Kdy upgradovat na W10?

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #105 kdy: 18. 12. 2015, 17:07:17 »
3.To jsem rád že AMD chodí i na hrách pod Linuxem.Ale pokuď nepůjdou hry jako je NFS Rivals, Battlefield x,Tomb Raider atd.tak se nic nemění...Bohužel.

Na hry jsou tu především herní konzole. Ale samo jo, najděte si důvodů "proč Linux ne" kolik chcete, myslím, že jich mám řádově víc směrem ke konkurenci. :D

Vtipné je, že tyhle Windows jsou první "zdarma" a stejně je tolik lidí odmítá :D
Je pravda že každý může diskutovat na jaké téma chce:)
Ale na téma rozšířenosti W10 a oblíbenosti bych dále nerozebíral protože potom bych se logicky nabízela otázka proč tak ,, špatné,, Win10 mají na desktopu +- 8% a Linux má kolik 1%? Ne,to opravdu  není psané ve zlém,ale prostě to tak je.
A co s týče her.Sorry.Ale že hry nepatří na PC je blbost.Na PC se hrálo,hraje a bude hrát.Jestli nějak zaboduje Linux formou SteamOS je otázka do pranice.

W10 mají na desktopu tolik (pokud opravdu mají) protože to většině lidí přišlo do kompu tak nějak samo automaticky. Kdyby takhle došel uživatelům Linux, tak by to bylo jinak myslíte?

K nesmyslu s 1% Linuxu na desktopu se vyjadřovat nebudu...


Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #106 kdy: 18. 12. 2015, 17:58:55 »
3.To jsem rád že AMD chodí i na hrách pod Linuxem.Ale pokuď nepůjdou hry jako je NFS Rivals, Battlefield x,Tomb Raider atd.tak se nic nemění...Bohužel.

Na hry jsou tu především herní konzole. Ale samo jo, najděte si důvodů "proč Linux ne" kolik chcete, myslím, že jich mám řádově víc směrem ke konkurenci. :D

Vtipné je, že tyhle Windows jsou první "zdarma" a stejně je tolik lidí odmítá :D
Je pravda že každý může diskutovat na jaké téma chce:)
Ale na téma rozšířenosti W10 a oblíbenosti bych dále nerozebíral protože potom bych se logicky nabízela otázka proč tak ,, špatné,, Win10 mají na desktopu +- 8% a Linux má kolik 1%? Ne,to opravdu  není psané ve zlém,ale prostě to tak je.
A co s týče her.Sorry.Ale že hry nepatří na PC je blbost.Na PC se hrálo,hraje a bude hrát.Jestli nějak zaboduje Linux formou SteamOS je otázka do pranice.

W10 mají na desktopu tolik (pokud opravdu mají) protože to většině lidí přišlo do kompu tak nějak samo automaticky. Kdyby takhle došel uživatelům Linux, tak by to bylo jinak myslíte?

K nesmyslu s 1% Linuxu na desktopu se vyjadřovat nebudu...
Ehm.
http://www.svethardware.cz/zastoupeni-os-na-desktopu-v-zari-2015-co-zmenila-windows-10/41169

http://www.winmagazine.cz/2015/11/03/jaky-je-podil-windows-10-na-trhu-operacnich-systemu/

Ono to z tou automatickou aktualizací nebude tak žhavé,když několik prvních dnů servery MS.těžce nestíhaly nápor.Nebylo by od věci nedělat z uživatelů W10 nějaké oběti:),že jim zlý MS. vnutil Desítku pomalu nasilím...
Linux je bohužel v začarovaném kruhu.Vydavatelé her nezajímá protože je málo uživatelů  a mnoho distribucí,uživatele skoro nezajímá protože nejsou hry a podpora řekněme ,,herního,, HW...

nobody

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #107 kdy: 18. 12. 2015, 23:01:10 »
Tomik: jak jako pomalu? jde o regulerni natlak, lzive za "oprava zabezpeceni systemu windows 7" schovavani prechodovejch nastroju pro w10, stahovani w10 i kdyz je uzivatel nechce... uzivatele jsou spolecnosti MS vylozene znasilnovani a okradani... ten kdo rozhodl o tomto smeru jak to "nasilim dostat mezi lidi" by mel jit sedet na dozivoti...

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #108 kdy: 19. 12. 2015, 00:36:28 »

Unknown

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #109 kdy: 19. 12. 2015, 01:50:16 »
jo akurat tlacim na hajzlu jedno velky linuxovy hovno!


4) urážíš lidi a portál, který mně mnoho naučil .


Vite kolik lidi tady urazi OS ktery mnoho naucil me???


Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #110 kdy: 19. 12. 2015, 08:05:07 »
Tomik: jak jako pomalu? jde o regulerni natlak, lzive za "oprava zabezpeceni systemu windows 7" schovavani prechodovejch nastroju pro w10, stahovani w10 i kdyz je uzivatel nechce... uzivatele jsou spolecnosti MS vylozene znasilnovani a okradani... ten kdo rozhodl o tomto smeru jak to "nasilim dostat mezi lidi" by mel jit sedet na dozivoti...
V čem jsem se nechal( i ti kteří stáhli a W10) znásilnit a okrást? Jak jsem psal,vnucovat W10 přes nějaké okno bez jasné možnosti jí zamítnout je hloupé a dělá MS. negativní odezvu.Tedy ono okno jde zavřít X,ale přesto:) Na druhou stranu.Musím trvat že W10 jsou prostě rychlejší jak subjektivně tak v řadě Benchmarku.Znatelně  porážejí Win7. proti Win8.x není náskok tak znatelný ale je....
I na slabších strojích W10 fungují živěji  než starší OS.
Já nemám problém přiznat že GUI není nijak zázračné,ale není horší než u W8.x.
MS. někam směřuje,třeba nevhodným směrem ale směřuje.Pokuď W10. nebudou úspěch uvidíme to přinesou W11:)
Docela by mně  zajímalo který soft neběží na W10 že jsou tak hrozné? Problém pro někoho může být u starších her majících ochranu,ale jinak noproblemo:)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #112 kdy: 19. 12. 2015, 10:51:58 »
MS. někam směřuje,třeba nevhodným směrem ale směřuje.

To me tesi. Akorat nevim, kam smeruje. Ale doufam, ze tam, kam smeruje GUI Widli, tedy do zakonceni zazivaciho traktu. A pokud tam oba dospeji a i tam zustanou, me to vadit nebude.

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #113 kdy: 19. 12. 2015, 11:34:00 »
MS. někam směřuje,třeba nevhodným směrem ale směřuje.

To me tesi. Akorat nevim, kam smeruje. Ale doufam, ze tam, kam smeruje GUI Widli, tedy do zakonceni zazivaciho traktu. A pokud tam oba dospeji a i tam zustanou, me to vadit nebude.
Necháme se překvapit OK:) Ono se to trochu zlepšuje.Listopadová verze přinesla mimo jiné možnost korekce barvy oken atd:) OK to rozhodně není,ale hnus W8.0 také ne.
A na druhou stranu.Třeba Market na desktopu je sice ochuzený chcípák,ale alespoň se aplikace typu(nejen) pošta,počasí,kalendář pravidelně upgradují na novou lepší verzi.Něco podobného třeba v Win7. není.Tam jsou některé aplikace původem  snad ještě z W98:)
Já třeba mám Linux docela rád.Mint je dával na pár letitých strojů míso XP, a naprosto v poho.Občas nahodím i Live Ubuntu...A oba považuji za solidní OS.Ale jak jsem psal.Ač nejsem Hardcore hráč,hry potažmo DX10-11.x a v budoucnu i 12 jsou dnes hlavním důvodem proč mít jako primární OS Win.
A popravdě,nevěřím když se dívám kam směřuje či spíše nesměřuje SteamOS či jak se to jmenuje,že se v dohledné době ve většinové populaci něco změní.Nedokážu jsi představit co jak by musel MS. na Winech tak zvrtat aby donutil lidi k masovému přechodu.
Mimochodem,na Steamu mají W10 skoro 30%
http://store.steampowered.com/hwsurvey

nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #114 kdy: 19. 12. 2015, 12:50:48 »
MS. někam směřuje,třeba nevhodným směrem ale směřuje.

To me tesi. Akorat nevim, kam smeruje. Ale doufam, ze tam, kam smeruje GUI Widli, tedy do zakonceni zazivaciho traktu. A pokud tam oba dospeji a i tam zustanou, me to vadit nebude.

a co GUI linuxu? vsak ten system nema nic poriadne doladene. Desiatky distribucii, ze clovek nevie, ktoru si dat. Jednoducho mate smolu pani, Windows je kral OS, a MS nevnucuje nikomu prechod na 10 ;) To tvrdia len linuxacki lemplove

zavis

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #115 kdy: 19. 12. 2015, 13:11:24 »
MS. někam směřuje,třeba nevhodným směrem ale směřuje.

To me tesi. Akorat nevim, kam smeruje. Ale doufam, ze tam, kam smeruje GUI Widli, tedy do zakonceni zazivaciho traktu. A pokud tam oba dospeji a i tam zustanou, me to vadit nebude.

a co GUI linuxu? vsak ten system nema nic poriadne doladene. Desiatky distribucii, ze clovek nevie, ktoru si dat. Jednoducho mate smolu pani, Windows je kral OS, a MS nevnucuje nikomu prechod na 10 ;) To tvrdia len linuxacki lemplove

:-D :-D :-D na to už snat jen https://www.youtube.com/watch?v=UHuQVsj2IMc

vole trole

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #116 kdy: 19. 12. 2015, 14:05:31 »
Jako dlouholetý uživatel Windows musím přiznat, že až skončí podpora pro Windows 7, přejdu na linux i na desktopu. Na serverech razím linux od doby, co jsem linux ochutnal. To, co Microsoft předvádí od Windows 8, je na blití. A ano, vnucování Windows 10 mne neskutečně s*re. Windows 8 a 10 stojí za .... víte co. Z předpojatosti mne nelze obviňovat, já totiž s těmito systémy občas pracuju v práci a je to peklo. :/

ByCzech


ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #118 kdy: 19. 12. 2015, 15:11:37 »
MS. někam směřuje,třeba nevhodným směrem ale směřuje.

To musí být pro uživatele strašně potěšující nechávat se strhnout nevhodným směrem, protože nakonec je to uživatel, kdo to zaplatí :D

nobody

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #119 kdy: 19. 12. 2015, 16:08:13 »
V čem jsem se nechal( i ti kteří stáhli a W10) znásilnit a okrást? Jak jsem psal,vnucovat W10 přes nějaké okno bez jasné možnosti jí zamítnout je hloupé a dělá MS. negativní odezvu.[...]
Docela by mně  zajímalo který soft neběží na W10 že jsou tak hrozné? [...]



Proc Microsoft znasilnuje uzivatele?
neustale vnucovani, to neni jen toto okno, to jsou postupy pred tim... v aktualizacich prisla aplikace dotazujici se uzivatele jestli chteji reservovat upgrade, i presto ze rekli NE, tak se jim nasledne instalovalo s popisem "ZABEZPECENI SYSTEMU WINDOWS 7" aplikace pro "Zjistovani kompatibility aplikaci pro upgrade na W10", "Zjistovani kombatibility HW pro upgrade na W10", "Priprava moznosti upgrade na W10". "Opravy moznosti upgrade na W10".... v ramci zjistovani kompatibility byl uzivateluv HW zatezovan skenovanim souboru a aplikaci, coz zaplatil zakaznik na zvysenych vydajich za elektrinu, pritom on rekl NE, ja nechci reservaci, nechci W10, i presto se mu to vsechno instalovalo, probihalo a odesilali zjistene informace...

Proc Microsoft okrada uzivatele?
ma pristup k veskerym souborum a privatnim souborum, obsahu emailu a textovych zprav, historii volani, kompletnim informaci o kontaktech, polozek kalendare, poznamek, nahrane hlasove a psane prikazy, historie vyhledavani a historie prohlizeni internetu, to ze to uzivatele odsouhlasili v EULA je bezpredmetne, protoze to nikdo (krome par jedincu, co po precteni odmitli) necte...
ti co nepresli na W10 okrada o cas lidsky a pocitacovy tim vnucovanim viz vyse...

Co nebezi na W10 netusim, Windows osobne nepouzivam na zadnem pocitaci, na tech co mam Win7 samolepku uz davno nejsou ani W7 ktere sem okamzire zrusil vcetne recovery partisen protoze to jen zabralo misto... Nejsem gambler, takze nepotrebuji game-launcher...