Popis požadavků na programátora

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #30 kdy: 11. 02. 2015, 23:47:29 »
Zkus javu a potom android framework, to je většinou one-man show. Užiješ si analýzu, kódování a spoustu zážitků typu „Co to je za ho*na?“. Přiznávám, že mě to baví :)


Svatopluk

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #31 kdy: 12. 02. 2015, 00:40:51 »
Proc u programatora? Tu ocenim u analytiku a jinych vyssich postu. Programator je jen delnik v tomhle oboru. Das mu zadani a on to napise. Neco jako takova chytrejsi pisarka.

Aha, takže 6 let budeš studovat informatiku na VŠ a pak je z tebe lepší písařka? Vážně? A těch 6 let studia je tedy k čemu?

Kolemjdoucí

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #32 kdy: 12. 02. 2015, 01:20:37 »
Vy jste tady nový, že ? Pokračujte zde:
http://forum.root.cz/index.php?topic=5076.1665

Svatopluk

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #33 kdy: 12. 02. 2015, 01:26:06 »
A jak to souvisí? Pán tam chce konkrétní IT znalosti a hledá školu. O tom ale řeč není. Studuješ šest let teoretickou informatiku a pak jdeš dělat písařku? To máš asi někde chybu v hlavě, ne?

Kolemjdoucí

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #34 kdy: 12. 02. 2015, 01:50:20 »
Můžete studovat kolik let chcete, bez praxe začínáte jako písařka a to ještě se štěstím. Vše již bylo řečeno v odkazu.


Lubomir Sach

Re:Popis pracovnych pozicii
« Odpověď #35 kdy: 12. 02. 2015, 04:37:47 »
Ani ne. Pak přijdeš na pohovor a jsou tam stejní blbci jako v té agentuře :D Z toho jsem došel k závěru, že Java je asi fakt jen pro blbečky :( Nevím, proč to tak je, ale všechny pozice jsou úplně stejné a ještě k tomu stejně tupé.

Nie je to az tak zle. S Javou mozes robit v Google, alebo v Amazone.

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #36 kdy: 12. 02. 2015, 05:28:59 »
Proc u programatora? Tu ocenim u analytiku a jinych vyssich postu. Programator je jen delnik v tomhle oboru. Das mu zadani a on to napise. Neco jako takova chytrejsi pisarka.
Mohu se zeptat cim se zivite a proc nemate zadny respekt k praci druhych?
To neni o nerespektu, jen si nemyslim, ze je potreba glorifikace programatoru. Jsou jine pozice a pracovni posty ktere proste vyzaduji vyrazne vyssi miru inteligence. Ano i programatori nekterych systemu, nekterych casti apod musi byt vyrazne nadprumerne inteligentni, ale tech jsou max jednotky procent. Prirovnani s delnikem nebylo o mire respektu. Proste jsem vyjadroval, ze analytik je neco jako stavbyvedouci zatimco programatori jsou ti co tahaj kolecka s betonem. Tak to proste je. Ve firemni hierarchii je niz uz jen call centrum a na stejne automat na kafe. Programator je v bezne firme pomerne snadno vymenitelna osoba, pouha pracovni sila. Muze se ti to nelibit, ale je to tak.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #37 kdy: 12. 02. 2015, 05:32:07 »
Proc u programatora? Tu ocenim u analytiku a jinych vyssich postu. Programator je jen delnik v tomhle oboru. Das mu zadani a on to napise. Neco jako takova chytrejsi pisarka.

Aha, takže 6 let budeš studovat informatiku na VŠ a pak je z tebe lepší písařka? Vážně? A těch 6 let studia je tedy k čemu?
V kontextu firmy to tak je - v porovnani s pozicema ktery jsem jmenoval. Asi jsem zacloumal tvym majestatem. Ale jako vyvojar na volne noze snazici se prejit na majitele a sefa firmy vidim, ze programovani je ta nejmene narocna cast meho povolani - narocnejsi je analyza a zpracovani komplexni specifikace(abych si ochranil zadel proti vicepracem), obchodni jednani, rizeni tymu.

To prirovnani bylo v kontextu pocitacove / SW firmy. A tam proste neni programator nic vic nez cim je prodavacka na pokladne pro Tesco.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #38 kdy: 12. 02. 2015, 05:35:40 »
O tom to vubec neni. Je to o pohledu na produkt a na jeho kvalitu. Je to o tom jak je dulezity design. Je to, ale taky o otevrenosti hlavy. Nerikam, ze je to zakladni hodnotici kriterium.

Kde byl ten pohled a kvalita když se vyrábělo iTunes ? ;D Jobs prostě uměl určité věci dobře, ale software a programování to zřejmě nebylo.
Vsak jsem psal, ze to rozhodne neni hlavni kriterium, ale kdo to cetl (a treba jako ja nikdy nemel zadny apple zarizeni) tak o spouste veci pri nejmensim musi premyslet(jak o tech pracovnich tak i vztahovych a soukromych), vidi ruzne zajimave pohledy na vec.
BTW vec na kterou si vzpomenu snad pokazde... Gillette a jeho rezavejici plechovky s pěnou.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Svatopluk

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #39 kdy: 12. 02. 2015, 09:08:08 »
Můžete studovat kolik let chcete, bez praxe začínáte jako písařka a to ještě se štěstím. Vše již bylo řečeno v odkazu.

Co je to za nesmysl? Praxe je pro lopaty. Pokud máš teoretickou přípravu, tak samozřejmě praxe moc nepotřebuješ a pořád nechápu tu písařku. Asi jen hloupý vtip?

Proc u programatora? Tu ocenim u analytiku a jinych vyssich postu. Programator je jen delnik v tomhle oboru. Das mu zadani a on to napise. Neco jako takova chytrejsi pisarka.

Aha, takže 6 let budeš studovat informatiku na VŠ a pak je z tebe lepší písařka? Vážně? A těch 6 let studia je tedy k čemu?
V kontextu firmy to tak je - v porovnani s pozicema ktery jsem jmenoval. Asi jsem zacloumal tvym majestatem. Ale jako vyvojar na volne noze snazici se prejit na majitele a sefa firmy vidim, ze programovani je ta nejmene narocna cast meho povolani - narocnejsi je analyza a zpracovani komplexni specifikace(abych si ochranil zadel proti vicepracem), obchodni jednani, rizeni tymu.

To prirovnani bylo v kontextu pocitacove / SW firmy. A tam proste neni programator nic vic nez cim je prodavacka na pokladne pro Tesco.

Ničím jsi nezacloumal, jen píšeš dost hloupě. Pokud se snažíš přejít z vývoje na šéfa, tak je to jasné. To je totiž sestupná tendence. Největší inteligenci musíš mít jako vývojár/analytik atd. a vše ostatní je jen horší. Ale pokud jde o náročnost. Nikdo netvrdí, že pokud bys vykládal vagony s uhlím, že by to nebylo náročné. Jen na to asi nepotřebuješ 6 let teoretického studia.

To přirovnání je podle toho, jak vidíš svět ty. S realitou to naštěstí moc společného nemá.

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #40 kdy: 12. 02. 2015, 09:24:31 »
Takze kdyz to shrnu tak jsi 6 let studoval vejsku a ted ses zpruzenej, ze ti v praci nekdo s blbou maturitou zato vsak s letitou praxi ukazal, ze jako programator jsi ZATIM nula - takova trochu lepsi pisarka ktera jen boucha do kodu to co vymysli analytik. Na tohle clovek nemusi byt nijak prilis inteligentni, stejne jako na absolvovani ceske vysoke skoly obecne jak se tim tady ohanis(inteligentni clovek na to nepotrebuje 6 let).
Ale bez praxe jsi pro firmu nula. Pouze perspektiva do ktere ta firma jen investuje sve penize, ze casem mozna budes pro firmu prinos - avsak ne drive nez za rok pokud jdes do prvniho zamestnani.

To, ze hazes v tomhle smeru analytiky do jednoho kose s programatorama ukazuje na tvoje presprilisne sebevedomi. A o realite evidentne moc nevis sam protoze jsi nikdy nepoznal nic jinyho nez programovani. Mas svuj kod, nepotrebujes resit siroke souvislosti, na to jsou ve firme inteligentnejsi a schopnejsi nez jsi ty.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kolemjdoucí

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #41 kdy: 12. 02. 2015, 09:28:01 »
Vsak jsem psal, ze to rozhodne neni hlavni kriterium, ale kdo to cetl (a treba jako ja nikdy nemel zadny apple zarizeni) tak o spouste veci pri nejmensim musi premyslet(jak o tech pracovnich tak i vztahovych a soukromych), vidi ruzne zajimave pohledy na vec.

Vztahy na pracovišti se dají popsat slovy veganský despota s "Reality distortion field" a pohled na věc je vendor lock-in a následně zákazníky oje*at na ceně, pro business čtení asi povinné, pro programátory nikoliv.

Co je to za nesmysl? Praxe je pro lopaty. Pokud máš teoretickou přípravu, tak samozřejmě praxe moc nepotřebuješ a pořád nechápu tu písařku. Asi jen hloupý vtip?

Nikoho moc nezajímá to že jste 6 let bydlel na koleji, trefíte do menzy a umíte recitovat pasáže z Turinga, ale každého náramně zajímá co umíte např. v .NET nebo v JavaEE.

Svatopluk

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #42 kdy: 12. 02. 2015, 09:34:53 »
to_je_jedno. Mně právě spíše přijde, že jsi přesně ten středoškolák, který je k ničemu. Každý den si říkám, co tam ti lemplové lezou, když neznají teorii. A že mají praxi, to je nijak nezachrání. Jako programátor jsem na tom daleko lépe než středoškolák s praxí, takže spíše oni by měli více studovat.

Dávám analytika a programátora do jednoho, protože se běžně přechází, ale to bys měl jako freelancer vědět. Pokud ne, dělal si asi nějakou lopatu na projektech, kde byli analytici, ale tys to nebyl. Myslíš, že analýza se na školách učí jen tak? Dělají se tam projekty jen tak? U státnic je to proč?

Ale máš pravdu, že často české firmy nechápou, proč bych měl mít nástup třeba 80 tisíc, když nemám tolik praxe jako jejich Lozjík, co to tam lepí 20 let za 35 :D To jejich problém, já je nepotřebuju, oni mě spíše ano. Ale co chtít od šéfa, to jsou většinou lidi k ničemu a nechápou souvislosti.

Co je to za nesmysl? Praxe je pro lopaty. Pokud máš teoretickou přípravu, tak samozřejmě praxe moc nepotřebuješ a pořád nechápu tu písařku. Asi jen hloupý vtip?

Nikoho moc nezajímá to že jste 6 let bydlel na koleji, trefíte do menzy a umíte recitovat pasáže z Turinga, ale každého náramně zajímá co umíte např. v .NET nebo v JavaEE.

Jak nikoho? Jen blbec vybírá podle znalostí do svého týmu. Takže nemluv za všechny. Je samozřejmě méně firem, kde vybírají pořádně, ale "umět" něco v JavaEE je rozhodně nijak nenadchne. To je asi jako kdybys matematikovi řekl, že už nemusí vymýšlet nové postupy, ale že se stačí naučit tuny vzorečků a že pro něj máš plno práce s tím :D

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #43 kdy: 12. 02. 2015, 09:47:01 »
Vychazis z chybneho predpokladu, ze vsude a na vsech projektech potrebujes genia na vymysleni veci. Ze by se bezne prechazelo mezi posty programatora a analytika to jsi videl kde? Ja jako freelancer (skutecny freelancer a ne švarcák) samozrejme musim obsahnout oboji a k tomu i osobni marketing apod. Ale ve firmach nad 20 lidi je programator proste jen delnik. Strategii a vse podstatne vymysli jini. Programatora vymenis kus za kus a vlak jede dal, nikdo si toho nevsimne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kolemjdoucí

Re:Popis požadavků na programátora
« Odpověď #44 kdy: 12. 02. 2015, 09:53:15 »
To jejich problém, já je nepotřebuju, oni mě spíše ano.

Míra jejich potřeby přítomnosti Vaší osoby je vyjádřena výší nabízeného platu.

"umět" něco v JavaEE je rozhodně nijak nenadchne.

5 let praxe v JavaEE aktuálně dokáže mnoho zaměstnavatelů nadchnout na 6000-7000 CZK denně.

Samozřejmě existují pozice na které jsou potřeba speciální znalosti, ale je jich zatraceně málo.