Vytvoření vlastního tabletu

Trident

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #15 kdy: 06. 04. 2015, 11:12:48 »
Jaky to ma vyssi smysl udelat si vlastni tablet? Otevrenost? Because we can? Nejaka ajtacka obsese? Uz jen cas straveny uvazovanim te v momente pokud mas slusnejsi praci vyjde nastejno jak porizeni tabletu od cinanu.
V tabletech se nevyznám, ale když jsem sháněl smartphone, kde by šel používat normální Linux (tj. žádný Android a žádný zablobovaný baseband), tak to moc nešlo.
Zadny zablobovany baseband je pomerne nesnadne zadani. Protoze momentalne zadny siroce certifikovany otevreny baseband modul diky oligopolu vyrobcu neexistuje. O neco se snazi osmocom, ale pro realne nasazeni je treba nekoho uplatit a vyhovet certifikacim. A vem si ze kazda oprava musi byt recertifikovana;)
Takze se momentalne muzes spokojit akorat s otevrenou sadou prikazu kterou komunikujes s baseband modulem. A to je informace kterou vyrobci uz nemaji problem pustit ven.


Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #16 kdy: 06. 04. 2015, 11:16:59 »
A co Sailfish?
Předpoklady dělají z lidí blbce.

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #17 kdy: 06. 04. 2015, 11:31:49 »
Ubuntu touch, Maemo, Meego, vše je špatné a nepoužitelné? Co ti na nich nevyhovovalo?

Ukaz mi jediny tablet na urovni doby, kde mohu bez problemu pouzivat jeden z tehle systemu. (bez problemu = zadna zbesila instalace, funguje veskery HW, slusna vydrz na baterku, na urovni doby = Atom|Snapdragon|A15|A17|A57 + alespon FullHD)
Důvod proč nejsou taková zařízení je prostý - téměř nikdo je nechce. Desktopové systémy a vysoké rozlišení potřebují velký výkon hw který přináší rychlé vybíjení a přehřívání.

jinak bych řekl, že Asus transoformers je tablet s přídavnou klávesnicí a Ubuntu an něm funguje https://www.youtube.com/watch?v=nsp8XFcAS7o

Re:Vytvoření vlastního tabletu.
« Odpověď #18 kdy: 06. 04. 2015, 11:50:49 »
Mam mohutne podezreni, ze jste z tech, kteri by se nemeli pokouset o stavbu vlastniho tabletu.

 ;D  ;D

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #19 kdy: 06. 04. 2015, 12:16:37 »
Ubuntu touch, Maemo, Meego, vše je špatné a nepoužitelné? Co ti na nich nevyhovovalo?

Ukaz mi jediny tablet na urovni doby, kde mohu bez problemu pouzivat jeden z tehle systemu. (bez problemu = zadna zbesila instalace, funguje veskery HW, slusna vydrz na baterku, na urovni doby = Atom|Snapdragon|A15|A17|A57 + alespon FullHD)
Důvod proč nejsou taková zařízení je prostý - téměř nikdo je nechce. Desktopové systémy a vysoké rozlišení potřebují velký výkon hw který přináší rychlé vybíjení a přehřívání.

jinak bych řekl, že Asus transoformers je tablet s přídavnou klávesnicí a Ubuntu an něm funguje https://www.youtube.com/watch?v=nsp8XFcAS7o

Nikdo ze nechce vysoka rozliseni na tabletech? Bez se projit mezi lidi...

Ubuntu na T100 funguje na videich na internetu, realne pouziti je zoufale. Vicemene cokoli s BayTrail se bohuzel neda.


co_to

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #20 kdy: 06. 04. 2015, 13:36:19 »
Nexus 4, naprosto bez problému. Konkrétně UT.

Ubuntu touch, Maemo, Meego, vše je špatné a nepoužitelné? Co ti na nich nevyhovovalo?

Ukaz mi jediny tablet na urovni doby, kde mohu bez problemu pouzivat jeden z tehle systemu. (bez problemu = zadna zbesila instalace, funguje veskery HW, slusna vydrz na baterku, na urovni doby = Atom|Snapdragon|A15|A17|A57 + alespon FullHD)

co_to

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2015, 13:45:22 »
Tedy používám to na Nexus 4 což je mobil, velice pochybuji že bych to úplně stejně nerozjel na Nexusu 10, což splňuje kategorii tablet.

smutný

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #22 kdy: 06. 04. 2015, 14:21:07 »
už jsem s tím možná otravnej, ale doporučuji ti podívat se na olimex SOM moduly

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #23 kdy: 06. 04. 2015, 14:54:31 »
Nikdo ze nechce vysoka rozliseni na tabletech? Bez se projit mezi lidi.
Docela by mě zajímalo na co vyší rozlišení než fullhd - tablet je na čučení na internet. Kolik je fulldh? Odhadem 200dpi? No když porovnáš podobná zařízení s hd a fullhd tak reálně hd vychází líp. Na full hd je potřeba násobně vyšší výkon grafického čipu a s tim se táhne zahřívání a žraní baterie. K čemu?

nobody

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #24 kdy: 06. 04. 2015, 15:09:38 »
Nikdo ze nechce vysoka rozliseni na tabletech? Bez se projit mezi lidi.
Docela by mě zajímalo na co vyší rozlišení než fullhd - tablet je na čučení na internet. Kolik je fulldh? Odhadem 200dpi? No když porovnáš podobná zařízení s hd a fullhd tak reálně hd vychází líp. Na full hd je potřeba násobně vyšší výkon grafického čipu a s tim se táhne zahřívání a žraní baterie. K čemu?
nepremyslej, jdi mezi lidi a dozvis se ze 90% je to jedno/cokoliv/na internet, 9% chce fullhd a 1% chteji c00l 4k woe :)
a kdyz uz premyslet, tak kolik % notebooku se jiz po spoustu let prodava jen s HDReady ? vetsina ? a proc ? protoze lidi nechtej/netlacej :)

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #25 kdy: 06. 04. 2015, 21:29:01 »
Nikdo ze nechce vysoka rozliseni na tabletech? Bez se projit mezi lidi.
Docela by mě zajímalo na co vyší rozlišení než fullhd - tablet je na čučení na internet. Kolik je fulldh? Odhadem 200dpi? No když porovnáš podobná zařízení s hd a fullhd tak reálně hd vychází líp. Na full hd je potřeba násobně vyšší výkon grafického čipu a s tim se táhne zahřívání a žraní baterie. K čemu?

Podivej se na to, jak vypada text na tabletu s Full HD a s HD a pak mudruj. Idealne si obstarej doubleblinded test, zas tak tezke to neni.

Ta zatez GPU se ti projevi silne pri hrach, ale pri webu, administrative atp. to zas tak strasne neni.

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #26 kdy: 06. 04. 2015, 23:04:35 »
Podivej se na to, jak vypada text na tabletu s Full HD a s HD a pak mudruj. Idealne si obstarej doubleblinded test, zas tak tezke to neni.

Ta zatez GPU se ti projevi silne pri hrach, ale pri webu, administrative atp. to zas tak strasne neni.
Jo, vždy jsou lidi co vidí a ví víc než ostatní ... ;) Ostatní si to můžou v obchodě porovnat.

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #27 kdy: 06. 04. 2015, 23:11:07 »
Vyrobí mi někdo tablet s dvěma displeji? Podobně jako to má Yota phone, akorát, že to je jen smartfoun, ale já bych chtěl tablet. Z jedné strany klasický tabletový displej, z druhé e-ink jako mají čtečky. To by bylo super. A hlavně pořádnou baterii. A mini USB ne ten microshit. Bral bych dva, jeden větší - A4, druhý menší - A3. Díky moc!

karel

Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #28 kdy: 06. 04. 2015, 23:13:55 »
Nevidím v tom problém. Kolik milionů dolarů máš k dispozici?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření vlastního tabletu
« Odpověď #29 kdy: 06. 04. 2015, 23:29:28 »
BTW, je k mani nejaky e-ink, co by sel hodit k R Pi?