Programátor Android - nástupní plat

NemoVan

Programátor Android - nástupní plat
« kdy: 19. 07. 2016, 20:35:00 »
Ahoj rád bych se zeptal kolik sedá očekávat nástupní plat (respektive kolik si říct) jako juniorní android vývojář. Nejraději bych začal na IČO. Nevíte kolik tak běžně nabízejí na této pozici firmy ve velkých městech?

Jinak nějakou praxi už mám...Mám praxi během studia ve dvou firmách. Jedna co se zabývala pokladními systémy tam jsem dělal weby (PHP atd...) a nyní jsem dělám přes půl roku Java programátora (GWT, Errai), takže nějaké zkušenosti z praxe již mám...avšak neznám osobně nikoho kdo se zabývá vyloženě vývojem na Andorid

Děkuji :)
« Poslední změna: 19. 07. 2016, 20:55:26 od Roman Bořánek »


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2016, 21:59:31 »
Už mě ani nebaví pod podobnými příspěvky trollit, takže tentokrát vážně:

Rozdělíme minimální požadovaný plat na tři kategorie:

1) minimum
bydlení: 8000
jídlo: 5000
náklady na cestování do práce: 1000
malá rezerva a spoření: 1000
CELKEM: 15000

2) záliby a vyšší level
semtam pivo: +1000
bastlení: +1000
větší rezerva a spoření +2000
CELKEM: 19000

3) výhled do budoucna
děti: +5000
hypotéka: +15000
dovolená: +2000
CELKEM: 41000 + kolik chceš mít "navíc"

Pokud ti konkrétní práce nabízí cenné zkušenosti, o které máš opravdový zájem, můžeš se rozhodnout pro 1 nebo 2 nástup a adekvátní navýšení po zkušebce, pokud tam chceš být dlouhodobě, doporučuji ve zkušebce minimálně 2 (raději víc), potom se snažit přiblížit ke 3, dle zkušeností víc nebo míň.

Jedná se o částky minimální, samozřejmě čistého. Především v kategorii 3 je potom prostor na cokoliv podle zkušeností, místních poměrů a "své hodnoty", což momentálně nevíš ani ty, pokud za sebou nemáš opravdu zajímavé projekty a nemůžeme to vědět ani my. Jednotlivé položky je samozřejmě třeba upravit dle skutečnosti, přidat či odebrat atd. Není to univerzální vzorec, ale spíše hrubý nástřel toho, jak postupovat.

Jinak vycházím z toho, že je lepší se spokojit s menším platem, jelikož jsi evidentně po škole a prostor pro navyšování si buď uděláš časem sám, až poznáš vlastní cenu, případně můžeš přemýšlet o změně zaměstnavatele.

Andre

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2016, 22:40:36 »
25 000 hrubýho nástupní plat by ti mohli dát v Praze snad všude. :) Pokud teda aspoň něco v té Javě umíš. Víc bys musel asi ukecávat a přesvědčovat.

Zelenac

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #3 kdy: 20. 07. 2016, 01:44:42 »
Ne ze bych byl nejak zasvecen do problematiky, ale proc pro Android? Se nauc Qt a mas to na vsechno, i na desktop - NEE?

Tak pan by chtel vyvijet pro Android, pff.......

Dostanes 25 a budes rad.

kdr

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #4 kdy: 20. 07. 2016, 08:00:20 »
Už mě ani nebaví pod podobnými příspěvky trollit, takže tentokrát vážně:

Rozdělíme minimální požadovaný plat na tři kategorie:

1) minimum
bydlení: 8000
jídlo: 5000
náklady na cestování do práce: 1000
malá rezerva a spoření: 1000
CELKEM: 15000

2) záliby a vyšší level
semtam pivo: +1000
bastlení: +1000
větší rezerva a spoření +2000
CELKEM: 19000

3) výhled do budoucna
děti: +5000
hypotéka: +15000
dovolená: +2000
CELKEM: 41000 + kolik chceš mít "navíc"

Pokud ti konkrétní práce nabízí cenné zkušenosti, o které máš opravdový zájem, můžeš se rozhodnout pro 1 nebo 2 nástup a adekvátní navýšení po zkušebce, pokud tam chceš být dlouhodobě, doporučuji ve zkušebce minimálně 2 (raději víc), potom se snažit přiblížit ke 3, dle zkušeností víc nebo míň.


Šmarjápanno, nástupní plat ani jeho zvyšování se asi nikde nadává podle stávajících či výhledových životních nákladů uchazeče o práci. To jsou dvě úplně odlišné ekonomické kategorie.

(Jinak děti +5000 mě tady náramně pobavilo, zřejmě rodinu bude živit vydělávající manželka ;D ;D ;D a nebo je to varianta "ujely mi nohy" a řeší to pan Ali Menty ???)



NemoVan

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #5 kdy: 20. 07. 2016, 08:42:55 »
No jako 25 hrubýho je teda docela bída, na to že má člověk vysokou školu. To tady u nás v kraji mají i dělníci ve fabrice přes 20 čistýho. To pak má člověk velkou motivaci dělat práci na kterou potřebuje o dost větší kvalifikaci a znalosti za prachy skoro menší než dělník...

Platon

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #6 kdy: 20. 07. 2016, 08:52:28 »
25k/brutto je ozaj bieda. To sa neoplati. aspon 30k. To ze ma VS nehra ziadnu ulohu. Podstatne je, aby nieco vedel. Btw. kolega vystudoval ekonomiku na Masarykovej Univerzite a dostal nastupny plat 20k. Teraz je mozno niekde na 24k po roku. To mohol ist robit aj do fabriky, za taku cenu.

OT:
ako by povedal sam "javaman": "ak nepracujes za 150k a viac, tak si lopata".

NemoVan

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #7 kdy: 20. 07. 2016, 08:54:47 »
25k/brutto je ozaj bieda. To sa neoplati. aspon 30k. To ze ma VS nehra ziadnu ulohu. Podstatne je, aby nieco vedel. Btw. kolega vystudoval ekonomiku na Masarykovej Univerzite a dostal nastupny plat 20k. Teraz je mozno niekde na 24k po roku. To mohol ist robit aj do fabriky, za taku cenu.

OT:
ako by povedal sam "javaman": "ak nepracujes za 150k a viac, tak si lopata".

no ono provnávat ekonomy a informatiky je poměrně zcestné, jelikož ty počty ekonomů a informatiků, respektive jejich produkce je úplně někde jinde  ;)

Platon

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #8 kdy: 20. 07. 2016, 09:11:03 »
Toho kamarata som spomenul preto, lebo ma VS, bol na nej 5.5 roka a zacal s platom 20k, co je ozaj bieda.

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #9 kdy: 20. 07. 2016, 12:58:29 »
Zamestnavatela uz nastastie prestava zaujimat, ci mas VS, alebo ake vsetky tituly mas. Jeho zaujima co dokazes a ked ta posadi pred nejaky projekt, ako rychlo sa chytis a dokazes v nom pokracovat.

kdr

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #10 kdy: 20. 07. 2016, 12:59:43 »
Toho kamarata som spomenul preto, lebo ma VS, bol na nej 5.5 roka a zacal s platom 20k, co je ozaj bieda.

Výše nástupního platu je to poslední, co by měl po škole člověk po VŠ řešit. Protože na VŠ je jenom základ a na něm se dál staví. Na rozdíl od kopáče (třeba).

Podstatný je to aby se něco v tý práci naučil a to kam se díky tomu může dostat, jak odborně, tak i platově. Pokud koukáte jen na nástupní plat, tak sorry, ale přes třísky nevidíte les.

Zkuste se na to podívat z dru

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #11 kdy: 20. 07. 2016, 13:21:01 »

Šmarjápanno, nástupní plat ani jeho zvyšování se asi nikde nadává podle stávajících či výhledových životních nákladů uchazeče o práci. To jsou dvě úplně odlišné ekonomické kategorie.

(Jinak děti +5000 mě tady náramně pobavilo, zřejmě rodinu bude živit vydělávající manželka ;D ;D ;D a nebo je to varianta "ujely mi nohy" a řeší to pan Ali Menty ???)

Vypočítat si minimum, které potřebuji/chci, rozhodně není nic špatného, obzvlášť v situaci, pokud je někdo po škole, potřebuje rozumnou praxi a nemá ani páru, kolik si má říct. Jak jsem psal, na základě zkušeností se s tím dá výrazně pohnout, ale bohužel, "úžasnost člověka" pro potencionálního zaměstnavatele se nedá odhadovat podle pár řádků na rootu, nedokáže ji přesněji odhadnout ani ten zaměstnavatel na základě několika pohovorů, předložených diplomů a certifikátů a (ne)zjistí ji až časem. A málokdo může jako absolvent, i když s nějakou praxí, ukázat "tohle jsem dělal, tohle jsem dokázal" tak, aby z toho všem u pohovoru spadla čelist a byli rozhodnuti dotyčného zaměstnat za jakoukoliv cenu. K tomu se musí většina lidí dopracovat až později (nebo nikdy).

Co se týče nákladů na děti, to je relativní. Hlavně z manželčiny strany nás rodina zásobila takovým množstvím hadříků, hraček, nábytku, blbostí, dalšího vybavení jako kočárek, sedačka a podobných kravin, že by mi z těch 5k ještě minimálně 3k zbyly a na rodičovskou manželka v podstatě sahala jen sem tam kvůli jídlu, když jsme nenakupovali spolu a kvůli kafíčku s kamarádkama v dětských koutcích. Ještě z ní hromadu ušetřila. Potom je druhý extrém, někdo takovou rodinu nemá, dítě má od mala zdravotní problémy atd a potom je těch 5k zoufale málo. Ale jak jsem psal, byl to nástřel k zamyšlení, ne pevná šablona.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #12 kdy: 20. 07. 2016, 13:23:58 »
Výše nástupního platu je to poslední, co by měl po škole člověk po VŠ řešit. Protože na VŠ je jenom základ a na něm se dál staví. Na rozdíl od kopáče (třeba).

Tak moment, výše nástupního platu je to poslední, ale když jsem mu doporučil spočítat, kolik potřebuje a doporučil mu začít raději při zemi, tak jsem byl málem za blbce? No to požaduji veřejnou omluvu :D

javaman

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #13 kdy: 20. 07. 2016, 13:55:34 »
Výše nástupního platu je to poslední, co by měl po škole člověk po VŠ řešit. Protože na VŠ je jenom základ a na něm se dál staví. Na rozdíl od kopáče (třeba).

Ty si asi upad, ne? Takže 6 let studia/praxe na škole nemá žádnou cenu? Proč tam teda chodit? Nástupní mzda je hodně důležitá. Pokud bys dostal jako běžná lopata, tak jsi studoval úplně zbytečně. Už tě vidím, jak v 25 děláš za 20, když lopaty ve stejném věku mají 45. Tomu říkám super nápad.

lopata

Re:Programátor Android - nástupní plat
« Odpověď #14 kdy: 20. 07. 2016, 14:14:19 »
Kód: [Vybrat]
int lopata = 0;
for (String javamanPost : javamanPosts) {
    if (javamanPost.contains("lopata")) {
        lopata = Math.addExact(lopata, 1);
    }
}
System.out.println(lopata);
Kód: [Vybrat]
java javaman
Exception in thread "main" java.lang.ArithmeticException: integer overflow