Slušná firma v Ostravě pro Javistu?

Javaberg

Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« kdy: 16. 07. 2016, 20:30:45 »
Čau kolegové,
 jsem junior programátor a nejsem moc spokojen s korporátním prostředím, z různých důvodů. Vydělám si nějakých 28tis., je to moje první práce kde jsem rok, a dívám se po něčem lepším. Specializuju se na Spring, Hibernate, Angular.js a věci kolem. Náplň práce by měla být cca taková, že firma nebude dávat na roveň progamátra s 8.589 Inda a nebude mě nutit nosit do práce košili ani ze srandy. Praxi se zmíněnými technologiemi mám rok a jsem vystudovaný Ing. Představu v další práci mám tak přiblžně 40k a pokud mě nebudou obtěžovat s kafeterií je to plus. Nemáte nějaký tip, kde v Ostravě by to mohlo být v tomto smyslu vyhovující?


hmm

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2016, 20:38:26 »
28k javista? Nieje rec nahodou o tiete? :D Btw nerozmyslal si nad Brnom? Je to kusok a tych 40k tam urcite dostanes

javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2016, 20:39:03 »
To máš těžký. Vůbec se ti nedivím. Pokud někdo "nabízí" dress code, tak ho rovnou posílám někam, protože na píčoviny nemám náladu. Ber to tak, že teď je plno volných lopat po VŠ a jsou schopny dělat i za almužnu. Nikoho nezajímá, že jsou k ničemu. Takže možná teď není vhodná doba. Těch 40 je po roce OK, pokud to není Praha.

javista_junior

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2016, 20:45:55 »
Nebudem zakladat nove vlakno kedze je to k veci ... 3ti rok pracujem na dohodu ako javista v Ostrave ... no zaujimalo by ma, aka je adekvatna hodinova mzda pre studenta? Momentalne mam 100 a rad by som poziadal aspon 200-250/hod je to moc prestrelene?

javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #4 kdy: 16. 07. 2016, 20:53:30 »
Záleží snad na tom, co umíš, ne? Student nic neznamená a 3 roky také ne. Jak se citíš proti ostatním? Ne že by na tom tolik záleželo, protože peníze se stejně dávají podle toho, jak moc jsi cool. Stovka na hodinu je tak pro žáka základky.


javista_junior

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #5 kdy: 16. 07. 2016, 20:55:44 »
V porovnani s kolegmi nejak extra nezaostavam, je pravda ze obcas sa snimi musim poradit ked narazim na nejaky specificky problem kedze maju viac skusenosti. Takze myslis ze tymi 200 nic nepokazim ano ?

javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #6 kdy: 16. 07. 2016, 21:10:31 »
200 nic není, pokud je to na dohodu. Ale jako nevím, co nabízíš. Určitě bych to zkusil a uvidíš.

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2016, 21:18:47 »
Zvaz Vendavo a PriceFX.

(disclaimer - v obojim mam osobni vazby)

javaman

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2016, 21:22:40 »
Zvaz Vendavo a PriceFX.

(disclaimer - v obojim mam osobni vazby)

V Praze moc neplatěj, takže nějaký low-cost pobočky asi nebudou žádný zázrak. Ale na dobré lidi tam narazit určitě může.

Javaberg

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #9 kdy: 16. 07. 2016, 22:06:47 »
Desi me fotky na Vendavo.cz, jeste bych mel pridat k pozadavkum firmu, ktera pokud mozno neni rizena super aktivni personalistkou-managerkou, ktera se do ni snazi implementovat jakoze-fajn-rodinne-prostredi s prijemnym-firemnim-vyletem-na-hory kazdy mesic a kazdy patek teambuilding v restauraci-a-mozna-si-zahrajeme-i-bingo, na to jsem alergicky ze dvou poslednich firem. Neco, kde se chodi kdyz uz tak CHLASTAT nebo opect burty do lesa??

v

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #10 kdy: 16. 07. 2016, 23:40:33 »
www.tds.cz - něco s javou tam dělají

Martin

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #11 kdy: 17. 07. 2016, 07:39:56 »
V Ostravě jsem prošel několik firem včetně zde zmíněného Tieta a nikde nepožadovali košili. Podle průzkumu platů těch 40 tisíc je asi reálných, ale asi pro klíčové zaměstance. Já jsem po 10 letech u stejné firmy k té částce jen přiblížil.

Proč to musí být v Ostravě ? Máš tady nemocnou matku ? Máš tady babu, která se nechce přestěhovat ? Problémy Ostravských firem jsou tři: zaprvé málo platí, zadruhé je jich málo, zatřetí jich mnoho nejde s dobou v oblasti technologií, takže časem přestaneš být zajímavý pro lépe platící firmy. Kdybych byl ve tvém věku, tak se sbalím do Prahy nebo ještě lépe do zahraničí (Irsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko).

Trident

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #12 kdy: 17. 07. 2016, 09:50:11 »
Čau kolegové,
 jsem junior programátor a nejsem moc spokojen s korporátním prostředím, z různých důvodů. Vydělám si nějakých 28tis., je to moje první práce kde jsem rok, a dívám se po něčem lepším. Specializuju se na Spring, Hibernate, Angular.js a věci kolem. Náplň práce by měla být cca taková, že firma nebude dávat na roveň progamátra s 8.589 Inda a nebude mě nutit nosit do práce košili ani ze srandy. Praxi se zmíněnými technologiemi mám rok a jsem vystudovaný Ing. Představu v další práci mám tak přiblžně 40k a pokud mě nebudou obtěžovat s kafeterií je to plus. Nemáte nějaký tip, kde v Ostravě by to mohlo být v tomto smyslu vyhovující?
Nechces radsi jezdit s traktorem? Treba tahat drivi? Vydelas si tak 20k k tomu fitko zdarma a dnes jsou v atraktivni lumbersexualove takze zensky na tebe poletej.

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #13 kdy: 17. 07. 2016, 11:16:06 »
Desi me fotky na Vendavo.cz, jeste bych mel pridat k pozadavkum firmu, ktera pokud mozno neni rizena super aktivni personalistkou-managerkou, ktera se do ni snazi implementovat jakoze-fajn-rodinne-prostredi s prijemnym-firemnim-vyletem-na-hory kazdy mesic a kazdy patek teambuilding v restauraci-a-mozna-si-zahrajeme-i-bingo, na to jsem alergicky ze dvou poslednich firem. Neco, kde se chodi kdyz uz tak CHLASTAT nebo opect burty do lesa??

Tak zrovna tohle ti vazne ve Vendavu nehrozi, pokud nechces ;)

Ale je na tom hezky videt, jak HR casto lakaji na veci, ktere lidi odrazuji.

hu

Re:Slušná firma v Ostravě pro Javistu?
« Odpověď #14 kdy: 17. 07. 2016, 11:55:50 »
Platit komukoliv ve vyvoji pod 40k je otroctvi, nezavisle na tom, kolik stolnich fotbalku a hamak "firma" v kanclu nainstalovala. Nechapu, ze jste ochotny za neco takovyho delat, to bych sel vazne radsi nekam drevorubat.