Mám dostudovat VŠ?

děda

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #210 kdy: 06. 04. 2016, 21:36:06 »
By mě zajímalo, jak někdo ve 25 může udělat dvojnásobek práce jak někdo ve 45. To asi bude ten starší trochu na nic, ne? Nebo jen neumí počítat? V 25 je člověk ještě dost k ničemu a maximálně zvládne nějaké menší věci rychleji. Kdo by ale ve 45 dělal menší věci za pár korunu...


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #211 kdy: 06. 04. 2016, 22:38:32 »
Skládat hudbu lze třeba i v 60.

Tedy kolikrat bych si pral, kdyby nekteri vedeli, kdy prestat.

By mě zajímalo, jak někdo ve 25 může udělat dvojnásobek práce jak někdo ve 45.

Ten petadvacetilety je ve fazi burn-in, ten petactyricetilety ve fazi burn-out.

kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #212 kdy: 06. 04. 2016, 23:58:07 »
Myslim si, ze ak ma clovek rodinu, mal by to vediet vyvazit so svojou rodinou. Pracujeme aby sme zili a nie aby sme pracovali. Vsetkeho vela skodi. A je imho blbost, ze clovek ktory ma 45, zvladne menej, ako 25 rocny. Ved ten 45 rocny ma ovela ovela viac skusenosti, viac praxe takze vie poradit, na co sa zamerat, co hladat. Sam to vidim na sebe, ked potrebujem poradit, tak sa radim so znamym, ktory ma 38. Jednoducho to tak je, pokial clovek nie je genius. A je niekedy lepsie ziskavat skusenosti od starsich a skusenejsich, ako si to robit sam podla seba a este aj zle.

Btw. futbalista/hokejista je davno za vodou, aj ked skonci karieriu, hlavne taki, co su v NHL.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #213 kdy: 07. 04. 2016, 00:13:18 »
Pracujeme aby sme zili a nie aby sme pracovali.

To si ovsem zamestavatele nemysli a od padu vychodniho bloku stale vice prosazuji opak. Dokonce i soudruh Klaus rikal, ze bychom meli makat jak Japonci. To v praxi znamena minimalne 12 hodin denne, casto ale vice. Oni kolikrat ani nechodi domu a chrapou v praci na kanapi a usnou, kam je postavite. Efekticita jde do kelu, ale hlavne, ze byli v praci tolik hodin.

Ivan Nový

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #214 kdy: 07. 04. 2016, 04:53:27 »
Pracujeme aby sme zili a nie aby sme pracovali.

To si ovsem zamestavatele nemysli a od padu vychodniho bloku stale vice prosazuji opak. Dokonce i soudruh Klaus rikal, ze bychom meli makat jak Japonci. To v praxi znamena minimalne 12 hodin denne, casto ale vice. Oni kolikrat ani nechodi domu a chrapou v praci na kanapi a usnou, kam je postavite. Efekticita jde do kelu, ale hlavne, ze byli v praci tolik hodin.
Sedlák, a nebo třeba umělec, bílý muž, žije prací. To je podstata kultury bílých.


Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #215 kdy: 07. 04. 2016, 07:51:23 »
...
Sedlák, a nebo třeba umělec, bílý muž, žije prací. To je podstata kultury bílých.

A ty sázíš náhodná slova do odstavců na rootu...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #216 kdy: 07. 04. 2016, 09:26:03 »
Sedlák, a nebo třeba umělec, bílý muž, žije prací. To je podstata kultury bílých.

Jiste. A take pokladni, metar, ridic hovnocucu, urednik ministerstva financi, manik, co na patologii sibuje mrtvoly do lednicky a zpet, popelar, hornik, .... Ono i u toho sedlaka pri cisteni chliva od hnoje typicky vypuka tezka vasen. Nejlepsi je pak treba hornik-"umelec", viz napriklad Zoolander.

Ivan Nový

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #217 kdy: 07. 04. 2016, 09:30:27 »
Sedlák, a nebo třeba umělec, bílý muž, žije prací. To je podstata kultury bílých.

Jiste. A take pokladni, metar, ridic hovnocucu, urednik ministerstva financi, manik, co na patologii sibuje mrtvoly do lednicky a zpet, popelar, hornik, .... Ono i u toho sedlaka pri cisteni chliva od hnoje typicky vypuka tezka vasen. Nejlepsi je pak treba hornik-"umelec", viz napriklad Zoolander.
V minulosti základ společnosti tvořili hlavně sedláci, ne ministři, lokajové a nebo třeba metaři. A ti pracovali od vidím do nevidím. Zběhlí prvorození synové sedláků se pak stávali umělci.

32bit

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #218 kdy: 07. 04. 2016, 09:58:36 »
ziju abych programoval  8) a sedlaci me nezajimaj

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #219 kdy: 07. 04. 2016, 10:18:18 »
Pracujeme aby sme zili a nie aby sme pracovali.

To si ovsem zamestavatele nemysli a od padu vychodniho bloku stale vice prosazuji opak. Dokonce i soudruh Klaus rikal, ze bychom meli makat jak Japonci. To v praxi znamena minimalne 12 hodin denne, casto ale vice. Oni kolikrat ani nechodi domu a chrapou v praci na kanapi a usnou, kam je postavite. Efekticita jde do kelu, ale hlavne, ze byli v praci tolik hodin.

A to je problem zamestnavatelov, cest vynimkam. Uz som kdesi spominal, ze som mal tu smolu pracovat u cloveka, ktory mal zriadenu firmu v garazi domu, pracoval na statnych zakazkach vdaka znamemu. A ked som odchadzal z prace po 8-9hod, tak este sa ma pytal, ci sa na nieco nepozriem vecer, alebo ci cez vikend nebudem pracovat. Samozrejme, mal by som to zaplatene, ale ide o princip. Mne daval nejakych mizernych 6e, a on mal pre seba mozno 30e. A o tom to je, ze zamestnavatel potrebuje zo zamestnanca vyzdimat vsetko, kvoli zisku a blahobytu zamestnavatela

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #220 kdy: 07. 04. 2016, 10:47:03 »
Pracujeme aby sme zili a nie aby sme pracovali.

To si ovsem zamestavatele nemysli a od padu vychodniho bloku stale vice prosazuji opak. Dokonce i soudruh Klaus rikal, ze bychom meli makat jak Japonci. To v praxi znamena minimalne 12 hodin denne, casto ale vice. Oni kolikrat ani nechodi domu a chrapou v praci na kanapi a usnou, kam je postavite. Efekticita jde do kelu, ale hlavne, ze byli v praci tolik hodin.

A to je problem zamestnavatelov, cest vynimkam. Uz som kdesi spominal, ze som mal tu smolu pracovat u cloveka, ktory mal zriadenu firmu v garazi domu, pracoval na statnych zakazkach vdaka znamemu. A ked som odchadzal z prace po 8-9hod, tak este sa ma pytal, ci sa na nieco nepozriem vecer, alebo ci cez vikend nebudem pracovat. Samozrejme, mal by som to zaplatene, ale ide o princip. Mne daval nejakych mizernych 6e, a on mal pre seba mozno 30e. A o tom to je, ze zamestnavatel potrebuje zo zamestnanca vyzdimat vsetko, kvoli zisku a blahobytu zamestnavatela

Musím souhlasit, bylo mi 17 a byl jsem na brigádě. Dělal jsem práci co mě baví (programování) a měl jsem slíbeno dost peněz ... Do školy jsem nechodil, protože se na brigádě nestíhalo a dělal jsem od rána do večera. 3 měsíce, zhubl jsem 15kg, škola v zadeku jelikož jsem furt makal a nakonec i žádné prachy neviděl ...
Když chceš, dokážeš vše!

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #221 kdy: 07. 04. 2016, 10:53:10 »
ja som na neho sa vykaslal, vzdy som mu povedal, ze uvidim, alebo ze mozno. A bud som sa pozrel nato co chcel, alebo sa nato vysral. A najlepsie bolo, ked som bol v praci, tak stale chodil a pytal sa ma, kedy to bude hotove. On mi nieco povedal, ze co chce spravit, a hned sa opytal, aj kolko to bude trvat. Tak jasne, som strelil nejaky cas. A ked ten cas presiel, samozrejme to bolo v sklze, tak stale kedy to bude hotove, uz to malo byt hotove, ze som mu povedal taky odhad.

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #222 kdy: 08. 04. 2016, 11:46:33 »
Takze suma sumarum. Titul je dobry do statnej spravy. VS da rozhlad a otvori moznosti cloveku. VS nezabezpeci istu pracu a lepsie platenu. V IT detto. Dolezite su skusenosti, vedomosti.

čumil

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #223 kdy: 08. 04. 2016, 12:28:03 »
Škola je v něčem fajn, dá ti trošku času na další vývin bez toho aby tě šéf zmrdal za to že si udělal škodu za x melounů ... obrazně řečeno. Průsery tě nestojej tolik.

Jinak je k hovnu, naučit se věci umí každý trošku schopný člověk sám a rychleji. Titul je fajn do státní správy a taky je dost ceněný v zemích dále na západ (bez titulu se k tobě chovaj jak k Indovy). Práci v IT oboru seženeš ale bezproblému i tam, naopak někdy mi přijde že je tam ještě větší nouze o IT lidi něž tady.

Pokud tě škola sere, ser na ni, pokud ne, dodělej si titul.

BTW, tituly z čr univerzit nemaj moc v cizině váhu. Hold nemaj takovej zvuk jako třeba MIT ...

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #224 kdy: 08. 04. 2016, 14:33:56 »
Škola je v něčem fajn, dá ti trošku času na další vývin bez toho aby tě šéf zmrdal za to že si udělal škodu za x melounů ... obrazně řečeno. Průsery tě nestojej tolik.

Jinak je k hovnu, naučit se věci umí každý trošku schopný člověk sám a rychleji. Titul je fajn do státní správy a taky je dost ceněný v zemích dále na západ (bez titulu se k tobě chovaj jak k Indovy). Práci v IT oboru seženeš ale bezproblému i tam, naopak někdy mi přijde že je tam ještě větší nouze o IT lidi něž tady.

Pokud tě škola sere, ser na ni, pokud ne, dodělej si titul.

BTW, tituly z čr univerzit nemaj moc v cizině váhu. Hold nemaj takovej zvuk jako třeba MIT ...

MIT taky nemá na západě každý. Celkově lidi z východu s VŠ jsou na západě celkem cenění, protože co si budeme povídat, mnohé VŠ na západ od nás (o USA ani nemluvě) stojí - krom těch elitních - za prd.