Proč bitcoin?

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #135 kdy: 13. 11. 2015, 07:50:29 »
Uz bych jenom poprosil nejaky odkaz na to "za katrem a má doživotní flastr". Hodne by me zajimalo, jak presne znelo obvineni.
Takže nic? Hm.


technomaniak

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #136 kdy: 13. 11. 2015, 10:33:49 »
Tímto tvrzením jsem ukázal nesmyslnost argumentu že digitální měny jsou rezerva, kterým se tu dost dlouho oháněly demagogové aby našly oslíčky. Pokud ti to nedochází je to tvůj problém.

O rezervě jsem tu IMHO psal akorát já, a tom v tom smyslu, že mám bitcoiny jako rezervu. Jestli je má jako rezervu někdo jiný, je mi absolutně jedno. Ať si každý dělá rezervu z čeho uzná za vhodné.
Prosil bych přečíst si co jsem psal. - cituji "dost dlouho oháněly demagogové ". téma Bitcoinu na rootu neni prvně, už v roce 2013 při tehdejším mega-boomu. Tehdy to byl dost rozšířený argument. Samozřejmě kam si člověk investuje své "love" je jeho problém.

Tak jinak, ŽÁDNÝ SVOBODNÝ TRH V BITCOINECH NEEXISTUJE. Díky neexistenci ochranných pravidel, zákonů a výhlášek je umožněno správců burz "obchodovat sám se sebou za účelem zvýšení nebo snížení kurzu".  KAPIŠTO? A nejen to...

To teda máme o svobodném trhu každý úplně jinou představu.

Rozumíš této větě ? "je umožněno správců burz "obchodovat sám se sebou za účelem zvýšení nebo snížení kurzu"" , pokud ANO rozepiš mi to jak se to dá dělat ať vim jestli vůbe tušíš komplexnost myšlenky a způsob provádění.

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #137 kdy: 13. 11. 2015, 11:22:16 »
"je umožněno správců burz "obchodovat sám se sebou za účelem zvýšení nebo snížení kurzu"" ,

Obchodovat sám se sebou může dělat každý, ne jen správce burzy. Navíc to není jednoduché... ani pro ty správce burzy. Pokud burza provádí obchody na své platformě, pak má oproti klientovi jedinou výhodu a to že obchoduje bez poplatků. Na mnohých čínských burzách je obchodování bez poplatků běžné, tam taková výhoda padá.

Další možností je strkání nákupních příkazů před příkazy klienta ve frontě a tím vydělávat na rozdílu mezi objednávkou v orderbooku a finální realizací. Nevýhodou je, že to lze provádět jen u příkazů MARKET nebo STOP. Navíc takový obchod musí být zaznamenán v tradelogu, protože obě strany obchodu ho musí vidět. Kupující že nakoupil dráž a prodávající že nakoupil levněc. A oba se mohou na tradelog podívat i jako anonymní uživatelé a není možné, aby tam bylo něco jiného. Takový obchod tedy bude vidět. Tomuto se dá bránit jedině tak, že klient bude používat limitní příkazy, které není možné posouvat výše, než je zadaná hodnota limitu. Osobně si myslím, že tuhle techniku burzy neprovádí, protože není až tak výnosná, na poplatkách utrží víc.

Pak samozřejmě je možnost, aby burzy obchodovaly s prostředky klientů které jsou u nich složeny. To je samozřejmě podvod a právě na to doplatil Mark Karpeles z MtGox, kde se ukázalo, že za nárustem cen v roce 2013 právě stojí nákupy bitcoinů samotným MtGoxem za prostředky klientů. Zřejmě ve snaze zvrátit blížící se krach, možná jako způsob jak společnost vytunelovat, každopádně se to burze ani majiteli nevyplatilo. Tam to vypadá na velký process a ten člověk nadosmrti bude chodit kanálama.

Neregulovaný svět bitcoinových burz ale přinesl mnoho pozitivního. Kvůli tlaku na transparentnost si dnes žádná burza nedovolá neposkytovat veškerá data z obchodů veřejně bez poplatku a plně online s minimálním zpoždění a to včetně _celého_ ordebooku. Tohle je něco v burzovním světě nevídaného. Je pěkné, že máme hromady regulací, ale můžeme jim jen věřit. Nedávno jsem chtěl data s S&P a dostal jsem jen denní data. Na Fio mám akciová data 15 zpožděná a musím si je zaplatit, pokud je chci online. Na jiných burzách jsou data podmíněna nafungováním účtu nějakými penězi (třeba proto, aby s nimi pak brokeři pokradmu obchodovali - tolik k regulaci)

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #138 kdy: 13. 11. 2015, 11:23:52 »
Kupující že nakoupil dráž a prodávající že nakoupil levněc.
Prodávající prodal levnějc... pochopitelně.

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #139 kdy: 13. 11. 2015, 13:49:54 »
Super, tak teďka ještě odkaz na toho člověka, co zmanipuloval cenu BTC a je na doživotí v kriminále.


Karbous

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #140 kdy: 19. 11. 2015, 09:42:43 »
Zajímavé bude, zda se dnešní zpráva o používání bitcoinu v souvislosti s terorismem (v Paříži) nějak odrazí na kurzu či budoucnosti této měny... Nějaké tipy?

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #141 kdy: 19. 11. 2015, 13:18:45 »
Zajímavé bude, zda se dnešní zpráva o používání bitcoinu v souvislosti s terorismem (v Paříži) nějak odrazí na kurzu či budoucnosti této měny... Nějaké tipy?

Nestane se nic.

technomaniak

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #142 kdy: 20. 11. 2015, 06:03:05 »
Obchodovat sám se sebou může dělat každý, ne jen správce burzy.
Tak to nemůžeš, žádná burza ti neumožnuje vybrat si od koho si to koupíš. Máš na výběr pouze cenu za kolik se to prodává.

Navíc to není jednoduché... ani pro ty správce burzy.
Pro správce burz je to triviální, neboť oni ovládají hardware, většinou jsou i správci software a byli by blbí kdyby si neudělaly zadní vrátka která by jim neumožnila předbíhat ve frontě. ( viz. krach 2008 - Lehman Brothers - jeden broker co ho vyhodily to přiznal) a u Bitcoinu kde správci hw jsou i vývojáři daného softu je to mnohem pravděpodobnější a snažší a NAVÍC TO NEMAJÍ ZAKÁZÁNO, neboť normální burzy to zakázáno mají.

Výpočet aktuální hodnoty ceny je dle aktuálního zobchodování a pokud provádíš transakce mezi sebou ve velkém množství(kdy bitcoin umožnuje dělit na malé části oproti standardním lotům,akciím-ty jsou nedělitelné lze docílit zásadní ovlivnění ceny tím že provedeš 10 000 -100 000 operací/sec s microbitcoiny vs. reálná potřeba obchodování uživatelů Bitcoinu v jiné hodnotě než byla cena předtím) A těd ten hlavní argument tím, že obchoduje sám se sebou nejen že ušetří na poplatkách ALE hlavně si nemusí nic platit/získávat za nákup/prodej(a taky proč bys to dělal,že? - žádné učetnictví se nevede a nikomu se nezodpovídá), tudíž to pro něj je to naprosto beznákladové a velice jednoduše tím ovlivnuje aktuální hodnotu.  Může udělat stovky milliard transakcí a nemusí ti vyúčtovávat/platit/získávat. Daným množství transakcí naprosto jednoduše přebije množství reálných transakcí uživatelů a prodejcům nezbyde než se přispůsobit neboli prodávat za vyšší ceny. Taky kdo z původních vlastníku BitCoinu by protestoval když na to vydělá,že? Chamtivost je chamtivost. A nákupčí? Ti koupí, protože jsou hnání PR kampaní a očekáváním, že to prodají za vyšší cenu, Tohle chování naprosto jednoduše vysvětluje monstrozní růst ceny v roce 2013.

Trh v Bitcoinech je ILUZE a dá se říci skoro PODVOD se znaky Ponziho schématu, kdo v tom chce figurovat je to jeho problém ALE MĚL BY BÝT OBJEKTIVNĚ INFORMOVÁN JAK TO FUNGUJE ABY NEBYL NEMILE PŘEKVAPEN. To že ta show je globální jenom prodlužuje délku toho podvodu.

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #143 kdy: 20. 11. 2015, 10:22:30 »
Obchodovat sám se sebou může dělat každý, ne jen správce burzy.
Tak to nemůžeš, žádná burza ti neumožnuje vybrat si od koho si to koupíš. Máš na výběr pouze cenu za kolik se to prodává.

Pokud jde o obchod sám se sebou, tak své příkazy v orderbooku poznáš a můžeš na ně napsat protipříkaz. Otázkou je, proč bych to dělal a co bych z toho měl (i co by z toho měla mít ta burza)?


Pro správce burz je to triviální, neboť oni ovládají hardware, většinou jsou i správci software a byli by blbí kdyby si neudělaly zadní vrátka která by jim neumožnila předbíhat ve frontě. ( viz. krach 2008 - Lehman Brothers - jeden broker co ho vyhodily to přiznal) a u Bitcoinu kde správci hw jsou i vývojáři daného softu je to mnohem pravděpodobnější a snažší a NAVÍC TO NEMAJÍ ZAKÁZÁNO, neboť normální burzy to zakázáno mají.

Předbíhání ve frontě bych viděl jako jediný reálný možný zneužití, ale s malým dopadem. Rozhodně si nemyslím, že by to způsobilo krach Lehman Brothers, jak ten příspěvek na první pohled vypadá. Je vidět, že i s regulaci se to děje, díky za krásný, exemplární příklad. Obrana je přitom snadná, používat LIMIT příkazy. Hlavním výhodou při předbíhání je nákup za nižší cenu, pokud předběhnu příkazy na MARKET, tedy bez udané maximální ceny. Pak mohu donutit ty co předběhnu, aby nakoupili dráž. Nicméně pokud to jsou LIMIT příkazy, předbíhání nemá účinek, výsledkem je, že příkazy se zařadí do orderbooku a pravděpodobně je někdo velice rychle sebere za jejich cenu.

Výpočet aktuální hodnoty ceny je dle aktuálního zobchodování a pokud provádíš transakce mezi sebou ve velkém množství(kdy bitcoin umožnuje dělit na malé části oproti standardním lotům,akciím-ty jsou nedělitelné lze docílit zásadní ovlivnění ceny tím že provedeš 10 000 -100 000 operací/sec s microbitcoiny vs. reálná potřeba obchodování uživatelů Bitcoinu v jiné hodnotě než byla cena předtím) A těd ten hlavní argument tím, že obchoduje sám se sebou nejen že ušetří na poplatkách ALE hlavně si nemusí nic platit/získávat za nákup/prodej(a taky proč bys to dělal,že? - žádné učetnictví se nevede a nikomu se nezodpovídá), tudíž to pro něj je to naprosto beznákladové a velice jednoduše tím ovlivnuje aktuální hodnotu.

Samotná transakce cenu neovlivňuje. Všechny transakce musí být zapsány v blockchainu, jinak oficiálně neexistují. Směny na burzách musí být zapsány v tradelogu, od něhož se odvíjí cena Last a kresli graf. Tam je šance ovlivňovat masy. Transakce uvnitř burzy bez záznamu jsou sice hezky skryté, ale naprosto bezvýznamné, nemají šanci nic zmenit. Hodnota měny se řídí nabídkou a poptávkou, ne počtem transakcí. Obchodem sam na sebe nejsi schopen zvýšit nabídku ani poptávku.

  Může udělat stovky milliard transakcí a nemusí ti vyúčtovávat/platit/získávat. Daným množství transakcí naprosto jednoduše přebije množství reálných transakcí uživatelů a prodejcům nezbyde než se přispůsobit neboli prodávat za vyšší ceny.

Naprostej nesmysl. Teoreticky: Dokud si "obchoduju sám se sebou", ostatní mohou dělat křoví, je to totožné, jako když obchodovat nebudu. Aby se to pohlo, musím nakoupit nebo prodat od reálného obchodníka. Jinak si totiž hraju jen ve spreadu a ten nikoho netrápí a navíc bývá tak úzký, že tam moc prostoru na nějaké hraní není. Burza totiž nemůže přeskakovat objednávky v orderbooku, jelikož jsou to reálné objednávky reálných lidí. Pokud by reálný uživatel zjistil, že mu burza přeskočila objednávku, že tedy cena Last je nad jeho objednávkou přestože podle pravidel burza má orderbook vybírat postupně podle ceny, určitě nás už tihle obchodníci bombardují negativními referencemi na twitteru a na rededitu.

Zeptám se. Už jste někdy obchodoval na burze? Už jste někdy ve všech veřejných sledovacích toolech viděl svou objednávku k nákupu abyste si ověřil, že tam opravdu je? A už jste ji viděl, jak ji někdo vyplnil? A jak se ten obchod zapsal do tradelogu? Stalo se vám, že vaši objednávku burza přeskočila? Já obchodoval v RMS a poslední dobou na Bitfinexu. Navrhoval jsem obchodní systém pro Bitstock a taky jsem na něm obchodoval. Vím co jde a co nejde.

Taky kdo z původních vlastníku BitCoinu by protestoval když na to vydělá,že? Chamtivost je chamtivost. A nákupčí? Ti koupí, protože jsou hnání PR kampaní a očekáváním, že to prodají za vyšší cenu, Tohle chování naprosto jednoduše vysvětluje monstrozní růst ceny v roce 2013.

Zajímavý je, že první vytěžené transakce doposud nezměnily svého majitele. Jak na tom vydělává? Růst ceny v roce 2013 způsobily dva faktory. První byla pozornost médií a druhá podvody majitele burzy MtGOX, který k nákupu na své burze (pouze nakupoval!) používal svěřené prostředky svých klientů (takže obyčejná zpronevěra) a to v době, kdy ta firma byla už v hluboké ztrátě diky tomu, že neprosperovala a měla vyšší náklady než příjmy z popladků. Nikde v tom nehledejte burzovní podvody, prosté obyčejné kráteže jako v každém odvětví. Problém MtGoxu byl, že byla ve své době největší burzou a během pár měsíců padla, majitel je už ve vazbě, dluží kam se podívá, do konce života nemá šanci to splatit. Mezitím trh zaplavilo mnoho jiných burz a dneska by už takové ovlivňování ceny nemělo valný úspěch. Podle všech zpráv poslední růst nad 500 způsobila poptávka na čínských burzách, čili reální lidé chtěli koupit bitcoiny a bylo jich prostě najednou hodně.

Trh v Bitcoinech je ILUZE a dá se říci skoro PODVOD se znaky Ponziho schématu, kdo v tom chce figurovat je to jeho problém ALE MĚL BY BÝT OBJEKTIVNĚ INFORMOVÁN JAK TO FUNGUJE ABY NEBYL NEMILE PŘEKVAPEN. To že ta show je globální jenom prodlužuje délku toho podvodu.

Nesmysl. já jsem dost informován o tom, jak funguje a nic takového co tvrdíte tam není. Dokonce sám autor ani původně neplánoval, že se bude bitcoin kupovat na burzách. Ale samozřejmě byl to logických krok, protože těžit nemůže každý.

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #144 kdy: 07. 12. 2015, 12:44:14 »
http://www.forbes.cz/naucil-lidi-tezit-a-chranit-si-bohatstvi-prulom-ve-svete-bitcoinu-udelal-cesky-programator/

Citace
nedávno dala digitální měně zelenou i platební brána GoPay, a všechny jí obsluhované e-shopy tak mají možnost rozšířit své portfolio zákazníků také o „bitcoinery“

technomaniak

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #145 kdy: 07. 12. 2015, 15:04:40 »
Pokud jde o obchod sám se sebou, tak své příkazy v orderbooku poznáš a můžeš na ně napsat protipříkaz. Otázkou je, proč bych to dělal a co bych z toho měl (i co by z toho měla mít ta burza)?
Tak ještě jednou a pomaleji = Obchodování sám se sebou můžeš ovlivňovat cenu(index). Pokud jsi to nepochopil přečti si ty mé postupy i vícekrát, většinou to pomůže. Opakovat se fakt nebudu.

Předbíhání ve frontě bych viděl jako jediný reálný možný zneužití, ale s malým dopadem. Rozhodně si nemyslím, že by to způsobilo krach Lehman Brothers, jak ten příspěvek na první pohled vypadá. Je vidět, že i s regulaci se to děje, díky za krásný, exemplární příklad. Obrana je přitom snadná, používat LIMIT příkazy. Hlavním výhodou při předbíhání je nákup za nižší cenu, pokud předběhnu příkazy na MARKET, tedy bez udané maximální ceny. Pak mohu donutit ty co předběhnu, aby nakoupili dráž. Nicméně pokud to jsou LIMIT příkazy, předbíhání nemá účinek, výsledkem je, že příkazy se zařadí do orderbooku a pravděpodobně je někdo velice rychle sebere za jejich cenu.¨
Nikde jsem netvrdil že to způsobilo pád Lehmanu, takže nelži. Pouze jsem řekl že propuštěný trader otevřeně řekl že to dělali. Ale evidetně máš problém pochopit rozdíl mezi tvůrcem trhu(zůčtovací centrum,burza) a traderem(např. Lehman,J.P. Morgan) který má k tomu přístup za poplatek.

ale jinak tvůj příspěvek jako vtip dobré, pokud jsi správce hw a vývojář sw, klient nemůže vůbec nic, maximálně pouze to co mu dovolíš

Samotná transakce cenu neovlivňuje. Všechny transakce musí být zapsány v blockchainu, jinak oficiálně neexistují. Směny na burzách musí být zapsány v tradelogu, od něhož se odvíjí cena Last a kresli graf. Tam je šance ovlivňovat masy. Transakce uvnitř burzy bez záznamu jsou sice hezky skryté, ale naprosto bezvýznamné, nemají šanci nic zmenit. Hodnota měny se řídí nabídkou a poptávkou, ne počtem transakcí. Obchodem sam na sebe nejsi schopen zvýšit nabídku ani poptávku.
To fakt nemá cenu, ty to prostě nechceš  nebo nemůžeš chápat. Jako správce hw a správce,vývojář sw burzy můžeš dělat imaginární obchody(transakce) a které nemusí být nikde zalogovany a uloženy. Nikdo z venku si totiž dané transakce skutečně nemůže ověřit. Toto tvrzení odvolám když dokážeš(zveřejníš) všechny záznamy s identifikátory světové  burzy s coiny např. za posledního půl roku. Což je podle mě docela férová nabídka.

Naprostej nesmysl. Teoreticky: Dokud si "obchoduju sám se sebou", ostatní mohou dělat křoví, je to totožné, jako když obchodovat nebudu. Aby se to pohlo, musím nakoupit nebo prodat od reálného obchodníka. Jinak si totiž hraju jen ve spreadu a ten nikoho netrápí a navíc bývá tak úzký, že tam moc prostoru na nějaké hraní není. Burza totiž nemůže přeskakovat objednávky v orderbooku, jelikož jsou to reálné objednávky reálných lidí. Pokud by reálný uživatel zjistil, že mu burza přeskočila objednávku, že tedy cena Last je nad jeho objednávkou přestože podle pravidel burza má orderbook vybírat postupně podle ceny, určitě nás už tihle obchodníci bombardují negativními referencemi na twitteru a na rededitu.

Zeptám se. Už jste někdy obchodoval na burze? Už jste někdy ve všech veřejných sledovacích toolech viděl svou objednávku k nákupu abyste si ověřil, že tam opravdu je? A už jste ji viděl, jak ji někdo vyplnil? A jak se ten obchod zapsal do tradelogu? Stalo se vám, že vaši objednávku burza přeskočila? Já obchodoval v RMS a poslední dobou na Bitfinexu. Navrhoval jsem obchodní systém pro Bitstock a taky jsem na něm obchodoval. Vím co jde a co nejde.
Samozřemě jak BCP a i Wall Street v dobách krize 2008-2009, hezky se dalo vydělat, ale to je vedlejší protože tyto burzy mají pravidla zatímco okolo Bitcoinu neexistují žádná a hlavně burzy chtějí být důvěryhodné. Sám tu poukazuješ co jsi navrhoval, pokud nejsi prostoduchý pak sám velice dobře víš jak se dá zneužít a co všechno si můžeš nastavit pokud chceš.
Cituji "Burza totiž nemůže přeskakovat objednávky v orderbooku" -  ;D ;D ;D ;D ;D  .. TAK NAIVNÍ POKUS, to fakt né, to na mě nezkoušej... , tak ještě jednou a pomaleji : POKUD TO NAPROGRAMUJI PAK MŮŽU, co pořád na tom nechápeš, však umíš programovat tak v čem to je nemožné? Když budeš držet jazyk za zuby a nikomu to neřekneš,a nikomu nedovolíš projít zdrojové kódy nikdo to nikdy nezjistí.
Nesmysl. já jsem dost informován o tom, jak funguje a nic takového co tvrdíte tam není. Dokonce sám autor ani původně neplánoval, že se bude bitcoin kupovat na burzách. Ale samozřejmě byl to logických krok, protože těžit nemůže každý.
Tož to je fakt argument - TY JSI INFORMOVÁN,  ....  AUTOR??   KDO TO JE ? ?  Věrohodnost tvých zdrojů, co to vůbec zkoušíš? Tvé zdroje klasifikuji jako snůžku blbých keců. Uvědom si že jsi NONAME, nějaký muž/žena na síti která jednoznačně lobuje pro využívání coinu.

Závěr: TY JSI NORMÁLNĚ NAIVNÍ anebo zkoušíš s ostatními vyjebat. A těď k tvé naivitě. Chápeš jak například fungují DPH podvody na mezistátní úrovni, pokud ano rozepiš mi to podrobně ať vůbec zjistím jestli disponuješ trochu myšlením se sklonem k porušování zákonu(pravidel). Protože pokud to nebudeš vědět je jasné,že nedisponuješ mozkem a hlavně náturou pro vytváření takových verzí podvodů a je možné že to prostě nechápeš(nemáš na to) jak to prostě myslím.

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #146 kdy: 07. 12. 2015, 17:04:56 »
Tak ještě jednou a pomaleji = Obchodování sám se sebou můžeš ovlivňovat cenu(index). Pokud jsi to nepochopil přečti si ty mé postupy i vícekrát, většinou to pomůže. Opakovat se fakt nebudu.

To fakt nemá cenu, ty to prostě nechceš  nebo nemůžeš chápat. Jako správce hw a správce,vývojář sw burzy můžeš dělat imaginární obchody(transakce) a které nemusí být nikde zalogovany a uloženy. Nikdo z venku si totiž dané transakce skutečně nemůže ověřit.

Ne, nemůže! Cena je informace. Dokud ji nezveřejníš, nemá žádnou cenu. Neexistuje. Nikde. Jen ve tvé hlavě. Zvěřejnit = zalogovat. Nemusím ověřovat žádný obchod, ale pokud cena přeskočí můj příkaz, mám jasně ověřeno, že něco s burzou není v pořádku.

FYI - ten graf, který se kreslí na každý burze není nic jiného, než seznam všech obchodů (zalogovaných). Každý obchod má dvě strany. Cena přitom nesmí přeskočit jediný příkaz kohokoliv na burze. Nesmí. A na burzách obchoduje statisíce a milióny obchodníků. Kdyby se tak stalo, někdo se určitě ozve. Jde o prachy! Konečně přečti na redditu pár příspěvků kolem nedávného flashcrashe na Bitfinexu. Spousta lidí si tam stěžuje, že se jim nezrealizovali příkazy, ačkoliv podle pravidel obchodování měly. Od té doby Bitfinex horko těžko napravuje svou reputaci. Nicméně evidentně tohle byla spíš počítačová chyba, než záměr, protože aktuálně je cena někde úplně jinde, než by tehdy  mohl někdo chtít.

Tomas Roll

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #147 kdy: 07. 12. 2015, 18:09:12 »
Nikde jsem netvrdil že to způsobilo pád Lehmanu, takže nelži. Pouze jsem řekl že propuštěný trader otevřeně řekl že to dělali. Ale evidetně máš problém pochopit rozdíl mezi tvůrcem trhu(zůčtovací centrum,burza) a traderem(např. Lehman,J.P. Morgan) který má k tomu přístup za poplatek.

ale jinak tvůj příspěvek jako vtip dobré, pokud jsi správce hw a vývojář sw, klient nemůže vůbec nic, maximálně pouze to co mu dovolíš


Drobná technická, než tu začneš poučovat, tak by sis měl zjistit, co to je tvůrce trhu. Burza nebo zůčovací centrum to rozhodně není.

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #148 kdy: 08. 12. 2015, 13:47:17 »
http://www.investopedia.com/terms/m/marketmaker.asp

Aktuálně na bitcoinovém trhu nevidím žádné oficiálně registrované market makery. Je možné, že mají smlouvy s burzami neveřejné. Nebo je tohle možná důvod velkých výkyvů cen.

Jinak to video krásně ukazuje, že market maker má šanci obchodovat pouze ve spreadu, kde udělá zisk, ale při větších výkyvech vlastně tratí. Pro market makera je lepší stabilní cena

technomaniak

Re:Proč bitcoin?
« Odpověď #149 kdy: 09. 12. 2015, 07:34:45 »
Ne, nemůže! Cena je informace. Dokud ji nezveřejníš, nemá žádnou cenu. Neexistuje. Nikde. Jen ve tvé hlavě. Zvěřejnit = zalogovat. Nemusím ověřovat žádný obchod, ale pokud cena přeskočí můj příkaz, mám jasně ověřeno, že něco s burzou není v pořádku.

FYI - ten graf, který se kreslí na každý burze není nic jiného, než seznam všech obchodů (zalogovaných). Každý obchod má dvě strany. Cena přitom nesmí přeskočit jediný příkaz kohokoliv na burze. Nesmí. A na burzách obchoduje statisíce a milióny obchodníků. Kdyby se tak stalo, někdo se určitě ozve. Jde o prachy! Konečně přečti na redditu pár příspěvků kolem nedávného flashcrashe na Bitfinexu. Spousta lidí si tam stěžuje, že se jim nezrealizovali příkazy, ačkoliv podle pravidel obchodování měly. Od té doby Bitfinex horko těžko napravuje svou reputaci. Nicméně evidentně tohle byla spíš počítačová chyba, než záměr, protože aktuálně je cena někde úplně jinde, než by tehdy  mohl někdo chtít.

Můj minulý příspěvek jsem fakt už psychicky nedal. Tvému naivnímu příspěvku jsem se tak smál že skutečně nešlo na to pořádně argumentovat. Nyní po dvou dnech jsem uklidněný a hlavně vyspaný takže jdem do toho.

1) Nemáš potvrzení že bitcoinové burzy všechny transakce logují - pokud ano zveřejni kde se dají zjistit a zkontrolovat transakce provedené na burze, v jiném případě je to pouze o důvěře, která v případě coinů byla zatím vždycky zneužita
2) Skutečně se domnívám že ti chybí adaptabilní mysl pro podvody, proto trvám na přesném popisu jak bys dělal DPH podvod mezi státy. Ne každý má náturu být zmrd. Sám jsi řekl, že ty jsi vyvíjel něco pro RMS a presto sis backdoor neudělal. Možná proto jsi tu práci dělal neboť ti co ti to zadaly, věděli že jsi naivní trdlo (ve slangu ulice debil,hlupák), které toho nezneužije.
3) Pořád tvrdím že naprogramovat aby se prováděli virtuální transakce lze a docílíš tím zvýšení/snížení ceny.
4) Dokonce to lze I bez virtuálních transakcí kdy obchoduješ s reálnými coiny sám se sebou ( kdy stačí obchodovat s 0,0001 coinem v ceně 1$ a pokud těch transakcí uděláš velmi mnoho snadno pohneš trhem, a jako správce systému pouze nastavíš že do těchto transakcí systému nevpustíš veřejnost)
5) Taktéž jako správce systému hw a vývojář sw máš k tomu plno možností
6) "Kdyby se tak stalo, někdo se určitě ozve" - komu?? Správci? dozorčímu orgánu?
7) "Spousta lidí si tam stěžuje, že se jim nezrealizovali příkazy, ačkoliv podle pravidel obchodování měly" jednoznačný důkaz toho co tvrdím = následek falešného obchodování, burza vytváří iluzní dojem obchodování ale reální obchodníci to nemůžou prodat.

2Tomas Roll :

Neřeš detaily , otevřeně říkám že nevím kdo vytvořil Bitcoin ani jak se jmenují organizátoři burz s BitCoiny. Samozřejmě u burzy s Coiny není zůčtovací centrum ale to bylo uvedeno jako příklad v souvislosti jistých podvodů u Lehmanů, a hlavně to není předmětem debaty.
Hlavní myšlenka kterou prezentuji : je že se jedná o nevyvinutou technologii, s vysokou mírou podvodů, bez kontroly a regulace umožnující kvanta chytrých podvodů a díky globalizaci této technologie co v jednom státu je trestné nemusí být trestné v jiném státu.  Samotná myšlence je viditelné ponziho schéma. To "falešné" imaginární obchodování na coinových burzách je jenom třešnička na dortu  a důkazem co s tím všechno jde provádět.

PS. už mě to fakt nebaví, myslím si že zazněly zajímavé argumenty, pozorný čtenář ať si závěr vytvoří sám. Dokud Ondřej podrobně nenapíše jak se dělají podvody s DPH mezi státy, tak to je pro mě důkaz že pořád nechápe jak to myslím, neboť se svým myšlením chodí stále okolo. Dle mě ti Ondro uniká pointa.