Jak streamovat DVB-T?

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak streamovat DVB-T?
« kdy: 11. 06. 2016, 19:00:48 »
Ahoj,

mám PC s Ubuntu 14.04 Server 32bit a rád bych do něj strčil USB DVB-T tuner a streamoval vysílání po domácí síti, prosím doporučte mi vhodné aplikace pro server/streamer a klient/přehrávač, která splní následující kritéria:

- streamovat jednotlivé programy, nikoliv celý mux, půjde to po wifi ať to zbytečně nebere pásmo
- klientská aplikace poběží na Windows XP, chci vyexportovat seznam naladěných kanálů a nahrát ho do klienta a jednoduše přepínat přímo z toho klienta.
- řešení musí podporovat timeshift, je mi jedno zda bude buffer na klientu nebo serveru, ale chci mít možnost program pozastavit a pak zase pokračovat ve sledování.

Budu rád za jakékoliv podněty.


Dzavy

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2016, 20:10:05 »
Na server tvheadend.

A na klienta Kodi s pluginem pro tvheadend. A nemusis uz vubec nic resit, umi to vsechno samo, vcetne seznamu kanalu, timeshiftu, atd.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2016, 20:53:51 »
No uvidím jak to pojede, poslední XBMC co jede na Win XP je 12.3.

DF

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2016, 10:03:11 »

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2016, 11:01:18 »
VDR - používám a funguje dobře. Jako klienta na NTB používám normálně VLC, jinak u TV mám OSMC na RPi.


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #5 kdy: 12. 06. 2016, 11:53:11 »
Už sem rozchodil TVHeadend, byť sem to dvě hodiny proklínal než se mi povedlo něco naladit protože tak dementní způsob ovládání se hned tak nevidí.

Nicméně jak se to VDR ovládá? Na jejich webu vidím jen screenshoty grafického GUI, má to nějaké webové rozhraní? Sice na tom systému mám nainstalované XFCE a rozchozené Nomachine NX, ale to mi nepřijde jako moc komfortní způsob ovládání.

Kdyby ten stroj nedělal zároveň i domácí router a další věci na které je Linux lepší, tak tam hodím Windows a DVB Viewer Recording Service.

jeniceek

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #6 kdy: 12. 06. 2016, 16:24:45 »
Používám USB DVB-T karty v Raspberry pi s TVHeadEnd. Těch tunerů mám víc, s napájeným USB hubem to funguje.
Karty jsou nějaké TECHNAXX za 350/ks. Jako klienti jsou RPi nebo Hummingboardy s nainstalovaným openelec/kodi.
Do budoucna plánuju rozšíření na DVB-S2 usb karty, akorát ty tunery stojí dost peněz. Stream bych dekódoval přímo na serveru v programu OSCam a kartou skylink.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #7 kdy: 13. 06. 2016, 09:09:57 »
Vyzkoušel sem i VLC, stejně jako XBMC to hraje pěkně, ale mám problém s tím timeshiftem. Když to pausnu, tak se nahrává a když pak zase pustím tak to pokračuje, čili to v základu funguje, ale ani ve VLC ani v XBMC se v tom nedá skákat (přeskakovat reklamy) a ani to neukazuje pozici - o jaký čas jsem pozadu od živého streamu. Je to dost otravné, v DVB Vieweru to funguje perfektně, nechápu, že tak elementární funkce tam není.

j

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #8 kdy: 13. 06. 2016, 09:21:28 »
To je dany v pripade xbmc (kodi) blbym pluginem ... bohuzel funkci plugin budes hledat tezko ...

V pripade vdr existoval xvdr plugin, kterej je ale uz neudrzovanej, takze ho do novejsich verzi nedostanes, ten umel i ten timeshift posunout. Jiny pvr to neumej ...

Ad vdr - to bude umet presne to, jaky pluginy do nej das. Muze to mit web, muze to streamovat pres http, muze to mit multicast ... proste podle toho jak si to poskladas.

Nejvetsi traga je to, ze pvr integrovany v xbmc jsou prevazne pro softy, ktery 10 let nikdo neudrzuje ... a tudiz ani nejsou soucasti balicku normalnich dister.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #9 kdy: 13. 06. 2016, 09:47:46 »
On ten HTSP protokol vypadá jako něco svojskýho z dílny tvheadend, XBMC a VLC (prostřednictvím pluginu třetí strany) sou aspoň podle wiki tvheadendu jediné softy co to podporují. Já snad vážně skončím u DVBViewer Recording Service ve Windowsí viruále.

jeniceek

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #10 kdy: 13. 06. 2016, 12:35:14 »
Rozjet ten plugin ve VLC je ořech, ale čistě jenom pro streamy jde použít cokoli, co umí http stream. Stačí si stáhnout playlist: http://<adresa tvheadendu>:9981/playlist a je to. Lepší řešení si musíš jedině napsat sám.
Pokud ještě je třeba streaming, poslouží např. MuMuDVB

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #11 kdy: 14. 06. 2016, 00:15:03 »
HTSP Plugin ve VLC mi jede v pohodě, postupoval sem podle návodu https://www.tvheadend.org/boards/4/topics/8509 a hraje to, až na tu praktickou nepoužitelnost timeshiftu.

Playlist je fajn, nechápu proč na něj nemají odkaz z té webové aplikace, ovšem po chvíli ty streamy začnou chtít heslo, ticket v URL má nesmyslně krátkou platnost. A opět, jak u http streamu vyřešit timeshift.

jeniceek

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #12 kdy: 14. 06. 2016, 09:54:28 »
Citace
Playlist je fajn, nechápu proč na něj nemají odkaz z té webové aplikace, ovšem po chvíli ty streamy začnou chtít heslo, ticket v URL má nesmyslně krátkou platnost
Stačí vytvořit uživatele s usernamem '*' a heslem '*' a dát mu práva na HTTP streaming, pak heslo nechce už nikdy, na lokální síti je celkem fuk, jak to je zabezpečené (předpokládám elementární znalosti o zabezpečení WiFi a LAN).
S tím timeshiftem je obecně problém v tom, že by musel tvheadend nahrávat všechny programy najednou, což je s jednou, dvěma TV kartami dost nemožné. (Většina těch levnějších má max 2 output streamy, světlá výjimka jsou TV karty s čipem RTL2832U a tunerem E4000, ty umí víc). Dobré by bylo, kdyby po stisknutí pauzy začal tvheadend nahrávání a pak jenom pustil nahrávku.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #13 kdy: 14. 06. 2016, 10:22:24 »
Jo, mám to na LANce, takže zrušení hesla by bylo řešení. Abych osvětlil situaci, v jedné místnosti používám pro občasné sledování TV starý netbook s USB tunerem a externím monitorem a protože by bylo obtížné natahat tam koaxiální TV rozvod chytám na pokojovou anténu, ale kvalita MUXů 3 a 4 není úplně uspokojivá. Chci tedy ten tuner vrazit do PC, které je poblíž UPC zásuvky, a dělá router, NAS apod. a využít tu jejich mini nabídku co je v ceně internetu a běží v DVB-T a streamovat si to po wifi na ten netbook.

Nahrávat mi bohatě stačí ten jeden kanál co právě sleduji, scénář je ten, že při vyrušení chci mít možnost třeba na půl hodiny vysílání pausnout a po té půl hodině zase pokračovat ve sledování a přeskakovat reklamy dokud nedoženu živé vysílání nebo pořad neskončí. V DVB Vieweru s lokálním tunerem to funguje bez výhrad. XBMC i VLC oproti Tvheadendu sice umí vysílání pausnout a pak zase pokračovat, ale chybí mi tam ta navigace. Navíc na těch XPčkách můžu použít maximálně XBMC 12.3, v posledním Kodi se zdá, že nějaký náznak přeskakování už je, ale co sem to zběžně zkoušel, tak to taky není úplně ono.

DVB Viewer pobere i ten HTTP stream, ale neumí nad ním timeshift, ten funguje jen s DVB zdrojem. Ještě zkouším napojit DVB Viewer na Tvheadend přes SAT>IP, ale zatím mi to nechodí a také si paralelně instaluji Windows do virtuálu a chci zkusit rozjet streamovací řešení přímo od DVB Vieweru.

Tuner je Pinnacle PCTV 2001e, tvheadend to hlásí jako DiBcom 7000PC, mělo by to mít dva tunery, ale není mi úplně jasné jak to v tom tvheadendu použít a jestli to Linuxový driver vůbec umí, ale druhý tuner není pro mě podstatný.

wily

Re:Jak streamovat DVB-T?
« Odpověď #14 kdy: 14. 06. 2016, 10:36:41 »
Pokud v /dev/dvb/ vidíš jen jeden tunner, tak to má jen jeden tuner. Kolik to má vstupů pro anténu? Dva nebo jeden? Pokud jeden, je tam jeden tuner, pokud dva jsou dva.