@lousk: Muzu se zeptat, k cemu to chcete pouzit?
...
@JardaP: badame na souziti rostlin a zda se, ze schopnost vypadat ruzne podle toho, v jakem jsi prostredi a jakeho potkas souseda je klicova. Mame experimentalni data, kde simulujeme ruzne podnety (sousedy, prostorovou heterogenitu zivin,...), a ukazujeme jak ruzne druhy meni svoji nadzemni cast v odpovedi na tyhle podnety. (Ambice jsou: a, byt schopen tipnout, co kytka udela v reakci na podnet bez toho, abys ji tomu podnetu musel vystavovat b, odhadnout (a pak experimentalne overit) jestli a jak se to muze promitat do souziti druhu a jedincu (treba plodina-plevel v tom nejjednodussim pripade)).
No a co zatim mame: zmenu vertikalniho a horizontalniho rozlozeni biomasy v zavislosti na druhu kytky a podnetu. Neco z toho leze, ale je to podle mne dost hruby, chtelo by se to i podivat, jestli se meni stavba a ktere jeji aspekty, ne jen prostorove usporadani biomasy.
Takze moznosti uplatneni jsou v HW, SW i teorii. HW: Zjednoduseni snimani (zatim delame na dalku odpalovanejma fotakama). SW: autodetekce featur - ted z tech obrazku tahame biomasu, protoze treba vetveni apod. neumime jinak, nez jen rucne oklikat (a to je drahe na lidi a cas - to by slo zkousnout, pokud by byly OK dalsi kroky retezce). SW + Teorie: prevod mraku bodu do vektorove podoby, "krigging" ve 3D, Ciste teorie: najit nejjednodussi dostatecne presny popis rozlozeni tech bodu (treba pomoci L-systemu) a koukat, ktere parametry toho popisu jsou variabilni a jak.