Krásná reklama

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #75 kdy: 23. 11. 2015, 12:35:22 »
@Hawran: Ano, i zenska po porodu, do kapalneho dusiku dukladne namocena, se rozbije na kousky, kdyz s ni slehnes o zem.


ByCzech

Re:Krásná reklama
« Odpověď #76 kdy: 23. 11. 2015, 15:00:45 »
Doporucuji stipat drivi za mrazu. To plasty krasne krehnou, takze jsem na to celkem zvedavy.

Já myslel že plasty křehnou a stárnou ponejvíce vlivem UV záření...

Ja nemluvim o starnuti, ale o vlivu teploty na vlastnosti materialu. Pro ilustraci si nekde sezen kapalny dusik, namoc do nej gumovy micek z trafiky a pak s nim slehni o zem.

To bych teda chtěl vědět kde v ČR (potažmo na celé planetě) se vyskytují teploty při kterých je dusík kapalný :D... Samozřejmě že vím, jaký mají vliv extrémní teploty (vysoké i nízké), mám to vystudované jako obor, ale taky vím, že jsou dnes plasty, kterým nějaké mínusové teploty nevadí (tak bych je u takových seker předpokládal), ovšem UV záření i tyhle plasty likviduje spolehlivě.
Osobně se mi sekera s plastovým topůrkem dostala do rukou asi 2x, bylo to OK, ale dřevo mi tam nějak sedí víc (a to už jsem měl v pařátech i sekeru s kovovým topůrkem ;) ).

Peter

Re:Krásná reklama
« Odpověď #77 kdy: 23. 11. 2015, 19:16:21 »
No právě proto se divím, že už s tím dávno neuděláte nějaká účinná opatření.

Tak na tohle už vůbec neumím odpovědět, to je věc obchodního oddělení a vedení firmy. Do toho už vůbec nevidím, jaká tam jsou pravidla, jaké jsou smlouvy a jestli existuje alternativní partner, který by byl lepší. Kdyby to bylo jednoduché, už by se to dávno stalo.

Skôr bude problém v tom, že zobrazovanie nevhodnej reklamy je finančne výhodné.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #78 kdy: 23. 11. 2015, 19:35:54 »
To bych teda chtěl vědět kde v ČR (potažmo na celé planetě) se vyskytují teploty při kterých je dusík kapalný :D... Samozřejmě že vím, jaký mají vliv extrémní teploty (vysoké i nízké), mám to vystudované jako obor, ale taky vím, že jsou dnes plasty, kterým nějaké mínusové teploty nevadí (tak bych je u takových seker předpokládal), ovšem UV záření i tyhle plasty likviduje spolehlivě.
Osobně se mi sekera s plastovým topůrkem dostala do rukou asi 2x, bylo to OK, ale dřevo mi tam nějak sedí víc (a to už jsem měl v pařátech i sekeru s kovovým topůrkem ;) ).

Neni nutno, aby mrzlo, az zkapalnuje dusik. V takovem pocasi ja stejne drivi nesekam. S tim dusikem to byl jen extremni priklad. Ale ony i ty plasty, ktere jsou tak uzasne, ze jim mrazy nevadi, si v tech mrazech tak moc nehovi. Teploty pod nulou minimalne zrychli unavu materialu a jednou s tim maznes do spalku a pak budes uskakovat padajicimu pantoku. I kdyz tyhle hnusne plastove rukojeti urcite existuji v ruznych kvalitach, tak bych nechtel ani jednu z tech kvalitnich. Uz kvuli tomu, jake jsou na omak. V lete aby clovek mel rukavice kvuli potu a v zime zase proto, aby mu k tomu neprimrzly pracky.

Ondrej

Re:Krásná reklama
« Odpověď #79 kdy: 23. 11. 2015, 20:19:09 »
Doporucuji stipat drivi za mrazu. To plasty krasne krehnou, takze jsem na to celkem zvedavy.
Nejsem lempl, na zimu mám dávno nasekáno  :P
(Ale nemyslím si že u nás budou takové mrazy že by topůrko nevydrželo, ale jistě pokud chceš můžeš zlomit i dřevěné že, stačí seknout za...)


Ondrej

Re:Krásná reklama
« Odpověď #80 kdy: 23. 11. 2015, 20:30:46 »
http://www.ceskykutil.cz/zahrada/naradi/sekera-je-za-dva-zlaty-a-topurko-z-plastu
Citace
Topůrko je také vysoce odolné proti vlhkosti, teplu i chladu. Materiál je přizpůsoben změnám teplot a nekřehne. Ono to není zase tak nedůležité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Například – máme sekeru položenou u krbu v běžné pokojové teplotě okolo 21 °C a uděláme s ní pár kroků na dvůr do zimy do –19 °C a najednou je to 30 °C rozdíl.
Citace
Že Fiskars svému spojení věří dokládá i zárukou 10 let, která se vztahuje na topůrko a jeho spojení s čepelí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Krásná reklama
« Odpověď #81 kdy: 23. 11. 2015, 21:15:38 »
Tak si kup dve. Ja dam prednost nelakovanemu drevu, idealne z platanu, kdyz o to clovek nekde zakopne..

ByCzech

Re:Krásná reklama
« Odpověď #82 kdy: 24. 11. 2015, 14:41:52 »
To bych teda chtěl vědět kde v ČR (potažmo na celé planetě) se vyskytují teploty při kterých je dusík kapalný :D... Samozřejmě že vím, jaký mají vliv extrémní teploty (vysoké i nízké), mám to vystudované jako obor, ale taky vím, že jsou dnes plasty, kterým nějaké mínusové teploty nevadí (tak bych je u takových seker předpokládal), ovšem UV záření i tyhle plasty likviduje spolehlivě.
Osobně se mi sekera s plastovým topůrkem dostala do rukou asi 2x, bylo to OK, ale dřevo mi tam nějak sedí víc (a to už jsem měl v pařátech i sekeru s kovovým topůrkem ;) ).

Neni nutno, aby mrzlo, az zkapalnuje dusik. V takovem pocasi ja stejne drivi nesekam. S tim dusikem to byl jen extremni priklad. Ale ony i ty plasty, ktere jsou tak uzasne, ze jim mrazy nevadi, si v tech mrazech tak moc nehovi. Teploty pod nulou minimalne zrychli unavu materialu a jednou s tim maznes do spalku a pak budes uskakovat padajicimu pantoku. I kdyz tyhle hnusne plastove rukojeti urcite existuji v ruznych kvalitach, tak bych nechtel ani jednu z tech kvalitnich. Uz kvuli tomu, jake jsou na omak. V lete aby clovek mel rukavice kvuli potu a v zime zase proto, aby mu k tomu neprimrzly pracky.

Jasně já to pochopil už prve Jardo, dělal jsem si z toho trochu psin. Myslím, že jsme zajedno...

ByCzech

Re:Krásná reklama
« Odpověď #83 kdy: 24. 11. 2015, 14:44:54 »
http://www.ceskykutil.cz/zahrada/naradi/sekera-je-za-dva-zlaty-a-topurko-z-plastu
Citace
Topůrko je také vysoce odolné proti vlhkosti, teplu i chladu. Materiál je přizpůsoben změnám teplot a nekřehne. Ono to není zase tak nedůležité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Například – máme sekeru položenou u krbu v běžné pokojové teplotě okolo 21 °C a uděláme s ní pár kroků na dvůr do zimy do –19 °C a najednou je to 30 °C rozdíl.
Citace
Že Fiskars svému spojení věří dokládá i zárukou 10 let, která se vztahuje na topůrko a jeho spojení s čepelí.

10 let záruka protože pak je plast zralý na výměnu, ne? ;) Dřevěné topůrka mají standardní záruky a vydrží desetiletí bez újmy. Schválně kdo má doma sekeru pro pra(pra)dědovi s původním topůrkem? ;)