Snášíte v práci open space?

th3th00r

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #30 kdy: 06. 03. 2015, 14:36:57 »
Nechapem ten cirkus okolo openspace :) tiez sedim v openspace a definoval by som to asi takto - "mam v pici". Este som sa nestretol s nicim, co by malo nejaky negativny dopad na moje mentalne alebo fyzicke zdravie. Ja to prostredie dokazem asi efektivne odflitrovat vstupe alebo co....


belzebub

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #31 kdy: 06. 03. 2015, 14:42:40 »
Ja mam OBROVSKE stesti, ze nepracuji v openspacu. Nicmene v naproste vetsine predchazejicich zamestnani to nepripadalo v uvahu a ja trpel podobne jako Vy, nebo mozna jeste vice. Proto jsem take hledal, hleda, az jsem nasel praci, kde jsem v kancelari jen s par dalsimi programatory. A prestoze me ta prace lehce stve a ne moc bavi, prave diky tomu, ze UZ NIKDY NECHCI DO OPENSPACU, tak tam zustavam a nehledam nic jineho.

Bohuzel o tom, jestli openspace nebo ne rozhoduji manageri, a ti, i kdyby nebyli blbi, omezeni a arogantni retardi (coz v 99% jsou), tak by stejne nechapali, co nam vadi. Jejich styl prace totiz neni moc o soustredeni a pracovani v kuse po delsi dobu (coz je 99% veskereho programovani apod.), ale o tom, ze se bavi s co nejvetsim mnozstvim lidi a snazi se neco dohodnout, nekoho presvedcit, apod. Takze proste nechapou, ze nekdo jiny pracuje jinak, a ze pro nej "moznost lepsi komunikace" neznamena plus, ale brutalni minus.

Snazil jsem se svemu sefovi v minule firme vysvetlit, ze se potrebuji soustredit, a pokud me kazde 2 minuty vyrusi nejaky telefonujici, rvouci, nebo se smejici manager, tak se NIKDY nedostanu do "zony" a nikdy nebudu produktivni, a veci, ktere bych jinak delal pul hodiny budu delat cely den. Bylo to jako mluvit do zdi. Tak jsem proste odesel.

Obavam se ze pro mnoho lidi ale odchod neni mozny - nejenze maloktera firma nema openspace, ale ty co ho nemaji se casto snazi ho vybudovat. V nem pak zavadeji ruzne zmrdipraktiky z uplne jinych oboru, jako "zamenitelnost" stolu, kdy nemate vlastni stoly, ale notebook si date kde je volno, kazdy den jinde, nebo snahu o "mixovani" ruznych oddeleni dohromady, aby se "zlepsila komunikace" (jako treba marketing vedle programatoru, ucetni vedle obchodniku, technicka podpora vedle adminu..)

Z me zkusenosti navic v openspace primo kvetou "programatori", jejichz prace spociva v tom, ze misto aby si neco vygooglili, tak se vsech ptaji jak co udelat. Vysledkem je, ze "manageri" vidi ze "jsou aktivni a komunikuji" a udelaji z takovych blbcu treba sefa teamu. Hruza.

Podle me je jedina cesta - neustale a do zblbnuti opakovat, ze programovat se v openspace neda a ze rusenim programatoru je velke plytvani prostredku. A pokud "manageri" nepochopi, odejit. Ono vubec hodne lidi stale nechape, ze odejit je moznost, kterou maji VZDY, a i kdyz na tom nejsou financne nejlepe, jako programatori se prilis o praci bat nemusi (pokud jsou alespon prumerni - ale tem podprumernym asi openspace vadit nebude). Take jsem praktikoval to, ze kdyz jsem hledal praci, tak jsem HR agentum vzdy rikal, ze v openspace proste pracovat nebudu.

Shrnuto - kdyz se neozvete, sance na zmenu je 0%. Kdyz se ozvete, mozna se nic nezmeni take, ale vase sance na zmenu je vetsi nez nula. Takze kdo se neozve svemu nadrizenemu, nema si pravo stezovat ani tady.

podlesh

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #32 kdy: 06. 03. 2015, 18:53:38 »
Nechapem ten cirkus okolo openspace :) tiez sedim v openspace a definoval by som to asi takto - "mam v pici". Este som sa nestretol s nicim, co by malo nejaky negativny dopad na moje mentalne alebo fyzicke zdravie. Ja to prostredie dokazem asi efektivne odflitrovat vstupe alebo co....
To je právě krásně vidět z těchto diskusí (které se docela opakují), protože se vždy pár lidí pořádně rozepíše a "vyleje si srdce". Vesměs je z toho naprosto jasně vidět, že problém hlavně samotná ta firma, její vnitřní kultura a vůbec fungování. Openspace to samozřejmě velmi zvýrazní.

andy

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #33 kdy: 06. 03. 2015, 19:19:52 »
Skus revidovat 150 stranovy dokument v tom hluku. Hej, ked sedis na supporte a 90% casu vlastne tam iba sedis a cakas, tak ti openspace moze vyhovovat, lebo inak by si sa unudil. Mozno si typ cloveka, ktory sa lepsie sustredi v hluku, ale vacsine vadi, ked z jednejs trany jeden telefonuje, na druhej sa dvaja co nemaju akurat co na praci rozpravaju a ty sa snazis sustredit sa. To si uz fakt mozem sadnut na namesti alebo do parku a citat si to tam, aspon budem mat cerstvy vzduch a trochu slnka..

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #34 kdy: 06. 03. 2015, 19:44:25 »
trpim tu klaustrofobii a odcizenim.

To je jasný znamení, že už ti z toho openspace hráblo...

 ;D  ;D  ;D


Tomáš Roll

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #35 kdy: 07. 03. 2015, 11:40:13 »
trpim tu klaustrofobii a odcizenim.

To je jasný znamení, že už ti z toho openspace hráblo...  ;D

Člověk propuštěný po dlouhém trestu z kriminálu má také problémy se zařadit do normální společnosti.

Muhehe

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #36 kdy: 07. 03. 2015, 17:35:29 »
Open space je super!

Vezmu telefon a řvu do něj!
"Halóóóóó! Slyšíme se! Slyšíme se! Jo, budu mluvit víc nahlas, je tu kravál, to víte, OpenSpace!"
Důležité je si na ten telefonát vybrat chvilku, aby někdo vytekl a samozřejmě musí to být důležitý telefonát.
Ideální je, aby měl taky telefonát.
Proč ne? Mě OpenSpace nevadí!

Těžká volba je s jídlem, jestli si dát syrečky s cibulí před a nebo po česnekové pomazánce.
S prdením se není potřeba krotit, držet to není zdravé.
Proč? Mě OpenSpace navadí!

Sebrat se, jít k oknu a otevřít ho dokořán, nejlépe si vyhlédnout takové okno, které je u mě co nejdál.
Až někdo vyteče, tak řeknu "Jéé já si to neuvědomil, promiň!"

Není od věci, když člověku třeba upadne a vysype se toner, aby byl všude bordel.
O nic nejde, mě OpenSpace navadí.

A je dobré si zpívat při práci "Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu-Tu!" pěkně monotóně.
Jééé, už to zase dělám? Tak promiň!
A přejít na ťukání tužkou do stolu ve stejném rytmu.
Následně si vzít nůžky a vrytmu stříhat.
O nic nejde, mě OpenSpace nevadí!

Dobré je na někoho upřeně civět!
Vytrvale, než vyteče.
"Co blbeš?"
"Přemýšlím!"
....

Na otázku "Ty chceš vlastní kancelář je potřeba odpovědět: Ne, mě tahle vyhovuje, to jen ostatní mají nějaké problémy, které nechápu!"

Na otázku, co ostatním kolegům vadí "Nejsou zvyklí pracovat v OpenSpace!"

Pokud člověk podává pracovní výkony, které jsou dobré, pak:
A) bude rozčtvrcen některým z kolegů, přejet autem nebo otráven kávou
B) bude odejit z firmy
C) dostane vlastní kancelář

Za tu srandu to stojí!

wilnotsay

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #37 kdy: 07. 03. 2015, 18:07:51 »
Pracuji v jedne firme
pankrác? :D

honzikx

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #38 kdy: 08. 03. 2015, 12:39:46 »
Open space je super!
...
Za tu srandu to stojí!
Věřím, že telátko kolem patnácti se zasmějě. Pak už je to spíš smutný.

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Snášíte v práci open space?
« Odpověď #39 kdy: 08. 03. 2015, 14:23:05 »
Zasměje se každej, co si OpenSpace vyzkoušel a nelíbilo se mu tam a unikl z něj :-) Ať už je nebo není v OpenSpace.
Pro starý voly z OpenSpace to samozřejmě trapný je :-D