Jakou navigaci do auta?

?

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #60 kdy: 31. 05. 2017, 19:05:10 »
Pochopitelně musí být na čem ty mapy zrcadlit. Někdy může bejt lepší pořídit rovnou tablet. Jen je třeba vybírat něco s kvalitním SoC (qualcomm) neboť třeba laciný mediatek má gps na pyču.


Hunt

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #61 kdy: 01. 06. 2017, 09:23:09 »
V kasliku vozim papirovej autoatlas, pri jizde sleduju znacky. Zatim vzdy jsem se dostal tam kam jsem potreboval bez ruznych koncu na polnich cestach, jednosmerkach apod, jak casto slycham od majiteli elektronickych navigaci. Papirovy autoatlas nepotrebuje zadne napajeni, usb nic, porizeni i aktualizace vyjdou na zlomek ceny elektronickych kramu.

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #62 kdy: 01. 06. 2017, 10:01:24 »
V kasliku vozim papirovej autoatlas, pri jizde sleduju znacky. Zatim vzdy jsem se dostal tam kam jsem potreboval bez ruznych koncu na polnich cestach, jednosmerkach apod, jak casto slycham od majiteli elektronickych navigaci. Papirovy autoatlas nepotrebuje zadne napajeni, usb nic, porizeni i aktualizace vyjdou na zlomek ceny elektronickych kramu.

A take ti povi, ze je pred tebou zacpa?
A vsimnul sis, ze navigace nestoji efektivne nic, protoze Waze, Google mapy...? (Max. par korun na USB do zapalovace.)

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #63 kdy: 01. 06. 2017, 13:36:25 »
Mě se právě moc nechce kupovat mobil/tablet a pak kamera, když to můžu mít v jednom a hlavně by mě to vyšlo na dost peněz kupovat dvě věci.

Youda

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #64 kdy: 01. 06. 2017, 14:50:46 »
Mě se právě moc nechce kupovat mobil/tablet a pak kamera, když to můžu mít v jednom a hlavně by mě to vyšlo na dost peněz kupovat dvě věci.

Bezny mobil/tablet v sobe kameru ma a onboard akmera je napr. priplatkovy plugin pro Sygic navigaci


b00n

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #65 kdy: 01. 06. 2017, 16:39:56 »
Apropos, pokud dnes kupovat navigaci, tak jedine mobil a s podporou Mirrorlink, Apple Car nebo Android auto.
Dnesni auta umi zrcadlit displej telefonu na infotainmentu.

Je zbytecne lepit miniaturni navigaci, na sklo, kdyz musu mit v Kodiaqu navigaci na 8" displeji v Infotainmentu. Staci propojit telefon USB kablikem.

Youdo, mas s tim Kodiaqem osobni zkusenost?

Co jsem slysel ja, tak zrcadleni pres mirrorlink zvlada jen minimum telefonu (i kdyz podle specifikace mirrorlink podporuji), plus behem jizdy stejne mohou bezet pouze aplikace se specialnim certifikatem (t.j. efektivne pouze Sygic Car Navigation, coz je jina aplikace nez Sygic GPS Navigation)

Zpatky k puvodnimu dotazu, ja mam dobre zkusenosti s TomTom-em (i kdyz neni uplne levny). Zatim jsem totiz nenasel jinou navigaci (* nebo mozna ji jen neumim nastavit), ktera by pro krizovatku nepsala jmeno ulice/silnice kam je potreba zahnout (protoze jmeno ulice v neznamem meste je uplne nanic), ale psala smer/mesto (treba "Karlovy Vary"), ktery je mozne sledovat i vizualne na dopravnich tabulich podel cesty a podle toho se radit do pruhu jeste daleko pred krizovatkou (nebo vyjezdem z tunelu).

Youda

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #66 kdy: 01. 06. 2017, 18:23:58 »
Youdo, mas s tim Kodiaqem osobni zkusenost?

Co jsem slysel ja, tak zrcadleni pres mirrorlink zvlada jen minimum telefonu (i kdyz podle specifikace mirrorlink podporuji), plus behem jizdy stejne mohou bezet pouze aplikace se specialnim certifikatem (t.j. efektivne pouze Sygic Car Navigation, coz je jina aplikace nez Sygic GPS Navigation)


V manzelcine Kodiqau funguje Sygic Car Navigation na jejim telefonu LG G4. Moje Xiaomi mirrorlink nepodporuje.
Mirrorlink funguje pomerne spoehlive, problem je, ze existuji verze 1.0, 1.1 a 2.0 a nikde se nepise, jako verzi telefony a infotainmenty podporuji. Vim ze Subaru je na tom hodne blbe, tam nejde pripojit prakticky nic. Kodiaq je novy, mel by podporovat posledni verze.

Android auto funguje na kazdem androidu od 5.0 dale, i na mem Xiaomi s Androidem 6.0. Momentalne pres to jede jenom Google Maps, ktere pouzivam ted. Bezi ale uz betatest na WAZE. Az bude WAZE dostupny pres Android Auto, vic nebude potreba resit.

mikrom

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #67 kdy: 02. 06. 2017, 00:29:03 »
Ahoj, jakou byste doporucili navigaci do auta?
Čau, máte někdo navigaci do auta, co má zároveň v sobě kameru? Příjde mi to jako lepší možnost než mít kameru a navigaci zvlášť.
Ja mam v jednom aute (Peugeot) zabudovanu navigaciu - neviem teraz kto je vyrobvca,  ale mam aj Garmin, ked idem druhym autom (VW), alebo na sluzobku.
Garmin je standardne najlepsia navigacia. S kamerou nemam (to som povazoval za zbytocne) ale su aj Garmin s kamerou.

Hunt

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #68 kdy: 02. 06. 2017, 07:33:38 »
A take ti povi, ze je pred tebou zacpa?
A vsimnul sis, ze navigace nestoji efektivne nic, protoze Waze, Google mapy...? (Max. par korun na USB do zapalovace.)

Ze je prede mnou zacpa poznam podle stojicich a popojizdejicich aut, k tomu nepotrebuju navigaci.
Smatlafounum se stale uspesne vyhybam, nebavilo by me stale hledat zasuvku pro nabijeni a resit proc se to zase zaseklo, nebo proc to nefunguje jak ma :-P

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #69 kdy: 02. 06. 2017, 08:11:19 »
Ze je prede mnou zacpa poznam podle stojicich a popojizdejicich aut, k tomu nepotrebuju navigaci.

To je trochu jako omezit lekarskou diagnostiku na pitvy...

Smatlafounum se stale uspesne vyhybam, nebavilo by me stale hledat zasuvku pro nabijeni a resit proc se to zase zaseklo, nebo proc to nefunguje jak ma :-P

Tip: nekupuj smejdy a zapamatuj si, kde mas zasuvku u postele.

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #70 kdy: 02. 06. 2017, 11:05:39 »
Bezny mobil/tablet v sobe kameru ma a onboard akmera je napr. priplatkovy plugin pro Sygic navigaci

Jo to jsem slyšel, ale to ten telefon bude v dost špatným úhlu, když bude natáčet silnici, tak se asi špatně bude koukat na ten displej. Spíš jsem koukal, že dost navigací se dělá do zpětného zrcátka a mají i ty kamery. Co myslíte?

Peter

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #71 kdy: 02. 06. 2017, 16:17:58 »
Mne vyhovuje Sygic na telefonu pretoze ma napriklad funkciu zakazat navigovat po platenych cestach, pricom sa da vybrat akeho statu sa toto obmedzenie bude tykat. V inych navigaciach sa to da nastavit iba globalne. Z Bratislavy chodim na vylety na Moravu, do Rakuska a Madarska a platene cesty mam povolene iba pre Slovensko pretoze mam slovensku dialnicnu znamku.
Takze ked idem na Palavu Sygic mi vyberie trasu z Bratislavy do Kutov po dialnici, a zvysok mimo. S inymi navigaciami mam smolu, musim si sam najst miesto kde mam zist z dialnice a rucne zadavat ako body kadial chcem ist...praca na polhodinu.

Ondro

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #72 kdy: 02. 06. 2017, 20:07:09 »
Mne vyhovuje Sygic na telefonu pretoze ma napriklad funkciu zakazat navigovat po platenych cestach, pricom sa da vybrat akeho statu sa toto obmedzenie bude tykat. V inych navigaciach sa to da nastavit iba globalne. Z Bratislavy chodim na vylety na Moravu, do Rakuska a Madarska a platene cesty mam povolene iba pre Slovensko pretoze mam slovensku dialnicnu znamku.
Takze ked idem na Palavu Sygic mi vyberie trasu z Bratislavy do Kutov po dialnici, a zvysok mimo. S inymi navigaciami mam smolu, musim si sam najst miesto kde mam zist z dialnice a rucne zadavat ako body kadial chcem ist...praca na polhodinu.
Tuto funkciu ma moj Garmin a da sa to nastavit tak, ci si danu volbu pre dany stat zapameta alebo sa bude za kazdym pytat.
Za mna zatial jednoznacne klasicka navigacia. Problem novych navigacii(a nielen ich), je ze sa niekedy snazia "mysliet" za cloveka. Starsie tym trpeli menej.
Minus klasickych navigacii je nepodpora linuxu.

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #73 kdy: 05. 06. 2017, 13:43:59 »
Ten Sygic jsem taky zkoušel, ale nevím jestli to bylo telefonem nebo tou aplikací, ale strašně dlouho to hledalo pozici a občas to ztratilo signál, takže proto bych radši klasickou navigaci do auta.

franta PH

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #74 kdy: 05. 06. 2017, 23:20:06 »
Tak zkušenosti s odstupem dalšího roku. Dříve používána navigace Mapfactor (offline). Není špatná, ale auktálnost je se zpožděním zhruba 3 měsíce. Nyní Waze (online). Velkou výhodou je aktuální situace, kterou ti žádná jiná hw navigace nedá. Tzn. pokud se někde stane nehoda nebo nějaká kolize, většinou do několika minut je údaj v databázi a navigace to hlásí. Čili do zahraničí a pěší turistiku Mapfactor, na české silnice do auta Waze.