Jak hledáte zaměstnání v IT?

Inkvizitor

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #45 kdy: 11. 01. 2011, 23:29:20 »
Dobře, Lenine, v některých případech to možná má svoje výhody. Původní tazatel ale těžko může očekávat, že ho někdo bude měsíc školit a upřímně řečeno, spíš jsem se setkal s přístupem "poraď si jak umíš, funguj, my na tebe nemáme čas". Viděl bych to tak, že ho hodí do vody a budou po něm chtít výsledky. V takovém případě si stojím za tím, co jsem napsal. On bude těch prvních pár týdnů normálně odvádět práci a zaslouží si mzdu.


HeX

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #46 kdy: 12. 01. 2011, 07:46:06 »
Citace
Proto nebranim lidem co u mne chteji pracovat zadarmo aby ziskali nejakou praxi.
A můžu taky?
Napis sem nejvetsi prusery v zivote kterys proved a ja posoudim zda mas pro praci u Lenina ty spravne kvalifikace.
Na stredni pasovani vysvedceni :D

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #47 kdy: 12. 01. 2011, 16:08:12 »
Pracovat zadarmo no to je tedy husty. Kdyz tedy existuje prace za penize, a i zadarmo, asi existuje i prace kde zamestnanec plati zamestnavatele?
Mne jeden kluk nabizel 600 dolaru mesicne kdyz mu dovolim u mne pracovat. Chvili jsem se rozmyslel a pak jsem to vzal abych ho podporoval v tom ze do vzdelani se musi investovat. Taky to po dostudovani VS v IT daleko dotahl, zacal podnikat a ted dela private cloudy.

Delal tu cely prazdniny a moc se mu tady libilo. Zaradil se do historie jako jediny clovek ktery platil Leninovi za to ze ho zamestnal. Zadny povinnosti jsem mu neukladal, prace dobrovolna. Rekl bych ze to mel jako rekreaci.

David Strejc

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #48 kdy: 12. 01. 2011, 16:21:27 »
Hele - Lenine ty egoisticke prasatko - kam jsi daval loginy na ty svoje mainframes?
Muzu se tam lognout?
Muzu ti to zkusit zbombit?
Muzu na to pustit nejaky boty?
Nebo ponozky?

Mainframe jsem v zivote ani nevidel. Hercules se mi moc studovat nechtelo, ale rekl bych, ze to bude vo tom napsat man man, man hier, man pr*el a treba se neco naucim.

Ma to barvicky v konzoli? Fakt by me to docela zajimalo.

Litani v letadle je asi fajn, ale lepsi je rozmlatit Leninovi nejaky stroj ne? ;o)

David Strejc

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #49 kdy: 12. 01. 2011, 16:48:37 »
And for Lenin especialy - are you hacker?

http://www.catb.org/~esr/faqs/hacker-howto.html

And if you are ...

Can you substitute this "function" and functionality:

public boolean isBooleanFalse(boolean value) {
   boolean response = false;
   if (value == true) {
       response = false;
   } else {
       response = true;
   }
   return response;
}

(source http://thedailywtf.com/Articles/Bulletproofed-Boolean.aspx)

by ONE AND ONLY ONE CHAR?


Inkvizitor

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #50 kdy: 12. 01. 2011, 20:09:59 »
Lenine, Tvoje historky jsou lepší a lepší. Těším se na pokračování ve stylu "Jak jsem rozložil MI5" a "Jak jsem ubránil Chucka Norrise před rozzuřeným předškolákem".  :)

David Strejc

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #51 kdy: 13. 01. 2011, 15:36:58 »
Lenin je tupec. Mele nesmysly. Porad nenahradil funkci znakem :o))))

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #52 kdy: 13. 01. 2011, 15:57:23 »
Lenin je tupec. Mele nesmysly. Porad nenahradil funkci znakem :o))))

"!" ?

David Strejc

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #53 kdy: 13. 01. 2011, 16:06:19 »
Kuuuuuuuuuuuuur ........................ rikal jsem, ze to ma udelat Lenin .... nebo Stalin ;o)))

Ty jsi mu prozradil tajenku!!!!!!!!!!!!!! Nemam te rad ;o)))))))))))))))))))))))))

At mi da loginy. Ja mu ukazu takovy Mejnfrejm az z toho bude Insejn!

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #54 kdy: 13. 01. 2011, 19:20:01 »
Hele - Lenine ty egoisticke prasatko - kam jsi daval loginy na ty svoje mainframes?
Muzu na to pustit nejaky boty?

Mainframe jsem v zivote ani nevidel. Hercules se mi moc studovat nechtelo

Ma to barvicky v konzoli? Fakt by me to docela zajimalo.
daval jsem loginy na i5, ne system Z. Ta masina je uz davno u zakaznika. Moh bych udelat dalsi kolo az tu budeme mit dalsi stroj co pujde k zakaznikovi, tak jeden LPAR nechat pro verejne pouziti at si to lidi vyzkousi. Nicmene mne nenapadlo ze se najdou manici co mne ten stroj budou ddosit. Napada mne ceske prislovi pro dobrotu na zebrotu. Budu asi muset vybirat vratne zalohy.

hercules je pomalej, ja nikdy nemel trpelivost ho nechat ani dobootovat zOS s DB2. Ale podle ohlasu na netu tak to pry nekteri lide pouzivaji.

doby konzoli jsou uz pryc, ted v HMC bezi Linux s X-windows.

Jinak je to ok napad udelat na IOD2011 prezentaci jak DOSit mainframe a jak na nem nastavovat workload tridy. Asi bych se zameril na wepshere a db2 co na nem bezi. Na druhou stranu tohle ale neni nic co by lide uz neznali, mainframe potrebuje dost trafiku aby se slozil, mne se nechce tam vozit stroj protoze mam jen 90cm siroky dvere. Vyrobci letadel zjevne nejsou nakloneni myslence pouzivat osobni letadla jako nakladni a tak to bojkotuji uzkyma dverma.

Driv jsem ty reci ESR zral, ted uz ne.

Gentoo

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #55 kdy: 13. 01. 2011, 19:39:56 »
Kdybych mel dostatek financi, klidne bych pro tebe delal a platil ti za to, ze muzu pro tebe delat. Jenze, jsem zatim hold chudy student, ktery by nepokryl ani naklady na zivobyti v USA...

Citace
doby konzoli jsou uz pryc, ted v HMC bezi Linux s X-windows.
Tak to me mrzi :(...

David Strejc

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #56 kdy: 14. 01. 2011, 08:18:04 »
Jestli je doba konzoli uz davno pryc .... tak to ... :o))))))))))))))

HOUNO - doba konzoli nikdy pryc nebude.

Existuje jedno jednoduche pravidlo - kdyz vezmes do ruky mys dostanes 10000 voltu s peknejma amperama (pro prudice). Proto jedina vec od Mrkvosoftu kterou pouzivam je klavesnice - tusim, ze se to jmenuje cosi 4000.

DDOSovat Leninuv mejnfrejm fakt nepotrebuju. Chtel jsem se na to podivat. A taky zjistit, jestli kecy o americke armade a jinych nesmyslech s letadlama jsou pravda.

Lenine - dalsi HaX0r otazka - vis, ktery jediny OS ma bootloader v jednom sektrou? :o))))))

To uz neni tak jednoduche jako to pred tim ne? ;o))))

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #57 kdy: 25. 01. 2011, 17:30:57 »
Původní tazatel ale těžko může očekávat, že ho někdo bude měsíc školit a upřímně řečeno, spíš jsem se setkal s přístupem "poraď si jak umíš, funguj, my na tebe nemáme čas". Viděl bych to tak, že ho hodí do vody a budou po něm chtít výsledky.
Pochopitelne ze se management bude snazit udelat tohle, je to totiz pro nej to nejvyhodnejsi. Nesmite se dat. Musite si domluvit s vedenim at vam poskytne na alespon zezacatku nekoho na konzultace koho se muzete cas od casu zeptat kdyz si s necim nebudete vedet rady.

Aby jste se domluvili musite mit v ruce neco co management zajima a na co slysi. Kdyz prijdete k managementu a zacnete jim diktovat sve podminky tak vas bude ignorovat protoze nejste silne osobnosti. Cely zivot jste utocili na ty nejslabsi misto abyjste je podporili a diky tomu se z vas stali uknourani slabosi. Koho zajima co chce nejaky otrok? At zmizi a neotravuje tu.

Co muzete poskytnout a na co management slysi? Zajem o praci. Ne zajem o pracovni misto nebo o vyplatu a zajem dodat ten vysledek co chteji. Musi to byt na vas videt ze by jste opravdu radi pracovali jen kdyby ty podminky byli alespon trochu prijatelnejsi. Oni vas pak radi podpori.

Proste potrebujete zakladni vyjednavaci dovednosti. A ne jako to tu delaji nekteri borci z roota. Napisi mi ze jsou take v USA a jaky ze je nastupni plat. Ja jim odepisu - Javista 75 tisic, ostatne maji to v tom inzeratu uvedeno kdyby se obtezovali si ho precist. Borec odepise ze jinde dostane vic. Tedy nevim proc mi to pise, ja vim ze Javista dostane nastupni plat i vyssi, sice ne o moc, ale dostane. Zalezi na pozici a zkusenostech. Cech ale ocekava ze mu asi zjevne nabidnu po jeho odpovedi vic ale dohaje proc? On je tak blbej ze neda dohromady ani vetu - chci plat takovy a takovy. Ja takovy lidi nechci vzdyt on je tak linej ze neni vubec schopen se domluvit o platu, to mam ocekavat ze se tenhle clovek v praci pretrhne?

Musite proste budovat svoji osobnost na spravnem zaklade. Pak ziskate spoustu dovednosti aniz by jste se o ne museli nejak snazit. Vy budujete spatne. Bibli se vysmivate s tim, ze je to ta nejzbytecnejsi vec a ze ty rady co dava jsou k nicemu a ze znate lepsi. Ja jsem temhle lidem porad rikal - no tak pockame a pak si porovname vysledky nasich cinnosti a uvidime. Vase vysledky jsou ze kdyz nekam prijdete a vase zadosti tam ignoruji. Moje vysledky jsou ze tem lidem dela radost ze mne mohou podporit.

iwtu

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #58 kdy: 25. 01. 2011, 18:24:43 »
Uz Vas nemam rad. Privelmi moralizujete a aj ked chcete mozno nieco dobre, vravite to sakra zlym stylom. Mna uz jednak mainstreamove techonologie omrzeli a zacinam sa ucit SmallTalk, Erlang, zozeniem si nieco o mainframoch (na skole taky clovek nejaky je)...

Chcem robit a robit na zaujimavych veciach. O plat sa nebojim, tipujem, ze bude aspon priemerny. Neviem, nezaujima ma to. Chcem vyzit, trenovat mozog a odviest kvalitnu pracu. Radsej pracu neodovzdat ako odvzdat nieco nekvalitne. Robit nieco potrebne, co ma zmysel a nie je v ruzovych rukavickach. Nieco, co mi moze kedykolvek dat facku. Chcem facky, inac by som velmi z pohodlnel. Chcem na sebe pracovat a nie byt pohodlny...

Velmi sa mi nepaci, ako tu nadavate na Cechov atd... Ak s niekym budem pracovat, je mi absolutne jedno akej je tej clovek  narodnosti alebo farby. To pri praci nie je dolezite. Tam su dolezite myslienky, vola pracovat a samotne pracovanie.

A ked nebudem mat taku pracu, tak nebudem robit pracu, ktora ma nebavi za tazke peniaze, ale radsej pojdem ucit do skoly. To ma ja bavi aj ucit mi naozaj pride ako poslanie. Nieco, co ma sakra vyznam. Chcem, aby ma zivot bavil a tesil ,a nie aby ma nudil za tazke peniaze...

Ba lenin, aj si o Vas myslim, ze ste zakomplexovany. Inac u cloveka vo Vasej pozicii (do akej sa davate) urcite necakam, ze pride na sotva priemerne forum a bude o sebe hovorit, co vsetko spravil, aky je guru a nadavat na Cechov... Hlavne, ze mate "nekecat a delat" a uprimne, ja som Vas videl iba kecat a kecat...

Lenin, prajem Vam pekny zivot.

fkd

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #59 kdy: 25. 01. 2011, 22:07:30 »
daval jsem loginy na i5, ne system Z. Ta masina je uz davno u zakaznika. Moh bych udelat dalsi kolo az tu budeme mit dalsi stroj co pujde k zakaznikovi, tak jeden LPAR nechat pro verejne pouziti at si to lidi vyzkousi.

LPAR si strcte za klobuk. Ja chcem najmenej dve 2096 v sysplexe.