Je titul potřebný pro praxi?

pupi1

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #195 kdy: 06. 05. 2015, 09:53:04 »
V ČR určitě ne. To je východní odpad pro západní země. Pokud chceš něco levně a ne moc dobře, tak to děláš v ČR/SR.

vobec ziadna firma?  :o


bezvs

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #196 kdy: 06. 05. 2015, 10:02:31 »
Nie. Pokud by byla, tak tady má jen pobočku a talenty vyváží k sobě. S naším školstvím je ale jasné, že toho tady moc nenajdou, tak je to jen jako levná montovna. Něco jako Čína pro naše výrobky.

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #197 kdy: 06. 05. 2015, 12:15:32 »
Další kreten. Prej mimo VŠ je jen hnůj. Hnůj je hnojem i s diplomem, drahokem je drahokamem i bez diplomu. Zaměstnavateli de o zisk, když mu dokážeš skill bez diplomu, je ruka v rukávě. A na pozice kde berou jen s diplomem, a skill je jim fuk protože jim de o soumernost kolonky dosažené vzdělání v excelu ani nestojí se hlásit, pro programátora zabita energie s hovno projekty a hovno kolegy. A co sem tak slyšel, tak v bankách dělají de fakto sračky, a jde jim o look jejich oveček, takže diplom needed.

Pan Jan

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #198 kdy: 06. 05. 2015, 12:20:52 »
Další kreten. Prej mimo VŠ je jen hnůj. Hnůj je hnojem i s diplomem, drahokem je drahokamem i bez diplomu. Zaměstnavateli de o zisk, když mu dokážeš skill bez diplomu, je ruka v rukávě. A na pozice kde berou jen s diplomem, a skill je jim fuk protože jim de o soumernost kolonky dosažené vzdělání v excelu ani nestojí se hlásit, pro programátora zabita energie s hovno projekty a hovno kolegy. A co sem tak slyšel, tak v bankách dělají de fakto sračky, a jde jim o look jejich oveček, takže diplom needed.

.1 Proč nedokážeš pochopit tak prostý fakt, že když budu chtít získat nějaký zajímavý cenný kousek do sbírky umění, půjdu raději do aukční síně nežli do zastavárny, přestože i v zastavárně se občas dá narazit na něco zajímavého? Jsi opravdu takový hlupák? Zřejmě ano.

2. Nemůžeš mluvit normálně?

Sten

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #199 kdy: 06. 05. 2015, 12:35:44 »
Třeba u nás (banka) je absence titulu docela nevýhoda - pokud ho nemáte, tak je vysoká pravděpodobnost, že se ani nedostanete na pohovor.

Pro jednu velkou banku jsem dělal jako subdodavatel a lidé tam měli silné teoretické znalosti a přesvědčení, jak skvěle to tam funguje. A když něco „nejde“, tak na to najmou externího dodavatele, protože pro ně je spolehlivý multi-master transakční systém podřadná práce, oni se soustředí na *FactoryFactory, UML diagramy a pěkné prezentace o tom, jak skvěle to bude fungovat. Pravdou je, že větší bordel jsem viděl už jen u mobilních operátorů. Docela chápu, proč mnoho bank nezvládne přežít bez poplatků, zatímco ty, které vznikly zaměřené na IT, poplatky nepotřebují a ani nemají.

Ano, možná někde existuje nějaký geniální programátor bez VŠ, ale kdo by se chtěl probírat horami hnoje kvůli tomu, že se v nich možná skrývá zrnko zlata.

Kolik je těch geniálních programátorů s VŠ? Z mé zkušenosti se absolventi liší hlavně tím, že přijdou na pohovor v kravatě, myslí si, jak dobře to s teoretickými znalostmi umí i v praxi (přitom i jednoduchý test ukáže, že neumí), a řeknou si neúměrně vysoký nástupní plat.

ake mate tipy na firmy, kde sa da nieco priucit, je to dobre ohodnotene a pracuju tam naozaj ludia, co nieco vedia? nemyslim google, microsoft atd :) existuje nieco na SR, CZ trhu?

To záleží, co se chcete přiučovat. Takových firem je ale docela dost, poohlédněte se po nějakých rozběhlých startupech.


čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #200 kdy: 06. 05. 2015, 12:47:18 »
Jen se nečerti, si stejnej jak on. Kvalita programátora je nezávislá na diplomu, pouze na jeho lásce k programování. A pružnosti mysli. Vše ostatní se musí naučit za chodu. Jako já chápu proč si na mne vystartoval, bořím ti iluzi že si víc než ostatní díky titulu. Nejsi, buď si tím jistej. A nikdy nebudeš. VŠ není k hovnu, jen to je pro některé lidi ztráta času. Někdo hold nepotřebuje být nucen ke studiu nových věcí ...

A mluvit si můžu jak chci, kurva, si snad můj šéf? Můj klient? Ani hovno, takže máš smůlu

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #201 kdy: 06. 05. 2015, 12:55:06 »
1) sprostaky vetsinou lidi neberou moc vazne
2) "holt" doprtele, kolikrat to musi clovek opakovat!

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #202 kdy: 06. 05. 2015, 13:20:39 »
1) sprostaky vetsinou lidi neberou moc vazne
2) "holt" doprtele, kolikrat to musi clovek opakovat!

Je třeba vzdát holt jeho znalostem a kvalitní argumentaci ...

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #203 kdy: 06. 05. 2015, 13:20:46 »
Další kreten. Prej mimo VŠ je jen hnůj. Hnůj je hnojem i s diplomem, drahokem je drahokamem i bez diplomu. Zaměstnavateli de o zisk, když mu dokážeš skill bez diplomu, je ruka v rukávě. A na pozice kde berou jen s diplomem, a skill je jim fuk protože jim de o soumernost kolonky dosažené vzdělání v excelu ani nestojí se hlásit, pro programátora zabita energie s hovno projekty a hovno kolegy. A co sem tak slyšel, tak v bankách dělají de fakto sračky, a jde jim o look jejich oveček, takže diplom needed.

.1 Proč nedokážeš pochopit tak prostý fakt, že když budu chtít získat nějaký zajímavý cenný kousek do sbírky umění, půjdu raději do aukční síně nežli do zastavárny, přestože i v zastavárně se občas dá narazit na něco zajímavého? Jsi opravdu takový hlupák? Zřejmě ano.

2. Nemůžeš mluvit normálně?
Ale v tomto s nim suhlasim. Ak si vyberas programatora, tak diplom by mal byt skutocne ta posledna vec, ktora je zaujimava a ktora robi dobreho programatora dobrym programatorom.

pupi1

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #204 kdy: 06. 05. 2015, 13:42:21 »
co cakat od toho, ak clovek, ktory vybera uchadzaca a sam nie je dobrym programatorom hoc aj s diplomom? to je jasne, ze taky clovek nedoceni kvality uchadzaca, lebo ich nebude mat ako docenit. postaci mu aj ten diplom co prinesie na pohovor.

Pan Jan

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #205 kdy: 06. 05. 2015, 14:22:28 »
Jen se nečerti, si stejnej jak on. Kvalita programátora je nezávislá na diplomu, pouze na jeho lásce k programování. A pružnosti mysli. Vše ostatní se musí naučit za chodu. Jako já chápu proč si na mne vystartoval, bořím ti iluzi že si víc než ostatní díky titulu. Nejsi, buď si tím jistej. A nikdy nebudeš. VŠ není k hovnu, jen to je pro některé lidi ztráta času. Někdo hold nepotřebuje být nucen ke studiu nových věcí ...

A mluvit si můžu jak chci, kurva, si snad můj šéf? Můj klient? Ani hovno, takže máš smůlu

A proč to vykládáš mně? Já nejsem žádný referent z personálního, mně je to šumák. Jenže ti kádrováci to očividně viděj jinak než ty a já se ti jen pokoušel vysvětlit, co je k tomu asi vede. Nikomu neberu, že je pro ně škola ztrátou času a jsou šťastní i bez ní.
Ovšem pravdou je – a klidně mě měj za konzervativního zpátečníka – že k zubaři, který se mi nabízí stylem "sice mě z medicíny vyrazili hned v prvním jáhru, ale zato mě baví šťourat se lidem v zubech", bych se asi nepřihlásil.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #206 kdy: 06. 05. 2015, 15:00:39 »
Ovšem pravdou je – a klidně mě měj za konzervativního zpátečníka – že k zubaři, který se mi nabízí stylem "sice mě z medicíny vyrazili hned v prvním jáhru, ale zato mě baví šťourat se lidem v zubech", bych se asi nepřihlásil.

Zřejmě nechápeš rozdíl mezi zubařinou a programováním/analýzou.

Na to první potřebuješ v první řadě školu, na to druhé v první řadě talent.

Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Pan Jan

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #207 kdy: 06. 05. 2015, 15:35:40 »
Ovšem pravdou je – a klidně mě měj za konzervativního zpátečníka – že k zubaři, který se mi nabízí stylem "sice mě z medicíny vyrazili hned v prvním jáhru, ale zato mě baví šťourat se lidem v zubech", bych se asi nepřihlásil.

Zřejmě nechápeš rozdíl mezi zubařinou a programováním/analýzou.

Na to první potřebuješ v první řadě školu, na to druhé v první řadě talent.

To je samozřejmě naprostý nesmysl. To jen tvé přání bylo otcem "myšlenky".

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #208 kdy: 06. 05. 2015, 15:42:05 »
Co je nesmysl, to o talentu?
:) Pak mě napadá jediné vysvětlení - jsi lepič kódu, který nemá tušení, která bije.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #209 kdy: 06. 05. 2015, 15:55:38 »
OBOJI potrebuje kus talentu a kopec znalosti. Kousek z obojiho se da castecne nahradit tim druhym, ale idealni to neni.