Státní zakázky v IT

Michal K

Re:Státní zakázky v IT
« Odpověď #15 kdy: 15. 01. 2016, 10:58:12 »
A ze zřejmých důvodů státní správa ve stávající podobě nemůže/nechce/neumí přitáhnout talenty. Osobně si myslím, že dodavatelé by rádi dodali kvalitu a funkčnost.

A která soukromá firma tohle umí? To neumí v ČR skoro nikdo. A dodavatelé by rádi získali peníze a kvalita je až na druhém místě, když nemáš lidi, které jsi nezískal, protože to neumíš. Nevím, jestli jsi viděl třeba bankovní projekty, kde je to sama soukromá firma a papírově nejlepší lidi na světě.

Viděl jsem hodně projektů ve finančním sektoru (a logistice, letectví, automobilovém průmyslu i státní správě)... A viděl jsem i kód :-) Nicméně musím souhlasit, s většinou komentářů. Ale vrátím se k původní myšlence - motivaci nedělají firmy, ale jejich lidi. Pokud je v soukromé firmě hmmm "jinak inteligentní" manager - jde to celé do kopru.

Rád bych ještě napsal nejspíše zcela samozřejmou věc - soukromá firma je tu pro zisk majitele. Pokud ji projde prodej "nekvality" (často mnoho let) - je zcela výjimečné, aby se s tím dalo něco dělat zevnitř firmy... A "stát" je největší odběratele IT služeb - a cyklus je uzavřen...


kolemjdouci

Re:Státní zakázky v IT
« Odpověď #16 kdy: 16. 01. 2016, 10:16:12 »
Tak snad se najdou firmy, které berou státní zakázky a mají dobré zaměstnance a zaměstnanci jsou spokojení /v té firmě/ . Z paneláku se divám na budovu české televize na Pankráci, je tam i obrovské logo IT firmy :-D .
Třeba hledej odpověď tam ...