Vytvoření vlastního tabletu

smutný

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #30 kdy: 07. 04. 2015, 01:23:48 »
vzpomínám na mé nadšení z notion ink adam
bohužel (?) jsem si to nakonec nikdy nekoupil


Jenda

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #31 kdy: 07. 04. 2015, 05:02:41 »
Zadny zablobovany baseband je pomerne nesnadne zadani. Protoze momentalne zadny siroce certifikovany otevreny baseband modul diky oligopolu vyrobcu neexistuje. O neco se snazi osmocom, ale pro realne nasazeni je treba nekoho uplatit a vyhovet certifikacim. A vem si ze kazda oprava musi byt recertifikovana;)
Takze se momentalne muzes spokojit akorat s otevrenou sadou prikazu kterou komunikujes s baseband modulem. A to je informace kterou vyrobci uz nemaji problem pustit ven.
Ty otevřené příkazy by mi stačily (tou nezablobovaností jsem myslel že není potřeba proprietární nedejbože DMA driver). Takový idealista abych měl i v modemu svobodné jádro nejsem (akorát bych preferoval kdyby ta rádiová část šla hardwarově odpojit když se bojím že backdoor v basebandu bude šmírovat).

Jenda

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #32 kdy: 07. 04. 2015, 05:06:13 »
Nexus 4, naprosto bez problému. Konkrétně UT.

Ten HW nemám, ale pokud jsem správně pochopil dokumentaci, tak tam běží na můj vkus až příliš mnoho příliš komunikujících blobů. https://developers.google.com/android/nexus/drivers#mako

NA

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #33 kdy: 07. 04. 2015, 07:44:11 »
"BTW, je k mani nejaky e-ink, co by sel hodit k R Pi?"
Tak tohle by mě také zajímalo. Pokud na to někdo narazíte, jsem zvědav.

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #34 kdy: 07. 04. 2015, 09:23:00 »
Jo, vždy jsou lidi co vidí a ví víc než ostatní ... ;) Ostatní si to můžou v obchodě porovnat.

Vsak porovnavaji...

(btw: ty vazne nepoznas na pismu docela podstatny rozdil?)


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #35 kdy: 07. 04. 2015, 10:21:34 »
"BTW, je k mani nejaky e-ink, co by sel hodit k R Pi?"
Tak tohle by mě také zajímalo. Pokud na to někdo narazíte, jsem zvědav.
Přidávám se k dotazu...

co_to

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #36 kdy: 07. 04. 2015, 11:15:25 »
Vsechno to ma api. Uprimne mi to pripada, ze jsi jeden z tech co si v zivote zadny podobny mobil nekoupili a jen rvou, jak jsou spatne... Pritom ten blok je jen v tve hlave, protoze na pouzitelnosti tyhle binarky s api vyrobcu nic nemeni... Jenze tobe nejde o pouzitelny kus hw, tobe jde o to remcani...

Nexus 4, naprosto bez problému. Konkrétně UT.

Ten HW nemám, ale pokud jsem správně pochopil dokumentaci, tak tam běží na můj vkus až příliš mnoho příliš komunikujících blobů. https://developers.google.com/android/nexus/drivers#mako

k

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #37 kdy: 07. 04. 2015, 11:38:47 »
"BTW, je k mani nejaky e-ink, co by sel hodit k R Pi?"
Tak tohle by mě také zajímalo. Pokud na to někdo narazíte, jsem zvědav.
Přidávám se k dotazu...
A jak má být velký ? Nějaké se prodávají na adafruit. Jinak tady je nějaký projekt : http://hackaday.io/project/4446-e-ink-raspberry-pi-display

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #38 kdy: 07. 04. 2015, 13:13:36 »
"BTW, je k mani nejaky e-ink, co by sel hodit k R Pi?"
Tak tohle by mě také zajímalo. Pokud na to někdo narazíte, jsem zvědav.
Přidávám se k dotazu...
A jak má být velký ? Nějaké se prodávají na adafruit. Jinak tady je nějaký projekt : http://hackaday.io/project/4446-e-ink-raspberry-pi-display

To je celkem jedno, jen jsem byl zvedavy, jestli takova vec je k mani. Clovek by si treba mohl udelat vlastni ctecku e-knih, ktera by byla tlusta a velka, jak opravdova kniha. :-)

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #39 kdy: 07. 04. 2015, 13:39:46 »
Akorát by byla těžší, než celá knihovna, protože by k ní byla potřeba malá elektrárna

k

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #40 kdy: 07. 04. 2015, 13:45:53 »
"BTW, je k mani nejaky e-ink, co by sel hodit k R Pi?"
Tak tohle by mě také zajímalo. Pokud na to někdo narazíte, jsem zvědav.
Přidávám se k dotazu...
A jak má být velký ? Nějaké se prodávají na adafruit. Jinak tady je nějaký projekt : http://hackaday.io/project/4446-e-ink-raspberry-pi-display

To je celkem jedno, jen jsem byl zvedavy, jestli takova vec je k mani. Clovek by si treba mohl udelat vlastni ctecku e-knih, ktera by byla tlusta a velka, jak opravdova kniha. :-)

Když z toho sundáš konektory, bude tenčí, než Kindle.

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #41 kdy: 07. 04. 2015, 15:13:02 »
Jo, vždy jsou lidi co vidí a ví víc než ostatní ... ;) Ostatní si to můžou v obchodě porovnat.

Vsak porovnavaji...

(btw: ty vazne nepoznas na pismu docela podstatny rozdil?)
Já mám 8p hd tablet a když na něj koukám pozorně tak přez 20cm vzdálenosti už body nerozeznám. Když koukám ze 40cm, což bude autobusová a vlaková vzdálenost, tak ž v žádném případě.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #42 kdy: 07. 04. 2015, 16:56:33 »
A coz potom lide, kteri na 20 cm bez brejli vidi lautr hovno, protoze jim kolikrat zacinaji byt kratke ruce. :-)

Jenda

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #43 kdy: 07. 04. 2015, 17:31:04 »
Vsechno to ma api.

A co já s tím? Když ti do kernelu zavedu svůj backdoor s keyloggerem a udělám ti /dev/jenda s API přes které budeš moct telefonovat, tak to taky bude super?

Uprimne mi to pripada, ze jsi jeden z tech co si v zivote zadny podobny mobil nekoupili a jen rvou, jak jsou spatne...

Koupil jsem si Samsung Galaxy Chat, myslel jsem si, že rootnutej Android bude použitelnej a balast z něj vykostím. Nepovedlo se. A pak FSF objevila přesně v tom blobu o kterém mluvím backdoor. http://redmine.replicant.us/projects/replicant/wiki/SamsungGalaxyBackdoor

Pritom ten blok je jen v tve hlave, protoze na pouzitelnosti tyhle binarky s api vyrobcu nic nemeni... Jenze tobe nejde o pouzitelny kus hw, tobe jde o to remcani...

Použitelnost z hlediska funkčnosti nerozporuju. Ale k čemu je mi telefon který mě může trackovat a odposlouchávat a posílat moje SSH a GPG klíče operátorovi?

Jenda

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #44 kdy: 07. 04. 2015, 17:32:05 »
A coz potom lide, kteri na 20 cm bez brejli vidi lautr hovno, protoze jim kolikrat zacinaji byt kratke ruce. :-)

Já mám zase opačný problém, kdybych si chtěl užít 4k, musel bych ho luštit z 5 cm.