Kdy upgradovat na W10?

Karel

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #90 kdy: 18. 12. 2015, 14:25:28 »
Ono by bylo dobré kdyby tazatel uvedl co má za PC.Jestli noťas nebo klasický Desktop.


Ono by stačilo, kdybyste si ten dotaz přečetl znovu. Je to sarkasmus a ukázka zvráceného myšlení MS. Ta obrazovka nabízí "teď" a "v noci". Vůbec nenabízí "děkuji, nechci". Autor to sem poslal jako ukázku, kam až vymyté mozky z marketingu mohou zajít. Rozhodně se neptal, zda a kdy přejít na Win 10. Bez ohledu na to, co má za HW.

Chápu, že někteří lidé mají problém pochopit, že se jedná o humor. Ale že to někdo nepochopí ani když pod to nasází čtyři smilíky, to už je docela síla.


Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #91 kdy: 18. 12. 2015, 14:32:36 »
Zpomalování opravdu nemohu potvrdit.Jediné na co jsem narazil že po nějaké záplatě dlouho trvalo přihlášení.Stačilo vytvořit další účet a na něj se přihlásit.
Kolik má ten Asus X51L RAM? Zapomněl jsem dodat že PC na kterých jsem  W10 viděl bylo nejméně RAM 4GB + a často SSD.
Edge ani Onedrive nepoužívám,ani o nikom nevím.Tedy nemohu soudit:)
RAM 4GB tusim mam a SSD sice len mikroSata a cez redukciu na SATA  ale ma. Prihlasit sa inak nechcem, mam na cloude projekty lebo SSD az tak neverim. A vytvorit dalsi ucet tiez nebude take lahke :-) nemam tolko emailovych adries.
Stačil lokální účet,ale zlo cloud mnoho lidí v okolí nepoužívá,takže nevím:)

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #92 kdy: 18. 12. 2015, 14:37:59 »
Na Desktopech běží W10 v okolí po upgradech z W7 a W8.1 skoro bezproblémově.

To strašně potěší ty hromady lidí, kteří se do toho skoro nevejdou :D. Já v podstatě o žádném bezproblémovém přechodu na W10 v mém okolí nevím... Ale hromada z nich si nechala pak udělat přechod na Linux a jsou velmi spokojení. ;) A ten zbytek šel zpět na starší verzi Windows.
Já opravdu nemám důvod vyvolávat flame na téma Win.vs Linux.

Super, já taky ne.

Také nemám problém přiznat že řada lidí má či měla problém po přechodu na W10.Řadu problému vyřešila čistá instalace listopadové verze...Řadu často na zatím nepodporovaných ňotasech nikoliv.Ale zato že někteří výrobci doteď nemají drivery pro své výrobky nemůže MS...

To je sice pravda (ale taky pamatuji doby, kdy tohle se Linuxu vyčítalo běžně a argument s tím, že za to může výrobce nikdo nechtěl slyšet).

Nicméně MS může za to, jak takový nedodělek cpe všem horem dolem. Takže ať si to taky slízne :D

Ale musím trvat na tom že W10 jsou lepší než W8,což byla hotová katastrofa :) a jsou srovnatelné s 8.1.Výkonem poráží i W7...
Bylo by dobré napsat proč a co lidem vadí.100 mega a více  přešlo a evidentně zůstává na W10.
Citace

A kolik se jich vrátilo na starší verzi? A kolik jich smazalo nefunkční a naisnstalovalo něco jiného či se vrátilo do "továrního nastavení"? Jo aha, to se už neeviduje :D


Jinak Linux je fajn,třeba  mně se Mint vcelku líbí ale...Věci jako Steam a Origin:),podpora HW je opravdu jenom základní.X-FI hraje ale to je vše.Možnosti konfigurace jsou podobné jako u 10x levnější integrované karty,Logitech G510 chodí ale pouze bez možnosti konfigurovat klávesy,myš G9 se rovněž možností konfigurace propadá do levné kategorie...Neříkám že to nějak nejde rozchodit,ale i na haněných W10 vše.Další bolest jsou drivery od AMD,a opravdu na nVidii jenom pro lepší podporu Linuxu přecházet nehodlám:)

Logitech G510 - proč tedy nedodá ovladače pro Linux? Není to vina výrobce a ne Linuxu (jo aha, dvojí metr) :D

PS: U mě Linux na mnoha PC s AMD grafikami a no problem, včetně her...

strepty

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #93 kdy: 18. 12. 2015, 14:40:36 »
Stačil lokální účet,ale zlo cloud mnoho lidí v okolí nepoužívá,takže nevím:)
Lokalne sa mi nikdy na tom nb nepodarilo pod W10 prihlasit, pri instalacii islo jedine prihlasenie cloudovym heslom. A preinstalovavat sedmicky a upgradovat na 10 sa mi teda nechce.

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #94 kdy: 18. 12. 2015, 14:41:36 »
Ono by bylo dobré kdyby tazatel uvedl co má za PC.Jestli noťas nebo klasický Desktop.


Ono by stačilo, kdybyste si ten dotaz přečetl znovu. Je to sarkasmus a ukázka zvráceného myšlení MS. Ta obrazovka nabízí "teď" a "v noci". Vůbec nenabízí "děkuji, nechci". Autor to sem poslal jako ukázku, kam až vymyté mozky z marketingu mohou zajít. Rozhodně se neptal, zda a kdy přejít na Win 10. Bez ohledu na to, co má za HW.

Chápu, že někteří lidé mají problém pochopit, že se jedná o humor. Ale že to někdo nepochopí ani když pod to nasází čtyři smilíky, to už je docela síla.
Já to pochopil,ale nevím proč se řeší taková ptákovina.MS.má nový OS,tak ho propaguje...Že to dělá někdy hloupě je otázka jiná:)Pokuď někdo touží zůstat na W7,jsou postupy jak odstranit nabídku na upgrade.na druhou stranu démonizovat MS. potažmo W10 je také nesmysl.Lze mít námitky,či volit alternativní Linux a smířit se tím že bude nějaké výrazné ALE:)Každého jeho jest.


nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #95 kdy: 18. 12. 2015, 14:46:24 »
Stačil lokální účet,ale zlo cloud mnoho lidí v okolí nepoužívá,takže nevím:)
Lokalne sa mi nikdy na tom nb nepodarilo pod W10 prihlasit, pri instalacii islo jedine prihlasenie cloudovym heslom. A preinstalovavat sedmicky a upgradovat na 10 sa mi teda nechce.

protoze jsi lama, ty lemple

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #96 kdy: 18. 12. 2015, 15:00:55 »
...
protoze jsi lama, ty lemple
;D
Přitlač.

(Ale bacha na trencle...)

nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #97 kdy: 18. 12. 2015, 15:09:35 »
jo akurat tlacim na hajzlu jedno velky linuxovy hovno!

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #98 kdy: 18. 12. 2015, 15:11:50 »
Ono se to nějak zvrhává právě v tu hádku takže asi ve zkratce.
1.Podíl W10 na trhu roste,tedy většina zůstává na nových W10.Mimochodem neznám jediný dokonalý či bezchybný software o OS ani nemluvě.Z okolí ti co přešli z W8.1 jsou spokojení,ti co z W7.včetně mně nejsou nadšení z GUI,které je ovšem +- stejné jako v W8.1...A W7. jsou dnes již za svým zenitem.
2.Drivery a podpora W10.Ano to je problém,ale u noťasu vždy platilo pravidlo že je nejlépe jako první hledat podporu u jeho výrobce a až potom u výrobce OS.Ale u většiny rozumně starých se dájí drivery a podpora pro W10  čekat v dohledné době.Tedy je to otázka času.A pokuď firma x,y ignoruje Linux,tak ho bude ignorovat i v budoucnu a čekat na ovladače je na ...
A co se týče Logitechu.On má na svoji G řadu jeden ovládací program jménem LGS a pro neherní periferie má Setpoint a Option.Ani jedno není na Linux. A proč? Dobrá otázka:) Třeba pro procenta zastoupení OS na trhu?
3.To jsem rád že AMD chodí i na hrách pod Linuxem.Ale pokuď nepůjdou hry jako je NFS Rivals, Battlefield x,Tomb Raider atd.tak se nic nemění...Bohužel.

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #99 kdy: 18. 12. 2015, 15:50:19 »
Stačil lokální účet,ale zlo cloud mnoho lidí v okolí nepoužívá,takže nevím:)
Lokalne sa mi nikdy na tom nb nepodarilo pod W10 prihlasit, pri instalacii islo jedine prihlasenie cloudovym heslom. A preinstalovavat sedmicky a upgradovat na 10 sa mi teda nechce.


Na to existuje "skvělá finta" - při instalaci odpojit PC od sítě a W10 pak dovolí lokální účet :D

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #100 kdy: 18. 12. 2015, 15:53:17 »
Já to pochopil,ale nevím proč se řeší taková ptákovina.

Protože lidi mají svobodu a můžou si dělat legraci s čeho chtějí a dokonce se o ní můžou podělit s ostatními, jestli chtějí. ;-)

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #101 kdy: 18. 12. 2015, 15:56:10 »
3.To jsem rád že AMD chodí i na hrách pod Linuxem.Ale pokuď nepůjdou hry jako je NFS Rivals, Battlefield x,Tomb Raider atd.tak se nic nemění...Bohužel.

Na hry jsou tu především herní konzole. Ale samo jo, najděte si důvodů "proč Linux ne" kolik chcete, myslím, že jich mám řádově víc směrem ke konkurenci. :D

Vtipné je, že tyhle Windows jsou první "zdarma" a stejně je tolik lidí odmítá :D

k

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #102 kdy: 18. 12. 2015, 16:00:37 »
Na hry jsou tu především herní konzole.

Bejvávalo před lety, od zavedení FullHD se dá hrát pouze na herním desktop PC. Pojmem hraní se rozumí 60+ fps, ne lživá propaganda o 24 fps.

BBrBBla

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #103 kdy: 18. 12. 2015, 16:40:15 »
jo akurat tlacim na hajzlu jedno velky linuxovy hovno!

Milý nastenko. Jsem již středního/pokročilého věku a IT se neživím.
První operační systém, na kterém jsem pracoval, se jmenoval DOS 4.01,
a další DOSy a Windowsy jsem používal jako pokročilý uživatel, dodnes.
Pro doma používám sestavu W7/Mint.
Tvé připomínky mě vadí z těchto důvodů:
1) připomínky nejsou k tématu
2) připomínky jsou urážlivé
3) připomínky se nevěnují portálu ROOT, který se primárně věnuje Linuxu a jeho derivátům.
4) urážíš lidi a portál, který mně mnoho naučil .

Zkus přispět k tématu, kterému profesně lépe rozumíš a můžeš tedy i poradit.

BBrBBla

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #104 kdy: 18. 12. 2015, 16:56:37 »
3.To jsem rád že AMD chodí i na hrách pod Linuxem.Ale pokuď nepůjdou hry jako je NFS Rivals, Battlefield x,Tomb Raider atd.tak se nic nemění...Bohužel.

Na hry jsou tu především herní konzole. Ale samo jo, najděte si důvodů "proč Linux ne" kolik chcete, myslím, že jich mám řádově víc směrem ke konkurenci. :D

Vtipné je, že tyhle Windows jsou první "zdarma" a stejně je tolik lidí odmítá :D
Je pravda že každý může diskutovat na jaké téma chce:)
Ale na téma rozšířenosti W10 a oblíbenosti bych dále nerozebíral protože potom bych se logicky nabízela otázka proč tak ,, špatné,, Win10 mají na desktopu +- 8% a Linux má kolik 1%? Ne,to opravdu  není psané ve zlém,ale prostě to tak je.
A co s týče her.Sorry.Ale že hry nepatří na PC je blbost.Na PC se hrálo,hraje a bude hrát.Jestli nějak zaboduje Linux formou SteamOS je otázka do pranice.