Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?



Bob

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #16 kdy: 17. 07. 2015, 14:54:07 »
V biosu klíč není, je tam SYSTEM LICENSED INTERNAL CODE (SLIC), který společně s certifikátem a klíčem aktivuje windows 7. Certifikát musí sedět se SLIC, klíčů pak může být platných mnoho.

Hmmm, děkuji za info. Jestli to teda chápu správně, product key z BIOSu nevydoluju. Klíč, chápu-li správně co jsi napsal, se nejspíš dá vygenerovat teprve až z aktivovaných Win, jenže to pak zase už nepůjde přenést z notebooku jinam pokud by Win nešly zase deaktivovat. Je to nějak takhle? Pokud ano, tak je rozhodnuto - na PC hodím Linux. Win bych nainstaloval pouze tehdy, když by legálnost byla víceméně jistá a dále by získání product key nebylo nějak neúměrně složité - opětovná výměna HD a aktivace/deaktivace Win na notebooku.... to by mě prostě nestálo za tu námahu. :-P

j

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #17 kdy: 17. 07. 2015, 15:05:16 »
I kdyby aktivovany byly, tak je muzes prenyst jinam. Proste ses majitel licence widli. Tecka. (rozhodnuti evropskyho soudu si pripadne dohledej). Muzes je klidne i prodat.

A pokud tam stitek nemas (to je nova moda predevsim u smejd rad), tak si proste nekde cislo sezen. Je to naprosto legalni postup. Navic v souladu s tim, co ti poradi hotline M$, kdyz tam zavolas.

Prakticky doslova:

"chci dle navodu na vasem webu provest downgrade vist na XP." "a vy nemate nejake SN na XP?" "Samozrejme ze mam, na jinych strojich" "no tak ho tam dejte".

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #18 kdy: 17. 07. 2015, 15:11:46 »
A pokud tam stitek nemas (to je nova moda predevsim u smejd rad)

Sice uz otacis puvodni nesmysl, co jsi rikal, ale porad jsi na pul cesty k tomu to mit spravne. Jeste chvilku a uz tam budes...

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #19 kdy: 17. 07. 2015, 15:25:47 »
Štítek s klíčem může být i na zdroji.


devnull

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #20 kdy: 17. 07. 2015, 15:35:12 »
Ja jsem resil tez koupeny NB s nainstalovanymi win7 a cd s win8.
Win slo okamzite do haje => Linux. Ve win obcas potrebuju nejaky MS vyvojovy nastroj takzde do VirtualBOXu. Podle me zcela legalni pouziti.

WIN8 cislo mas zapsany v BIOSu a da se nejak precist pres MRTP ( ci jak se to jmenuje ). Z CD s WIN8 ve virtualboxu bootovat neslo
Stahl jsem Win7 instalacni CD, instaloval, pak resil ze je to asi nejaka verze, kde nevyskakuje aktivacni dialog pres telefon, pak jsem zkousel jiny CD, pak volal na MS support a vytukaval jakysi stomistny cislo, pak mi rekl automat na MS supportu ze dneska nepracuje ,jestli chci podporu v anglictine, pak jsem jakysimu Pakistancovi znovu diktoval to stejny stomistny cislo, pak jsem se s Pakistancem nemohl domluvit a pak mi dosla trpelivost, stahl si DazLoader.exe, nastavil znacku svyho notebooku a on mi to zaktivoval.

Od te doby takhle resim i downgrady WIN8 => WIN7, na ktery ma uzivatel pravo, ale bohuzel oficialni postup ( viz vyse ) je pouze pro masoshistu.

devnull

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #21 kdy: 17. 07. 2015, 15:37:36 »
Jo a co byla pointa - pokud jsi presvedcen ze win pouzijes s novou instalaci naprosto legalne, zvolil bych cestu nejmensiho odporu a zachovani dusevniho zdravi ...

j

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #22 kdy: 17. 07. 2015, 16:40:08 »
A pokud tam stitek nemas (to je nova moda predevsim u smejd rad)

Sice uz otacis puvodni nesmysl, co jsi rikal, ale porad jsi na pul cesty k tomu to mit spravne. Jeste chvilku a uz tam budes...

Tvoje kraviny nikoho nezajimaj. Mam tu desitky notesu, nejnovejsi cca 1/4 roku a vsechny stitek maji ...

Bob

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #23 kdy: 17. 07. 2015, 17:00:11 »
A pokud tam stitek nemas (to je nova moda predevsim u smejd rad)

Sice uz otacis puvodni nesmysl, co jsi rikal, ale porad jsi na pul cesty k tomu to mit spravne. Jeste chvilku a uz tam budes...

Tvoje kraviny nikoho nezajimaj. Mam tu desitky notesu, nejnovejsi cca 1/4 roku a vsechny stitek maji ...

Tady se musím se "Ondra Satai Nekola" zastat. mám k dispozici dva notebooky - Lenovo W550s a HP Elitebook 840 G1 a buď jsem totálně slepej, nebo oba mají na sobě pouze malou modrou nálepku s textem "Windows 8 pro" bez jakéhokoli kódu. Přitom asi budeš souhlasit se mnou, že těžko bys našel ještě vyšší řadu nejen v rámci těch dvou značek, ale také i obecně.
Nazývat tyhle noteeboky jako "šmejd řada" vede k otázce - co teda "šmejd řada" vlastně dneska není, že? :-D Ale tohle je jen offtopic odbočení. :-p

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #24 kdy: 17. 07. 2015, 17:14:11 »
Tvoje kraviny nikoho nezajimaj. Mam tu desitky notesu, nejnovejsi cca 1/4 roku a vsechny stitek maji ...

Tak nam povez, co to je za notebooky...

Jinak Bob mne predbehnul - ThinkPady, EliteBooky a v jednotlivych kusech, co jsem mel/videl i (Dell) XPS13 ani (Asus) UX305 nalepky nemaji. A pokud se nepletu, tak nic s osmama.


Zedoross

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #26 kdy: 18. 07. 2015, 10:16:46 »
Hele ja to vyresil snadno, ale nevim zda to je legalni :-)). Dej do NTB puvodni disk, nastartuj widle .. zadna aktivace tam neni. Pak si normalne z Windows vytahni klic pomoci programu Produkey nabo neceho podobnyho. Na 2hem PC pouzij klic ktery si vytahl. Pak ovsem musis projit telefonickou aktivaci, nejde aktivovat po netu. Pak se vse tvari ok a legalne. 100% odzkouseno.

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #27 kdy: 18. 07. 2015, 11:55:10 »
A pokud tam stitek nemas (to je nova moda predevsim u smejd rad)

Sice uz otacis puvodni nesmysl, co jsi rikal, ale porad jsi na pul cesty k tomu to mit spravne. Jeste chvilku a uz tam budes...

Tvoje kraviny nikoho nezajimaj. Mam tu desitky notesu, nejnovejsi cca 1/4 roku a vsechny stitek maji ...

Nebuďme sráči a připusťme, že vesmír je hodně zvláštní místo a protože Tě chce zřejmě vytočit, tak způsobil, že Ondra narazil na kusy, které to prostě nemají.
Že jsi něco viděl TY prostě NEznamená, že to platí ve zbývajících 138 % okolního světa ...

TV

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #28 kdy: 18. 07. 2015, 14:16:59 »
Jak již uvedl Zedoross, stáhni si Win utilitu ProductKey z http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html, která ti odhalí údaj "Windows (BIOS OEM Key)". Případně si obstarej, naprogramuj, apod. Linuxovou alternativu schopnou téhož.

nobody

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #29 kdy: 18. 07. 2015, 15:24:48 »
nemam po ruce HW s W8, tak nemohu overit, ale dle:
http://superuser.com/questions/637971/how-do-i-get-out-my-embedded-windows-8-key-from-a-linux-environment
by to melo jit takto:
Kód: [Vybrat]
sudo xxd /sys/firmware/acpi/tables/MSDMnebo
Kód: [Vybrat]
sudo hexdump -s 56 -e '"MSDM key: " /29 "%s\n"' /sys/firmware/acpi/tables/MSDM