Hrozně se mi líbí jak si každej myslí, že studium FJFI, MFF, FEL, VUT apod. je nějaká životní výhra. To se hluboce mýlíte pánové. Téměř 70 procent ze všech absolventů VŠ kteří současně vystudovali humanitní obor se má výrazně lépe než ten kdo se dřel na FJFI apod. Řekněte kdo z absolventů měl tu možnost, aby při studiu bral státní plat a po 8mi letech od promoce už dělal ředitele.
https://portal.mpsv.cz/documents/23895/2653199/Hlavizna-Petr-profesni-zivotopis.pdf
Kam se hrabou absolventi našich tech. fakult. Většina absolventů technických VŠ se s 8 limetou praxí muže chlubit max. dokonalou znalostí nějakého programovacího jazyka. Možná to nevíte, ale nástupní platy právníků jsou v Praze v rozmezí 30-50k a po 2-3 letech praxe
se dostanou hodně přes 50. I když jste vystudovali takovou kravinu jako jsou Evropská Studia tak máte témě 100 procentní šanci pracovat pro vládu a za pár let se dostat i do evropských institucí.
Rozebírat, jestli je to pravda nebo ne, nebudu, protože mě to ani nezajímá.
Ale hlavně - Váš příspěvek je úplně irelevantní
Já chci studovat matematiku nebo matematiku s informatikou, protože mám matematiku rád a chci v životě dělat něco, co mě bude naplňovat.
Na matematické máme povinně těžší verzi matiky (učí to lidi z Přírodovědy a tím, že je to těžší verze, tak ji má zapsáno mnohem méně lidí, tudíž je to v "užším" kolektivu a atmosféra je mnohem osobnější)
A jak je to s hloubkou vyučování? Díval jsem se na sylaby těch matematických předmětů a kromě Diskrétní matematiky, která je jako samostatný předmět, je to vždy mix různých předmětů analýzy, algebry, lineární algebry, statistiky (z popisu předmětu Lineární modely B - V celém bloku jsou prezentovány základy algebry a teorie čísel, lineární algebry, analýzy, numerických metod, kombinatoriky a teorie pravděpodobnosti a statistiky.).
Jde mi o to, jestli se jen "počítá", protože si neumím představit, jak probíhá výuka, kde se podle osnovy různě přeskakuje od různých věcí k jiným a zároveň se zvládá probrat teoretický základ k těmto věcem, tak, aby to dávalo nějaký smysl a návaznost.
Na zahraničních webech jsem totiž četl, že je diametrální rozdíl mezi tím, když člověk má vystudovanou matematiku jako takovou + se během studia profiluje i v nějakých programovacích, algoritmizačních předmětech, nebo studuje čistě Computer Science (Matematická informatika by měla být u nás ekvivalent). Konkrétně teda člověk s vystudovanou samotnou matematikou je prý pro tento obor nebo práci mnohem perespektivnější (s tím, že základní věci ohledně informatiky si doplní, třeba volitelnými předměty, nebo po studiu).