Menší opravy v PHP - nezájem programátorů?

andy

Re:Menší opravy v PHP - nezájem programátorů?
« Odpověď #30 kdy: 11. 03. 2016, 15:54:39 »
Na odhad pracnosti existuju formalnejsie postupy a pochybujem, ze ti z niektoreho vypadne menej ako hodina.

« Odpověď #31 kdy: 11. 03. 2016, 16:01:47 »
Na odhad pracnosti existuju formalnejsie postupy a pochybujem, ze ti z niektoreho vypadne menej ako hodina.

Jaké postupy konkrétně? Poraďte :-)

« Odpověď #32 kdy: 11. 03. 2016, 16:51:11 »
kdyz vidim tu diskusi, tak vam to za 500 predelam ;D

andy

« Odpověď #33 kdy: 11. 03. 2016, 16:53:53 »
Jaké postupy konkrétně? Poraďte :-)
Wikipediu poznate? Ale priznam sa, ze som tie postupy neskusal, iba som cital dake priklady.

« Odpověď #34 kdy: 11. 03. 2016, 16:57:14 »
kdyz vidim tu diskusi, tak vam to za 500 predelam ;D

kdyz vidim tuto diskusi..., tak vam to za 500 komplet predelam a za odmenu budu spat tyden pod mostem ;D
« Poslední změna: 11. 03. 2016, 16:59:25 od rCa03fS6EvSj500x »

phpmág

« Odpověď #35 kdy: 11. 03. 2016, 17:29:28 »
Tak pět tisíc je dobrý začátek. Nikdo vám ale neřekne, že to za to stihne. Není to žádné šroubování, ale jak tu už někdo psal, vývoj SW je dnes nejnáročnější oblast. Až věnujete studiu třeba 10 let, tak klidně pak berte klidně stovku na hodinu, ale ostatní asi mají jiné ceny.

« Odpověď #36 kdy: 11. 03. 2016, 18:41:40 »
Jsem taky smutnej, jak kvalifikovaná práce klesla pod úroveň instalatérů, údržbářů hodinových manželů a podobně.

Neustále někdo otravuje s blbostma, který jsou relativně časově náročný a má představu o pár stovkách. Pak se diví, že se nikdo neozývá - no říká se tomu tržní ekonomika. Mnoho lidí uteklo, kam nevím asi dělají zahradníky :-)

Větší pecka ovšem je - mám X tisíc a chci vytvořit Google.com (na odpověď, že je to blbost donekonečna opakuje - víc nemám a chci to - stačí mi patlák z VŠ na kvalitě nesejde seženu si někoho jiného Pepík říkal že,...).

Viděl jsem blbosti, které dělali indové (dnes už jsou docela i drazí) a jsou hodně opatrní na práci. Berou to, jen pokud je řešení triviální (už to dělali stokrát) popř. můžou použít šablonu. Jakmile to zavání prací a složitostí, jdou od toho.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

« Odpověď #37 kdy: 11. 03. 2016, 18:54:18 »
Větší pecka ovšem je - mám X tisíc a chci vytvořit Google.com
Tak takovou pecku jsem jeste nezazil. Ale v realu jsem narazil na pozadavky "jako Fler, max 20tis" a "takove aukro, ale B2B, mnozstevni slevy, cenove hladiny apod za 5tis a 1/4 v projektu"
Děkuji za možnost editace příspěvku.

i-PRESS

• **
  • 99
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: 11. 03. 2016, 19:07:55 »
Tak mě jednou přišla přes web poptávka na menší úpravu v PHP a frajer na férovku napsal že žádné peníze nemá, ale že by mi poslal poštou 3 ročníky jakéhosi časopisu které nasbíral  ;D ;D

Celkem mě to pobavilo, musel jsem to pro něj udělat :-D Ocenění level 2 ;)
« Poslední změna: 11. 03. 2016, 19:10:56 od i-PRESS »

Pavouk106

• 2 358
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
« Odpověď #39 kdy: 11. 03. 2016, 19:17:23 »
Tak mě jednou přišla přes web poptávka na menší úpravu v PHP a frajer na férovku napsal že žádné peníze nemá, ale že by mi poslal poštou 3 ročníky jakéhosi časopisu které nasbíral  ;D ;D

Celkem mě to pobavilo, musel jsem to pro něj udělat :-D Ocenění level 2 ;)
Jestli to byl Playboy nebo Abíčko, šel bych do toho taky ;D

pavlix

• 253
    • Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 11. 03. 2016, 19:30:39 »

Ty postupy si pamatuju a byly tvořené na míru korporacím. A práce korporace bývá řádově dražší než práce freelancera. Ve skutečnosti je odhadování ceny velice jednoduché. Člověk vezme všechny podklady, odhaduje si jednu věc po druhé. Přenásobí koeficientem, který získá zkušeností. Já začal u jednoduchého projektu zkusmo s koeficientem 2 a vůbec jsem nebyl daleko od pravdy. Nakonec to přenásobí (subjektivně) velmi slušnou hodinovou sazbou. Výsledek nemusí tak úplně odpovídat realitě, z velmi slušné hodinové sazby se může stát jakž takž přijatelná hodinová sazba, a pak člověk končí s dobrým pocitem, že to má za sebou a že dostal zaplaceno.

Problém nastává v případě, že má člověk nedostatečné podklady. V takovém případě žádná metodika nepomůže.

« Odpověď #41 kdy: 11. 03. 2016, 19:55:15 »
Problém nastává v případě, že má člověk nedostatečné podklady. V takovém případě žádná metodika nepomůže.

Pomůžou třeba agilní metodiky. Což je vlastně způsob, jak ty podklady získávat za běhu a nevěštit z křišťálové koule.

« Odpověď #42 kdy: 11. 03. 2016, 20:22:06 »
Pomůžou třeba agilní metodiky.

D.J.Bobo

« Odpověď #43 kdy: 11. 03. 2016, 20:23:24 »
Koukam koukam za 1000kc - hm, ten kod splacane dohromady php s html. Laikovi se muze zdat uprava o to lehci, nez kdyby to bylo udelano pomoci frameworku. Profesional spraskne ruce a jde od toho.
Tak 1000Kč byl odhad. Splácané dohormady ... to jste asi dlouho neviděl "splácané". I to nám bohužel ještě běží. A nevím, jak jinak chcete psát html kód ... tohle jsou mj. funkce třídy. Ano, asi by to šlo ještě více učesat ...
Rikas 1/2 hodina na zorientovani, ale ty vis co to ma delat a co od toho ocekavas. Ostatni budou muset pochopit co chces, a co ocekavas. Pak budou moci zacit - ale ne s vyvojem, ale hledanim navaznosti, provazanosti, atp. Dale upravovat takovy spletenec, je skutecne mnohdy narocnejsi, nez s frameworkem vytvorena apka, ktera ma jasne dany model.
Omlouvám se, ale Frameworky raději ne. To můžu plácat ve Visual Studiu. Kdysi jsem "zdědil" aplikaci psanou v ASP (ne ASPX, fakt ASP) a když jsem to už odmítl udržovat při životě, našel se programátor, co to přepsal do Nette. Fajn, jenže po cca roce práce dostal skvělou nabídku a práci ukončil. Hledali jsme firmu/programátora ... kdo by to převzal a fakt to dalopráci (přitom každý se pomalu ohání Nette ...) a teď se v tom snaží vyznat.

Takže ono kód jednoduché aplikace v php může být občas výhodnější (i za cenu "splácanosti", protože se v něm dá vyznat).  (Můj názor.)

« Odpověď #44 kdy: 11. 03. 2016, 20:27:22 »
A nevím, jak jinak chcete psát html kód ...
Nemíchat dohromady logiku a prezentaci.

Takže ono kód jednoduché aplikace v php může být občas výhodnější (i za cenu "splácanosti", protože se v něm dá vyznat).  (Můj názor.)
Může, dokud je to prkotina. Jak prkotina naroste do ne-prkotiny, je to beztak potřeba přepsat do něčeho rozumného.