jsem si tím znepřátelil i jeho i mnohé z přítomných; avšak odcházeje uvažoval jsem sám u sebe, že proti tomuto člověku jsem já opravdu moudřejší; bezpochyby totiž ani jeden ani druhý z nás neví nic dokonalého, ale tento se při svém nevědění domnívá, že něco ví, kdežto já ani nevím, ani se nedomnívám, že vím; podobá se tedy, že jsem nad něho moudřejší aspoň o něco málo, právě o to, že co nevím, ani se nedomnívám, že vím.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #43 kdy: 24. 07. 2016, 13:52:20 »
Možná proto nejsi náborář? Neuměl bys to a nemáš na to třeba ani talent.

Jinak ty kecy na konci jsou k čemu? Jsem prostě nejlepší z té firmy, na tom není nic špatného, ne? Nebo všechny firmy chtějí raději lopaty za 80, protože jsou levné? Copak je nezajímají výsledky, které můžou firmu posunout?

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #44 kdy: 24. 07. 2016, 14:51:44 »
Ale to já jim skromně říkám, jen oni tomu nevěří. Si vždy vzpomenou na lopatu Pepu. Je těžké přesvědčit lopatu o něčem. Nabírat neumí, peníze nechce dát a celkově je k ničemu :(
No a není to tím že chodíš na pohovory do firem (a to nemyslím jízlivě), kde jim pár lopaťáků prostě stačí? Obecně, všechny ty metodiky, tdd, skrumy a sprinty, nejsou tady právě od toho, aby i průměrný tým programátorů poskytl dostatečně dobrý výsledek, který je pro většinu zákazníků (a tedy i firem) dostatečně ok?