Nový Root již dnes?

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #555 kdy: 25. 02. 2016, 15:54:59 »
To chování bylo upraveno asi před třemi týdny. Teď je to tak, že lišta při zpětném cuknutí vyjíždí jen na úzkých displejích – obvykle na mobilních zařízeních. Tam je to chování běžné, vyjíždí obvykle i ovládací prvky prohlížeče, protože se předpokládá, že uživatel chce jinam. Na mnoha webech proto taky vyjíždí navigace.

Je mi jasne, ze muj nazor je nazor exota, ale ja tohle nemam rad ani na tech prohlizecich. Obecne nemam rad, kdyz nekdo "predpoklada", co ja chci delat.

Trocha polemiky:
To, ze se takhle chovaji jine weby a aplikace jeste neznamena, ze to tak uzivatele opravdu chteji. Jsem adminem na jednom foru o automobilech. O chodu fora rozhoduje cca 10 lidi, od ridice tramvej, pres leteckeho mechanika az po programatora. Vscihni do jednoho napriklad odmitaji, aby forum melo "mobilni verzi" s oduvodnenim, ze kazdy web, ktery videli a mel mobilni verzi, tak je stval a pokud to slo, tak prepli na normalni verzi.

A ted mi teda reknete, kde vyvojari webu berou tu jistotu, ze mobilni verze ted leti a vsichni je musi mit. Ja sam za sebe jsem si udelal obrazek ten, ze webari vymysleli, jak prodat dalsi zbytecno praci.

A stejne tak to vidim s temi vyjizdejicimi listami, menu v podobe trech prouzku a podobnymi vecmi.

At kazdy dela jak umi, ja delam gui desktopovych aplikaci denne a vim, ze nemusim pouzit kazdou blbost, kterou jsem nekde videl ;-)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #556 kdy: 25. 02. 2016, 16:07:58 »
To chování bylo upraveno asi před třemi týdny. Teď je to tak, že lišta při zpětném cuknutí vyjíždí jen na úzkých displejích...

Tak jeste kdyby vyojari a manazeri rozhodli, ze 10,5" je dostatecne siroke, aby tam neopruzovala ani ta socialni lista. BTW, uz ji nekdo nekdy pouzil?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #557 kdy: 25. 02. 2016, 16:24:59 »
To chování bylo upraveno asi před třemi týdny. Teď je to tak, že lišta při zpětném cuknutí vyjíždí jen na úzkých displejích – obvykle na mobilních zařízeních. Tam je to chování běžné, vyjíždí obvykle i ovládací prvky prohlížeče, protože se předpokládá, že uživatel chce jinam. Na mnoha webech proto taky vyjíždí navigace.

Ach jo.
Já při brouzdání přes mobil držím tento v 99.9999 naležato, bo úzké nudle textu se mi fakt blbě čtou.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #558 kdy: 25. 02. 2016, 20:46:38 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #559 kdy: 25. 02. 2016, 21:02:33 »
To chování bylo upraveno asi před třemi týdny. Teď je to tak, že lišta při zpětném cuknutí vyjíždí jen na úzkých displejích – obvykle na mobilních zařízeních. Tam je to chování běžné, vyjíždí obvykle i ovládací prvky prohlížeče, protože se předpokládá, že uživatel chce jinam. Na mnoha webech proto taky vyjíždí navigace.

1. Je to OTRAVNÉ! Teď jsem zase na mobilu a jak tak skroluju jak debil nahoru a dolu (viz #2), tak mi ta zk...ná lišta pořád vyjíždí a zajíždí a je to k zblití. Příště si vezmu kinedril.

2. PROČ si nemohu zazoomovat, jak chci já?? PROČ je ta velikost někde zadrátovaná natvrdo???
Já bych si rád ten brutálně velký text rád zmenšil, abych si na displeji neustálým skrolováním nevydřel drážku, ale někdo chytřejší zřejmě ví líp, co potřebuju., Kuwra. KUWRA!

FUCK OFF, RESPONSE WEB!!!

PS: Ten link "citace", ten je taky moc pěkně zaresponzovanej, nebylo by lepší schovat ho někam do toho burgeru, nebo jak se ta kúl zvrhlost jmenuje, na hlavní stránku?
« Poslední změna: 25. 02. 2016, 21:05:42 od hawran diskuse »


Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #560 kdy: 25. 02. 2016, 21:06:32 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Tebe jednou sejmu, Jardo!
:-D

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #561 kdy: 25. 02. 2016, 21:56:26 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Tebe jednou sejmu, Jardo!
:-D
Pánové, dejte mi včas vědět, u toho hci bejt :-D

Abych dodal svý - na mobilu weby nenavštěvuju (N900 s originál prohlížečem, je už zastaralej, mimochodem rozlišení 840x480, takže  asi tak) a na PC jsem na 1024x768 (jako Jarda) a s tim se dneska už nepočítá...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #562 kdy: 25. 02. 2016, 22:09:57 »
Pane Krcmari, pod pod clanky a asi i zpravickami je indentace omezna na nejakych 5 urovni? I na mem 10" displayi by se sneslo mozna 2x tolik. Kdyz je teen web tak responzivni, tak proc se to neadaptuje na sirku displaye? Takto za chvili vubec neni zrejme, kdo komu odpovida, protoze vetsina lidi nekvotuje a clovek se muze jenom domyslet.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #563 kdy: 25. 02. 2016, 22:17:20 »
...a na PC jsem na 1024x768 (jako Jarda) a s tim se dneska už nepočítá...

Omyl, ja mam 1024x600. Na desktopu pak mam tusim 1280x1024, tedy rovnez zastarale rozliseni. Asi to nekdy nabootuju, abych se podival.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #564 kdy: 25. 02. 2016, 22:27:06 »
Tak jeste kdyby vyojari a manazeri rozhodli, ze 10,5" je dostatecne siroke, aby tam neopruzovala ani ta socialni lista. BTW, uz ji nekdo nekdy pouzil?

Tohle se teď zrovna řešilo na poradě. Skutečnost je taková, že to používají maximálně jednotky uživatelů na článek. Takže skoro nikdo. Teď se ale měří i to, kolik lidí pak z těch odkazů na sockách přijde zpět. Bude se to měřit dva týdny a podle toho pak budeme moci navrhnout nějakou změnu.

Já při brouzdání přes mobil držím tento v 99.9999 naležato, bo úzké nudle textu se mi fakt blbě čtou.

To je v pořádku, ale tam přece ta černá lišta nevadí. Ona se při čtení textu sama schová, stejně jako ovládací panel v prohlížeči.

…pod pod clanky a asi i zpravickami je indentace omezna na nejakych 5 urovni? I na mem 10" displayi by se sneslo mozna 2x tolik.

Ano, to je chyba, psal jsem tu několikrát, že o tom víme. Teď se kreslí úplně nová podoba těch diskusí, která má být výrazně jednodušší, kompaktnější (aby se na výšku vešlo výrazně víc příspěvků) a počítá se i s řešením toho odsazení.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #565 kdy: 25. 02. 2016, 22:46:53 »
Tohle se teď zrovna řešilo na poradě. Skutečnost je taková, že to používají maximálně jednotky uživatelů na článek. Takže skoro nikdo. Teď se ale měří i to, kolik lidí pak z těch odkazů na sockách přijde zpět. Bude se to měřit dva týdny a podle toho pak budeme moci navrhnout nějakou změnu.

No, prekvapko! Ajtaci nepouzivaji asocialni tlacitka, aby dali odkaz na svuj fejsbuckovy timelinene. Tohle manazeri tedy necekali!

Jinak at si tam tu sracku s klidem nechaji, ale proboha ne jako plovouci. At se odscroluje se zbytkem, neopruzuje a nezabira misto. Pokud se manazeri domnivaji, ze ctenari jsou blbi az do takove miry, ze by v pripade potreby nedokazali odscrolovat zpet nahoru, kdyby je svrbelo, dejte jim jeste jednu sadu pod clanek. A idealne dejte do profilu nastaveni, jestli chci mit asocialni tlacitka. No schvalne, kolik registrovanych si je nedeaktivuje...

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #566 kdy: 25. 02. 2016, 23:00:48 »
No, ono to tak jednoznačné není. I na Roota chodí poměrně velké množství návštěv ze sociálních sítí – dělá to vysoké tisíce návštěv měsíčně, což není zrovna málo. A i když sám tahle tlačítka nepoužívám (já jsem vůbec k sociálním sítím dosti chladný, podobně jako ty), těžko se dá bez čísel říct, že s tou návštěvností ta tlačítka pohnout nemůžou. Očividně cílová skupina sociální sítě používá. Že nepoužívá ta tlačítka je věc druhá a ta se právě teď řeší těmi objektivními statistikami, což je podle mě každopádně věc k ocenění.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #567 kdy: 25. 02. 2016, 23:43:07 »
A nemuzete to zaridit treba tak, jako Britske listy? Maji stranku na fejsbuuku, na ni maji odkazy na sve clanky a lidi si to sdileji, jak se jim zachce. Nejaka asocialni tlacitka maji take, ale uplne mala, vpravo nahore, neopruzuji a odroluji se se zbytkem stranky. Vas management by zaslouzil pracky urazit az u zadku za tyhle blbe napady s plovoucimi listami. To, ze je neco technicky mozne, opravdu neznamena, ze o to lidi stoji. Ne vsichni maji displaye nadmerne vysoke. A zachodovou misu s rozpoznavanim reci vasi manazeri doma take nemaji, ze? Proc asi? Vzdyt je to technicky mozne.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #568 kdy: 26. 02. 2016, 12:06:42 »
Zkus ten mobil drzet nasikmo, treba je tim oblafnes.

Tebe jednou sejmu, Jardo!
:-D
Pánové, dejte mi včas vědět, u toho hci bejt :-D
...

 ;D  ;D  ;D

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #569 kdy: 26. 02. 2016, 12:12:43 »
Tak jeste kdyby vyojari a manazeri rozhodli, ze 10,5" je dostatecne siroke, aby tam neopruzovala ani ta socialni lista. BTW, uz ji nekdo nekdy pouzil?

Tohle se teď zrovna řešilo na poradě. Skutečnost je taková, že to používají maximálně jednotky uživatelů na článek. Takže skoro nikdo. Teď se ale měří i to, kolik lidí pak z těch odkazů na sockách přijde zpět. Bude se to měřit dva týdny a podle toho pak budeme moci navrhnout nějakou změnu.

Já při brouzdání přes mobil držím tento v 99.9999 naležato, bo úzké nudle textu se mi fakt blbě čtou.

To je v pořádku, ale tam přece ta černá lišta nevadí. Ona se při čtení textu sama schová, stejně jako ovládací panel v prohlížeči.

…pod pod clanky a asi i zpravickami je indentace omezna na nejakych 5 urovni? I na mem 10" displayi by se sneslo mozna 2x tolik.

Ano, to je chyba, psal jsem tu několikrát, že o tom víme. Teď se kreslí úplně nová podoba těch diskusí, která má být výrazně jednodušší, kompaktnější (aby se na výšku vešlo výrazně víc příspěvků) a počítá se i s řešením toho odsazení.

Já už to vzdávám, to asi vážně nemá cenu.
Tak alespoň toto:
2. PROČ si nemohu zazoomovat, jak chci já?? PROČ je ta velikost někde zadrátovaná natvrdo???
Já bych si rád ten brutálně velký text rád zmenšil, abych si na displeji neustálým skrolováním nevydřel drážku, ale někdo chytřejší zřejmě ví líp, co potřebuju., Kuwra. KUWRA!