Nová podoba roota (beta)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #120 kdy: 24. 09. 2015, 06:29:56 »
Nakonec to dopadne jak s živě... jsem velkým odpůrcem adblocku, ani živě mě nedonutilo si ho nainstalovat, ale po jejich úžasné úpravě (která nebyla tak drastická jako vaše) mě to donutilo si to přestajlovat sám. Samozřejmě, že to schytalo i 90 procent reklam, který sice poctivě stahuju, ale nezobrazuju (stejně bych na ně neklikal, tak je to jedno). A popravdě, nejde jen o čitelnost, jde taky o to, že když do kanclu v práci někdo přijde a já mám na monitoru decentní stránku s webem s IT tématikou, nevypadá to špatně, prostě mě zajímají novinky, ale když mám na monitoru zmalovanou hrůzu, kolem stránky strašnou reklamu na jakýsi Bléééko atd, tak se za to stydím, protože to vypadá, že si snad v práci čtu vtipy, nebo co...


Milan

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #121 kdy: 24. 09. 2015, 06:46:00 »
To je peklo. Takový Root číst s největší pravděpodobností nebudu.
Co mi vadí nejvíce? Grafika zcela přebijí obsah. Musím se pekelně soustředit, abych našel nějaký text a z něj poznal, o co asi v článku půjde. Zprávičky z toho vynikají daleko více než hlavní obsah. Důležité věci jsou potlačeny na úkor méně důležitých nebo zcela nepodstatných (např. ilustrační obrázky).
Petře Krčmáři, tohle je obrovský krok vedle. Je to ještě horší, než ty původní screenshoty.

Naprosty a 100% souhlas. Nezli zkouset cist tohle tak sem radsi prestanu chodit...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #122 kdy: 24. 09. 2015, 08:13:43 »
Jen dočasně, pak se beta překlopí na ostrý a starý design zmizí. Nikdo nebude udržovat dvě různé verze webu.

Toz, byli jste varovani. Jak muzete videt v diskusi, ohlasy jsou nadsene, vsichni uz se na to tresou.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #123 kdy: 24. 09. 2015, 08:46:39 »
Nemá to cenu, už bylo rozhodnuto, vlak se rozjel, práce je z části udělaná, peníze v řiti, když by to někdo stopnul, bude to blbě obhajovat u nadřízených. Snad se podaří to alespoň trochu upravit k lepšímu, ale omalovánky to budou, s tím už asi nikdo nepohne. Možná kdyby předem někdo udělal hrubý návrh novýho roota, 3-4 verze a hodil sem hlasování starej/nějakej novej + nápady atd, ale takhle je to naprd. Prostě nějakej managerskej moula usoudil, že jeden z webů, kterej je pod ním, vypadá už dlouho stejně a to se musí změnit bez ohledu na dopady.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #124 kdy: 24. 09. 2015, 09:09:12 »
A ten managor zretelne nema poneti o tom, co jsou ajtaci zac. A tuhle diskusi urcite necte, palbu tady za nej chyta pan Krcmar. Nicmene pan Krcmar by se mel vice snazit. S novou podobou Roota by jej Iinfo take mohlo ucinit nezamestnanym pro nizkou ctenost Roota.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #125 kdy: 24. 09. 2015, 09:17:44 »
Osobně pana Krčmáře považuju za dost inteligentního na to, aby věděl, že je to hnus, ale jak jsem říkal, už je to v chodu a teď jim říct, aby se na to vykšlali, tak je bez práce určitě. Stejně tak předpokládám, že nám nemůže veřejně přiznat, že ho to samotnýho neskutečně s*re...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #126 kdy: 24. 09. 2015, 09:29:35 »
Tak ja predpokladam, ze novy Root neni iniciativou pana Krcmare. Nevidim tedy, proc by se mel zinyrovat a predstirat, ze novy dizajn povazuje za uzasny.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #127 kdy: 24. 09. 2015, 09:36:52 »
Protože když řekne, mám nad sebou ignorantský kretény, kteří tomu houno rozumí a se*ou se do toho, tak mu to nemusí projít? Hele, nevíš... on prostě musí root hájit i kdyby na úvodní stránce byla fullscreen animace houna rozmazávajícího se po monitoru, je to jeho práce a je za ni placenej.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #128 kdy: 24. 09. 2015, 09:52:52 »
Nicmene pan Krcmar by se mel vice snazit.

Pan Krčmář se snaží hodně. Včera jsem tři hodiny vysvětloval lidem kolem sebe svůj postoj a váš postoj. Dost věcí se podařilo dohodnout jinak, přesto ne úplně všechno. Na druhou stranu hodně věcí zůstává otevřených, bude se testovat, měřit a ještě se toho dá hodně radikálně upravit.

A k mému osobnímu postoji: Nemůžu říct, že mě to neskutečně sere, to není pravda. Pravda je, že kdybych to dělal sám a mohl se ohlížet jen na vás a na sebe, tak bych to udělal jinak. I v tomhle současném designu jsem chtěl některé věci udělat jinak, ale prostě sám v tom nejsem a vyřádit se můžu na svých webech. Tady je spousta zájmů, které přímo s Rootem souvisí, ale čtenáře nezajímají – reklama, odkazování jinam, snaha popostrčit určitý typ obsahu, snaha připravit ten design univerzálně i pro další servery IInfa a podobně. Tohle všechno ovlivňuje výsledek.

Na druhou stranu si myslím, že to není taková krize a nemá smysl předstírat šílenou paniku. Já si na ten web taky zvykám, taky mám na starém Rootovi tmavé pozadí a taky to na začátku pro mě byla nepříjemná změna. Taky jsem čtenářem Roota, jsem na tom webu častěji než většina ostatních čtenářů. Prostě je to nové a na nové se vždycky musí zvyknout. Pamatuju se velmi dobře diskuse před deseti lety, kdy se navrhoval současný design (taky se pak ještě hodně v průběhu let upravoval!) a „panika“ byla úplně stejná.

Dejte tomu čas, přese všechno je to hodně zaměřeno na čtenáře, aby byl obsah nahoře, aby zmizela miliarda různých boxíků a přílepků a aby to mělo jasnou logiku: vlevo zprávičky, vpravo články a fórum. Tomuhle se ještě budou teď věci přizpůsobovat, stejně jako se bude upravovat mobilní verze, zatahují se do toho lidi na UX z Dobrého webu, ozvali se někteří velmi šikovní čtenáři, kteří se očividně web designem živí a poslali velmi detailní rozbory celé situace (za to jsem moc rád).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #129 kdy: 24. 09. 2015, 10:03:37 »
Protože když řekne, mám nad sebou ignorantský kretény, kteří tomu houno rozumí a se*ou se do toho, tak mu to nemusí projít?

Tak neni nutno jim rikat, ze jsou to ignorantsti kreteni. Rika se tomu diplomacie.

Nicmene pan Krcmar by se mel vice snazit.

Prostě je to nové a na nové se vždycky musí zvyknout.

Tak rika se, ze lidi si zvyknou na vsechno. Otazka je, jestli i ajtaci, zda jsou zrovna oni dostatecne vhodnym materialem na podobne experimenty. Nejaky pytel z Iinfa z Roota totiz dela jakysi fejsbuuk. Mohl byste sem dat treba informace o tom, kdo to rozhodl i s kontaktem a idealne fotkou. Abychom mu mohli napsat, ze takle tedy soudruzi ne!

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #130 kdy: 24. 09. 2015, 10:09:39 »
Tak rika se, ze lidi si zvyknou na vsechno. Otazka je, jestli i ajtaci, zda jsou zrovna oni dostatecne vhodnym materialem na podobne experimenty. Nejaky pytel z Iinfa z Roota totiz dela jakysi fejsbuuk.

Zvyknou si, pokud nemaji (nebo nevi jak hledat/pouzivat apt.) alternativu. Rekl bych, ze ale to zrovna o IT lidech platit nebude...

Mohl byste sem dat treba informace o tom, kdo to rozhodl i s kontaktem a idealne fotkou. Abychom mu mohli napsat, ze takle tedy soudruzi ne!

Hmm, a kontakt bude fejsbuk a pac to tu vsichni bojkotujou, tak mu stejnak nikdo nic nenapise ;D.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #131 kdy: 24. 09. 2015, 10:31:15 »
To není rozhodnutí jednoho člověka, včera na té poradě bylo deset lidí. A je logické, že můj pohled linuxáka bude jiný než pohled grafika, obchodníka nebo šéfa vývoje (ten má zrovna hodně podobný pohled). Výsledkem je kompromis, ke kterému se mimochodem došlo asi po půl roce různých návrhů, změn a jednání. Není to tak, že Franta přišel, třískl do stolu a bylo to.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #132 kdy: 24. 09. 2015, 11:22:01 »
Já vám rozumím, ale...
co si budeme povídat, root jsou sice informace nejen za světa linuxu, ale linuxu se dost týká, je to určitě nejlepší český informační server s tímto zaměřením.
Ale právě proto, kolem linuxu je komunita lidí, kteří milují světlé písmo na tmavém pozadí, mají rádi informace a konfigurace pěkně pod sebou v jednom souboru, hnusí se jím dohledávání blbostí na 2D monitoru ve 4 rozměrech... je to dost specifická minoritní skupina úzce zaměřených lidí.
A těmhle lidem chce někdo předložit stejný omalovánky jak někde na Vitalii? Možná barvičky a psychadelický blikátka dělají většině lidí dobře, ale sem nechodí většina lidí...
A co ty obrázky u příspěvků? Prostě je to strašný... no počkám na finální verzi a kdyžtak si to přestyluju, protože lepší obsah na českém webu s danou tématikou není...

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #133 kdy: 24. 09. 2015, 11:38:06 »
Já vám rozumím, ale...
co si budeme povídat, root jsou sice informace nejen za světa linuxu, ale linuxu se dost týká, je to určitě nejlepší český informační server s tímto zaměřením.
Ale právě proto, kolem linuxu je komunita lidí, kteří milují světlé písmo na tmavém pozadí, mají rádi informace a konfigurace pěkně pod sebou v jednom souboru, hnusí se jím dohledávání blbostí na 2D monitoru ve 4 rozměrech... je to dost specifická minoritní skupina úzce zaměřených lidí.
A těmhle lidem chce někdo předložit stejný omalovánky jak někde na Vitalii? Možná barvičky a psychadelický blikátka dělají většině lidí dobře, ale sem nechodí většina lidí...
A co ty obrázky u příspěvků? Prostě je to strašný... no počkám na finální verzi a kdyžtak si to přestyluju, protože lepší obsah na českém webu s danou tématikou není...
Chcelo by sa to ukludnit a spristupnit zmene. Toto nie je prva zmena dizajnu rootu a dokonca to ani nie je prva zmena z tmaveho dizajnu na svetlejsi a ludia si zvykli, aj ti linuxaci si zvykli...
Okrem toho ziadne barvicky a ani psychadelicke blikatka v dizajne nie su.
V tejto diskusii padlo par konstruktivnych navrhov, ale zvysok je len o strachu zo zmeny. Nic viac, nic menej.

ppy

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #134 kdy: 24. 09. 2015, 11:52:21 »
zdravím, na roota jsem začal chodit pravidelně relativně nedávno (cca rok, maximálně dva;), především díky článkům pana Tišnovského.

k redesignu, osobně bych nechal stávající, nicméně tomu se tak nestane. U nového vzhledu mi nejvíc vadí blikající kurzor v levo nahoře. Podvědomě pořád při čtení, chilku co chvilku koukám co mi to tam vyskakuje.... (nevím jestli už to někdo nepsal)