Investor pro C++ IDE

Ivan Nový

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #30 kdy: 25. 01. 2016, 11:39:18 »
Vývoj se musí provádět s ohledem na budoucnost, do IDE pro C zahrněte testování komunikace mezi IoT zařízeními, jejich emulátory, prostředky pro správu těchto zařízení. Tím byste mohl získat náskok. Nebo vyviňte pluginy pro existující IDE, až získáte zákazníky, můžete jim dodat vlastní IDE.

Konkurenci máte například zde https://www.wyliodrin.com/


robotron

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #31 kdy: 25. 01. 2016, 13:05:21 »
do IDE pro C zahrněte testování komunikace mezi IoT zařízeními, jejich emulátory, prostředky pro správu těchto zařízení.

Pane Novy, existujete, a nebo jste jen nejake (kolektivni?) humoristicke dilo po zpusobu J.Cimrmana?

Tomáš Roll

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #32 kdy: 25. 01. 2016, 13:16:15 »
Vývoj se musí provádět s ohledem na budoucnost, do IDE pro C zahrněte testování komunikace mezi IoT zařízeními, jejich emulátory, prostředky pro správu těchto zařízení. Tím byste mohl získat náskok. Nebo vyviňte pluginy pro existující IDE, až získáte zákazníky, můžete jim dodat vlastní IDE.

Konkurenci máte například zde https://www.wyliodrin.com/

A hlavně to udělejte ve Windows, protože už mám plné zuby těch multiplatformních hraček v Javě, ve kterých se nedá pracovat.

Ivan Nový

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #33 kdy: 28. 01. 2016, 16:36:41 »
do IDE pro C zahrněte testování komunikace mezi IoT zařízeními, jejich emulátory, prostředky pro správu těchto zařízení.

Pane Novy, existujete, a nebo jste jen nejake (kolektivni?) humoristicke dilo po zpusobu J.Cimrmana?

No když někdo chce vyvíjet IDE pro C++, tak to už samo o sobě je dost cimrmanovské, nemyslíte :-) Ale ve spojení s IoT by to mohlo mít smysl, protože to vytváří alespoň marketingový prostor pro nové myšlenky a vývojáři nezažité postupy, nebo alespoň marketingové šance plynoucí z generační výměny vývojářů.

Ono vývojáři ne vždy jsou dost kreativní, jak by se na první pohled mohlo zdát, a někdy jsou to dost konzervy. Čím nesmyslnější jazyk, tím více potřebujete do něj investovat energie, abyste ho zvládl, tím ho více máte v oblibě a tím ho hůře opuštíte. Je to takový imprintig, známý z biologických systémů. Nejvíce patrné je to u lidí, co jejich prvním programovacím jazykem byl bash :-)))

Ostatně všechno už v IT bylo vymyšleno do 70. let minulého století, dnes se to už jenom oprašuje a možná trochu vylepšuje. Ale vychází se z těch základních nápadů z té doby. A spoustu z těch věcí se už i zapomnělo a bude se znovu objevovat.

Třeba za pár let si někdo uvědomí, že když quibit je tak mocný výpočetní nástroj, že nemusí být hned miniaturizovaný a že se dá realizovat elektronkovou technologií :-)))

visualprog

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #34 kdy: 29. 01. 2016, 09:19:54 »
Zdravím
Já vyvíjím (vlastně už ani ne) už od 90 let vizualizační program https://youtu.be/4qVC8sr-iL8 , je to postaveno na nějakém jádře, které si dle předpisu přilinkovává moduly (tlačítko, textbox, ale i komunikační dll s různými protokoly,...), použil jsem nějaké IDE pro C++, jenže technologie se mění, přichází nové Windows, 64 bit,... a IDE tak nějak to vše přestalo podporovat a dnes už ho ani nespustím (krom wine na Linuxu, koketuji z myšlenkou spouštění na ReactOs).
Takže to je ošemetná věc, ještě že se mi pár aplikací pod tím mým softwarem podařilo udat, někdy v době W2k ale to jen proto že jsem si mohl udělat customizaci pro nestandartní moduly různých zařízení a vizualizovat tak jejich provoz.


Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #35 kdy: 29. 01. 2016, 13:19:33 »
Zdravím
Já vyvíjím (vlastně už ani ne) už od 90 let vizualizační program https://youtu.be/4qVC8sr-iL8 , je to postaveno na nějakém jádře, které si dle předpisu přilinkovává moduly (tlačítko, textbox, ale i komunikační dll s různými protokoly,...), použil jsem nějaké IDE pro C++, jenže technologie se mění, přichází nové Windows, 64 bit,... a IDE tak nějak to vše přestalo podporovat a dnes už ho ani nespustím (krom wine na Linuxu, koketuji z myšlenkou spouštění na ReactOs).
Takže to je ošemetná věc, ještě že se mi pár aplikací pod tím mým softwarem podařilo udat, někdy v době W2k ale to jen proto že jsem si mohl udělat customizaci pro nestandartní moduly různých zařízení a vizualizovat tak jejich provoz.

páni
obdivuju že se někdo tak starej pustí do it. máš můj respekt!

Máte někdo zkušenosti s návštovou investora pro vaši aplikaci, či jste někdy do něčeho investovali?
Má aplikace např. C++ IDE šanci na nějakou investici, nebo to dneska celkem nikoho nezajímá?

ahoj
kolik bys potřeboval pučit jakou očekáváš návratnost a kolik bys mi z toho dal??

Zeptej se nejdřív někoho chytřejšího, než jsi ty sám, jaký je rozdíl mezi investicí a půjčkou.

jasně  8)
budu mu platit jeho radosti ze svýho jen tak pro srandu  8) 8)
hochu zadarmo ani to kuře nehrabe  8)

Zeptej se nejdřív někoho chytřejšího, než jsi ty sám, jaký je rozdíl mezi investicí a darem.

investice se ti musí vrátit  8) to ví přece každej aspoň trochu chytrej  8) 8)
když tvý firmy nevyužijou ten produkt tak logicky budeš investovat proto aby se ti vrátil větší cash než jsi dotoho narval  8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Sten

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #36 kdy: 29. 01. 2016, 14:56:21 »
investice se ti musí vrátit  8) to ví přece každej aspoň trochu chytrej  8) 8)
když tvý firmy nevyužijou ten produkt tak logicky budeš investovat proto aby se ti vrátil větší cash než jsi dotoho narval  8)

Tak už ses zeptat tatíčka na rozdíl mezi investicí a darem, teď ještě na rozdíl mezi investicí a půjčkou.

Hint: kdo se stará o to, aby se ty peníze vrátily?

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #37 kdy: 29. 01. 2016, 15:15:38 »
investice se ti musí vrátit  8) to ví přece každej aspoň trochu chytrej  8) 8)
když tvý firmy nevyužijou ten produkt tak logicky budeš investovat proto aby se ti vrátil větší cash než jsi dotoho narval  8)

Tak už ses zeptat tatíčka na rozdíl mezi investicí a darem, teď ještě na rozdíl mezi investicí a půjčkou.

Hint: kdo se stará o to, aby se ty peníze vrátily?

hochu moc to neobracej tys to nevědel ne já  8) 8) proč by jsi jinak z citace odstranil ty starší citace co jsou v tom co cituješ??  8)
a o to aby se peníze vrátili se nejlíp starají bouchači vymahačů dluhů  8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Sten

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #38 kdy: 29. 01. 2016, 16:53:56 »
hochu moc to neobracej tys to nevědel ne já  8) 8) proč by jsi jinak z citace odstranil ty starší citace co jsou v tom co cituješ??  8)

Obracíš to ty. Ale co by se dalo od spratka, co mu tatínek všechno až na rozum zaplatí, taky dalo čekat.

Mažu je, protože jsou hrozně dlouhý a zbytečný, když stačí odskrolovat trochu nahoru.

a o to aby se peníze vrátili se nejlíp starají bouchači vymahačů dluhů  8)

Zase vedle. Jdi se zeptat tatínka.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #39 kdy: 30. 01. 2016, 00:36:02 »
hochu moc to neobracej tys to nevědel ne já  8) 8) proč by jsi jinak z citace odstranil ty starší citace co jsou v tom co cituješ??  8)

Obracíš to ty. Ale co by se dalo od spratka, co mu tatínek všechno až na rozum zaplatí, taky dalo čekat.

Mažu je, protože jsou hrozně dlouhý a zbytečný, když stačí odskrolovat trochu nahoru.

a o to aby se peníze vrátili se nejlíp starají bouchači vymahačů dluhů  8)

Zase vedle. Jdi se zeptat tatínka.
nebudu se s tebou o tom bavit dokud se nepřiznáš žes to nevěděl protože by ses jinak neptal a že mažeš citace aby to nebylo vidět 8)
hlavě tohle celý je jenom tvoje hloupá snaha ze mě tahat managerský tipy a nevím proč bych měl radit zrovna takovýmu člověkoj jako seš ty 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Slappy

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #40 kdy: 28. 08. 2016, 13:27:04 »
Moze autor odpovedat, ako to napokon dopadlo?

Dost ma tato tema zaujima, nakolko som kedysi aj ja uvazoval nad vyvojom vlastneho IDE (pre Windows, ale nie C++), ale napokon som to nerealizoval pretoze sa ukazalo, ze je dost komplikovane spravit to poriadne.

Navyse som nechcel znova "vyvijat koleso", ale kedze som sa ani nechcel vzdat tejto myslienky, tak som to spravil tak, ze som vyvinul len rozsirenie (plugin) pre Visual Studio a RAD Studio, cim som vlastne podporil 2 najpouzivanejsie IDE (ak by to niekoho zaujimalo kuknite  www.visual-installer.com).

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #41 kdy: 28. 08. 2016, 17:58:05 »
Nejlepším průzkumem trhu je počet uživatelé tvého software. Platících uživatelů, protože to si nejde vycucat z prstu. Investory prvoplánově nezajímá nějaká technická vyspělost, ale čísla.
K čemu mi bude investor, když už to budu mít hotové a budu mít i zákazníky ?

karel

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #42 kdy: 29. 08. 2016, 13:32:54 »
IMHO C++ IDE nemá smysl v dnešní době psát. Nových vývojářů moc nepřibývá a ti starší už mají svoje workflow a IDE je nezajímá (lidi co oceňují IDE dávno dělají v Javě nebo něčem podobném). Když už tak pro nějaký modernější jazyk, ale tam je buď konkurence velká nebo je těžké odhadnout co se bude za pár let skutečně používat.

Jinak ale všechny C++ IDE jsou dost polovičaté. Prakticky žádné nezvládne složitější refaktoring nebo generování kódu a věci jako podpora NVI nebo parsování a navigace složitějších šablonách atd. jsou mokré sny.

0nula0

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #43 kdy: 29. 08. 2016, 21:20:23 »
IMHO C++ IDE nemá smysl v dnešní době psát. Nových vývojářů moc nepřibývá a ti starší už mají svoje workflow a IDE je nezajímá (lidi co oceňují IDE dávno dělají v Javě nebo něčem podobném).

Ja bych opravdu ocenil ;)

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #44 kdy: 08. 09. 2021, 10:04:17 »
Protože mě zajímá, jak lidé investují své peníze do aplikace C++, napadlo mě, že by bylo užitečné dozvědět se co nejvíce o tom, proč lidé investují své peníze.
Vím, že existuje mnoho lidí, kteří investují své peníze, a musím se ptát, jaká je jejich motivace investovat do vývojářů softwaru (C++).
Peníze na platformě jsou sice velké, ale proč do ní investuje tolik lidí?