Mistrovstvi v C++ a získání práce

čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #30 kdy: 22. 03. 2016, 19:17:53 »
Celkem se to tady rozjelo od te doby, co jsem diskuzi necetla a taky se tady objevilo par 'hejtu' na ktere by asi bylo vhodne odpovedet. :D
1. Samozrejme C++ neni jedine co umim.Pracuji s GDB (kdyby ne, asi bych nedokazala napsat nektera programovaci cviceni) a to, ze pouzivam bash, beru jako samozrejmost. Dale mam nejaky zaklad v Pythonu a SQL...
2. Na VŠ jdu v říjnu (CVUT kombinovane , ale chci u toho i pracovat)
3. IQ mi vyslo tusim 118, ale neplanuju se kvuli tomu tomu vzdat prace, ktera me dost bavi (Proc ty lidi s IQ125+ potkavam z 99% jen v internetovych diskuzich ;( )
4. Všem co přispěli do diskuze informacemi s nízkou mírou redundance, děkuji. (Knihu Modern C++ už mám staženou, ale ještě jsem se k ní nedostala)
1) IDE maj obvykle postavenou přívětivou debugovací interface nad nějakým terminálovým bazmekem, takže znalost GDB nemá váhu. CMAKE ale už ano, to je nutnost.
2) Zapomeň ... možná menší práce jako freelance
3) O IQ to zas tak moc není. Pokud tě to baví, uživíš se s tím. IQ je irelevantní řešit.


Petr

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #31 kdy: 22. 03. 2016, 21:37:12 »
1. Samozrejme C++ neni jedine co umim.Pracuji s GDB
S gdb se odváží pracovat tak možná 5% současných programátorů, 95% se opupínkuje, jakmile se gdb jen vysloví. Juniora bych se na pohovoru neodvážil zeptat, jestli umí pracovat s gdb, protože by se vyděsil a nechtěl by nastoupit.

Tak tohle mě pobavilo. Tedy ta druhá část, aby nedošlo k mýlce ;-).

Altruista

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #32 kdy: 10. 04. 2016, 15:59:46 »
Odporucil by som ti prejst na C#/.NET. V C++ nie je vela ponuk a zit treba zniecoho. Je dobre, ze si sa ho ako-tak naucila, pretoze da cloveku slusne zaklady a dobry rozhlad na programovanie, hlavne OOP. Nakolko si v CR, tak ked by si si vybrala C#, mas moznost venovat sa desktopu, alebo teraz nova technologia UWP, ci WPF. Na Slovensku je to zial smutne, lebo vacsina C# pozicii su na vyvoj IS/Web. A tam treba ovladat CSS, HTML, JQuery a ine front-end prasarny. A cloveka, ktory sa zaujima o C++/C#/Javu, isto nebude bavit a naplnat praca s nejakymi front-end technologiami. Dufam, ze statne zakazky odidu do zabudnutia a preberu sa k svetu opat aj desktopove aplikacie, mobilne.

čumil

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #33 kdy: 10. 04. 2016, 18:25:46 »
Odporucil by som ti prejst na C#/.NET. V C++ nie je vela ponuk a zit treba zniecoho. Je dobre, ze si sa ho ako-tak naucila, pretoze da cloveku slusne zaklady a dobry rozhlad na programovanie, hlavne OOP. Nakolko si v CR, tak ked by si si vybrala C#, mas moznost venovat sa desktopu, alebo teraz nova technologia UWP, ci WPF. Na Slovensku je to zial smutne, lebo vacsina C# pozicii su na vyvoj IS/Web. A tam treba ovladat CSS, HTML, JQuery a ine front-end prasarny. A cloveka, ktory sa zaujima o C++/C#/Javu, isto nebude bavit a naplnat praca s nejakymi front-end technologiami. Dufam, ze statne zakazky odidu do zabudnutia a preberu sa k svetu opat aj desktopove aplikacie, mobilne.
Na c++ je dostatečně nabídek a dlouho bude protože zatím nemá c++ ve své sféře použitelného konkurenta. Až bude mít, tím líp.

Bart

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #34 kdy: 11. 04. 2016, 09:19:40 »
Pokud sis dobrovolne nastudovala tuto knihu, programovani Te bavi a C++ jakbysmet, tak dvere programovani ve firmach jsou pro Tebe urcite otevrene. Spis si zkus ale ujasnit, kterym smerem se orientovat - co se tyce C/C++ tak je tu stale prehrsel prilezitosti (napr. automotive, site a telekomunikace, ...)

PS: Drazi diskuteri, podivejte se kolik kolegu, "profesionalu" z Vaseho okoli naposledy nastudovalo jakoukoliv knihu "o programovani". A kdy vy jste si naposledy neco nastudovali? Jestli nekoho z Vas "naucili programovat" az na VS, tak naopak Vas bych do firmy patrne nechtel. Radsi treba nekoho, kdo si treba od 10 let hraje z Basicem, chyti ho to a posleze ze zajmu zhltne vsechno co je k dispozici (napr. zminovane Mistrovstvi C++) a ruzne algoritmy si zkousi jen aby si je mohl porovnat sam za sebe. A jestli ma VS? Na co? Samozrejme ze ji v dnesni dobe vetsinou ma (tak jako 65% jeho vrstevniku), ale pokud je dobry, tak jestli ma nebo nema diplom neni kriterium.


Altruista

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #35 kdy: 11. 04. 2016, 10:01:44 »
Ja by som titul v tomto pripade neriesil. Ide hlavne o to, mat zaujem sa zdokonalovat, pracovat na sebe, ucit sa dalej. Nie kazdy ma prilezitost od 10 sa venovat PC, alebo nejakemu programovaniu. Clovek moze byt dobry, ba aj lepsi, aj ked zacne s programovanim na SŠ ci VS.

.

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #36 kdy: 11. 04. 2016, 12:19:57 »
Celkem se to tady rozjelo od te doby, co jsem diskuzi necetla a taky se tady objevilo par 'hejtu' na ktere by asi bylo vhodne odpovedet. :D
1. Samozrejme C++ neni jedine co umim.Pracuji s GDB (kdyby ne, asi bych nedokazala napsat nektera programovaci cviceni) a to, ze pouzivam bash, beru jako samozrejmost. Dale mam nejaky zaklad v Pythonu a SQL...
2. Na VŠ jdu v říjnu (CVUT kombinovane , ale chci u toho i pracovat)
3. IQ mi vyslo tusim 118, ale neplanuju se kvuli tomu tomu vzdat prace, ktera me dost bavi (Proc ty lidi s IQ125+ potkavam z 99% jen v internetovych diskuzich ;( )
4. Všem co přispěli do diskuze informacemi s nízkou mírou redundance, děkuji. (Knihu Modern C++ už mám staženou, ale ještě jsem se k ní nedostala)
1) IDE maj obvykle postavenou přívětivou debugovací interface nad nějakým terminálovým bazmekem, takže znalost GDB nemá váhu. CMAKE ale už ano, to je nutnost.
2) Zapomeň ... možná menší práce jako freelance
3) O IQ to zas tak moc není. Pokud tě to baví, uživíš se s tím. IQ je irelevantní řešit.

No vidíš, já bych ti práci nabídl hned. Bohužel c++ není zrovna to co bych potřeboval, ale kdybys chtěla zkusit i jiné končiny, tak dej vědět do diskuse. Myslím že nabídek ale budeš mít dost.

Každopádně se nenechej odradit místními chytráky, IT je plné lidí co se rádi předvádí, ale chybí v něm ženský element. Serióznost a spolehlivost není zpravidla silnou stránkou programátorů a zkušený vedoucí týmu určitě rád šáhne po programátorce. Jen to možná mezi nimi nebudeš mít lehké... ;)

Koho to zajímá

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #37 kdy: 12. 04. 2016, 20:20:11 »
Už dlouho jsem se tak nezasmál, jako tady. Možná to bude i tím, že po změně roota na jeden z nejdebilnějších layoutů, co se daj vymyslet, jsem tu už měsíc nebyl a vidím, že sem zase dlouho nemusím, ale tohle je fakt prča. Kolik vlastně dotyčné je let, 13?

xxar3s____

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #38 kdy: 13. 04. 2016, 00:36:08 »
Odporucil by som ti prejst na C#/.NET. V C++ nie je vela ponuk a zit treba zniecoho. Je dobre, ze si sa ho ako-tak naucila, pretoze da cloveku slusne zaklady a dobry rozhlad na programovanie, hlavne OOP. Nakolko si v CR, tak ked by si si vybrala C#, mas moznost venovat sa desktopu, alebo teraz nova technologia UWP, ci WPF. Na Slovensku je to zial smutne, lebo vacsina C# pozicii su na vyvoj IS/Web. A tam treba ovladat CSS, HTML, JQuery a ine front-end prasarny. A cloveka, ktory sa zaujima o C++/C#/Javu, isto nebude bavit a naplnat praca s nejakymi front-end technologiami. Dufam, ze statne zakazky odidu do zabudnutia a preberu sa k svetu opat aj desktopove aplikacie, mobilne.

co sa tyka C# a C++ pozeral som profesii.sk aktualne vysledky pre Bratislavu a na keywords

- C++ som dostal 71 vysledkov
- C# som dostal 93 vysledkov

ale ked sa pozries na celosvetove statistiky tak je skor v prospech C++ nakolko mnohi ficia na newindows platformach. a okrem toho c++ sa hodi aj na low-level veci. Ale v jednom s tebou suhlasim na jej mieste by som si vybral C# nakolko od C++ programatora sa automaticky ocakavaju aj seniorske znalosti. skor zoberu ako zaciatocnika C#kara ako C++kara. Ale zase ak ma dievca trpezlivost a zotrva pri C++ moze si neskor najst omnoho lepsie plateny JOB.

mikrom

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #39 kdy: 14. 04. 2016, 01:03:38 »
Myslim ze si na dobrej ceste a mas velmi dobre predpoklady. Ja mam v tyme jedneho dochodcu. Ak by sa tomuto kolegovi uvazok nedal uz predlzit (viete ze HR velmi toho keca) ja by som ta zobral.
Ale iba za predpokladu ze sa v procese "learing by doing" budes ochotna este naucis COBOL, SQL , CL a Java. Na jazyku nezalezi, ide o to implementovat business logic do hociakeho jazyku.
Samozrejme vsetky skolenia by sme  ti zaplatili- mozno aj relokacny prispevok na prestahovanie s CZ na SK.
A toho ze by ta u nas nejaki programatori diskriminovali sa neboj.
Ja som ich vsetkych vyskolil a denne im vtlkam do hlavy, ze u nas sa nesutazi, ale ze sme TEAM = Together All Achieve More.
Ako teamu si nezatajujeme nic a ide nam iba o to splnit dane ulohy.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #40 kdy: 14. 04. 2016, 08:54:48 »
Drazi diskuteri, podivejte se kolik kolegu, "profesionalu" z Vaseho okoli naposledy nastudovalo jakoukoliv knihu "o programovani".

Klasické knihy se dají tak leda na dlouhodobě platnou teorii. Pár knížek doma mám, ale momentálně spíše na ozdobu, dokonce chudinky po přestěhování ještě nedostaly místo mimo sklep.

Citace
A kdy vy jste si naposledy neco nastudovali?

Osobně se učím prakticky denně. Nedělám práci, kde bych vystačil s tím, co jsem se jednou naučil. :)

Tom568974

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #41 kdy: 24. 04. 2016, 22:17:25 »
Dobrý den,
občas sedím u pohovorů s programátory .NET a C++ a na rovinu vám řeknu, že pokud k nám příští týden přijdete s tím, že rozumíte této knížce a dělala jsem si z ní cvičení, tak byste práci asi dostala s tím, že se časem doučíte ještě C#.

Ale odbornost není vše. Ještě byste měla sednout lidsky, být ochotná se učit a takový ty věci. Hlavní je vůle se učit.

Většinou je to na pohovorech s uchazeči bída. Ještě se mi nestalo, že bych se tam ptal na něco složitého. Protože když máte dobrého člověka, tak už to víte ještě než se dostanete k odborným otázkám.

první otázku se ptám:
Jaký je rozdíl mezi dynamickým a statickým polem. Na ni většinou nedostanu uspokojivou odpověď.
Pak se kouknu do vašeho kódu a zeptám se sám sebe, jestli bych to po vás chtěl opravovat/vylepšovat. Pokud je to tak nepřehledné, že si odpovím ne, tak se šance zmenšují.

Klidně to zkuste: http://www.jobs.cz/rpd/1065534671/?rps=233

Revan

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #42 kdy: 23. 07. 2016, 21:09:39 »

Dobrý den,
občas sedím u pohovorů s programátory .NET a C++ a na rovinu vám řeknu, že pokud k nám příští týden přijdete s tím, že rozumíte této knížce a dělala jsem si z ní cvičení, tak byste práci asi dostala s tím, že se časem doučíte ještě C#.

Ale odbornost není vše. Ještě byste měla sednout lidsky, být ochotná se učit a takový ty věci. Hlavní je vůle se učit.

Většinou je to na pohovorech s uchazeči bída. Ještě se mi nestalo, že bych se tam ptal na něco složitého. Protože když máte dobrého člověka, tak už to víte ještě než se dostanete k odborným otázkám.

první otázku se ptám:
Jaký je rozdíl mezi dynamickým a statickým polem. Na ni většinou nedostanu uspokojivou odpověď.
Pak se kouknu do vašeho kódu a zeptám se sám sebe, jestli bych to po vás chtěl opravovat/vylepšovat. Pokud je to tak nepřehledné, že si odpovím ne, tak se šance zmenšují.

Klidně to zkuste: http://www.jobs.cz/rpd/1065534671/?rps=233

škoda já zkoušel stránku a je nefunkční ale vzhledem k tomu že píšu tak pozdě tak se nedivím
Otázka jaké jsou tedy minimální znalosti jazyka c/c++ k tomu aby jste uchazeče vzal?

Martin

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #43 kdy: 24. 07. 2016, 08:23:16 »
S gdb se odváží pracovat tak možná 5% současných programátorů, 95% se opupínkuje, jakmile se gdb jen vysloví. Juniora bych se na pohovoru neodvážil zeptat, jestli umí pracovat s gdb, protože by se vyděsil a nechtěl by nastoupit.
Mám pocit, že většina IDE v Linuxu používá gdb. Jestli to jde použít přímo, záleží co potřebuješ vyřešit. Na trasování zdrojáku s breakpointy a watchi to moc není. Na analýzu opakovatelného pádu je gdb stačí. Je tam jen pár příkazů, dají se vypsat a většina jich jde zkrátit na jedno písmeno. Stejně používám jen run, up, down, bt, print a quit. Trasování v debuggeru obvykle nahrazuju logováním.

Martin

Re:Mistrovstvi v C++ a získání práce
« Odpověď #44 kdy: 24. 07. 2016, 08:29:07 »
Jaký je rozdíl mezi dynamickým a statickým polem. Na ni většinou nedostanu uspokojivou odpověď.
To záleží, co si pod ním Vy představujete: může jít o dynamickou (heap) / statickou alokaci nebo o možnost pole zvětšit. Ta druhá možnost v C++ není (std::vector není pole), ale zmínil jste i C#. Takže fakt z Vašeho příspěvku není jasné co chcete a asi to není jasné ani uchazečům.