1sock tower server DB + Data

AR

1sock tower server DB + Data
« kdy: 30. 10. 2018, 23:44:30 »
Zdravím.

Potřebuji modernizovat izolovaný podpůrný server pro 8 - 12 lokálních, plus 4 - 6 terénních uživatelů, poskytující databázové služby (k dnešnímu dni 16.47GB a 24.74GB databáze PostgreSQL) a zálohované síťové úložiště s dostatečnou kapacitou a odolnosti proti selhání. Z 1U přecházíme na tower provedení (1sck). Plná skříň a 1U místo bude potřeba pro monitorovací CBS.

V současné variantě se fyzicky na serveru nachází pětice disků:
- Databázové pole tvořené zrcadlenými eMLC SSD s kapacitou 200GB (10DWPD)
- Datové pole tvořené čtveřicí 2TB disků se sníženou chybovostí (1/10^16)
- Systémový MLC SSD disk s kapacitou 120GB (1DWPD)

Výkonné a odolné disky Intrepid 3800 se přenesou a jako datové disky jsem vybral "tradiční značku" HGST Ultrastar 7K6000 s kapacitou 4TB. Bohužel, nevýhody z potřebné kapacity se promítnou v případném selhání pole (rebuild), leč musím navýšit dostupnou kapacitu alespoň na hodnotu 6TB a více, pro pokrytí potřebné kapacity na dalších 5 let.

Požadavky:
- Inteligentně řešená skřín s účinným chlazemím komponent
- Spolehlivé napájecí redudantní zdroje (zálohovaná on-line UPS)
- "Hot-Swap" pozice pro čtvěřici pevných 3.5" disků s rozhraním SAS/SATA
- Pozice pro dvojici 2.5" solid state disků s rozhraním SATA 3.0
- Pozice pro jeden M.2 2280 solid state disk NVMe 1.2 PCIe x2/x4 (systém <1DWPD)
- Čtyři paměťové sloty s podporou ECC pamětí (např.: 4x 16GB 2400MHz ECC R/UDIMM)
- Integrovaná dvojice síťových 1GbE čipů, nebo volný PCIe x4 slot (17W TDP)
- Optimálně dedikované IPMI s vlastním RJ-45 rozhraním
- Minimálně osmijádrový procesor (16 logických jader) s frekvencí 2.0GHz a vyšší

Rozpočet 240 000Kč bez DPH (120 000Kč bez DPH/kus) s dodáním do prosince 2018 (výměna se plánuje během vánočních svátků).


P.S.: Powered by FreeBSD a značkové do "tipů" nezahrnujte. Nevyplatí se a služby nestojí za nic.
David


AR

Re:1sock tower server DB + Data
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2018, 21:25:52 »
Nepotřebuji vylepšit výkon databáze, která slouží primárně jako Facility Management, do které jsou naládované celé konstrukční struktury a návázné řetězce. Databáze obsluhe převodník schopný rozeznat jednotlivé struktury a data v nich uložená tzn. pasportizace segmentu. Je-li potřeba udělat změny např.: soustavy nabíjecích stanic, není problém propojit NX s databází a získat všechny potřebné dokumenty (od plošných spojů až po zakopané dráty a geodetické údaje) s možným přenosem do přesného výkresu a vizualizaci, nebo přesné plánování s nácvikem (virtuální realita) činnosti. To je základní myšlenka, protože některé postupy prostě nelze provádět jinak, než podle stanovaného postupu.

Co naopak potřebuji je hardware, protože není v mých silách prověřovat budoucí hardware na základě recenzí a zatím se mi dostalo na stůl i několik nepěkných faktů k problémům s AMD Epyc, bohužel ve vyhlédnuté konfiguraci tj. Supermicro H11SSL-C-B + Epyx 7351P a problémy s KVM (v kaskádách) i chlazením prakticky vhodným jen pro 1U/2U, nikoliv Tower variantu.

Momentálně se pajšl skládá ze Supermicro H8SCM + Opteron 4234 ... s 2x Seasonic 460W a kroutí si sedmý rok non-stop. Ale taktéž se na SB vyskytly problémy s teplotami a vyřešili jsme to "in house". Prostě nám inženýři vyrobili chladič na míru a teploty klesly o celých 24°C. Ze začátku problémy s biosy, nechtělo se KVM, ale celkem se to vychytalo v průběhu času a nebýt drobných nedostatků (odejde ventilátor) a pravidelné údržby/sledování/správy o nich prakticky 5 let nevím. Takové Dell PowerEdge ... se nám serou o stošest.