Jak hledáte zaměstnání v IT?

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #30 kdy: 08. 01. 2011, 12:48:48 »
Já mám zkušenosti různé. Moje první místo mi našla pracovní agentura - po škole jsem rozeslal životopisy a čekal "co bude", tihle se ozvali za pár dní. Byla to jediná agentura, co se ozvala, naštěstí to vyšlo (zaměstnání bylo mimo obor IT). Co jsem se tak později zajímal, patřila mezi ty, které opravdu vybírají uchazeče (dělal jsem i psychologické testy), bohužel, tuším, zanikla.
Druhé místo jsem si našel na inzerát, který zadala přímo firma (také mimo IT). Třetí místo opět stejným způsobem; zde již to bylo IT, ale jen "tak trochu", sice jsem byl zaměstnancem IT oddělení, ale náplň práce spočívala v IT jen z části (potřebná znalost IT byla jen cca na úrovni "pokročilý uživatel", důležitější byla znalost němčiny).
Jinak mám zkušenost, že se agentury samy neozývají, je třeba reagovat aktivně na konkrétní inzeráty a pokud dané místo nevyjde, CV "založí" a více nepoužijí a je třeba znovu reagovat na jinou pozici.
Co se týče přístupu, tak co firma, to jiný. V mém prvním zaměstnání jsem aplikoval velmi pokorný přístup, naopak při přijímání do předposledního velmi sebevědomý (možná až trochu drzý, by se dalo říct). Ono to souviselo s tím, že když jsem hledal první místo, práci jsem neměl a (celkem dost) potřeboval, kdežto když jsem hledal předposlední místo, práci jsem měl a hledal jsem "jen" lepší. A obě strategie byly úspěšné, řekl bych, že u té druhé jsem si díky přístupu vyjednal velmi zajímavý plat, o čtvrtinu vyšší, než měl výrazně kvalifikovanější kolega, který nastupoval pár měsíců po mě.
Poslední místo mi našel kamarád - byla to docela komická situace. Našel jsem pracovní pozici (IT), pro kterou jsem neměl dostatečnou kvalifikaci. "Přehrál" jsem jí tedy známému, který ve stejné době hledal místo a ten mě asi po měsíci "hodil lano" :D.
Jiný známý má zase kamarádku v pracovní agentuře a ta mu dohodila bezva džob (IT) v Saúdské Arábii.
Každopádně mám pocit, že pracovní trh se začíná pomalu rozhoupávat a nabídek (nejen IT) začíná přibývat. Odhaduji, že firmy, které nyní přijmou, budou mít z čeho vybírat. Ty, co to nechají na přiští rok už budou muset brát "co zbylo" a nebo přeplácet.
Jinak strategie "doučím se" podle mě moc nefunguje. Dneska se všude vyžaduje znalost a praxe :(. Měl jsem kolegu v bývalé práci který si strategií "všechno vím, všechno znám" vybudoval velmi slibnou karieru. Jedno uměl na sto procent - vzbudit dojem, že zvládne daleko víc, než zvládne. Když pak dostal nějaký úkol, tak teprve řešil, jak se s ním vypořádat, naštěstí (pro něj) to vždy nějak "zpytlíkoval". Samozřejmě tím se to postupně učil.
Problém je v tom, že dneska zaměstnavatelé na pozici "100" požadují "120", přitom ale většina úkolů je na úrovni "80". Pokud pravdivě přiznáte, že máte "80" a do stovky se doučíte, jste bez šance :(. On vzbudil dojem, že má "120", přitom ve skutečnosti měl s bídou těch "80".
Každopádně to chce zkoušet, zkoušet a nenechat se odradit :).


Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #31 kdy: 08. 01. 2011, 14:29:48 »
Vidím, že máte velké zkušenosti a proto si vás vážím. Já se tedy budu při shánění zaměstnání v oboru IT hodně snažit a vydám ze sebe maximum.

YF

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #32 kdy: 08. 01. 2011, 16:17:33 »
Vidím, že máte velké zkušenosti a proto si vás vážím. Já se tedy budu při shánění zaměstnání v oboru IT hodně snažit a vydám ze sebe maximum.

s tebou bych chtel pracovat - u nas na klinice - ses vylozene typ kterej by potreboval prozkoumat do detailu - urcite bych mel par tipu na vhodne kokteily a spoustu pilulek - jen tak dal a potkame se brzo!



Paolo

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #33 kdy: 08. 01. 2011, 16:22:22 »
...Asi to poupravím a napíšou si tam Junior Tester min. 50 000 Kč a bude klid...
To je tedy ta správný požadavek odměny na počátku vyjednávání, resp. pohovoru;-)? Tj. poté bude zaměstnavatel licitovat a ukrajovat? 50tis. pro Juniora?
Možná v Praze u nějakého velkého molochu, kam bude problém se dostat přes "výběr. řízení" a pak začne sofistikovaná opičí práce a vyplňování tabulek, avšak pod značkou nadnárodního podniku..
V Brně nástupák 50tis.? Možná tak v RedHatu nebo Honeywellu, pokud máš dva tři roky intenzivní praxe/zkušeností s Linuxem/Javou/C++ atd.. ale ne pro Juniora!
A např. Plzeň - tam dostaneš 50, pokud máš za sebou min. pět let v nějakém "oboru" čili jsi v podstatě expert a navíc jak kde - možná jen v Kerio...

Nejsou to moje osobní zkušenosti, ale zprostředkované od známých - jistě mi je mnozí z vás vyvrátí...

Trocha skepse, ale jinak rozhodně přeji mnoho zdaru! ;-)

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #34 kdy: 08. 01. 2011, 16:39:54 »
A kolik bere takovej řadovej linuxák?


hxn

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #35 kdy: 08. 01. 2011, 22:49:33 »
Citace
A kolik bere takovej řadovej linuxák?

Zalezi na tom, jestli je troll, nebo ne. Jak jsi mohl vypozorovat, trollove v linuxove komunite hlady netrpi!

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #36 kdy: 08. 01. 2011, 23:17:04 »
A kolik bere takovej řadovej linuxák?

mna by to ale zauimao celkom tiez a zaroven aj kratky brief co su ulohy dnesneho linuxaka, len administrativa? alebo aj nieco dalsie? popripade ako je ohodnoteny, teda pokial vam to nevadi ta ksa podelte...


Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #37 kdy: 09. 01. 2011, 23:38:24 »
Proč to sem lidi nechtěj napsat? Chápu, že vám ve firmě zakázali mluvit o vašich platech nebo je dokonce zveřejňovat na internetu, ale to přece není problém. Udělejte si anonymní registračku a napište něco v tomto smyslu:

dělám v nejmenované firmě s linuxem (stručný popis mé práce)
pracuju xxx hodin měsíčně
a vydělám tolik a tolik

za svůj plat se nestydím, neboť jsem anonymní a nikdo se mi smát nebude...

Vždyť to přece není problém. Až já budu dělat, tak vám taky napíšu - tedy pokud mě ty statistiky nejprv neodradí od práce...

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #38 kdy: 11. 01. 2011, 18:10:07 »
Zadarmo bych zkušební dobu nenabízel ani bez jakýchkoliv zkušeností, to je pod úroveň. Uchazeč podle mě vypadá jako žebrák a firma, která ve zkušebním období nemá ani na zaplacení relativně nízké mzdy, nestojí za to.
Ja kdyz jsem potreboval ziskat zkusenosti s velkym Unixem tak jsem se nechal zadarmo zamestnat neco pres mesic v jejich vypocetnim stredisku. Mel jsem stesti ze tam byl opravdu dobry marchr, co mne naucil spoustu veci a hlavne myslet spravnym zpusobem -> nejlepsi je delat IT veci ve velkem. Byl to velmi dobry rozjezd.

Mne to nepripadalo pod uroven, na svoji image jsem nikdy nedbal. Skoleni by vyslo navic podstatne draz a nenaucil bych se zdaleka tolik. Pro mne mely znalosti vzdy vetsi cenu nez penize. Znalosti vydrzi cely zivot, penize jen do doby nez je spotrebujete. Navic o penize muzete snadno prijit.

Proto nebranim lidem co u mne chteji pracovat zadarmo aby ziskali nejakou praxi.

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #39 kdy: 11. 01. 2011, 19:06:23 »
Citace
Proto nebranim lidem co u mne chteji pracovat zadarmo aby ziskali nejakou praxi.
A můžu taky?

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #40 kdy: 11. 01. 2011, 19:17:04 »
praca zadarmo?

nemam nic proti je 35468579 pozicii kde by som robil uplne zadarmo a su to len pozicie ktore by ma posunuli dalej.

Raz som toho vyuzil - jedna firma java developing - povedal som im ze u nich budem robit dovtedy zadarmo az nebudu mat pocit ze mi to ide a som prinosom.

Lenin ale ved ty makas za morom predsa nie?

x

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #41 kdy: 11. 01. 2011, 19:34:33 »
Pracovat zadarmo no to je teda husty. Kdyz teda existuje prace za penize, a i zadarmo, asi existuje i prace kde zamestnanec plati zamestnavatele?

Bernardýn nosí na krku rum, Jaro léto podzim zima. Deset na druhou je sto. Jeste nakou otazku prosim prosim

x

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #42 kdy: 11. 01. 2011, 19:38:27 »
na svoji image jsem nikdy nedbal.

kecas a co ten lenin v nazvu a na ikonce  :P

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #43 kdy: 11. 01. 2011, 20:55:16 »
Citace
Proto nebranim lidem co u mne chteji pracovat zadarmo aby ziskali nejakou praxi.
A můžu taky?
Napis sem nejvetsi prusery v zivote kterys proved a ja posoudim zda mas pro praci u Lenina ty spravne kvalifikace.

Re: Jak hledáte zaměstnání v IT?
« Odpověď #44 kdy: 11. 01. 2011, 21:26:34 »
@Lenin: podnikas v statoch nie?