Anonymita na internetu

x2y

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2011, 21:13:07 »
tomATOM:
Presne tak. Chteji lidi zbavit soukromi - internet je k tomu dokonaly nastroj. Zjistili, ze zdatnejsi lide si dokazi vytvorit anonymitu sifrovanim... Co udelaji aby se to nedelo? Nakecaji ovcim, ze pokud nekdo sifruje, je v tom nelegalni cinnost. Ovce souhlasi a nasleduji sveho vudce... Tzn., ani nemaji tendenci konvergovat k uchovani anonymity pomoci kryptografie.


Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #16 kdy: 08. 01. 2011, 22:39:56 »
Taková činnost ale maří vyšetřování policejním institucím. Nedávno dávali ve zprávách, že právě šifrované hovory přes skype jim velmi ztěžují pachatele odhalit. Právě možnost sledování lidí na internetu umožní bojovat proti trestné činnosti a to právě chrání celou naši společnost a zajišťuje nám bezpečí. Před nástupem do letadla vás také prohledají a zkuste si stěžovat. Nebýt toho, nemusel byste cestu přežít kvůli teroristům.

x2y

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2011, 22:47:27 »
Nebud naivni... Teroristi a zlocin jsou jen zaminka pro blbce.

tomATOM

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #18 kdy: 09. 01. 2011, 09:12:30 »
michal-20: Opět je vidět, že jsou tvé názory nebezpečné, jak jsem psal minule. Pokud vím, tak nikde není psáno, že občan má používat takové prostředky, aby policii nebo jiným vyšetřovacím orgánům usnadnil práci. Ono je úplně jedno co se rozhodneš použít a každému to může být jedno. Ano, i vyšetřovacím či jiným orgánům. Oni totiž mají za úkol vypátrat a dokázat, že byl z tvojí nebo mojí strany porušen zákon. A zároveň má každý ze zákona právo nedávat takové informace, které povedou k obvinění jeho samotného a doonce myslím, že to platí i na jeho rodinu.
Svých pokusů o načkování lidí aby se vzdali svého soukromí dobrovolně můžeš nechat, tady nenajdeš takové naivky, kteří uvěří tvým hezky idealizovaným příspěvkům s nechutným dopadem na soukromí a svobodu jedince.

Mmad

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #19 kdy: 09. 01. 2011, 13:09:38 »
siva: Pokud ti neběží nějaký flash či podobně vysoká technika a dáváš si pozor na prsty na klávesnici, tak stopování špatně. Pro extrémisty doporučuju udělat si cibulku pomocí soustavy proxyn.
typhoon: http://www.sourceforge.net/projects/poxy/ (starý, trochu omezený -nemá FTP , SSL , JS handler -, ale stále dobrý)
michal-20: Tvé názory jsou nebezpečné a měl bys být asanován. Nesmíš se bránit.


Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #20 kdy: 09. 01. 2011, 18:05:24 »
http://www.sourceforge.net/projects/poxy/ (starý, trochu omezený -nemá FTP , SSL , JS handler -, ale stále dobrý)

Ďakujem Funguje skvele  ;)

Johny

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #21 kdy: 09. 01. 2011, 20:11:05 »
Puvodně jsem chtěl argumentovat, ale kašlu na to... Nechci krmit ovčany.....

Ps. Když jste tak proti anonymitě, proč se nepodepíšete jménem pane Koleso?

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #22 kdy: 09. 01. 2011, 22:16:43 »
To Johny: teď jsi mě vyděsil. Vážně to vypadá, že se jedná o mistra Michala Kolesu. Když jsem si přečetl některé jeho hlášky tady, docela se to shoduje s výlevy na jiných fórech. Asi mám jedinou radu:

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #23 kdy: 09. 01. 2011, 23:25:11 »
Ale já opravdu nejsem Kolesa, Kolesa je konkurenční troll. Ale přečetl jsem si o něm na exotopedii a koukám, že to je docela fajn týpek. Shlédnul jsem jeho audiovizuální díla a mnohému jsem se naučil. Neustále tu získávám nové znalosti, a to díky vám.
Tak vám děkuju za přínosnou diskuzi.

myšpulín

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #24 kdy: 10. 01. 2011, 07:17:13 »
michal-20 opravdu není Míša Kolesa, je to jeho konkurence
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?p=7935109#p7935109

E.

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #25 kdy: 27. 02. 2011, 12:04:16 »
Zdarec vsichni :)
Koukam, zajimave vlakno  ;D

Muze mi nekdo z tor&linux gurus pomoct rozjet JanusVM na Linuxu ? Viz - Jak rozjet JanusVM na Linuxu
Dekuji.

ventrilak

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #26 kdy: 31. 03. 2011, 16:50:32 »
Michale prosím tě nekopíruj ty stupidní příspěvky z linuxsoftu. Ona anonymita je prospěšná když ti zákony něco zakazují a ano já patřím do kriminálu podle zákona a lidé jako ty tomuhle pos***mu systému pomáhají i když jsou absolutně pod obraz. Takže zkus poznat nějaké lidi proč používají anonymitu na internetu, zkus je pochopit, pochopit jestli je ten zákon vůbec správný a pak o nich psát. Určitě by jsi nechtěl jen tak zavírat lidi když ani nechápeš smysl toho co dělají, bohužel to je v naší společnosti normální.
btw určitě jsi dost chytrý na to aby jsi to časem pochopil

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #27 kdy: 01. 04. 2011, 09:20:49 »
Anonyminta je potreba. Spise mne fascinuje, kolik lidi se ji zbavuji psanim statusu na facebooku :).

Debian

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #28 kdy: 23. 04. 2011, 18:26:03 »
Hodne lidi pise o ruznych typech anonymizace, ale posledni dobou mam pocit, ze za zminku stoji pouze (ale dobre nastaveny ovsem ;)) Tor.
Hodne lidi papouskuje VPN, ale najit spolehlivy VPN, aby se z nej jednou nestal criminal-records-database, pokud by najednou zmenil "stranu" :D to je umeni...

Takze, IMHO - Tor ale na VMs (nejaky VirtualBox-ed OS, na kterem by bezel Tor, vcetne ochrany DNS leaks ;)).

Vašek S.

Re: Anonymita na internetu
« Odpověď #29 kdy: 24. 04. 2011, 09:51:19 »
Hodne lidi papouskuje VPN, ale najit spolehlivy VPN, aby se z nej jednou nestal criminal-records-database, pokud by najednou zmenil "stranu" :D to je umeni...

Takze, IMHO - Tor ale na VMs (nejaky VirtualBox-ed OS, na kterem by bezel Tor, vcetne ochrany DNS leaks ;)).

Konkrétně jaký VPN server nebo jinou ochranu byste tedy doporučil?