Nový Root již dnes?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #570 kdy: 26. 02. 2016, 12:26:26 »
http://design.google.com/resizer/#url=http%3A%2F%2Froot.cz

Zobrazi to nekomu neco jineho, nez bile obdelniky?


Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #571 kdy: 26. 02. 2016, 14:38:45 »
http://design.google.com/resizer/#url=http%3A%2F%2Froot.cz

Zobrazi to nekomu neco jineho, nez bile obdelniky?

Je to tak krutě responzývňý, až se z toho Google posral...  ;D ::)

Jinak vidím, že dochází k průběžným velkým vylepšením, např. ta neskutečně agresivní oranžová, která dle Mr. Krčmáře měla být odstraněna, už se rozšířila skoro všude.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #572 kdy: 26. 02. 2016, 14:58:42 »
Hláška "Refused to display 'http://www.root.cz/' in a frame because it set 'X-Frame-Options' to 'SAMEORIGIN'" říká vše..


IInfo si pojistilo, aby si designem roota někdo neobohatil svůj vlastní web vložením do iframe. Co kdyby ten web nebyl responzivní...  ::)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #573 kdy: 26. 02. 2016, 20:12:31 »
Tak jsem si naivně vyzkoušel fórum na mobilu po mnoha dnech, co se tady na fóru nastavil responzivní skin, po mnoha stížnostech a ještě více slibech...

Že musím rolovat na stránce s diskuzními příspěvky je pochopitelné (ale o tom později), ale když se snažil trefit venku na mobilu zmrzlýma prstama od toho rolování na paginate prvek dole a asi až na páté ťápnutí se mi podařilo, aby to zareagovalo a ocitnul jsem se na jiné stránce, než jsem chtěl, tak jsem si fakt pomyslel o pánech vývojářích něco nepěkného. Takže když se jim budou teď rodit v rodové linii jen samé škaredé čarodějnice a žádní hezcí vývojáři, tak to bude asi kvůli tomu :D. Pravda, byla to zajímavá kratochvíle, podobně jako nedávno mnou vyzkoušená kratochvílná funkce změny hesla ve fóru, která spíše připomíná honeypot (heslo bylo úspěšně změněno, ale ve skutečnosti ne) a i přes to, že mi skutečně tahle zajímavost to cestování po Praze, které jsem dnes absolvoval čas cestování opravdu "zkrátilo", tak bych rád řekl, že na hraní mám v mobilu lepší hry a když se rozhodnu, že si chci ve svém volném čase číst a případně odpovídat ve vašem fóru, tak bych rád, kdyby mi nebyly tyhle kratochvílné vychytávky takhle servírovány :-). Pak jsem se ještě snažil přihlásit, pro změnu zase nefungovalo to tříčárkové tlačítko na rozvinutí menu, to začalo fungovat až po opětovném načtení stránky, přestože to bylo předtím načteno v pořádku. Mobilní zařízení se prostě chová jinak, ztrácí připojení do Internetu a jiné vlastnosti. Není to jen o tom, že mají menší displaye než PC (a to už je pravda jen napůl, jsou mobily, které mají větší rozlišení než notebooky, takže v tomto směru jsou vlastně větší...
Ale musím říct, že můj operátor bude nadšen, protože pro něho to znamená, že mi bude moci rychleji naúčtovat další balík dat v mém neomezeném tarifu, který je bohužel datově omezený příšerně, když se musím pohybovat po webu různě po stránkách, než se dostanu kam potřebuju.

Pane Petře (Krčmáři), vzhledem k rychlosti a kvalitě oprav tohoto rozbitého webu vývojáři bych vám přátelsky nabídl, že rád pošlu patch pro ten paginate prvek, aby vypadal tak, jak už jsem tady posílal a nějaký váš vývojář ho jen vloží do systému. Tedy pokud mi slíbíte, že se tím vložením někdo stihne zabývat ještě letos a nebude se čekat než se něco někde změří ;-). A ještě by bylo vhodné mít tam tlačítka "předchozí" a "následující", to totiž na mobilu uživatelé použijí mnohem raději než to, že vidí hromadu stránek, do kterých se stejně nemají šanci prstama na poprvé přesně trefit.

Vzhledem k tomu, že se responzivními weby zabývám a můj pohár trpělivosti (když jsem si doteď jen dělal legraci a trpělivě čeka) přetekl, rád bych vám uctivě a upřímně řekl, že RESPONZIVNÍ web není jen o tom, že se vám nějaké prvky přizpůsobí velikosti a orientaci zobrazovátka, ale i o tom, že se to na různých zařízení chová co nejvíce POUŽITELNĚ. Hlavně o tom je responzivita. Bohužel se dá říct, že to co jste pro nás nachystali, je spíše ukázka nepoužitelnosti a samých prudících vyfikundací. Viz. zmíněný paginate prvek. Viz rozklikávací nabídka fungující jen kdo ví za jakých správných podmínek - možná za to může asynchronní načítání částí stránky (?) a mobil na chvíli ztratil připojení do Internetu a pak už se to nedočetlo? Možná za to může něco jiného. No každopádně viděl jste třeba mobilní GMail, který si načte ty skripty do offline úložiště a pak si vše načítá rychleji. Proč to asi dělají?
Nebo to společné přihlašování na hromadě webů IInfa jak jste tu vyzdvihoval. Proč se teda když se přihlásím na www.root.cz tak po přechodu na fórum se musím přihlásit znovu? Prostě na mobilu je to nepoužitelná věc. Ale uznávám, že když se na to podívá typicky třeba manager, tak po nahlédnutí na mobilu, to vypadá "moderně" oproti tomu co bylo předtím. Ale aby pochopil, musel by se to snažit chvíli používat a zapojit se s námi třeba do diskuze. Třeba když pojede na nějaké jednání, zaručuji mu, že cesta mu pocitově uběhne jedna báseň.

No paráda, už jsem to dal odeslat a to vaše vychytané fórum, přestože jsem přihlášen (aspoň se to tak tváří) mi napsalo:

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Nebylo zadáno jméno.
Nebyla zadána e-mailová adresa.

Vtipné je, že ty políčka tady na jméno a email nejsou - protože jsem přihlášen. I když jsem se o tom původně nechtěl zmiňovat, protože jsem si myslel, že jsem se tolikrát překlepl nebo zapomněl heslo, tak začínám chápat, proč jsem se sem dnes na mobilu nemohl přihlásit, přestože jsem přesvědčený, že heslo jsem psal správně (zkontrolováno pak na PC v uložených heslech), že to asi bude zase nějaká nová rozbitá věc nějakým šikovným vývojářem ne?

Aha, tak jsme doma, po znovunačtení stránky se ukázalo, že jsem odhlášen. To není poprvé co jsem se s tím setkal tady. Naštěstí jsem si si udělal CTRL+A a CTRL+C, ale na mobilu se mi to stávalo taky a myslel jsem si, že něco dělám blbě a stát se mi to na něm, tak asi k těm čarodějnicím sešlu na pány vývojáře z nebe blesk :-D.

Máte to ROZBITÉ, spravte to prosím. Vždyť tady je to odborný IT web, ne nějaký miniblog co udělali přiožralí studenti o víkendu, aby měli zápočet v kapse!

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #574 kdy: 26. 02. 2016, 20:18:30 »
Tak ještě to slíbené k rolování. K responzivitě také patří to, že informace, které se vám na nějakém zařízení (typicky mobil) k použitelnosti nehodí, tak ji prostě nezobrazujete nebo zobrazíte nějakou zhuštěnou podobu. Když se totiž snažím odrolovat na konec stránky na fóru, protože vrchní mám třeba už přečteno, tak samozřejmě se snažím použít tu vychytávku, že přejedu po displayi prstem rychleji, aby se využila akcelerace v rolování a abych byl rychle dole. Problém je v tom, že když se rolování zastaví, tak vidím přes celý display tu patičku, protože je tam tolik zbytečných informací, že se zobrazí prakticky na celý display mobilu na výšku a musím se pomalu a opatrně vracet, abych byl tam kde potřebuju.

Co si myslíte, že takhle pojatá responzivita spíše zvedne? Vám návštěvnost nebo nám žluč?


Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #575 kdy: 26. 02. 2016, 20:45:15 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Tebe jednou sejmu, Jardo!
:-D
Pánové, dejte mi včas vědět, u toho hci bejt :-D
...

 ;D  ;D  ;D

Až Jaryna zabijete, tak tu jeho hubu budete muset umlátit zvlášť!!!

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #576 kdy: 26. 02. 2016, 20:53:18 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Tebe jednou sejmu, Jardo!
:-D
Pánové, dejte mi včas vědět, u toho hci bejt :-D.
...

 ;D  ;D  ;D

Až Jaryna zabijete, tak tu jeho hubu budete muset umlátit zvlášť!!!

Ta jeho huba jednou sejme úplně všechny...

PS: A opět tu byl automatický logout :-D. Přiznejte se, že vy si tím uměle zvyšujete hity na webu!

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #577 kdy: 26. 02. 2016, 21:31:57 »
Vzhledem k rychlosti a kvalitě oprav tohoto rozbitého webu vývojáři bych vám přátelsky nabídl, že rád pošlu patch pro ten paginate prvek, aby vypadal tak, jak už jsem tady posílal a nějaký váš vývojář ho jen vloží do systému. Tedy pokud mi slíbíte, že se tím vložením někdo stihne zabývat ještě letos a nebude se čekat než se něco někde změří ;-).

Takové patche jsou vítané, samozřejmě. Ale slibovat nic nemůžu, naopak je slibováno mně a ne vždy dodrženo. Takže jsme ve dvojité chybě a já bych ji nerad předával dál. Takže pomoc je vítána, já to rád předám s žádostí pak dál, ale zbytek půjde svou cestou.

A opět tu byl automatický logout :-D. Přiznejte se, že vy si tím uměle zvyšujete hity na webu!

Za to pravděpodobně může změna IP adresy, fórum si ji hlídá. Privacy Extensions?

2. PROČ si nemohu zazoomovat, jak chci já?? PROČ je ta velikost někde zadrátovaná natvrdo???

Zazoomovat si můžeš cokoliv, ale těžko je možné odzoomovávat do nekonečna. Já nejsem webař, takže se k tomu neumím odborně vyjádřit. Ale vidím to tak, že mobilní prohlížeč prostě zobrazí 100 % šířky webu na displej a pak může uživatel zvětšovat. Ale nemůže zmenšovat, protože není kam. Zmenšení písma si zařiď v nastavení prohlížeče, není to totéž jako zoom na mobilu. Víc k tomu asi říct neumím.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #578 kdy: 26. 02. 2016, 21:48:05 »
Vzhledem k rychlosti a kvalitě oprav tohoto rozbitého webu vývojáři bych vám přátelsky nabídl, že rád pošlu patch pro ten paginate prvek, aby vypadal tak, jak už jsem tady posílal a nějaký váš vývojář ho jen vloží do systému. Tedy pokud mi slíbíte, že se tím vložením někdo stihne zabývat ještě letos a nebude se čekat než se něco někde změří ;-).

Takové patche jsou vítané, samozřejmě. Ale slibovat nic nemůžu, naopak je slibováno mně a ne vždy dodrženo. Takže jsme ve dvojité chybě a já bych ji nerad předával dál. Takže pomoc je vítána, já to rád předám s žádostí pak dál, ale zbytek půjde svou cestou.

Tak se rozmyslím, k smrti nerad dělám něco zbytečně.

A opět tu byl automatický logout :-D. Přiznejte se, že vy si tím uměle zvyšujete hity na webu!

Za to pravděpodobně může změna IP adresy, fórum si ji hlídá. Privacy Extensions?

Zajímavé, 2 příspěvky ohledně responzivního designu mají jednu IPv6 adresu, ten třetí ohledně Jardovy huby má jinou. To by mě zajímalo co se děje, je to z jednoho a toho samého PC posíláno, jsem připojený přes ADSL a nestalo se mi zatím, že by byl problém. Budu to sledovat. Jinde se mi to neděje. Nemůže to být u vás load balancingem, že si fórum myslí, že na něho přispívám z různých IP?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #579 kdy: 26. 02. 2016, 21:50:36 »
Nemyslím, mně to nikdy na stejném počítači na stejné IP neodhlásí. Jedině v případě, že třeba na cestách vezmu mobil a přihlásím se na něm. Pak u toho prvního PC jsem odhlášen. Nestává se mi nikdy, že by mě to odhlásilo náhodou.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #580 kdy: 26. 02. 2016, 21:52:52 »
Jo a tu extensionu nepoužívám. Proxy taky ne. Tor taky ne. Ani nic co by do toho mělo kecat. Každopádně za hlídání IP adresy vám mobilní uživatelé poděkují, u těch se může měni adresa relativně často. Responzivita tady dostává čím dál víc na zadek...

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #581 kdy: 26. 02. 2016, 21:55:01 »
To hlídání IP adresy je vlastnost SMF, nenašel jsem možnost to v konfiguraci vypnout. Ale napíšu si to a podívám se na to.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #582 kdy: 26. 02. 2016, 21:58:33 »
Nemyslím, mně to nikdy na stejném počítači na stejné IP neodhlásí. Jedině v případě, že třeba na cestách vezmu mobil a přihlásím se na něm. Pak u toho prvního PC jsem odhlášen. Nestává se mi nikdy, že by mě to odhlásilo náhodou.

No mě se to taky nestává. Na fórum chodím přihlášený chvíli, takže nevím. Už to ale monitoruju, tak uvidím. Ale ty 3 příspěvky, jsou z jednoho a toho samého stacionárního PC posílané, na druhém monitoru jsem měl puštěné online video a asi by se to projevilo i na něm. No uvidíme. Je mi divné, že se mi mění dle fóra IP.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #583 kdy: 26. 02. 2016, 22:51:21 »
No takže monitor hlásí stále stejnou IP a stejně mě to odhlásilo  ;D ... je to prostě rozbité.. A u příspěvků hlásí také stejnou... Všechny poslané z notebooku, ležím u něho a sleduju.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #584 kdy: 26. 02. 2016, 23:27:28 »
A další odhlášení. ;D

A IP stále stejná.