Slušná firma v Ostravě pro Javistu?

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #15 kdy: 17. 07. 2016, 12:51:58 »
Platit komukoliv ve vyvoji pod 40k je otroctvi, nezavisle na tom, kolik stolnich fotbalku a hamak "firma" v kanclu nainstalovala. Nechapu, ze jste ochotny za neco takovyho delat, to bych sel vazne radsi nekam drevorubat.

Otroctvi? Jako ze je tam nekdo bije, kdyz se pokusi odejit? ;)


javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #16 kdy: 17. 07. 2016, 13:31:47 »
Platit komukoliv ve vyvoji pod 40k je otroctvi, nezavisle na tom, kolik stolnich fotbalku a hamak "firma" v kanclu nainstalovala. Nechapu, ze jste ochotny za neco takovyho delat, to bych sel vazne radsi nekam drevorubat.

Pro kompletního juniora ne v Praze je to v pohodě. Proč by měl začínat na 60, když se tam může po roce dostat?

Pokud to má někdo po třeba po dvou letech, tak je jasné, že je někde chyba. Za tak málo se opravdu pracovat nevyplatí. Možná tak na třetinový úvazek.

Martin

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #17 kdy: 17. 07. 2016, 13:51:28 »
Pro kompletního juniora ne v Praze je to v pohodě. Proč by měl začínat na 60, když se tam může po roce dostat?
Pokud to má někdo po třeba po dvou letech, tak je jasné, že je někde chyba.
Chyba je asi v té Ostravě. Podívejte se pracovní inzeráty a na serveru platy.cz. Těch 40 pro neřídící "seniory" je tu normál. (ve skutečně se taková pozice nazývá jen vývojář, ne senior. Je uprostřed mezi juniorem a seniorem.)

javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #18 kdy: 17. 07. 2016, 13:56:55 »
Tak třeba chyba je v tom vývojáři. Někomu stačí na senior level třeba dva roky a někdo se tam nedostane nikdy. Takže pokud bereš juniory všechny stejně, ale dáš jim šanci ukázat, co v nich je, tak v tom nevidím problém. První rok třeba 30 a druhý třeba 45.

Na druhou stranu chápu, že Ostrava je takový low-cost a to je důvod, proč tam ty firmy jsou. Buď se jim na ty peníze lidi vykašlou a nebo je dál budou využívat... za předpokladu, že něco uměj. Podle mě je lepší se na to vykašlat a jet za prací do města.

Martin

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #19 kdy: 17. 07. 2016, 14:54:40 »
@Javaman: možná tu nějaká firma dává 45, možná i 90, ale většina firem dá pod 40. Proč by taky dávaly víc než musí. Hodně firem dává ještě mizernější plat a radši nechají lidi odcházet než by přidaly.


javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #20 kdy: 17. 07. 2016, 15:03:17 »
Je to možný, ale proto tam také ty firmy dělají pobočky. Pokud je někdo dobrý, tak tam ztrácí čas, protože bude dělat jen s lopatama. Neříkám, že Praha nebo Brno jsou super města, ale pro IT asi nic lepšího není.

Pan Z. známý neznámý

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #21 kdy: 17. 07. 2016, 16:00:06 »
Proste kororace jsou neschopne, vsechny, je jedno kde.

Pan Z.

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #22 kdy: 17. 07. 2016, 16:05:49 »
Pro kompletního juniora ne v Praze je to v pohodě. Proč by měl začínat na 60, když se tam může po roce dostat?
Pokud to má někdo po třeba po dvou letech, tak je jasné, že je někde chyba.
Chyba je asi v té Ostravě. Podívejte se pracovní inzeráty a na serveru platy.cz. Těch 40 pro neřídící "seniory" je tu normál. (ve skutečně se taková pozice nazývá jen vývojář, ne senior. Je uprostřed mezi juniorem a seniorem.)

Podivej se, to moc prehanis, uvedom si, ze 10 let jsi se blizil k 40tis. - sorry ze jsem nevrly, ale jsi ty vubec normalni? V kterem korporatu ala Tieto js byl ochotny ze sebe delat tolik let s prominutim devku? To i v totalni Tesco dev firme v Ostrave kterou jsem zazil dali nastupku absolventum 25tis a zvedali mzdu o 3000,- kazdy rok., za pet let bys tam tech 40tis mel, a to byla mensi IT firma s pokleslou urovni, vyvijely se v ni shity. To je fakt silna kava tohle. Jako ty ses bud blbej anebo blbej.

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #23 kdy: 18. 07. 2016, 13:38:57 »
V Ostravě jsem prošel několik firem včetně zde zmíněného Tieta a nikde nepožadovali košili. Podle průzkumu platů těch 40 tisíc je asi reálných, ale asi pro klíčové zaměstance. Já jsem po 10 letech u stejné firmy k té částce jen přiblížil.

Proč to musí být v Ostravě ? Máš tady nemocnou matku ? Máš tady babu, která se nechce přestěhovat ? Problémy Ostravských firem jsou tři: zaprvé málo platí, zadruhé je jich málo, zatřetí jich mnoho nejde s dobou v oblasti technologií, takže časem přestaneš být zajímavý pro lépe platící firmy. Kdybych byl ve tvém věku, tak se sbalím do Prahy nebo ještě lépe do zahraničí (Irsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko).

Nemáš nějakou zkušenost s takovou prací v zahraničí? Já třeba se pokukoval po Rakousku - třeba někdy, spíš taková utopie. Ale jezdil jsem do Rakouska na brigádu... Nechci se chlubit, ale z němčiny jsem jezdil na olympiády, přestože jsem se vždycky umístil zhruba tak ve středu. Rakušákům jsem teda ale rozuměl velký kulový, nevím, jestli je to tak třeba i ve švýcarsku. Nedovedu si představit třeba, že bych mluvil nějak na úrovni "rakousky". Ale třeba je to jen můj problém a ostatní rozumí dobře... Třeba bych tam měsíc žil a zlepšilo by to. To jsou ale jenom domněnky a další "kdyby".

Martin

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #24 kdy: 18. 07. 2016, 14:02:10 »
Pokud umíš dobře Německy, tak běž tam. Myslím, že jsou tam větší prachy než v Rakousku, jehož jediná výhoda je možnost pendlování z jižní Moravy do Vídně. Dokonce jsem viděl nabídku práce v Bavorsku přes českou firmu, která nabízela 90.000 Kč měsíčně. Nebo ještě lépe do Švýcarska, kde jsou prachy jako v Silicon Valley. Být tebou, jdu tam, než bude bude pozdě, tj. než zavedou kvóty nebo vystoupí ze Schengenu. I kdyby ses musel vrátit, praxi v bankovních systémech ti nikdo nevezme.

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #25 kdy: 18. 07. 2016, 14:21:03 »
Pokud umíš dobře Německy, tak běž tam. Myslím, že jsou tam větší prachy než v Rakousku, jehož jediná výhoda je možnost pendlování z jižní Moravy do Vídně. Dokonce jsem viděl nabídku práce v Bavorsku přes českou firmu, která nabízela 90.000 Kč měsíčně. Nebo ještě lépe do Švýcarska, kde jsou prachy jako v Silicon Valley. Být tebou, jdu tam, než bude bude pozdě, tj. než zavedou kvóty nebo vystoupí ze Schengenu. I kdyby ses musel vrátit, praxi v bankovních systémech ti nikdo nevezme.

Zapomněl jsem zmínit, že jsem čerstvej Bc. Na takovou nějakou pozici by mě určitě nevzali, bral jsem to spíš po tý jazykový stránce.

Martin

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #26 kdy: 18. 07. 2016, 14:23:44 »
Tak ber juniorskou pozici, třeba nejprve v Německu a potom přejdeš. Hlavně nenech svoji němčinu ležet ladem.

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #27 kdy: 18. 07. 2016, 14:35:09 »
Tak ber juniorskou pozici, třeba nejprve v Německu a potom přejdeš. Hlavně nenech svoji němčinu ležet ladem.

Díky. Možná by nebylo od věci to zkusit. Měl jsem v plánu spíše třeba 2 roky dělat za pár kaček nějakýho juniora, pokud mě někde vezmou, a až pak teprv to zkusit v německu či rakousku...

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #28 kdy: 18. 07. 2016, 16:21:00 »
Podle průzkumu platů těch 40 tisíc je asi reálných, ale asi pro klíčové zaměstance. Já jsem po 10 letech u stejné firmy k té částce jen přiblížil.
Jenom tak pro zajímavost: ty částky píšete v hrubým, jo? (Blbá otázka, ale jsou tady experti, co jsou schopní říkat čistej a ještě na tom trvat...)

Tomas Rehak

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #29 kdy: 20. 07. 2016, 12:53:41 »
Ahoj,
jsme firma v OVe a hledáme Javisty do nového týmu, dělám tam architekta. Mám zkušenosti např. z Avastu, ING, IBM, atd. Děláme backendy, ale i frontendy, trochu machine learning, git, continuous integration, atd. Hledáme hlavně lidi co přemýšlí a narozdíl od zbytku firem v OVě se snažíme používat progresivní technologie (Java 8 samozřejmostí). Kdyžtak se ozvi, můžeme se pobavit. trehak1@gmail.com 604-298-077