Programátor Android - nástupní plat

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #15 kdy: 20. 07. 2016, 14:25:36 »
Kód: [Vybrat]
int lopata = 0;
for (String javamanPost : javamanPosts) {
    if (javamanPost.contains("lopata")) {
        lopata = Math.addExact(lopata, 1);
    }
}
System.out.println(lopata);
Kód: [Vybrat]
java javaman
Exception in thread "main" java.lang.ArithmeticException: integer overflow
Ještě musíš javamanovi vysvětlit, co to znamená. Tohle je totiž tak lopaťácky jednoduchý, že to nedokáže pochopit, protože podobný lopatoviny už dávno zapoměl ;)


javaman

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #16 kdy: 20. 07. 2016, 14:40:58 »
To já lopaťáckejm věcem rozumím, jen je nedělám. Zase ale chápu, že lopaty to mají jinak a jsou za to rády. Takže já lopatám nic nevyčítám a nevadí mi, že chtějí zůstat lopatami. To je jako vyčítat popelářům, že je to nemůže bavit a že je to zbytečná práce.

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #17 kdy: 20. 07. 2016, 14:52:36 »
To já lopaťáckejm věcem rozumím, jen je nedělám. Zase ale chápu, že lopaty to mají jinak a jsou za to rády. Takže já lopatám nic nevyčítám a nevadí mi, že chtějí zůstat lopatami. To je jako vyčítat popelářům, že je to nemůže bavit a že je to zbytečná práce.

My ti take nevycitame, ze jsi neuveritelne trapny, ze ne?

javaman

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #18 kdy: 20. 07. 2016, 14:57:48 »
My si to nemyslíme.

kdr

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #19 kdy: 20. 07. 2016, 15:05:06 »
Výše nástupního platu je to poslední, co by měl po škole člověk po VŠ řešit. Protože na VŠ je jenom základ a na něm se dál staví. Na rozdíl od kopáče (třeba).

Tak moment, výše nástupního platu je to poslední, ale když jsem mu doporučil spočítat, kolik potřebuje a doporučil mu začít raději při zemi, tak jsem byl málem za blbce? No to požaduji veřejnou omluvu :D

Zaměstnavatele nezajímají životní náklady uchazeče o práci a je bezpředmětný, zda bydlí zadara v mamahotelu a nebo má na krku hypotéku, invalidní manželku a pět hladovejch krků.

A o kolik si má člověk říct je o tom, kolik se dává na trhu za určitý schopnosti.



Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #20 kdy: 20. 07. 2016, 15:21:47 »
Zaměstnavatele nezajímají životní náklady uchazeče o práci a je bezpředmětný, zda bydlí zadara v mamahotelu a nebo má na krku hypotéku, invalidní manželku a pět hladovejch krků.

A o kolik si má člověk říct je o tom, kolik se dává na trhu za určitý schopnosti.

Ne, zaměstnavatele to nezajímá, ale zaměstnance to MUSÍ zajímat. Když MUSÍŠ měsíčně zaplatit alespoň 15k, tak asi nevezmeš práci za 10, pokud nemáš našetřeno a není opravdu hoooodně zajímavá s výhledem do budoucna. Je to o tom, co ti práce přinese, jak moc ji chceš a jaká je nabídka. Já šel třeba před pár lety o dost tisíc s platem dolů, kvůli nové práci, protože nový zaměstnavatel byl ochotný mě vzít na práci, ke které jsem měl jen částečné profesní předpoklady, ale umožnila mi vyrůst. Ve staré jsem trčel na jednom místě, lepil průšvihy a nikam to nevedlo. Teď jsem na tom násobně líp, jak předtím. Popravdě, tenkrát jsem řekl u pohovoru ve zkušebce 30 hrubýho a uvidíme. Později mi říkal šéf, že kdybych si řekl 40, možná 45, nic by se nestalo a dostal bych to stejně, ale to člověk u pohovoru prostě neví a samozřejmě mu to nikdo neřekne, pokud není zrovna firma v personální nouzi a rovnou nevybalí zajímavou částku. Já tu práci chtěl, protože i kdybych tam byl jenom rok, tak jsem si podstatně rozšířil možnosti.

lanyz

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #21 kdy: 20. 07. 2016, 15:35:18 »
No jako 25 hrubýho je teda docela bída, na to že má člověk vysokou školu. To tady u nás v kraji mají i dělníci ve fabrice přes 20 čistýho. To pak má člověk velkou motivaci dělat práci na kterou potřebuje o dost větší kvalifikaci a znalosti za prachy skoro menší než dělník...

Vsak te nikdo nenuti, abys takovou kvalifikovanou praci delal, jestlize te motivuji POUZE PENIZE. Ona ta prace ve fabrice neni zadny med, neni to jako sedet cely den v klimatizovanem kanclu a "tvorit", na zachod jdes kdy chces, na obed kdy chces, kaficko si vypijes, pracovni doba pruzna... Ale samozrejme za 25 hrubeho v Praze zadny programator na full time opravdu nepracuje, takze neni treba propadat panice:-)

Andre

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #22 kdy: 20. 07. 2016, 17:35:59 »
No jako 25 hrubýho je teda docela bída, na to že má člověk vysokou školu. To tady u nás v kraji mají i dělníci ve fabrice přes 20 čistýho. To pak má člověk velkou motivaci dělat práci na kterou potřebuje o dost větší kvalifikaci a znalosti za prachy skoro menší než dělník...

Vsak te nikdo nenuti, abys takovou kvalifikovanou praci delal, jestlize te motivuji POUZE PENIZE. Ona ta prace ve fabrice neni zadny med, neni to jako sedet cely den v klimatizovanem kanclu a "tvorit", na zachod jdes kdy chces, na obed kdy chces, kaficko si vypijes, pracovni doba pruzna... Ale samozrejme za 25 hrubeho v Praze zadny programator na full time opravdu nepracuje, takze neni treba propadat panice:-)

Někde možná i za méně. :)

NemoVan

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #23 kdy: 20. 07. 2016, 19:21:17 »
No jako 25 hrubýho je teda docela bída, na to že má člověk vysokou školu. To tady u nás v kraji mají i dělníci ve fabrice přes 20 čistýho. To pak má člověk velkou motivaci dělat práci na kterou potřebuje o dost větší kvalifikaci a znalosti za prachy skoro menší než dělník...

Vsak te nikdo nenuti, abys takovou kvalifikovanou praci delal, jestlize te motivuji POUZE PENIZE. Ona ta prace ve fabrice neni zadny med, neni to jako sedet cely den v klimatizovanem kanclu a "tvorit", na zachod jdes kdy chces, na obed kdy chces, kaficko si vypijes, pracovni doba pruzna... Ale samozrejme za 25 hrubeho v Praze zadny programator na full time opravdu nepracuje, takze neni treba propadat panice:-)

A co tě jako motivuje, uspokojení šéfa? Kdyby mě ta práce aspoň trochu nebavila  tak jí nedělám.... Prostě si jen myslím, že když někdo nechce dělat lopatu za 25, tak to nemusí být člověk, kterýmu jde jen o peníze, to je úplně scestný. Nechci tedy nějak hanit místní osazenstvo, ale podle spousty komentářů se nestačím divit co se zde vyskytuje za lidi. Mírně mě potěšilo, že se najdou lidé co chápou že vysoká škola je skutečně dobrá v IT. Vlastně se nedivím, že říkáte 25 hrubýho je akorát, protože podle těch příspěvků je to i na některé jedince zde celkem nadstřelená částka :))

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #24 kdy: 20. 07. 2016, 19:28:03 »
No jako 25 hrubýho je teda docela bída, na to že má člověk vysokou školu. To tady u nás v kraji mají i dělníci ve fabrice přes 20 čistýho. To pak má člověk velkou motivaci dělat práci na kterou potřebuje o dost větší kvalifikaci a znalosti za prachy skoro menší než dělník...

Vsak te nikdo nenuti, abys takovou kvalifikovanou praci delal, jestlize te motivuji POUZE PENIZE. Ona ta prace ve fabrice neni zadny med, neni to jako sedet cely den v klimatizovanem kanclu a "tvorit", na zachod jdes kdy chces, na obed kdy chces, kaficko si vypijes, pracovni doba pruzna... Ale samozrejme za 25 hrubeho v Praze zadny programator na full time opravdu nepracuje, takze neni treba propadat panice:-)

A co tě jako motivuje, uspokojení šéfa? Kdyby mě ta práce aspoň trochu nebavila  tak jí nedělám.... Prostě si jen myslím, že když někdo nechce dělat lopatu za 25, tak to nemusí být člověk, kterýmu jde jen o peníze, to je úplně scestný. Nechci tedy nějak hanit místní osazenstvo, ale podle spousty komentářů se nestačím divit co se zde vyskytuje za lidi. Mírně mě potěšilo, že se najdou lidé co chápou že vysoká škola je skutečně dobrá v IT. Vlastně se nedivím, že říkáte 25 hrubýho je akorát, protože podle těch příspěvků je to i na některé jedince zde celkem nadstřelená částka :))

Já teda nevím, já jsem třeba čerstvej absolvent, budu chtít něco na částečnej úvazek. Pokud v Brně dostanu aspoň 70 na hodinu, tak to beru... Ale lidi s praxí, to je už něco jinýho no. Někdo by mohl namítnout, že za 70 na hodinu dělají lidi ve fabrice, ale u pásu moc praxe nezískám...

javaman

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #25 kdy: 20. 07. 2016, 19:33:41 »
Tak to jsi pěkná lopata. Já měl alespoň 300 i na střední. Po VŠ se počítá, že asi máš víc schopností než při střední.

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #26 kdy: 20. 07. 2016, 19:43:53 »
Tak to jsi pěkná lopata. Já měl alespoň 300 i na střední. Po VŠ se počítá, že asi máš víc schopností než při střední.
Trefil ses, pracuju s lopatou.

peter

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #27 kdy: 20. 07. 2016, 20:07:17 »
To nevim, ale v Indii mi stejnou praci udelaji za 13000 brutto a na internetu jsou taky :-)

javaman

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #28 kdy: 20. 07. 2016, 20:32:56 »
Kdyby to byla pravda, tak tam všichni nakupují.

peter

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #29 kdy: 20. 07. 2016, 20:43:02 »
Muzes si tu castku overit  :) A opravdu tam vsichni nakupuji, napriklad ten nejvetsi z velkych ERP systemu se vyviji v Indii (ne exkluzivne ale prevazne).