Služba sledování změn v katastru

rebol

Služba sledování změn v katastru
« kdy: 13. 01. 2015, 20:25:15 »


Uvažuji, že si aktivuji tu službu sledování změn (http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Poskytovani-udaju-z-KN/Sledovani-zmen.aspx). Neumím se ale rozhodnout, jestli je lepší nechat zprávy posílat do datové schránky (tu mám) nebo na email. Teoreticky jsou datové schránky státem garantovány, kdežto email ne (provozuji email na vlastní doméně u Googlu přes bezplatnou službu Google Apps for Your Domain - mám ještě tu starou z roku 2007).

A pak by mě zajímalo, když koupím další byt, jak ho do sledování přidám? Protože za poplatek 200 Kč můžu celoživotně sledovat až 10 bytů - v tuto chvíli vlastním 3 byty, ale letos se chystám přikoupit čtvrtý.


Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2015, 21:46:44 »
... Teoreticky jsou datové schránky státem garantovány, kdežto email ne (provozuji email na vlastní doméně u Googlu přes bezplatnou službu Google Apps for Your Domain - mám ještě tu starou z roku 2007).

A pak by mě zajímalo, když koupím další byt, jak ho do sledování přidám? Protože za poplatek 200 Kč můžu celoživotně sledovat až 10 bytů - v tuto chvíli vlastním 3 byty, ale letos se chystám přikoupit čtvrtý.

Kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů.
Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi gramy a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první.
Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíječi strany stojí s pálkami před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body …


Chez

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2015, 22:02:59 »
... Teoreticky jsou datové schránky státem garantovány, kdežto email ne (provozuji email na vlastní doméně u Googlu přes bezplatnou službu Google Apps for Your Domain - mám ještě tu starou z roku 2007).

A pak by mě zajímalo, když koupím další byt, jak ho do sledování přidám? Protože za poplatek 200 Kč můžu celoživotně sledovat až 10 bytů - v tuto chvíli vlastním 3 byty, ale letos se chystám přikoupit čtvrtý.

Kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů.
Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi gramy a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první.
Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíječi strany stojí s pálkami před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body …

Tato odpověď mě odrovnala a doslova nachytala v postavení s nohou vpřed :)

Olaf

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2015, 22:12:49 »
Tedy to je nefér úder, takhle se prostě kriket nehraje.

j

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2015, 22:44:16 »
....

Jen tak pro zajimavost, co od toho cekas? Pokud tu naivni vec, ze ti stat neprepise bez tvyho vedomi tvuj barak ne nakoho ciziho, tak ses naivnejsi, nez sem si myslel. Neb pokud stat prohlasi za zcela koser takovy prevod cizi osobou, prohlasi i za zcela koser to, ze ti zadny upozorneni neprislo. A pochopitelne, ze si to mas hlidat sam.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2015, 23:07:36 »
Tak on uz nekdo udelal ebook s Jak jsem vyhral valku? Kde to roste? Ja zatim narazil akorat na anglicky epub.

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2015, 23:44:06 »
Volba datová schránka vs. e-mail záleží především na tom, jak s datovou schránkou pracujete. Pokud ji pravidelně kontrolujete, má to tu výhodu, že vám datová zpráva nezapadne do nějakého spamového koše. Pokud ale spoléháte jen na to, že vám o nové zprávě přijde e-mail na tu samou adresu, kam byste si nechal posílat ty informace o změnách, je to z bláta do louže.

Stát u datových schránek garantuje hlavně to, že když vám něco doručí, bude schopen vám to později omlátit o hlavu, že vám to opravdu doručil. Vy byste potřeboval opačnou garanci, že když vám má stát něco doručit, tak vám to opravdu doručí - a takovou garanci datové schránky neposkytují.

Za důležité bych považoval hlavně to, zda tam přímo zadáváte své ID datové schránky, kam má upozornění přijít - nebo zda se to přes uvedeného vlastníka nemovitosti a registr osob má propojit automaticky. Protože o registru osob jsem slyšel různé humorné historky, ale spolehnout se na data, která poskytuje, to bych nechtěl.

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2015, 23:48:34 »
Tak on uz nekdo udelal ebook s Jak jsem vyhral valku? Kde to roste? Ja zatim narazil akorat na anglicky epub.

Položto jsi zkoušel?

h7

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #8 kdy: 14. 01. 2015, 00:19:34 »
Mimochodem se někomu zřejmě podařilo louskout captcha a udělat program, který to kontroluje v nahlížení do katastru. A dokonce je zdarma :) Samozřejmě to má také nějaká svá rizika (nic pochopitelně není garantované, člověk může mít obavu, že to dělá i něco jiného apod.), ale to už je na každém.

j

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #9 kdy: 14. 01. 2015, 09:18:31 »
Ma to ta rizika, ze data dostupna na webu nemusi odpovidat datum uvedenym v katastru. Vitej v ceskem kocourkove.

Jinak receno, pokud podmazes na spravnych mistech, prevedes nemovitost tak, aniz by se o tom kdokoli dozvedel. Par let si pockas, a pak uz si ji jen prijdes vyzvednout.

i

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #10 kdy: 14. 01. 2015, 10:32:38 »
....

Jen tak pro zajimavost, co od toho cekas? Pokud tu naivni vec, ze ti stat neprepise bez tvyho vedomi tvuj barak ne nakoho ciziho, tak ses naivnejsi, nez sem si myslel. Neb pokud stat prohlasi za zcela koser takovy prevod cizi osobou, prohlasi i za zcela koser to, ze ti zadny upozorneni neprislo. A pochopitelne, ze si to mas hlidat sam.

Zkusím to přežvejkat jak to chápu já:

* Stát vytvořil datovou schránku.
* Stát vytvořil pravidla jak změnit vlastníka nemovistosti.
* Komerční subjekt tvrdí že LZE převést Vaši nemovitost bez Vašeho vědomí a vytvořil na to systém se sice malým ale výpalným.

Skutečná otázka, která by se měla řešit, Ale asi bohužel ne zde, zní:

* Lze SKUTEČNĚ převést vaši nemovitost bez Vašeho vědomí ?
*  Pokud ano, není třeba spíš KRIMINALIZOVAT subjekty které tento proces umožňily ?
* Pokud jsou ta pravidla špatná a tyto pravidla vytvořil stát, proč důvěřovat datové schránce kterou také vytvořil stát ? :-D

Root chápu spíš o otevřených, tedy i decentralizovaných řešení a o decentralizaci datové schránky, registru nemovitostí a hlídací firmě, si můžeme nanejvýš psát vtipy :-D
Z toho všeho mi vychází že původní tazatel je buďto blbej, nebo navedenej, tak že hned ten druhý příspěvek lze brát jako ta nejdokonalejší odpověď které mohl dosáhnout :-)


Chez

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #11 kdy: 14. 01. 2015, 10:39:44 »
Tak on uz nekdo udelal ebook s Jak jsem vyhral valku? Kde to roste? Ja zatim narazil akorat na anglicky epub.

Netuším, mám papírové vydání, i když už značně jeté.

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #12 kdy: 14. 01. 2015, 10:57:35 »
...

Zkusím to přežvejkat jak to chápu já:

* Stát vytvořil datovou schránku.
* Stát vytvořil pravidla jak změnit vlastníka nemovistosti.
* Komerční subjekt tvrdí že LZE převést Vaši nemovitost bez Vašeho vědomí a vytvořil na to systém se sice malým ale výpalným.

Skutečná otázka, která by se měla řešit, Ale asi bohužel ne zde, zní:

* Lze SKUTEČNĚ převést vaši nemovitost bez Vašeho vědomí ?
*  Pokud ano, není třeba spíš KRIMINALIZOVAT subjekty které tento proces umožňily ?
* Pokud jsou ta pravidla špatná a tyto pravidla vytvořil stát, proč důvěřovat datové schránce kterou také vytvořil stát ? :-D

Root chápu spíš o otevřených, tedy i decentralizovaných řešení a o decentralizaci datové schránky, registru nemovitostí a hlídací firmě, si můžeme nanejvýš psát vtipy :-D ...

Krádež domu v katastru nemovitostí: Víte, jak si uchránit střechu nad hlavou? ...
http://www.penize.cz/vlastnictvi-nemovitosti/257019-kradez-domu-v-katastru-nemovitosti-vite-jak-si-uchranit-strechu-nad-hlavou

Každý vlastník by si měl nejméně jednou za tři roky zkontrolovat stav zapsaný v katastru. Jinak riskuje, že o majetek ho mohou připravit podvodníci. A nezvratně. ...
http://pvnovinky.cz/katastr-nemovitosti/22646-katastr-nemovitosti-je-treba-kontrolovat-jinak-vas-okradou-podvodnici

Novela zákona nahraje podvodníkům ještě více. Podle návrhu nebude mít původní majitel šanci na odvolání – a to ani u soudu. ...
http://www.nasepenize.cz/katastr-nemovitosti-v-novem-ohrozi-vas-majetek-10333

http://www.mesec.cz/clanky/jaky-hlidac-katastru-si-vybrat/

http://www.hlidamsikatastr.cz/

No comment.
 >:(


rebol

Re:Služba sledování změn v katastru
« Odpověď #14 kdy: 14. 01. 2015, 11:03:47 »
Ech, a něco k věci, pánové, byste neměli? Co je to tu za hospodskou diskusi?

Filip Jirsák: děkuji za věcný příspěvek