Potřebné znalosti pro pozici Java junior

Martin

Re:Potřebné znalosti pro pozici Java junior
« Odpověď #60 kdy: 14. 07. 2016, 18:43:19 »
Když už tak bych spíš C++man. Javu dělám jen v práci a moc ji nemusím.


Petr

Re:Potřebné znalosti pro pozici Java junior
« Odpověď #61 kdy: 14. 07. 2016, 19:18:20 »
storovana procedura je vzdy rychlejsia, ako to robit cez nejaky framework, ktory pouziva ci uz Java, alebo C#, ci ine jazyky. Jednoducho je to holy fakt.
V praxi jsou případy, kdy to tak není (ale uznávám, že to není často). Pokud si to přiznáte, ušetříte si spoustu nepříjemností.

javaman

Re:Potřebné znalosti pro pozici Java junior
« Odpověď #62 kdy: 14. 07. 2016, 19:22:59 »
Obavam sa, ze Martin si ty javaman ;). Vymyslel si si novu prezyvku, napisal podobny nazor tvojmu, aby to vyzeralo tak, ze niekto s tebou suhlasi. Stavim sa, ze ty ani zensku nemas, neschopna lopato ;)

Bereš na to nějaký léky?

Ženská pro vývojáře? Ženské jsou jen pro neschopné lopaty. Správný vývojář nikoho nemá, ale to lopatám nevysvětlíš. Bych tipoval, že buď máš a nebo alespoň hledáš. Jako správná lopata webového stylu.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Potřebné znalosti pro pozici Java junior
« Odpověď #63 kdy: 14. 07. 2016, 19:31:20 »
Nechci obhajovat šmudlání a přistupuji k němu, teprve při problému. Pokud join trvá dlouho, zkusím obě možnosti a zvolím rychlejší. Nebo když se objeví časová koincidence mezi pouštěním sestavy a havárií jinde. Ono by to asi jinak chodilo na pořádném hw a pořádné db. Naše firma nechápe, že pro m2m systém se stovkami zpráv za sekundu nestačí stejná platforma jako pro e-shop s pěti zákazníky za den.
Další důvod pro šmudlání může být spojení tabulek přes více databázových serverů, což také nebyl můj nápad. Ale můžu akorát šoupat nohama. Nejsem proti distribuované datbázi, pokud spolu umí komunkovat, což ty naše neumí (firebird, mysql, postgresql, mssql).
V podobné firmě jsem pracoval několik let v naději, že to někdo pochopí. Nepochopil. Bylo levnější zaměstnávat dva lidi navíc kvůli věčným problémům a naštvaní zákazníci nikoho nezajímali. Nakonec jsem udělal pápá, protože lepit průšvihy na starých krámech mě ani neuspokojovalo, ani to nepřinášelo žádný růst. Teď už delší dobu lepím průšvihy na nových krámech, každou chvíli se něco posouvá dopředu, upgraduje, zkouší, dostal jsem se ke skutečným databázím, ke clusterům, k opravdovým serverům, k čistokrevným UNIXům, k SANovým polím, k SAPu, nemusím kromě všeho ostatního řešit HW, ani vymýšlet zbytečné workaroundy, protože je všechno v podpoře a jsem spokojenej. Doporučuju hledat. Já se zasekl kvůli téměř rodinnému prostředí a kamarádům, ale nakonec bych v bývalé práci skončil bez kontaktu s realitou a až by firma zkrachovala (což je jen otázkou času), byl bych v řiti a mohl bych jít kopat kanály.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Potřebné znalosti pro pozici Java junior
« Odpověď #64 kdy: 14. 07. 2016, 19:41:28 »
storovana procedura je vzdy rychlejsia, ako to robit cez nejaky framework, ktory pouziva ci uz Java, alebo C#, ci ine jazyky. Jednoducho je to holy fakt.
V praxi jsou případy, kdy to tak není (ale uznávám, že to není často). Pokud si to přiznáte, ušetříte si spoustu nepříjemností.
Ano, například pokud je databáze přetížená, nebo běží na nějakým starým šrotu a požadované operace jsou náročné, tak může dojít k tomu, že je rychlejší data vycucnout, zpracovat a poslat zpět. Ale to je situace dost blbá a obecně riskantní. Pokud bude mít databáze k dispozici stejný výkon, jako externí program a dělá to někdo, kdo stored procedury nedodrbe, tak by měla být vždy výkonnější. Šance, že nějakej javaman dokáže optimalizovat kód lépe, než slušná databáze a to o tolik, aby to pokrylo režije a ještě stále to bylo lepší, se limitně blíží nule.