Doporučte modem k O2 VDSL

Peterek

Doporučte modem k O2 VDSL
« kdy: 10. 05. 2016, 16:52:54 »
Dobrý den,
chci se poradit s chytřejšíma případně zkušenějšíma a to jaký modem si vybrat z nynější nabídky u O2.

Mám možnost přejít na VDSL ze starého ADSL (Mám starý vlastní modem TP-LINK).

Mají tam na výběr Comtrend (R-3031eu) nebo ZyXel (VMG1312-B30B).

Mám teď tento způsob zapojení (Nestačila mě síla WiFi)

DSL zásuvka > TP-LINK (bridge mode) > Router Turris (Který již přiděluji IP a stará se o provoz)


Děkuji za jakoukoliv odpověď
« Poslední změna: 10. 05. 2016, 21:40:51 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:O2 - Modem k VDSL
« Odpověď #1 kdy: 10. 05. 2016, 17:01:18 »
Jakýkoliv, na který najdeš fungující návod na nastavení toho shitu do režimu bridge.

Peterek

Re:O2 - Modem k VDSL
« Odpověď #2 kdy: 10. 05. 2016, 17:08:36 »
Jakýkoliv, na který najdeš fungující návod na nastavení toho shitu do režimu bridge.

No to by ty dva co mám na výběr měli mít ale který je podle funkčnosti či podle zkušeností lepší či funkčností.

Děkuji :)

Dz

Re:O2 - Modem k VDSL
« Odpověď #3 kdy: 10. 05. 2016, 17:27:53 »
Firmware O2 stojí v obou modemech za starou belu (pořád se kouše). Doporučuji vzít vmg1312 a dát do něj firmware od T-Mobile, ten je stabilní.

Peterek

Re:O2 - Modem k VDSL
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2016, 17:36:20 »
Firmware O2 stojí v obou modemech za starou belu (pořád se kouše). Doporučuji vzít vmg1312 a dát do něj firmware od T-Mobile, ten je stabilní.

Můžete mi prosím pak poslat odkaz na ten firewall. Děkuji :)


Dz

Re:O2 - Modem k VDSL
« Odpověď #5 kdy: 11. 05. 2016, 10:11:35 »

MartinK

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #6 kdy: 12. 05. 2016, 11:02:38 »
Mám VMG1312-B30B od T-mobilu v zapojení bridge a běží stabilně (cca 6 týdnů zatím).
Nezkoušel jsme ipv6 podle nějakých zpráv na internetu to pry nefunguje v režimu bridge.
Pozor na to, že po přepnutí linky z ADSL do VDSL se přejmenují rozhraní, nutné znovu nastavit bridge a nejlépe udelat factory reset předtím.

Dz

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #7 kdy: 12. 05. 2016, 11:53:07 »
ipv6 přes vdslkové pppoe  funguje, nedávno jsem to rozchodil na openwrt. Ale je to složitější - ipv6 se nezískává přímo na vrstvě ppp, ale musí se použít dhcpv6, který dotaz pošle přes pppoe spojení.


Mám VMG1312-B30B od T-mobilu v zapojení bridge a běží stabilně (cca 6 týdnů zatím).
Nezkoušel jsme ipv6 podle nějakých zpráv na internetu to pry nefunguje v režimu bridge.
Pozor na to, že po přepnutí linky z ADSL do VDSL se přejmenují rozhraní, nutné znovu nastavit bridge a nejlépe udelat factory reset předtím.

HUFU

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2016, 19:25:27 »
Moje zkušenost s tím Comtrendem je příšerná. Nefungovalo mi tam pořádně dhcp  a jakmile jsem se pokusil přidělit vybraným zařízením trvalou IP adresu, celé se to podělalo, začalo to přidělovat úplně nesmyslné adresy a samozřejmě směrování packetů nefungovalo. Reklamace zamítnuta, operátoři si mě přehazovali jak horkou bramboru, postup k vyvolání problému ignorovali. Po výhrůžkách, že toho už máme dost poslali Zyxel, kde už vše funguje.

Nechápu, jak někdo dokáže vyrobit a prodávat takový shit.

Lol Phirae

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #9 kdy: 12. 05. 2016, 20:02:39 »
Nechápu, jak někdo dokáže vyrobit a prodávat takový shit.

Číňan vyrobí, co si zákazník objedná. Operátoři vytrvale objednávají zcela nepodporovaný co nejlevnější odpadní shit. Jak říkám, provozovat tyhle křápy jako něco jiného než tupý bridge je pouze pro masochisty.

bflmpsswž

Re:O2 - Modem k VDSL
« Odpověď #10 kdy: 12. 05. 2016, 23:17:51 »
Jakýkoliv, na který najdeš fungující návod na nastavení toho shitu do režimu bridge.

režim bridge? spíš PPPoE/oA a poctivý router s linuxem k tomu...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #11 kdy: 12. 05. 2016, 23:38:55 »
Moje zkušenost s tím Comtrendem je příšerná. Nefungovalo mi tam pořádně dhcp  a jakmile jsem se pokusil přidělit vybraným zařízením trvalou IP adresu, celé se to podělalo, začalo to přidělovat úplně nesmyslné adresy a samozřejmě směrování packetů nefungovalo. Reklamace zamítnuta, operátoři si mě přehazovali jak horkou bramboru, postup k vyvolání problému ignorovali. Po výhrůžkách, že toho už máme dost poslali Zyxel, kde už vše funguje.

Nechápu, jak někdo dokáže vyrobit a prodávat takový shit.

Ja zase nechapu pristup O2. Podle vseho je tam standardni praxe takova, ze za vse muze zakaznik, protoze zakaznik je debil. Takze se zakaznikem je potreba vyjebat, aby odpryskl a neotravoval nebo jeste lepe uznal svoji chybu a koupil si novy produkt namisto toho defektniho, ktery svou neodbornosti znicil. A ne, nejedna se o jednani O2 v CR, vim o pripade odjinud a v CR to nebylo a take se k tomu vyjadril byvaly zamestnanec O2, ktery odesel ke konkurenci, protoze se mu z toho delalo spatne. Podle nej se jedna o firemni politiku, ke ktere jsou zamestnanci nuceni. Tak nevim, proc jsou jeste lidi, kteri neodesli jinam.

Youda

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #12 kdy: 13. 05. 2016, 00:17:48 »
VDSL doma provozuju, byl to pro me jediny zpusob, jak dovest kabel do novostavby rodineho domu.

O2 krabicky jsou k nicemu, nakonec jsem si soukrome koupil Asus DSL-N66u a s poslednim firmwarem to dokonce funguje.
Dokonce funguje i Asus suport, v pripade potizi do asusu posles log a oni ti vrati doporucene nastaveni vselisjakych magickych cisel.

Jo, je nutno k tomu koupit usb klicenku, kterou to pouzije na swap, bez toho to pada na OOM killer

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #13 kdy: 13. 05. 2016, 00:25:05 »
Moje zkušenost s tím Comtrendem je příšerná. Nefungovalo mi tam pořádně dhcp  a jakmile jsem se pokusil přidělit vybraným zařízením trvalou IP adresu, celé se to podělalo, začalo to přidělovat úplně nesmyslné adresy a samozřejmě směrování packetů nefungovalo. Reklamace zamítnuta, operátoři si mě přehazovali jak horkou bramboru, postup k vyvolání problému ignorovali. Po výhrůžkách, že toho už máme dost poslali Zyxel, kde už vše funguje.

Nechápu, jak někdo dokáže vyrobit a prodávat takový shit.


Hm. Moje zkušenosti s Comtrendy (množné číslo je záměrně) jsou bezvadné, naopak mi do baráku nesmí ty Zyxely. DHCP funguje super, trvalé adresy fungují také super, žádné nesmyslné adresy to nepřiděluje, směřování paketů také funguje. Osobně mi přijde, že to mohl být vadný konkrétní kus. Má složitější nastavení (což nepovažuji za nevýhodu, ale naopak).

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #14 kdy: 14. 05. 2016, 07:18:33 »
Zyxel mám (VDSL mám ale od T-mobile). Měl jsem nějaký Comtrend (secondhand) od Vodafonu, jednou za pár dní přestal komunikovat a musel se ručně restartovat. Zyxel je lepší :-( - restartuje se sám.
Vzhledem k tomu, že máš Turris a ADSL modem v bridge modu, tak je to jasná volba bez ohledu na cokoliv.
Jinak přechod ADSL->VDSL mi pomohl, nejistých 13mbit na ADSL je teď spolehlivých 20mbit na VDSL. A hlavně upload je 2mbit, to je zřetelné zlepšení.