Vážné porušení pracovní smlouvy

lempl

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #15 kdy: 27. 11. 2015, 08:55:24 »
Jestli to pro tebe bude akorat stres, tak se na to vykasli hned. Z tveho popisu mam dojem, ze ta firma jde pomalu ke dnu, kdyz si ani nemuze poradne dovolit zaplatit praci zamestnancu.

Jestli neco umis, porozhlidni se po lepsich pozicich, kde te nebudou honit a budou ocekavat kvalitni praci namisto odflaknute a narychlo napsane. Kamarad napriklad dela v CZ.NIC a hrozne si to pochvaluje, protoze delaj open-source. Pobocky maj roztahany po republice.

Co se tyce ostatnich komentaru, tak me prekvapuje, ze ti nikdo nezkritizoval mzdu a ze obhajuji praci prescas zadarmo. WTF.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #16 kdy: 27. 11. 2015, 08:59:08 »
Je to dle zákona zcela v pořádku. Podepsal jsi smlouvu na 15300 + možná prémie, tak nevím, na co si stěžuješ. Jsi v oboru, kde je normální pracovat od nevidím do nevidím, odejít domů a tam pracovat dál. Pokud to není pro tebe, máš špatný obor a doporučuji hledat to místo uklízečky. Budeš to mít bez přesčasů a za podobný peníze, jenom ty prémie asi nebudou.

trrrrr

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #17 kdy: 27. 11. 2015, 08:59:55 »
Mimochodem, rozjíždím portál, kde zaměstnanci budou hodnotit zaměstnavatele.

Něco jako https://www.glassdoor.com:)

Jo něco takového.
Počítám s tím, že má každý zaměstnanec ve smlouvě, že bude šířít dobré jméno firmy, ale sdílení zkušeností není šíření pomluv a špinění jména firmy.
Je potřeba se na to dívat i z jiného úhlu pohledu.
Zaměstnanec bez firmy přežije. Není to žádná sláva, ale přežije. Firma bez zaměstnanců, nebude moci dostát svým závazkům a nepřežije a firma o které se bude vědět jak se tam mají zaměstnanci bude buď potencionální zaměstnance odhánět a nebo je nebude moct sehnat.

K té práci přesčas. Firmá má právo to přikázat, ale je to zákonem omezeno. a osobně vím, že je potřeba někdy opravdu zabrat, ale mělo by to být spíše vyjímečně, jinak je to chyba managementu. Na proplacení přesčasů má zaměstnanec právo, jinak je to jenom jeho dobrá vůle.

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #18 kdy: 27. 11. 2015, 09:02:04 »
Některé odpovědi jsou velice pozoruhodné. Příjde vám v pořádku mít neplacené přesčasy? V čem je problém pro firmu proplatit přesčasy a ještě jak bývá zvykem, s příplatkem? Druhá věc je, že jsem dostatečně jasně vysvětlil poměry ve firmě a přesto zde jistý tralala a jistý zaskočený to_je_jedno mluví něco o okrádání firmy v momentě, kdy zaměstnanec odmítne dělat neplacené přesčasy a mzda mu klesne na mzdu uklízečky pokud mu strhnou pohyblivou složku - máte zajímavý smysl pro spravedlnost vážení.

no tak chod prec? :) co ti brani a preco tam este si? nemas odvahu zamestnavatelovi povedat do oci ze ides prec? radsej zbabelo budes este cucat jeho prachy a das vypoved a zatial si budes riesit vlastne projekty.

veru tomu hovorim mat pristup ako chlap. ty si proste prizdisrac ktory ani z voza ani na voz

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #19 kdy: 27. 11. 2015, 09:03:03 »
Je to dle zákona zcela v pořádku. Podepsal jsi smlouvu na 15300 + možná prémie, tak nevím, na co si stěžuješ. Jsi v oboru, kde je normální pracovat od nevidím do nevidím, odejít domů a tam pracovat dál. Pokud to není pro tebe, máš špatný obor a doporučuji hledat to místo uklízečky. Budeš to mít bez přesčasů a za podobný peníze, jenom ty prémie asi nebudou.

Tak to je zajímavá poznámka, protože já si naopak myslím, že jsem v oboru, kde je normální právěže nepracovat od nevidím do nevidím a kde je běžný určitý servis. Obor rozhodně nemám špatný, programování je můj koniček skoro celý život, nevím kde jsi našel rovnítko programátor = můžeš se nechat sedřít z kůže.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #20 kdy: 27. 11. 2015, 09:07:13 »
Co se tyce ostatnich komentaru, tak me prekvapuje, ze ti nikdo nezkritizoval mzdu a ze obhajuji praci prescas zadarmo. WTF.
Ale práce přesčas vlastně není zadarmo, je běžně zahrnuta ve mzdě, tak to člověk podepisuje a tím pádem s tím asi souhlasí a má s tím počítat. Přesně stejně je to i v zákoně. Jestli s tím někdo souhlasí za nějakých 15k základu + nějaký prémie, je to opět jeho problém. Jestli je práce jiná, než si myslel, na to je zkušebka. Jestli si myslí, že je natolik dobrej, může před koncem zkušebky vyjednávat. Když si koupím ojetou škodovku favorita, taky nepolezu na fóra ptát se, jestli je normální, že nejede 250km/h a jestli ji nemám vrátit.

k

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #21 kdy: 27. 11. 2015, 09:08:26 »
Je to dle zákona zcela v pořádku. Podepsal jsi smlouvu na 15300 + možná prémie, tak nevím, na co si stěžuješ. Jsi v oboru, kde je normální pracovat od nevidím do nevidím, odejít domů a tam pracovat dál. Pokud to není pro tebe, máš špatný obor a doporučuji hledat to místo uklízečky. Budeš to mít bez přesčasů a za podobný peníze, jenom ty prémie asi nebudou.

Zákoník hovoří jinak :) Zaměstnanec pracuje nějakých 1850 hodin ročně, má 20 dnů placené dovolené, k tomu možná 150 hodin neplacených přesčasů + případné placené přesčasy na kterých se dobrovolně dohodne + případná pracovní pohotovost na které se dobrovolně dohodne. Nikde tam není "odnevidimdonevidim".

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #22 kdy: 27. 11. 2015, 09:11:51 »
Dobře, takže kromě blbečka tralala, který zřejmě nechápe, že už jsem se tu seznámil s lidma a nechce se mi hned odcházet, jsem se dozvěděl, že tedy pokud mám v prac. smlouvě napsány přesčasy, tak je automaticky bráno, že ty jsou v rámci mzdy a nejsou propláceny. Dobrá, to jsem nevěděl, já myslel že neproplácení je habaďůra, která se ve firmě skryje do pohyblivé složky. To je tedy jiná a v tom případě opravdu nevidím důvod, proč takovou smlouvu podepsat.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #23 kdy: 27. 11. 2015, 09:12:02 »
Tak to je zajímavá poznámka, protože já si naopak myslím, že jsem v oboru, kde je normální právěže nepracovat od nevidím do nevidím a kde je běžný určitý servis. Obor rozhodně nemám špatný, programování je můj koniček skoro celý život, nevím kde jsi našel rovnítko programátor = můžeš se nechat sedřít z kůže.
Nemůžu hodnotit firmu, o které nic nevím a nejsem si jistý, že o ní víš dost ty, ale pokud je to menší firma, prostě se stává, že se nestíhá a je to třeba honit. Až potom nebude 2 měsíce do čeho píchnout a budeš z práce odcházet každej den o dvě hodiny dřív a budeš za to brát svých 15300, který jsi si podepsal, asi se ti to taky nebude líbit. Jestli se ti to nelíbí, mazej do nějaké korporace.

Fantomas

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #24 kdy: 27. 11. 2015, 09:13:12 »
Jezisi, to je vul, kaviarove tousty. Zavrete to, protoze tato diskuze nikam nepovede. Resi se tu absolutni kraviny a pritom staci jenom vyzkouset par zamestnani. V teto branzi to neni vubec zadny problem. A pokud se chces flakat za jisty prijem, bez do statni spravy, polovina tvych problemu odpadne.

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #25 kdy: 27. 11. 2015, 09:14:57 »
Dobře, takže kromě blbečka tralala, který zřejmě nechápe, že už jsem se tu seznámil s lidma a nechce se mi hned odcházet, jsem se dozvěděl, že tedy pokud mám v prac. smlouvě napsány přesčasy, tak je automaticky bráno, že ty jsou v rámci mzdy a nejsou propláceny. Dobrá, to jsem nevěděl, já myslel že neproplácení je habaďůra, která se ve firmě skryje do pohyblivé složky. To je tedy jiná a v tom případě opravdu nevidím důvod, proč takovou smlouvu podepsat.

:) pocuvaj Zelenac, toto su take kecy od teba ze konec :D

Takze podla teba ta zamestnavatel teda zdiera ale ty si si tam dokonca uz nasiel chudacik uz bohuzial kamaratov a nechce sa ti ist odtial prec :DD s takymto pristupom si nezarobis ani na slanu vodu.

WTF? :D

NooN

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #26 kdy: 27. 11. 2015, 09:15:10 »
Komu sa robit nechce, ten robit nebude a bude si hladat vsade len vyhovorky.
Aj taky su medzi nami.

k

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #27 kdy: 27. 11. 2015, 09:23:16 »
Dobře, takže kromě blbečka tralala, který zřejmě nechápe, že už jsem se tu seznámil s lidma a nechce se mi hned odcházet, jsem se dozvěděl, že tedy pokud mám v prac. smlouvě napsány přesčasy, tak je automaticky bráno, že ty jsou v rámci mzdy a nejsou propláceny. Dobrá, to jsem nevěděl, já myslel že neproplácení je habaďůra, která se ve firmě skryje do pohyblivé složky. To je tedy jiná a v tom případě opravdu nevidím důvod, proč takovou smlouvu podepsat.

Smlouvu podepiš za adekvátně vyšší peníze, 150 hodin přesčasů dělá asi 8 %.

maspravdu

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #28 kdy: 27. 11. 2015, 09:32:13 »
Je to dle zákona zcela v pořádku. Podepsal jsi smlouvu na 15300 + možná prémie, tak nevím, na co si stěžuješ. Jsi v oboru, kde je normální pracovat od nevidím do nevidím, odejít domů a tam pracovat dál. Pokud to není pro tebe, máš špatný obor a doporučuji hledat to místo uklízečky. Budeš to mít bez přesčasů a za podobný peníze, jenom ty prémie asi nebudou.

Tak to je zajímavá poznámka, protože já si naopak myslím, že jsem v oboru, kde je normální právěže nepracovat od nevidím do nevidím a kde je běžný určitý servis. Obor rozhodně nemám špatný, programování je můj koniček skoro celý život, nevím kde jsi našel rovnítko programátor = můžeš se nechat sedřít z kůže.

Máš pravdu. Přesčasy jsou pro lopaty. Jen s tím rozdílem, že pokud mi někdo na pohovoru naznačí, že se tam dělají, tak ukončuji komunikaci. Oni si totiž vývoj pletou s fabrikou. Vlastně lopaty to ani jinak neuměj a ještě budou rády, že podržely tým lopat :D Fakt to neřeš, přesčasy normální nejsou a nepracuju ani 8 hodin, i když to mám ve smlouvě.

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #29 kdy: 27. 11. 2015, 09:38:59 »
Ja jsem nerekl, ze bys mel delat prescasy zadarmo a ty sam jsi na zacatku nic takovyho nepsal. Psal jsi o tom, ze mas flexibilni pracovni dobu a prescasy se resi formou volna.
Pokud si budes delat na vlastnim projektu tak okradas sveho chlebodarce. Pracovni smlouva je smlouva dvou rovnocennych subjektu - nikdo te nenutil ji podepsat, muzes ji vypovedet. Pokud jsi podepsal smlouvu za minimalni mzdu tak je to opet jen tvoje vec.
O zamestnance ktery neni ochoten pracovat prescas (nerikam zdarma!) nebude mit temer nikdo zajem. Jina by byla situace kdybys mel aspon desetiletou praxi a skvele know-how.
Děkuji za možnost editace příspěvku.