Sada nářadí pro správce

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #15 kdy: 02. 02. 2016, 10:28:32 »
Vteřinové lepidlo je taky celkem dobrý nápad – třeba když jim tam něco ulomíš, tak to můžeš rychle spravit :-)

Ano, vterinove lepidlo je nejlepsi. Akorat je problem, ze se na vetsinu veci nehodi a skoro nic jim nedrzi.


Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #16 kdy: 02. 02. 2016, 19:11:37 »
Člověk co tvrdí že se stará o 250 počítačů a pět racků? se ptá co si má vzít za nářadí ...tohle mi připadá jako dobrej vtip. Opravdu je to myšleno vážně? Někdo ti dal zodpovědnost za 250 pc v možná rozlehlé síti a ty ani nevíš co potřebuješ ža nářadí?

Ale jo, je to dotaz a rád ti poradím. Je to stejné jak u jednoho počítače, jen toho nářadí potřebuješ 250x víc. A rackům kup housky, ale nepřekrmuj je a jedna denně každému musí stačit.

Medo

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #17 kdy: 02. 02. 2016, 21:08:05 »
off-top
Zazil som adminov, co mali rucicky dozadu ... Proste vedel supnut server do police, ale namontovat lyziny tak, aby korespondovali spravne v prednych aj zadnych vertikalnych listach bolo nad ich sily .. Ale napr. s linuxom to vedeli naramne ...
Proste to chalan doteraz nepotreboval, riesilo sa to doteraz externe napr ...

iviak

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #18 kdy: 03. 02. 2016, 04:32:02 »
Člověk co tvrdí že se stará o 250 počítačů a pět racků? se ptá co si má vzít za nářadí ...tohle mi připadá jako dobrej vtip. Opravdu je to myšleno vážně? Někdo ti dal zodpovědnost za 250 pc v možná rozlehlé síti a ty ani nevíš co potřebuješ ža nářadí?

Ale jo, je to dotaz a rád ti poradím. Je to stejné jak u jednoho počítače, jen toho nářadí potřebuješ 250x víc. A rackům kup housky, ale nepřekrmuj je a jedna denně každému musí stačit.

250 počítačov zase není až tak moc

JSH

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #19 kdy: 03. 02. 2016, 09:46:49 »
Ak mas obmedzeny rozpocet, da sa odrazit z niecim takymto
http://www.uni-max.cz/brasna-s-naradim-82-ks/d/
Citace
Tohle už nebude snad ani z plechovek, ale lisované z perníku, ne? Takovýhle vercajk je horší než žádný.


UUU

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #20 kdy: 03. 02. 2016, 09:47:58 »
off-top
Zazil som adminov, co mali rucicky dozadu ... Proste vedel supnut server do police, ale namontovat lyziny tak, aby korespondovali

Píše se ližiny, nikoliv lyžiny. Je to odvozeno od slova líha, nikoliv lyže ;-).
Když jsem před více než 40 lety chodil do ZDŠ, mívali jsme předmět zvaný Dílny. I ten největší blb se naučil držet pilku nebo šroubovák a ublížit si přitom jen docela málo. Také jsme demontovali staré krámy, třeba televize (už předpřipravené, bez obrazovek) - bylo to fajn, člověk okoukl všelijaké konstruktérské finty a získal cit pro materiál(no) - to se sezením u kompjútru získat nedá. Dneska by po takové výuce následovala nejspíše série žalob: od rodičů, od ekoteroristů, od EU, samozřejmě od ombudsmanky atd.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #21 kdy: 03. 02. 2016, 11:00:26 »
Dneska by po takové výuce následovala nejspíše série žalob: od rodičů, od ekoteroristů, od EU, samozřejmě od ombudsmanky atd.

Jenze driv decka obvykle dorazila do dilen jiz s tim, ze vedeli jak vypada nejen kladivo, ale dokonce i kombinacky, nekteri jedinci pak i sikovky. Tim si dnes nejsem moc jisty. Situce pomalu speje k tomu, co je bezne v zapadni populaci. Date decku kladivo a hrebik a pak ho budete muset sundat z prkna, kam se pritluce. Date mu do ruky hasak a ono si s nim vypichne oko nebo odsroubuje nohu. O pile bych radsi ani neuvazoval, to by mohl byt masakr, jak v hororovem filmu.

Pepa

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #22 kdy: 03. 02. 2016, 23:26:32 »
Člověk co tvrdí že se stará o 250 počítačů a pět racků? se ptá co si má vzít za nářadí ...tohle mi připadá jako dobrej vtip. Opravdu je to myšleno vážně? Někdo ti dal zodpovědnost za 250 pc v možná rozlehlé síti a ty ani nevíš co potřebuješ ža nářadí?

Ale jo, je to dotaz a rád ti poradím. Je to stejné jak u jednoho počítače, jen toho nářadí potřebuješ 250x víc. A rackům kup housky, ale nepřekrmuj je a jedna denně každému musí stačit.

Ale ano, svěřili mi i nějaké to železo a páč nemám tak bohaté zkušenosti a hodlám dělat práci co možná nejlépe a nejefektivněji, tak se ptám tam, kde očekávám, že jsou znalejší kolegové. Pokus-omyl mi v takovýchto případech přijde nerozumný. Jinak jsem rád, že jsem Vás pobavil.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #23 kdy: 04. 02. 2016, 01:13:39 »
Ale ano, svěřili mi i nějaké to železo a páč nemám tak bohaté zkušenosti a hodlám dělat práci co možná nejlépe a nejefektivněji, tak se ptám tam, kde očekávám, že jsou znalejší kolegové. Pokus-omyl mi v takovýchto případech přijde nerozumný. Jinak jsem rád, že jsem Vás pobavil.

Ptat se nema cenu. Co clovek potrebuje se zjisti praxi. Takze koupit nejaky rozumny zaklad a dokupovat. Pokud se chcete predzasobit, mohl byste skoncit s nakladakem vercajku a pak byste treba zjistil, ze hoblovku, feldsmiru a geiger mulleruv pocitac nepotrebujete.

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #24 kdy: 04. 02. 2016, 09:48:52 »
Čím víc se s hov--m ser-š tim víc smrdí".

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #25 kdy: 04. 02. 2016, 12:22:02 »
Člověk co tvrdí že se stará o 250 počítačů a pět racků? se ptá co si má vzít za nářadí ...tohle mi připadá jako dobrej vtip. Opravdu je to myšleno vážně? Někdo ti dal zodpovědnost za 250 pc v možná rozlehlé síti a ty ani nevíš co potřebuješ ža nářadí?

Ale jo, je to dotaz a rád ti poradím. Je to stejné jak u jednoho počítače, jen toho nářadí potřebuješ 250x víc. A rackům kup housky, ale nepřekrmuj je a jedna denně každému musí stačit.

toje teda rada nad zlato  8)
http://www.lidovky.cz/v-decinske-zoo-uhynuly-dve-vzacne-ovce-vinou-navstevniku-prekrmili-je-pecivem-1y8-/zpravy-domov.aspx?c=A160127_164357_ln_domov_ELE
rackům byměl dávat ryby ne??

ale uplně nejlepší by byl outsourcing na nějaký joudy který by je krmili za něj jako to bylo předtim  8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Tomáš Roll

Re:Sada nářadí pro správce
« Odpověď #26 kdy: 04. 02. 2016, 12:52:10 »
Smeták, lopatka. Použiješ nejčastěji.