Jak hledáte práci?

poseidon

Jak hledáte práci?
« kdy: 17. 07. 2016, 20:41:03 »
Zdar, zajímalo by mě jak je to u vás s hledáním práce? Máte nějakou stránky se seznamem firem kde je napsáno jaké technologie používají? Nebo se díváte nabídky na jobs.cz? Nebo jen čekáte na nabídku s profilem na linked?
« Poslední změna: 21. 07. 2016, 16:10:27 od Roman Bořánek »


kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #1 kdy: 17. 07. 2016, 21:13:46 »
Obecně odpovím na pár nabídek na jobs.cz, pak se ozvou personálky a během týdne se mi s novými nabídkami ozývají samotné personálky, kde jsem byl na pohovoru. Jednou se mi ozvala personálka v závislosti na mém profilu na linkedin, obecně linkedin je dost používaný, ale já ho třeba teď vůbec nepoužívám, nemám tam v profilu nic a stejně jsem našel dobře placenou práci.

Co považuji za důležité je se spíše soustředit a oslovovat pár vybraných firem a personálek, hlavně nerozesílat spam všude možně.

Jenda

Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #2 kdy: 17. 07. 2016, 21:52:42 »
Už jsem to tu psal, první zakázky jsem získal v brmlabu a v hospodě na afterparty InstallFestu, a pak si mě začali navzájem různí lidé doporučovat a rozjelo se to.

Pak je prý ještě dobré mít spíš než LinkedIn aktivní, nerad to říkám, GitHub, snad by šla i nějaká normálnější služba podobného charakteru.

expert

Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #3 kdy: 17. 07. 2016, 21:59:37 »
Pak je prý ještě dobré mít spíš než LinkedIn aktivní, nerad to říkám, GitHub, snad by šla i nějaká normálnější služba podobného charakteru.

Proč proboha GitHub? Jak souvisí (ne)aktivita na GitHubu s tím, jestli je dotyčný dobrý nebo špatný developer?

Doporučuji přečíst https://blog.jcoglan.com/2013/11/15/why-github-is-not-your-cv/

Lama

Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2016, 22:32:48 »
To je vážně takovej problém projít si forum jestli už se to tu nediskutovalo?
http://forum.root.cz/index.php?topic=13457.0


v1sitor

Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #5 kdy: 17. 07. 2016, 22:36:18 »
tam je otazka ako hladat sukromne zakazky na zivnost ak tomu chapem.... ja sa pytam o klasicke povolanie full time

Jenda

Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #6 kdy: 18. 07. 2016, 02:59:56 »
Pak je prý ještě dobré mít spíš než LinkedIn aktivní, nerad to říkám, GitHub, snad by šla i nějaká normálnější služba podobného charakteru.

Proč proboha GitHub? Jak souvisí (ne)aktivita na GitHubu s tím, jestli je dotyčný dobrý nebo špatný developer?

Doporučuji přečíst https://blog.jcoglan.com/2013/11/15/why-github-is-not-your-cv/
Tak především: Já tvrdím, že headhunteři se koukají na GitHub. Ty se snažíš mé tvrzení vyvrátit tím, že říkáš, že headhunteří se koukají na github (čímž mi dáváš za pravdu) a že je to špatně (přičemž já nepsal nic o tom, že by to bylo dobře, dokonce jsem to uvedl „nerad to říkám“).

Mimochodem minimálně některé použité argumenty mi přijdou praštěné. Například jeden říká, že jeho GitHubový profil je bordel. Jo, to taky něco vypovídá ;). A že je to taky technický problém GitHubu, proto píšu „nějaká normálnější služba podobného charakteru“. Třeba osobní gitweb/cgit, kde si dáš ty důležité projekty do skupiny nahoru.

Citace
We prize the idea of meritocracy and weigh merit on contribution to OSS. Those who contribute the most, goes the general belief, have the most merit and are deemed the most deserving.

Ne, myslím, že nikdo nechce nikoho zaměstnat za to, že si to zaslouží, ale prostě se dívá, co umí a jak pracuje.

Citace
Marginalized people in tech - women, people of color, people with disabilities, LGBTQ people, and others - have less free time for a few major reasons: dependent care, domestic work and errands, and pay inequity.

Někdo by mohl tento argument zneužít tak, že řekne, že asi mají i méně času se vzdělávat a získávat zkušenosti v oboru

expert

Re:jak hledáte práci?
« Odpověď #7 kdy: 18. 07. 2016, 08:14:37 »
Citace
Tak především: Já tvrdím, že headhunteři se koukají na GitHub.

Chtěl bych vidět headhuntera, jak posuzuje kvalitu programátora podle profilu na GitHubu. Co se hodnotí?

  • Fotka?
  • Počet followerů? 0==looser?
  • Nebo ta zelená heatmapa "contributions last year"?
  • Nebo se hodnotí kvalita kódu u projektů?  Jak pozná, jestli není projekt jen forknutý odjinud?