OSVČ bez komunikačních dovedností

PsychoIT

OSVČ bez komunikačních dovedností
« kdy: 28. 05. 2015, 23:17:39 »
Tak mě zase vyhodili z práce, tentokrát ještě ve zkušební době. Do hodnocení mi napsali:

Quick orientation in product X, but wrong communication within the team and inability to break away from the detail.

Jako fakt nevím jak při příštím pohovoru budu vysvětlovat proč jsem odešel, když ze stejných důvodů a jsem byl odejit i předtím (navíc jsem byl na hraně vyhoření...), ale to jsem dostal půlroční odstupné a ještě vybral podporu v nezaměstnanosti takže mám navíc díru v životopise. Navíc sebevědomí už definitivně v 3.1415926535...

Taky jsem nedodělal FIT VUT inženýra, udělal jsem všechny předměty a zbývala mi jenom diplomka, ale tu jsem nestihl protože jsem psychicky vyhořel a půl roku na pokoji jenom ležel a občas chlastal, pak jsem o rok prodlouženě se snažil dokopat k dodělání primitivní diplomky ale prokrastinoval jsem doma stejně a nic jsem neudělal. Po X letech jsem teď zas zkusil studium na VŠ od nuly bo mi nic už neuznali ale totálně jsem pohořel, protože jestli jsem kdysi po gymplu počítal integrály jako když bičem mrská, tak teď už jsem vše zapoměl a neměl jsem nakonec náladu se to učit, no 18 hadrů v zadeki, ještě že je český školství tak levný i pro debily jako já...

No, takže s takovou mojí životní vyřídilkou mi zbývá už jen lopata a nebo OSVČ a zkoušet cílit přímo na koncáky, tam není potřeba tolik komunikačních skills pokud se odhadne dobře cílová skupina. Jaký aplikace ale by se mohly hodit? Jako stačilo by mi nějak udělat abych měl jako OSVČ na konci měsíce tak 15 hadrů čistého, možná i míň. Dalo by se živit prodejem appek někde na android a podobných chujovin? Pro mě je hlavní být programátor, zůstat programátor, nebýt nic jiného, neztratit svoji definici, protože to je jako kdyby někdo z chtěl nacpat sračky do struktury přes memcpy, sice hovno se tam nakonec natlačí, ale pak to vše zhavaruje. Prostě raději být programátor za klidně i minimálku než třeba kopat kanál...

Jak se uživit jako OSVČ bez nutnosti příliš z někým komunikovat, když mi to prý nejde? Nejhorší je že já jsem vůbec nevnímal že prý se mnou ostatní přestali komunikovat a brát mě vážně, prostě po mě jen nikdo nic nechtěl a nechodily mi tasky, naprosto jsem nechápal co se kolem děje ale svedl jsem si to osobně na to že prostě zrovna není práce protože nadřízený mě neúkoloval. Pak jsem se najednou z čistého nebe dozvěděl že PRÝ se se mnou špatně komunikuje, sakra vždyť jsem se s nikým nehádal ani nic moc, možná jsem se párkrát trochu dýl rozkecal o nějaký technologii nebo algoritmu ale to snad k IT patří ne? Lidi jsou divní, nechápu je, ale potřebuji prachy a taky hlavně vlastní osobní definici!

Jak teda podnikat jako OSVČ, že něco jako vymyslím, naprogramuji to, a ono se to prodá a něco to hodí, ale nebudu muset třeba nic moc vykomunikovávat? Představuji si tvorbu a prodej software podobně jako když umělec namaluje své obrazy a pak je prodává na ulici, tady mám nápad na startup (jestli mi to někdo ukradnete tak poletí sekera a padne krev na vaše hlavy!) že naprogramuji nějaké gamesky a pak budu jako pokoutný prodejce chodit a nabízet ty aplikace ke stažení třeba děckám před školou a lidem před vstupem do marketu, inovace spočívá v tom že aplikaci budu vnucovat osobně, sám ji budu reklamovat, budu chodící živá reklama svých věcí, lidi si stáhnou apk a nebo třeba demo z nějakého storu a u mě na ulici si koupí kód ke hraní či užívání. Aplikace budou prodávány jako obrazy a nebo rohlíky či párky! Má to naději?

Zdraví PsychoIT!
« Poslední změna: 29. 05. 2015, 15:50:39 od Petr Krčmář »


JenNekdo

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #1 kdy: 28. 05. 2015, 23:29:20 »
Co jineho te bavi? Mas konicek? Co komunita lidi se stejnou zalibou, co tam delaji manualne a slo by to zautomatizovat?

Jde o to, ze nejsi proaktivni delnik, kterej by si s nadsenim rikal o nove ukoly. Je dobre, ze te vyhodily, jinak bys celej zivot delal sracky co te nenaplnuji. Mozna jsi podnikatelskej typ, co zaryte bude makat na tom, co ho bavi.


Problem je i tvuj vyplachnutej mozek, kdyz si se snazil vystudovat VS podruhe jen proto, aby ses nemusel hanbit pred sousedkou a verejnym minenim, to mi delame zamerne, aby byla nova generace levnych nemyslicich delniku ale obcas se mezi nema narodi i podnikatel a vladce sveta a ten si holt musi sam uvedomit, ze skola je jen pro hloupe otroky, co nepremysli globalne.

JenNekdo

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #2 kdy: 28. 05. 2015, 23:31:58 »
Na programovani gamesek ser, to dela kdejakej buzerant s iWatch. Zacni myslet ve velkym, globalne, dlouhodobe.
Premyslej nad tim, tak, aby jsi udelal prechod od gamesek za par korun k necemu za stokoruny, pak premyslej znovu a az budes uvazovat v milionech, jdi do toho. Do te doby premyslej, to ti bylo roky zamerne odpirano.

Kiwi

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #3 kdy: 28. 05. 2015, 23:47:33 »
Do te doby premyslej, to ti bylo roky zamerne odpirano.

Za to, že jsi blbej jak troky, si můžeš jenom ty sám.

PsychoIT

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #4 kdy: 28. 05. 2015, 23:48:20 »
Citace
Jde o to, ze nejsi proaktivni delnik, kterej by si s nadsenim rikal o nove ukoly.
Ale já se chodil pravidelně ptát po práci, ale nic jsem nedostával, takže nejde říct že nejsem proaktivní.

Taky nejsem zvyklej na klimu a tak mě měsíc v kuse bolelo v krku, byl jsem 3 dny na nemocenské ale furt se mi to pak vracelo, asi protože jsem nebral antibiotika a zkoušel to léčit bylinnými extrakty ze zdravé výživy, protože antibiotika rozhodí střevní mikroflóru a imunitu obecně...


PsychoIT

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2015, 23:49:49 »
Jo po mé přítomnosti začlo kašlat asi polovina lidí tam, zhruba tak 15 jich to ode mě přímo či nepřímo dostalo, protože sice jsem to chytnul od někoho z nich ale pak jsem to měsíc roznášel na všechny strany...

čumil

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2015, 23:54:16 »
Programování není jen o "programování". Víš jak to myslím ne ... ? Prostě, programátor je umělec který zkoumá a navrhuje systémy. No, a lidská společnost není nic jiného než "systém". Nakup knihy o psychologii, a pochop společnost, mezilidskou interakci. Jo, dá to práci, ale zisk je velký. A nakonec, máš přítelkin? Ne? Tak si ji pořiď, ber to jako maturitu z předmětu "mezilidská interakce". Pokud chceš podnikat, udělat cokoli většího co ti bude nést a bude tě bavit, musíš umět s lidma. Tomu se nevyhneš. Bohužel, doby kdy programátor mohl být asociál jsou pryč :( a to nemyslím kousavě nebo zle voe.

A na vejšku ser. Stačí tvoje open source projekty na vysoký úrovni. Jsi určitě dobrej, tak žádnej problém.

čumil

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #7 kdy: 28. 05. 2015, 23:58:00 »
Do te doby premyslej, to ti bylo roky zamerne odpirano.

Za to, že jsi blbej jak troky, si můžeš jenom ty sám.
On není blbý ... jen prostě  nemá rád mezilidskou interakci. Jedním z důvodů třeba je že ho serou takový brka jako si ty ...

JenNekdo

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #8 kdy: 29. 05. 2015, 00:13:36 »
Do te doby premyslej, to ti bylo roky zamerne odpirano.

Za to, že jsi blbej jak troky, si můžeš jenom ty sám.

Utri si mleko na brade. Blbost lze systematicky pestovat, napriklad soustavnym opakovanim, ze musi dotycny znat vsechno, co mu ve skole predlozime. Ale to pochopis, s tvym pristupem, mozna v 60ti letech. To neni spatne, nekdo svet nepochopi ani na smrtelne posteli, nekdo ve 20ti a nekdo je k tomu veden uz od mlada.

JenNekdo

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #9 kdy: 29. 05. 2015, 00:31:52 »
Do te doby premyslej, to ti bylo roky zamerne odpirano.

Za to, že jsi blbej jak troky, si můžeš jenom ty sám.
On není blbý ... jen prostě  nemá rád mezilidskou interakci. Jedním z důvodů třeba je že ho serou takový brka jako si ty ...

Vyhyba se mezilidske komunikaci a ma slaby imunitni system. Jasne jak facka, je vychrtlej a nema fyzicku. Snazil se submisivne zavdecit kdekomu a byl ochoten znicit si zivot, jen aby ho nekdo poplacal po ramenech . proto chce byt i chodici reklama pred skolou a prodavat detem - aby pred nima byl za borce.


Nastesti si to podvedome (ne)uvedomil a zeptal se zde.


Zacni posilovat, lidi jsou primitivni zvirata jednajici na zaklade pudu, pokud te vnimaji jako slabej kus hadru, budou se tak k tobe chovat nadosmrti. Programovani propoj se svym konickem ale hlavne posiluj. Ty se lidi bojis opravnene, protoze 9 rozhovoru z 10 skonci posmeskem na tvou adresu, kdyz budes mit tilko a bicaky, lidi se budou chtit zavdecit tobe. Tak to proste je.


Hlavne uvazuj ve velkym, mas na to. Skupina deti pred skolou = 10 kusu. Podnikani celorepublikove = 10 milionu, podnikani celoevropsky = 750 milionu, na to se vyser. Indie a cina daji dohromady 2.5 miliardy kusu. New York je oproti cinskymu mestu Lhota u rybnika

zfvfsadfasdfas

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #10 kdy: 29. 05. 2015, 06:43:30 »
no a nemas nejakou "diagnozu" o ktere nevis, treba asperger, autismus?!?!?!
co treba navsteva psychologa, treba by ti pomohl kde zlepseni sebeovladani, sebeduvery, pripadne lze nasadit medikaci proti depresim...........

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #11 kdy: 29. 05. 2015, 07:32:36 »
asi protože jsem nebral antibiotika a zkoušel to léčit bylinnými extrakty ze zdravé výživy, protože antibiotika rozhodí střevní mikroflóru a imunitu obecně...
Za to, ze jsi debil ti fakt nikdo nemuze.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kiwi

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #12 kdy: 29. 05. 2015, 08:08:36 »
Do te doby premyslej, to ti bylo roky zamerne odpirano.

Za to, že jsi blbej jak troky, si můžeš jenom ty sám.

Utri si mleko na brade. Blbost lze systematicky pestovat, napriklad soustavnym opakovanim, ze musi dotycny znat vsechno, co mu ve skole predlozime. Ale to pochopis, s tvym pristupem, mozna v 60ti letech. To neni spatne, nekdo svet nepochopi ani na smrtelne posteli, nekdo ve 20ti a nekdo je k tomu veden uz od mlada.

To je dobrá volovina. Ale je vcelku normální, že blbec potřebuje svou neschopnost svádět na někoho jiného, takže v tomto ohledu z řady nevybočuješ.

0000

Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #13 kdy: 29. 05. 2015, 08:27:29 »
delej webove aplikace.

monetizace pres ppc / affil / vlastni zakaznici

SEO se da velmi dobre automatizovat kdyz umis programovat a zajimas se o nej.

melo by to fungovat, kdyz nejsi linej
tohle kdyz budes delat dobre, tak nemusis mluvit nikdy s nikym ani pisemne :D

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak "podnikat" jako OSVČ bez komunikačních dovedností?
« Odpověď #14 kdy: 29. 05. 2015, 09:07:46 »
Nechci se tě dotknout, ale asi si/nám něco namlouváš. Je zcela běžné, že se v SW firmách zaměstnávají strašní exoti, se kterýma se nedá normálně komunikovat, ale většinou se tam drží za největší peníze, někde buď v rožku nebo oddělené kanceláři, nebo mají rovnou trvalý homeoffice, práce se jim posílá mejlem, na kterej se neočekává odpověď, která se stejně případně rovnou maže, ale to co vyprodukují, to stojí za to. Tohle je samozřejmě přehnané, ale chtěl jsem tím naznačit, že opravdovým odborníkům se toho promine dost a pokud opravdový odborník nejseš, nemůžeš dělat SW jako single, teda jestli se nechceš připojit do skupiny bastlířů chrlící nefunkční a nesmyslný aplikace na Android/iOS, kteří si tím stejně maximálně přivydělávají pár korun k platu kopáče. A co se týče prodeje apek před školou... opravdu se chceš nechat zavřít za úchylky, který nemáš? (snad)  :D