Co kdo víte o arboletu ?

tak určitě

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #345 kdy: 27. 07. 2017, 21:35:12 »
Pokud vím, tak BTC ani není krytý, takže je ještě nestabilnější než cokoli krytého.


Sten

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #346 kdy: 27. 07. 2017, 21:37:45 »
Četl jste někdy o kryptoměně? Nikdo vám nedá záruku. Proto si kupte akcie vaší banky a cekejte obrovský výnos. Čekání zdar

Mám několik bitcoinů a etherů a obchoduji s nimi pravidelně, takže s tím na mě nechoďte. A moc dobře vím, jaká jsou s tím spjata rizika i možné výnosy.

Záruku vám nedá nikdo, až na Arbolet, který slíbí úžasné zaručené výnosy. Až potom dodá, že tak zaručené nejsou, a nakonec si vlastně necháváte rizika a o výnosy se dělíte.

tak určitě

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #347 kdy: 27. 07. 2017, 21:40:55 »
Četl jste někdy o kryptoměně? Nikdo vám nedá záruku. Proto si kupte akcie vaší banky a cekejte obrovský výnos. Čekání zdar

Mám několik bitcoinů a etherů a obchoduji s nimi pravidelně, takže s tím na mě nechoďte. A moc dobře vím, jaká jsou s tím spjata rizika i možné výnosy.

Záruku vám nedá nikdo, až na Arbolet, který slíbí úžasné zaručené výnosy. Až potom dodá, že tak zaručené nejsou, a nakonec si vlastně necháváte rizika a o výnosy se dělíte.

A vše dělají bez poplatků, protože převody jsou přece zdarma :D To asi platí také z rezerv.

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #348 kdy: 27. 07. 2017, 21:41:33 »
Pro tak určitě:
Pokud vložíš 1BTC, vybereš 1BTC. Odečíst musíš jen fee, které se ale neplatí Arboletu, nýbrž minerům. To se platí za pohyb prostředků v síti, nezávisle na použité peněžence. Ve skutečnosti za tebe Arbo určité fee platí a ty nemusíš dát ani Satoshi. Smozřejmě pokud budeš hamounit a dáš sám nízké nebo žádné, budeš na zařazení do blocku třeba delší dobu čekat.

Myšleno tak, že když v prvním ochodu vydělá hodně, z toho nadbytku ti mimo jiné vyrovná tvůj předpokládaný příjem v příštím kole, pokud on sám na dalším obchodu prodělá. A BTC nestoupá pořád, dlouhodobě ano, ale zažívá i propady.


Pro Stena:
Hele, neporovnám to. Na rozdíl od tebe jsem Amway manuál nikdy nečetl :)
A jak jsem psal, byl to můj osobní náhled. Ono tohle dost odráží osobnost. Každý ať si položí otázku "když bych dosáhl všeho co jsem kdy majetkově chtěl, pomohl bych ostatním, nebo si dál skrblil pro sebe?". Že většina světa jsou chamtivý zmrdi neznamená, že jsou takoví všichni. A že je tohle nepravděpodobné? Jo je a velmi vysoce, ale není nepravděpodobnost nedílná součást statistiky?

Nevidím, kolik vydělávají, ale vyplácejí stabilně. A proč by zveřejňovali ročenky? Vždyť to nemá smysl. Kdyby např. zveřejnili ročenku bez zdrojů čísel, všichni by nadávali že je to fake a nemají tam zdroje, i kdyby je uvedli tak řeknou fake, nevidíme doklady těch transakcí a i kdyby náhodou dodali kompletní doklady (které by rušili podstatu anonymity), stejně se vždycky najde hater co řekne "stejně to je scam, jste blbci" :D

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #349 kdy: 27. 07. 2017, 21:49:05 »
Pokud vím, tak BTC ani není krytý, takže je ještě nestabilnější než cokoli krytého.
Bitcoin je krytý důvěrou uživatelů. Jestli se ti to zdá klišé, musíš pochopit co to znamená. Když tomu lidé věří, používají to a když to používají, má to hodnotu. To je daleko lepší krytí než nějaký fiat, kde si řekne banka "hodnota je teď poloviční protože se v austrálii přemnožili nosorožci, koupíte si teď polovinu věci za stejný prachy ... ale peníze jsou kryté, žádný strach". Ve skutečnosti nějaké krytí takového typu neznamená o nic víc, než důvěra. Možná i méně.

Stene, model investice jakému se vysmíváš je ale totožný s tím, když normální člověk investuje i s bankou. On nese rizika a když se banka položí, také dostane kulové. Vem si kolik milionů lidí to využívá. kdyby nevyrostolo ethereum, vyroste jiná investice. Však oni nesází vše na jednu kartu. Vymahatelnost je problém, to máš pravdu, ale vážně (jako vážně) si myslíš, že na krachlé bance, která je "krytá" si něco vymůžeš? To jsou jen řeči.


Lol Phirae

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #350 kdy: 27. 07. 2017, 21:52:09 »
Koukám, že vojebletu došly ovce na stříhání, tak následuje tvrdá agitační úderka...

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #351 kdy: 27. 07. 2017, 21:54:40 »
Koukám, že vojebletu došly ovce na stříhání, tak následuje tvrdá agitační úderka...
Jak jinak, tady je prosím letáček...

Schůzky máme každou sobotu v deset na rozkvetlé louce, kolem nás skotačí zajíčci a tak ... znáte to, duha a podobné věci

Xena

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #352 kdy: 27. 07. 2017, 21:55:27 »
Místo dlouhosáhlé diskuse, která nikam možná nepovede si myslím, že nejlepší by bylo opravdu zaregistrovat se do A. bez vložení investic a vše důkladně sledovat a prozkoumat. V případě podvodu o nic nepřijdete a můžete tedy hrdě a spokojeně rozhlásit mezi lid, že to byl opravdu podvod a VY jste to předem věděli.
Ale pravděpodobně se podvědomě bojíte, že to podvod být nemusí a vy nejen, že budete za hlupáky, kteří hlásali nepodložené lži, ale ještě jste pěkně prodělali, protože jste nezainvestovali.
A mimochodem třeba LOC od Amway je super. A hlásím to tady, protože to mám odzkoušené, a néé protože to nějaká bába na pavlači říkala, ačkoliv si to sama nikdy nekoupila.

tak určitě

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #353 kdy: 27. 07. 2017, 21:55:38 »
Takže fee se platí jen minerům a nikomu jinému? Chudák Arbolet vše platí z rezerv jako převody z reálných peněz?

A jestli ti důvěra uživatelů stačí, tak mně moc ne. Je to super, ale zkus si koupit barák za důvěru. Pokud peníze budou mít desetinovou hodnotu, tak to nikoho netrápí, protože jsou kryté reálnou hodnotou. Ta reálná hodnota zůstane, jen poměr ke měně se změní. Vadit to může maximálně lidem, co zrovna tu měnu drží. Třeba spekulanti :D

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #354 kdy: 27. 07. 2017, 22:01:37 »
Takže fee se platí jen minerům a nikomu jinému? Chudák Arbolet vše platí z rezerv jako převody z reálných peněz?

A jestli ti důvěra uživatelů stačí, tak mně moc ne. Je to super, ale zkus si koupit barák za důvěru. Pokud peníze budou mít desetinovou hodnotu, tak to nikoho netrápí, protože jsou kryté reálnou hodnotou. Ta reálná hodnota zůstane, jen poměr ke měně se změní. Vadit to může maximálně lidem, co zrovna tu měnu drží. Třeba spekulanti :D
Ano, fee je poplatek pro minery. Neplést si s poplatky pro směnárnu (např zmiňovaný SimpleCoin má poplatky hodně velké). Jaké převody z reálných peněz? Arbolet pracuje s BTC, ten vkládáš i vybíráš. Jak si ho ty sám a za jakých podmínek převedeš na CZK nebo EURo je tvoje věc. V dnešní době je lepší s ním rovnou platit. Bere ho už i Alza například.

A co je pro tebe reálná hodnota? Když máš v bance milion, jeden den si za něj můžeš koupit malý byt a druhý den ti stačí na ani ne roční nájem, v čem ti pomůže reálná hodnota?

Sten

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #355 kdy: 27. 07. 2017, 22:04:02 »
Hele, neporovnám to. Na rozdíl od tebe jsem Amway manuál nikdy nečetl :)
A jak jsem psal, byl to můj osobní náhled. Ono tohle dost odráží osobnost. Každý ať si položí otázku "když bych dosáhl všeho co jsem kdy majetkově chtěl, pomohl bych ostatním, nebo si dál skrblil pro sebe?". Že většina světa jsou chamtivý zmrdi neznamená, že jsou takoví všichni. A že je tohle nepravděpodobné? Jo je a velmi vysoce, ale není nepravděpodobnost nedílná součást statistiky?

Pokud je něco velmi nepravděpodobné, velmi pravděpodobně jste narazil na podvod a ne na skutečnou věc. To je to, co jsem psal i na začátku.

Nevidím, kolik vydělávají, ale vyplácejí stabilně. A proč by zveřejňovali ročenky? Vždyť to nemá smysl. Kdyby např. zveřejnili ročenku bez zdrojů čísel, všichni by nadávali že je to fake a nemají tam zdroje, i kdyby je uvedli tak řeknou fake, nevidíme doklady těch transakcí a i kdyby náhodou dodali kompletní doklady (které by rušili podstatu anonymity), stejně se vždycky najde hater co řekne "stejně to je scam, jste blbci" :D

Argument šikmé plochy.

Alespoň nějaká čísla podložená třeba odkazy do blockchainu jsou vždy lepší než žádná čísla. Každý důvěryhodný investiční nástroj zveřejňuje ročenky, abyste viděl, co dělají s vašimi penězi a že to skutečně není jen Ponziho schéma.

Stene, model investice jakému se vysmíváš je ale totožný s tím, když normální člověk investuje i s bankou. On nese rizika a když se banka položí, také dostane kulové. Vem si kolik milionů lidí to využívá. kdyby nevyrostolo ethereum, vyroste jiná investice. Však oni nesází vše na jednu kartu. Vymahatelnost je problém, to máš pravdu, ale vážně (jako vážně) si myslíš, že na krachlé bance, která je "krytá" si něco vymůžeš? To jsou jen řeči.

Jenže ta banka:
  • neslibuje pevné roční výnosy ve stovkách procent, ale buď nízké nerizikové výnosy (v podstatě okolo inflace) nebo plovoucí podle výkonu investičního nástroje (Arbolet je nějak kouzelně to první s výnosy těch nejrizikovějších investic)
  • dodá výpočty rizik, kompletní investiční historii a každý rok ročenku, kde je zhodnocení výnosů za minulý rok, kolik se vydělalo, kolik se odepsalo, kolik jde do rezerv a jaké je rozložení investic
  • má limitované, kam a kolik toho smí investovat, podle rizika zvoleného investičního nástroje; o ratingu jste jistě již slyšel, tak ten není jen pro parádu
  • musí mít ze zákona rezervy v dané výši rostoucí o daný podíl výnosů, které nesmí investovat, a rezervy, na které smí sáhnout jen se svolením ČNB (typicky jen v krizi těsně předtím, než ČNB zavede nucenou správu)
  • většina vkladů jsou ze zákona pojištěné u ČNB a zaručuje se za ně stát; vzpomínáte na Investiční a poštovní banka? tak za tu stát vyplácel hodně, hodně peněz

Lol Phirae

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #356 kdy: 27. 07. 2017, 22:04:57 »
A mimochodem třeba LOC od Amway je super.

 ;D ;D ;D :D :D :D


tak určitě

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #357 kdy: 27. 07. 2017, 22:07:38 »
Poplatky směrnárny teda platí kdo? Nebo prostě investujete cizí BTC a dokud to vydělává, tak to funguje?

Reálná hodnota je ten byt. Pokud jsou ale peníze kryté, tak je to tu docela dobrá šance, že velké propady/zisky nebudou. U BTC se nesmí propadnout důvěra? Hmmm.

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #358 kdy: 27. 07. 2017, 22:17:59 »
For Sten:

To je možnost, tak jako nevyvrací to, že malá pravděpodobnost je stále reálně možná.

Argument šikmé plochy? To je princip zachování anonymity. Dostatečně průkazné podklady ji vždy nutně vyvrátí. A když se musí volit, v téhle situaci chápu výběr anonymity.

Ano, teoreticky. Banka si ovšem také bere poplatky za to, že ji dáte do úschovy peníze, které ona investuje a vydělává na nich. Úroky inflaci ve většině případů ani nepokryjí. A sama na nich inkasuje obří sumy.

Co se týče zúročení Arba - uvažoval někdo z vás nad tím, že tak nehorázně vysoká procenta v CZK mají oporu v růstu BTC? Kolik stál BTC před rokem a kolik stojí dnes? Jaký byl nárůst? A porovnejme to s růstem procent v Arbu. Pořád se to zdá tak nehorázně vysoké zhodnocení?

Nightwolf

Re:Co kdo víte o arboletu ?
« Odpověď #359 kdy: 27. 07. 2017, 22:23:29 »
Poplatky směrnárny teda platí kdo? Nebo prostě investujete cizí BTC a dokud to vydělává, tak to funguje?

Reálná hodnota je ten byt. Pokud jsou ale peníze kryté, tak je to tu docela dobrá šance, že velké propady/zisky nebudou. U BTC se nesmí propadnout důvěra? Hmmm.
No směnárně vždycky ty. Cizí BTC nemůžeš investovat, pokud jsi nenarazil na tele, co má na profilu ve FB u BTC adresy ještě svůj privátní klíč :D Můžeš jen svoje, ale ano, investuješ ty BTC. Jak jsem, psal, je na tobě jak je získáš, jestli směnou za CZK, kdy za mě fakticky zaplatíš, nebo jsi nějaké natěžil (dnes už málo pravděpodobná možnost) a nebo jsi je třeba naklikal na nějakých webech. Pokud je získáš jinak než ve směnárně, tak jí samozřejmě nic neplatíš, proč taky, když nebude v celé věci vůbec figurovat :) Každopádně vstupní kapitál je BTC.

Tak byt ano, ale ten ti nijak nepokryje úspory co máš v bance. To bys pak mohl říct, že BTC je také kryt reálnou hodnotou, stejně jako CZK. Protože za BTC si taky můžeš pořídit pozemek nebo i dům.