Co kdo víte o arboletu ?

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #360 kdy: 27. 07. 2017, 22:28:31 »
Pokud vím, tak BTC ani není krytý, takže je ještě nestabilnější než cokoli krytého.

Dobrý den,
prosím o jakém krytí to mluvíte? Myslíte krytím cennými kovy? A u které měny myslíte? Dollar? Doufám že ne. Česká koruna? Tak ta je na tom ještě hůře - s tou se nadalo přímo směnit za zlato u národní banky už za Rakousko-Uherska.
pokud nevěříte tady je menší lekce dějepisu přímo od ČNB  (-:
https://www.cnb.cz/cs/faq/cim_je_kryta_mena.html


tak určitě

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #361 kdy: 27. 07. 2017, 22:40:31 »
Poplatky směrnárny teda platí kdo? Nebo prostě investujete cizí BTC a dokud to vydělává, tak to funguje?

Reálná hodnota je ten byt. Pokud jsou ale peníze kryté, tak je to tu docela dobrá šance, že velké propady/zisky nebudou. U BTC se nesmí propadnout důvěra? Hmmm.
No směnárně vždycky ty. Cizí BTC nemůžeš investovat, pokud jsi nenarazil na tele, co má na profilu ve FB u BTC adresy ještě svůj privátní klíč :D Můžeš jen svoje, ale ano, investuješ ty BTC. Jak jsem, psal, je na tobě jak je získáš, jestli směnou za CZK, kdy za mě fakticky zaplatíš, nebo jsi nějaké natěžil (dnes už málo pravděpodobná možnost) a nebo jsi je třeba naklikal na nějakých webech. Pokud je získáš jinak než ve směnárně, tak jí samozřejmě nic neplatíš, proč taky, když nebude v celé věci vůbec figurovat :) Každopádně vstupní kapitál je BTC.

Tak byt ano, ale ten ti nijak nepokryje úspory co máš v bance. To bys pak mohl říct, že BTC je také kryt reálnou hodnotou, stejně jako CZK. Protože za BTC si taky můžeš pořídit pozemek nebo i dům.

Pokud má Arbolet peněženku, tak má všechny peníze dohromady, ne? S tím by se dalo už dobře investovat. Samozřejmě když o všechno přijdeš, tak pasažéři mají smůlu :D

Pokud vím, tak BTC ani není krytý, takže je ještě nestabilnější než cokoli krytého.

Dobrý den,
prosím o jakém krytí to mluvíte? Myslíte krytím cennými kovy? A u které měny myslíte? Dollar? Doufám že ne. Česká koruna? Tak ta je na tom ještě hůře - s tou se nadalo přímo směnit za zlato u národní banky už za Rakousko-Uherska.
pokud nevěříte tady je menší lekce dějepisu přímo od ČNB  (-:
https://www.cnb.cz/cs/faq/cim_je_kryta_mena.html


Jaký kovy? Normální krytí reálnou hodnotou jako má koruna.

Citace
Z ekonomického hlediska je proto reálná hodnota nejen bankovek a mincí, ale obecně české měny jako takové, v čase uchovávána díky tomu, že ČNB plní své zákonné úkoly.

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #362 kdy: 27. 07. 2017, 22:51:01 »
...
Tak určitě je nemají všechny na jedné peněžence a neinvestují je všechny najednou, jestli se ptáš na tohle.

Já pořád nevím o jaké reálné hodnotě mluvíš, reálná hodnota peněz? Byt má reálnou hodnotu, že se v něm dá bydlet a případně pronajímat za protiplatbu v naturáliích, kus půdy má reálnou hodnotu že na něm můžeš pěstovat ovoce nebo zeleninu nebo pást zvířata např., ale petitisícovka má reálnou hodnotu barevného papírku, se kterým ani nepodpálíš oheň. Když ČNB řekne, že najednou všechny bankovky s hodnotou 1,000,- a výše neplatí tak jakou mají pak reálnou hodnotu, i když jich máš plný slamník?

tm

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #363 kdy: 27. 07. 2017, 22:51:28 »

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #364 kdy: 27. 07. 2017, 22:53:08 »
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ponziho_sch%C3%A9ma
Díky, teď snad většina lidí konečně pochopí rozdíl mezi Pyramidou/Letadlem a Ponzi :)


Sten

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #365 kdy: 27. 07. 2017, 22:53:37 »
Argument šikmé plochy? To je princip zachování anonymity. Dostatečně průkazné podklady ji vždy nutně vyvrátí. A když se musí volit, v téhle situaci chápu výběr anonymity.

To, co jste napsal, byl argument šikmé plochy. Nevydáme nic, protože by stejně někdo řekl, že to není celé.

Dostatečně průkazné podklady mohou úplně bez problémů zůstat anonymní. Stačí mít oddělené investiční peněženky od toho mixéru pro vyplácení (což Arbotel prý má?). Pak odkazy do investičních peněženek a finančních přesunů vůči směnárnám (jak prý vydělávají) můžete prokázat výnosy, zatímco nikdo neví, komu jsou a jak vypláceny.

Co se týče zúročení Arba - uvažoval někdo z vás nad tím, že tak nehorázně vysoká procenta v CZK mají oporu v růstu BTC? Kolik stál BTC před rokem a kolik stojí dnes? Jaký byl nárůst? A porovnejme to s růstem procent v Arbu. Pořád se to zdá tak nehorázně vysoké zhodnocení?

Ale, takže to funguje tak, že jste si vyměnil bitcoiny, svěřil je Arboletu, ten vám jich vrátí o hodně míň a ještě vám řekne, jak skvěle jste na tom vydělal? Tak takovou úžasnou investici si užijte! Já si nechám bitcoiny ve své peněžence.

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #366 kdy: 27. 07. 2017, 23:08:33 »
...
To, že ho využívají takoví lidé nemusí nutně znamenat, že to to nerelevantní. Ale s tím nic nenadělám.

Jak komplexní by mohl být podklad, když by byl anonymní výstup a nikdo by nevěděl, kam peníze jdou? Protože já bych třeba byl nerad aby mě každý mohl dohledat díky tomu, že nějaký pochybovač musel mít doklady aby přestal hatit :D A pak je tu samozřejmě další věc. Pokud peníze získávají způsobem, který je limitovaný (tzn. že kdyby to žačal dělat každý, přestane to být tak ziskové nebo se zdroj i vyčerpá), je logické, že ho nebudou chtít udat. Kdo by taky jo? A k čemu jsou doklady kdy nebudem ožné dohledat vstup a výstup financí?

Spíše to funguje tak, že jsem se rozhodl vložit BTC na investici, která není tak náchylná k jeho volatilitě (což může být pro mě zároveň dobré i špatné). Je logické, že oni nemají zdaleka vše v BTC, svoje portfolio diverzifikují. Pokud zakolísá BTC a já mám jednotky BTC, koupím si za ně méně, pokles ceny mě ovlivní. Pokud ale operuji se stabilnějším prostředkem, nemusím volatilitu řešit. Ano, mohl bych vydělat i víc, pokud BTC vylítne. Ale to je na každém člověku, zda zvolí sázku na jistotou nebo risk s větším potenciálním přínosem. Však na Arbu klidně můžete mít v peněžence BTC bez jakýchkoliv investičních přípon. Čistá peněženka. Jak libo.

Jana Doleželová

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #367 kdy: 27. 07. 2017, 23:17:36 »
Stene, omlouvám se, jestli jsem se Vás dotkla. Já rozumím tomu, že Vy chcete mít svoji peněženku a já bych Vám to nevyvracela. Vy máte názor, že moje je špatná. Já mám názor, že není. Věřím ji a mám k tomu své důvody. Vy snad máte nějakou vnitřní motivaci ke shazování Arboletu? Co Vám provedl, nebo proč se v tom tak angažujete. Na jednu stranu tu někteří píšou, jak nám členům chtějí pomoct a na druhou, že jsme všichni retardovaní. Tak já nevím.

Prostě to vidím tak, že já jsem spokojená tam kde jsem. Vy jste spokojen tam kde jste Vy. Nikdo Vás nenutí, abyste se přidal. Tak kde je problém?

X7 zveřejnil článek, že s Vámi chce mluvit. Tak mu prosím napište a zkuste to probrat s ním of the record.
Tady to asi nevyřešíte a Arbolet není jen to co je vidět pro veřejnost a čerstvě přihlášené. Je tam toho mnohem víc. Já bych byla ráda, kdybyste to probral s vedením a nehádal se tady s námi. To nikam nepovede. Co myslíte?

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #368 kdy: 27. 07. 2017, 23:31:20 »
Pokud vím, tak BTC ani není krytý, takže je ještě nestabilnější než cokoli krytého.

Dobrý den,
prosím o jakém krytí to mluvíte? Myslíte krytím cennými kovy? A u které měny myslíte? Dollar? Doufám že ne. Česká koruna? Tak ta je na tom ještě hůře - s tou se nadalo přímo směnit za zlato u národní banky už za Rakousko-Uherska.
pokud nevěříte tady je menší lekce dějepisu přímo od ČNB  (-:
https://www.cnb.cz/cs/faq/cim_je_kryta_mena.html


Jaký kovy? Normální krytí reálnou hodnotou jako má koruna.

Citace
Z ekonomického hlediska je proto reálná hodnota nejen bankovek a mincí, ale obecně české měny jako takové, v čase uchovávána díky tomu, že ČNB plní své zákonné úkoly.

Dobrý večer už :) ,
prosím mohl by jste prosím to "Normální krytí" trochu rozvést?
Myslíte tím mechanizmy kterými ČNB zajišťuje aby např. nedošlo k hyperinflaci jako například v bývalé Jugoslávii, Zimbabwe, nebo v Rusku myslím v roce 1993? Či zajištění proti hospodářské krizi (např. v roce 2008)- a tím pádem k znehodnocení české koruny? Nebo snad zajištění Českých bank proti bankrotu, jako se to stalo v Itálii či Portugalsku?

Děkuji za odpověd
Xavi.
« Poslední změna: 27. 07. 2017, 23:36:37 od Xavierus »

Sten

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #369 kdy: 27. 07. 2017, 23:38:33 »
Jak komplexní by mohl být podklad, když by byl anonymní výstup a nikdo by nevěděl, kam peníze jdou? Protože já bych třeba byl nerad aby mě každý mohl dohledat díky tomu, že nějaký pochybovač musel mít doklady aby přestal hatit :D A pak je tu samozřejmě další věc. Pokud peníze získávají způsobem, který je limitovaný (tzn. že kdyby to žačal dělat každý, přestane to být tak ziskové nebo se zdroj i vyčerpá), je logické, že ho nebudou chtít udat. Kdo by taky jo? A k čemu jsou doklady kdy nebudem ožné dohledat vstup a výstup financí?

Smyslem toho je dokázat, že výnosy tam jsou a skutečně rostou tak, jak uvádějí, že rostou. Samozřejmě to není stoprocentně průkazné, mohli by třeba část peněz poslat přes mixér a [em]nějak[/em] vrátit jako výnos, ale o hodně lepší než nic. U investičních nástrojů také nedostanete detailní výpisy, co přesně je kde investováno, ale alespoň nějaké statistiky odpovídající výši účtů. Máte pak lepší přehledy o rizicích a předpokládaných výnosech. A taky to ukazuje, že někdo si dal práci zhodnotit, že to opravdu funguje. Podobnou webovku vám napíše kdekdo z Webtrhu, ale záznamy v blockchainu vyžadují hodně práce a peněz.

Spíše to funguje tak, že jsem se rozhodl vložit BTC na investici, která není tak náchylná k jeho volatilitě (což může být pro mě zároveň dobré i špatné). Je logické, že oni nemají zdaleka vše v BTC, svoje portfolio diverzifikují. Pokud zakolísá BTC a já mám jednotky BTC, koupím si za ně méně, pokles ceny mě ovlivní. Pokud ale operuji se stabilnějším prostředkem, nemusím volatilitu řešit. Ano, mohl bych vydělat i víc, pokud BTC vylítne. Ale to je na každém člověku, zda zvolí sázku na jistotou nebo risk s větším potenciálním přínosem. Však na Arbu klidně můžete mít v peněžence BTC bez jakýchkoliv investičních přípon. Čistá peněženka. Jak libo.

Jenže tohle není to, co o sobě Arbolet tvrdí, či alespoň na začátku tvrdil. To je ten hlavní problém. Důvěru má každý projekt (obzvlášť ten anonymní) jen jednu, a pokud mlží, radši od toho ruce pryč.

Stene, omlouvám se, jestli jsem se Vás dotkla. Já rozumím tomu, že Vy chcete mít svoji peněženku a já bych Vám to nevyvracela. Vy máte názor, že moje je špatná. Já mám názor, že není. Věřím ji a mám k tomu své důvody. Vy snad máte nějakou vnitřní motivaci ke shazování Arboletu? Co Vám provedl, nebo proč se v tom tak angažujete. Na jednu stranu tu někteří píšou, jak nám členům chtějí pomoct a na druhou, že jsme všichni retardovaní. Tak já nevím.

Prostě to vidím tak, že já jsem spokojená tam kde jsem. Vy jste spokojen tam kde jste Vy. Nikdo Vás nenutí, abyste se přidal. Tak kde je problém?

X7 zveřejnil článek, že s Vámi chce mluvit. Tak mu prosím napište a zkuste to probrat s ním of the record.
Tady to asi nevyřešíte a Arbolet není jen to co je vidět pro veřejnost a čerstvě přihlášené. Je tam toho mnohem víc. Já bych byla ráda, kdybyste to probral s vedením a nehádal se tady s námi. To nikam nepovede. Co myslíte?

Nemám proti Arboletu vůbec nic, pouze jsem zhodnocoval ty nesmysly, které Arbolet uváděl sám na svém webu (v době, kdy nebyl peněženka, ale jen pákový investiční nástroj; údajně). A následně jsem se dozvěděl, že tomu nerozumím, že jsem zaujatý, že jsem hater, že desítky děkovných e-mailů se nemůžou mýlit, … Pokud je Arbolet peněženka s diverzifikací na různé kryptoměny, OK, to je docela normální, sám mám takovou (Coinomi, mimochodem není anonymní a je open source). Ale to není to, co o sobě Arbolet tvrdí. A k tomu dodávám, že je potřeba si na to dát pozor, protože vůbec není jasné, kdo má vaše peníze a co s nimi dělá.

Nemám zájem o rozhovory off the record. Jestli má X7 touhu k tomu něco dodat či vysvětlit, Root je přístupný všem bez registrace.

arbx88

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #370 kdy: 27. 07. 2017, 23:49:07 »
Tento příspěvek je primárně určen pro diskutéry, jako jsou Sten, Kokršpaněl, Tak určitě, Rotschild, Linquerin, Lol Phirae a možná jsou tady ještě další, kteří mají pochyby o tom zda ARBOLET je či není letadlo, ponzi nebo jak tomu všemu Vy diskutéři říkáte.
V rychlosti Vám zde popíšu svůj příběh s Arboletem. Nechce se mi tomu věnovat moc času, protože dělám na něčem důležitějším.
Do Arboletu jsem se zcela náhodou dostal počátkem ledna 2016, a to jenom díky tomu, že mi jeden známý poslal pozvánku. Ostatně v této době se jinak do Arboletu ani dostat nedalo. Projekt mě zaujal a napadla mě taková myšlenka. Co jim s tím trochu pomoct od stolu z domova. Tak jsem jim napsal email a k mému milému překvapení jsem hned druhý den dostal odpověď, že přesně takové lidi potřebují. Takové, kteří budou šířit osvětu Arboletu. Tím začala spolupráce mojí osoby s Arboletem, která trvá do dnes a naopak se neustále rozšiřuje. Můžu Vám říct, že jsem za ní velice dobře placen. Nikdo neděláme nic úplně zadarmo že.
Nakonec, aby jste měli představu, tak já Vám uvedu konkrétní sumy, které jsem si za toto období vydělal. S přihlédnutím k dnešnímu kurzu BTC jsem si u Arboletu za tuto dobu vydělal 6,671BTC. Za  těch 19 měsíců práce pro Arbo to vůbec nepovažuji za špatný výsledek. Třetinu peněz jsem z účtu již převedl na své soukromé BTC účty a 2 třetiny mám v investičních vrstvách a pěkně mi tam vydělávají každý měsíc příjemnou sumičku, kterou pravidelně převádím. Co chci ale především říct, a čím se asi liším od většiny lidí z komunity. Nikdy jsem do Arboletu nic neinvestoval ze svých peněz vydělaných jinde než u nich.
A proč se o tom zmiňuji?
Máte Vy všichni výše zmínění pocit, že takto se chová někdo, kdo chce oklamat lidi, kdo chce na nich pouze vydělat, nebo je dokonce okrást. Máte pocit, že takto se chová provozovatel nějakého projektu na bázi MLM, ponzi, či letadla. Nevím, jestli mi to věříte, či nikoliv. Nakonec mi to může být i jedno. Ale mrzí mne, že se neustále najdou lidé jako Vy, kteří brojí proti Arboletu aniž by ho znali opravdu do hloubky. Pro Vás všechny, pro které je tento článek primárně určen, zde dávám k dispozici svou emailovou adresu arbx88@arbolet.online na kterou mi můžete napsat. Já Vám vše rád v klidu vysvětlím a případně poradím, jak Arbolet na plno využívat.

Sten

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #371 kdy: 27. 07. 2017, 23:59:31 »


400 000 Kč (6,7 BTC) za 19 měsíců shánění lidí, tedy 21 000 Kč hrubého měsíčně? Ano, přesně takhle platí i MLM, a ti, co to dělají, to také berou jako úžasný výdělek ;)

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #372 kdy: 28. 07. 2017, 00:15:50 »
...
Ano, ten princip důkazu chápu, moje pointa byla v tom, že když ten materiál nebude dostatečně průkazný, stejně nebude mít potřebnou hodnotu. Ano, je to sice lepší než nic, ale na druhou stranu je otázka, jestli to v takovém stavu nepřinese víc škody než užitku.

Co o sobě Arbolet tvrdil před rokem nebo dvěma a dnes je jiné nemusí znamenat, že tenkrát kecali. Vyvíjí se a je to na něm i vidět. A že hned do placu nestřelí všechny možné budoucí plány? No jasně že ne, už jen proto aby je někdo jinde rychle nezbastlil :) Nevím co konkrétně v tom odstavci bylo v největším rozporu s původním tvrzením, ale třeba čistá peněženka a platební brána byly jako plnohodnotně funkční spolehlivý prvek přidány až později. A Arbo není multipeněženka ve smyslu, že by umožňoval využívat k ukládání a placení jiné kryptoměny než BTC, myslel jsem to tak, že jedna z výdělečných aktiv může být a s vysokou pravděpodobností i je zobchodovávání jich.

arbx88

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #373 kdy: 28. 07. 2017, 00:27:45 »
Achjo. Jaké shánění lidí. O čem to mluvíte. Vy máte opravdu nějaký problém. a těch 400.000,- není hrubého. On Arbolet neposílá výplatní pásky kde je superhrubá, hrubá a čistá mzda. To jste někde jinde. ;D Fakt Vás baví to řešit na rootu. Napište mi na email, můžeme to probrat po skypu, hangoutu, telefonicky. Opravdu Vám to všechno rád vysvětlím. Přijde mi, že jste v nějakém MLM projektu byl zainteresován a neklaplo to. Že o tom tolik víte.

Jana Doleželová

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #374 kdy: 28. 07. 2017, 00:56:47 »
Stene, ale tady ti nikdo nesmí dát informace zevnitř. Ono je to v rozporu s ustanovením VCJ. Dokud to nějaký koumák nevynese na světlo, tak tady nemůžeme říct všechno. Proto je to pořád jen obecně. Moc, moc ráda bych ti napsala, jak díky Arboletu vydělávám a odvádím svou část komunitě (zhodnocením to právě není). Pak bych ale mohla dostat zákaz. Souhlasila jsem s podmínkami a ty nepřekročím.

Proto se tu stále točíme dokolečka a nikam to nevede. Myslím, že když se dozvíš víc, tak taky usoudíš, že by byla hloupost to zveřejnit tady. Prosím, napiš X7.
Já se to snažím vyřešit. Dokaž mi, že se nechceš hádat a když, tak aspoň budeš vědět víc. Minimálně pochopíš, proč za Arboletem někteří členi tak silně stojí.