Kde sehnat zakázky?

FerdoMravec

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #15 kdy: 10. 01. 2016, 11:15:34 »
a to si len tak brazdil po nete a natrafil si na nieco co chybalo a si to spravil? islo o IT firmu?


tvoj tatko

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #16 kdy: 10. 01. 2016, 11:35:19 »
a to si len tak brazdil po nete a natrafil si na nieco co chybalo a si to spravil? islo o IT firmu?

no, uplne presne tak. ano o IT. mali ucet na githube a tam ku svojmu API rozne kniznice ale ta ktoru som im dorobil tam chybala. vela spolocnosti, co i len trocha progresivnych, ma k svojim produktom API na ktore sa dokazes zavesit a nejako s tym ich systemom interagovat. a podla mna napad, kedy im rozsiris ich potencialne portfolio tym, ze im umoznis pripojit sa na to aj z dalsieho "ekosystemu" (aka programovacieho jazyka) sa predava dost dobre. ved kto by to nechcel ...

Ado

Re:Kd e sehnat zakázky?
« Odpověď #17 kdy: 10. 01. 2016, 12:02:08 »
Daj mi ten profil na upwork. Ja hladam programatorov na dlhodobu spolupracu.

palo

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #18 kdy: 10. 01. 2016, 15:03:53 »
Po nete kolujú historky o Indoch/Pakistáncoch  typu "popísal som požiadavok a aby som zistil či si zadanie naozaj prečítali, tak na koniec zadania som pridal jednoduchú úlohu. Úlohu splnilo cca 3% uchádzačov. Ostatný evidentne len zaklikli záujem."
Takže Indov buď brutálne filtrujú alebo rovno preskakujú. Takže sa neboj prihlásiť.

Ado

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #19 kdy: 10. 01. 2016, 15:15:11 »
Po nete kolujú historky o Indoch/Pakistáncoch  typu "popísal som požiadavok a aby som zistil či si zadanie naozaj prečítali, tak na koniec zadania som pridal jednoduchú úlohu. Úlohu splnilo cca 3% uchádzačov. Ostatný evidentne len zaklikli záujem."
Takže Indov buď brutálne filtrujú alebo rovno preskakujú. Takže sa neboj prihlásiť.

Mas pravdu, ked si vyberam niekeho na zakazku tak len Ukrajincov, bielorusov a rusov. Ostatni ma vobec nezaujimaju. Potom nemam zaujem o prilis lacnych, tych ani len nepozeram. Minimalne musi pytat 20 usd na hodinu. S dvoma ukrajincami (kazdy po 20 usd) dlhodobo spolupracujem a su to fakt kalibre.

Jeden je linux admin , ktory mi vyriesi vsetky zapeklite problemy a druhy je c++ programator.

Takze zaciatocnikovi na upwork radim nahodit si cenu 25-40 usd / hod, porobit si vsetky testy, pridat sexy foto, napist dlhsi popis sameho seba a hlasit sa na vsetky joby, ktore zodpovedaju odbornosti.



FerdoMravec

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #20 kdy: 10. 01. 2016, 22:29:07 »
a aj tam zaplatia tomu dotycnemu, alebo sa stalo, ze oklamali cloveka? ako je to s danami potom?

Kuba J.

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #21 kdy: 11. 01. 2016, 09:20:27 »

Yarda

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #22 kdy: 11. 01. 2016, 11:40:41 »
Tenhle dotaz mi připomněl mého bývalého kolegu, shodou okolností z IT oboru. Když hodlal zahnout kramle, nabízeli mu, aby přešel do obchodního úseku shánět zakázky. Odpověděl, že kdyby dovedl shánět zakázky, tak už dávno má vlastní prosperující firmu.

andy

Re:Kde sehnat zakázky?
« Odpověď #23 kdy: 11. 01. 2016, 22:52:13 »
Ved to. Myslim, ze podnikanie je hlavne o talente a o tom mat na to gule. Ale niekedy je to aj o tom, ze si nevyrastal v podnikatelskom prostredi a proste o tom nic nevies a vidis iba same prekazky.