Chci něco vytvořit, ale nevím co

Unknown

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #45 kdy: 12. 01. 2016, 22:24:16 »
oddelit placene ticho na lince (oba uzivatele mlci a premysli - neprochazi zadna data) od stavu kdy jedna strana prestane komunikovat (hovor neprobiha - nelze ho uctovat), neni uplne snadne.

To treba v SIPu neni nejaky stavovy ping, ktery by rikal serveru, ze klient se ucastni hovoru nebo jen tak posloucha?

On SIP slouzi, jak vyplyva z jeho nazvu (Session Initiation Protocol), jen k navazani spojeni. Pote se otevre (na SIPu zcela nezavisly) RTP stream ve kterem probiha vlastni hovor a na nejz uz SIP nema vliv.


Yarda

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #46 kdy: 12. 01. 2016, 22:25:59 »
Tak mne napadlo, přímo v hlavě. Nezajímalo by tě třeba tohle?
http://www.aeroweb.cz/katalog/skoly.aspx?let=5&kva=7&fil=0&sort=1&kraj=15

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #47 kdy: 12. 01. 2016, 22:45:28 »
Jeden o voze, druhej o koze. Já mluvím o náboženství jako ideálu a ty do toho začneš tahat církev, která to zneužila. Zneužít se dá všechno, že jo.
Jinak první křížová výprava vznikla jako reakce na dobytí Jeruzaléma muslimy, chytrolíne.

Co je v nabozenstvi za idealy? Vzdyt je to snuska nebetycnych picovin, bez ohledu na nabozenstvi. https://www.youtube.com/watch?v=CE8ooMBIyC8

Cirkev *vzdy* zneuzije nabozenstvi jako prostredek dosazeni moci a to kazda a bez ohledu na nabozenstvi. Vladci *vzdy* zneuziji cirkve jako nastroje k ovladani mas. Cirkev *vzdy* zneuzije vladce k prosazeni vlastnich zajmu a upevneni moci. Spolecnost konci svazana v siti vzajemneho zneuzivani.

K tomu, aby clovek vedel, jak se ma chovat, nepotrebuje nabozenstvi, od toho je tu moralka a zakony a na to nema ani nabozenstvi ani cirkev patent.

neznámý

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #48 kdy: 13. 01. 2016, 00:19:04 »
Jeden o voze, druhej o koze. Já mluvím o náboženství jako ideálu a ty do toho začneš tahat církev, která to zneužila. Zneužít se dá všechno, že jo.
Jinak první křížová výprava vznikla jako reakce na dobytí Jeruzaléma muslimy, chytrolíne.

Co je v nabozenstvi za idealy? Vzdyt je to snuska nebetycnych picovin, bez ohledu na nabozenstvi. https://www.youtube.com/watch?v=CE8ooMBIyC8

Cirkev *vzdy* zneuzije nabozenstvi jako prostredek dosazeni moci a to kazda a bez ohledu na nabozenstvi. Vladci *vzdy* zneuziji cirkve jako nastroje k ovladani mas. Cirkev *vzdy* zneuzije vladce k prosazeni vlastnich zajmu a upevneni moci. Spolecnost konci svazana v siti vzajemneho zneuzivani.

K tomu, aby clovek vedel, jak se ma chovat, nepotrebuje nabozenstvi, od toho je tu moralka a zakony a na to nema ani nabozenstvi ani cirkev patent.

Ses nějak zacyklil, logika zjevně není tvoje silná stránka. Pokud církev *vždy* ..., jak to že se naše společnost vymanila z jejího vlivu, jak jsi uváděl dříve?

Morálka a zákony jsou samozřejmě fajn, akorát že je formovaly židovsko/křesťansko/řecko/římské vlivy, tedy de facto náboženství... :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #49 kdy: 13. 01. 2016, 00:42:17 »
Ses nějak zacyklil, logika zjevně není tvoje silná stránka. Pokud církev *vždy* ..., jak to že se naše společnost vymanila z jejího vlivu, jak jsi uváděl dříve?

Proto, ze cirkev zacala zaclanet urcitym skupinam lidi ve vydelavani penez. Ti lide se stali dostatecne mocnymi na to, aby mohli cirkev od moci odsunout na vedlejsi kolej. Nasledne mohli nastoupit osvicenci, kteri videli, ze cirkev je spolecensky nezadouci jev a cirkev od moci odstavili uplne a zabavili ji majetek (majetek=moc), ktery ji ted nase vlada debilu vraci.

Citace
Morálka a zákony jsou samozřejmě fajn, akorát že je formovaly židovsko/křesťansko/řecko/římské vlivy, tedy de facto náboženství... :D

Ale hovno. Na to, aby clovek vymyslel moralku a zakony nemusi byt ani Zid, ani krestan, ani Riman. Ostatne o rimske moralce bych si dovolil ponekud pochybovat. Prave rimska spolecnost je korenem spousty zla, ktere preziva dodnes v nasi (post)krestanske spolecnosti. A rimska spolecnost nam muze slouzit leda jako vzor velice negativni, tedy jako to, co nechceme ani nahodou.

V podstate vsechny zakony jsou pouze rozpatlanim principu "necin jinym, co nechces aby cinili oni tobe". K tomu drive nebo pozdeji dospeje kazda spolecnost, jakkoliv primitivni a nejakym zpusobem to zakodifikuje. Nekde jen ustni formou ve forme par pravidel chovani, ktere se proste nedela, jinde pomoci nekolikatunovych knihoven nesrozumitelnych zakonu a jejich milionu novelizaci, protoze zakonodarce je debil a nedokaze nic poradne napsat ani na desaty pokus.

Byly doby, kdy arabska spolecnost byla svobodnejsi a humannejsi nez soudoba spolecnost krestanska, ktera v te dobe vesele upalovala carodejnice a vubec s lidmi zachazela hur, nez s dobytkem - hle, laska k bliznimu v praxi a od te doby se mnoho nezmenilo. Od te doby se ale arabska spolecnost zradikalizovala a zdegenerovala k tomu, co zname z dob pozdejsich a i dneska. Podobne muze kdykoliv zdegenerovat tzv. krestanska spolecnost a take degeneruje, protoze lidi jsou stado tupcu, co cumi denne na televizi az do nemoty a necha si srat na hlavu, namisto aby vytahli do ulic s holemi a tu sebranku, pres jejich armadu prostitutu v uniformach, vypraskala ven.


Ferda Mravenečník

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #50 kdy: 13. 01. 2016, 06:33:27 »
No, docela zajímavá by mohla být třeba orientace v prostoru pomocí MPU6050. Ze zkušenosti vím, že není možné odečítat posuny, je tam neustále se načítající chyba. Nicméně kdoví jak by se to třeba dalo zminimalizovat při použitím 3 a více MPU6050. S Kdyby to bylo dostatečně přesné, mělo by to velké uplatnění, ale myslím že načítající se chybě se zde nedá vyhnout, což to činí nepoužitelným.

Nebo mě napadlo udělat na rotačním podstavci s krokovými motory platformu pro paintballovou pušku, s kamerou a dálkoměrem s automatickým zamšřováním. To by nebylo zase pracné, ale vyšlo by to draho: krokové motory, měříč vzdálenosti (cca aspoň 3000,-), lepší kamera, počítač - obyč. RPi by myslím pro image processing nestačilo, strojírenské věci bych si nechal udělat... no a potom je problematické zjistit trajektorie letu projektilu pro různé náklony výstřelu, protože bez toho by to bylo v podstatě celé k ničemu a tenhle soft není moc jendoduchý.

Udělat software pro výpočet trajektorií letu projektilu. Zde je ale dost problematická matematicko-fyzikální část, nevím jak vypočítat třeba aerodynamiku v závislosti na hustotě prostředí atd., za projektilem vznikají asi různé turbulence dle tvaru - to je projekt spíš pro odborníka, jestli má být co k čemu, náročný na studium něčeho mimo můj obor.

Nebo si postavit vysílač, ale tu mě štve, že nikde nevidím pořádně vysvětlená schémata, nemá smysl něco bezhlavě pájet když tomu nerozumím. V IT u algoritmů vždy můžeš dohledat, jak to či ono funguje a je myšleno, ale u el. schémat je ten vývoj nějak pozadu, asi to moc lidí už tolik nezajímá a prostě to vobšlehnou a moc se neptají. Uvažoval jsem proto že bych postavil jednoduchý AM vysílač, tam ty schémátka vcelku chápu, ale jakmile je schéma slepené z více podschémat a nejsou vysvětleny jejich funkce, tak už jsem v loji.

Udělat rušičku pro sestřelování kvadrokoptér - ještě ale nelítají ty od Amazonu :D

Aplikaci pro Android, která bude hledat nezabezpečené Wifi sítě a ukládat u nich jejich gps souřadnice, až by s nimi vznikla mapka. Jenže nejsem úchyl ani zloděj, takže naco. Škoda.

Být inženýr před 20 lety, udělal bych si regulátor předstihu na Jawu 350 z hall sondy a 8-bit monolitu (kolik to tak tehda stálo?), to bych byl frajer. No ale dneska už bych moc frajer nebyl a nové motorky to už stejně mají, i ty z Číny... :D



Neexistuje nějaký obor, který je teprve v plenkách? Něco jako IT před 20ti lety? Mě nic nenapadá.

Yarda

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #51 kdy: 13. 01. 2016, 07:06:07 »
... Vymyslet nějaký společenský systém založený na rozumných hodnotách vycházející z křesťanství, kdo by jej nedodržoval, byl by exkomunikován za hranice silového pole...
"Tatí. Co je to kostel?"
"Boží dům. Jako naše synagogy."
"Ale rabín říká, že Bůh bydlí na nebesích."
"Na nebesích bydlí. Ale tady má kšefty."

Linquerin

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #52 kdy: 13. 01. 2016, 08:15:36 »
Dnes rano ma napadla taka vec: nejake automaticke osvetlenie miestnosti, ktore by sa rozsvecovalo a zhasinalo v urcenych intervaloch a s urcenou farbou svetla - teda aby rano svietilo ostre svetlo do modra (aby sa clovek skor zobudil :D) a vecer do cervena (aby skor zaspal)... a k tomu nejake dalsie rezimy osvetlenia - napr. biele svetlo, osvetlenie pre sledovanie filmov, relaxacne etc. zrejme by slo dokonca prepojit s pc a ladit podla hudby... neviem mozno uz take je, resp. pride mi to ako pomerne jednoduche v dnesnej dobe, takze urcite to uz niekto predava... ale bolo by zaujimave skompletovat si to z led-pasov a arduina napr...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #53 kdy: 13. 01. 2016, 10:08:55 »
no a potom je problematické zjistit trajektorie letu projektilu pro různé náklony výstřelu, protože bez toho by to bylo v podstatě celé k ničemu a tenhle soft není moc jendoduchý.

Lepsi je granatomet/minomet s automatickym ladovani nebo aspon brokovnice se srncimi broky. Tam ten rozptyl tak nevadi, ale s vyjimkou te brokovnice to dela dost dobry bordel na zahradce.

Citace
Neexistuje nějaký obor, který je teprve v plenkách? Něco jako IT před 20ti lety? Mě nic nenapadá.

Jo, treba warp drive zatim moc neumime. Americani na tom pry hodlaji pracovat, ale vysledek je v nedohlednu. :-)

Tomáš Roll

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #54 kdy: 13. 01. 2016, 10:32:57 »

Neexistuje nějaký obor, který je teprve v plenkách? Něco jako IT před 20ti lety? Mě nic nenapadá.

Genetické inženýrství. Můžeš vytvořit svítícího psa a štěňata pak prodávat za miliony ruským nebo čínským miliardářům. Stačí k tomu jeden gen z medůzy.

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #55 kdy: 13. 01. 2016, 10:34:50 »

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #56 kdy: 13. 01. 2016, 10:37:18 »
Jednou mě také napadlo, že bych mohl vytvořit něco, co tu ještě nebylo. Tak jsem vytvořil člověka. Od té doby, když mám zase chuť tvořit, tak jdu za roh, tam si naliskám, abych zas neudělal nějakou pi*čovinu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #57 kdy: 13. 01. 2016, 11:14:42 »

Neexistuje nějaký obor, který je teprve v plenkách? Něco jako IT před 20ti lety? Mě nic nenapadá.

Genetické inženýrství. Můžeš vytvořit svítícího psa a štěňata pak prodávat za miliony ruským nebo čínským miliardářům. Stačí k tomu jeden gen z medůzy.

Uz existuje GloFish. V nekterych zemich je prodej zakazan, tak aby to nedopadlo tak, ze Putin ta stnata zakaze.

k

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #58 kdy: 13. 01. 2016, 11:56:48 »
Genetické inženýrství. Můžeš vytvořit svítícího psa a štěňata pak prodávat za miliony ruským nebo čínským miliardářům. Stačí k tomu jeden gen z medůzy.

V ČR zakázáno zákonem. Musel bys to dělat mimo území EU.

Viky

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #59 kdy: 13. 01. 2016, 11:59:11 »
Nebo si postavit vysílač, ale tu mě štve, že nikde nevidím pořádně vysvětlená schémata, nemá smysl něco bezhlavě pájet když tomu nerozumím. V IT u algoritmů vždy můžeš dohledat, jak to či ono funguje a je myšleno, ale u el. schémat je ten vývoj nějak pozadu, asi to moc lidí už tolik nezajímá a prostě to vobšlehnou a moc se neptají. Uvažoval jsem proto že bych postavil jednoduchý AM vysílač, tam ty schémátka vcelku chápu, ale jakmile je schéma slepené z více podschémat a nejsou vysvětleny jejich funkce, tak už jsem v loji.

To je tím, že do elektroniky se zatím nes...rou takový lamy jako do IT, resp. nejsou preferovány. Naštěstí. Ale i tak se tam najdou různí matlalové, časopisy jako červené A-radio a podobně jsou plné zapojení, jež fungují jen náhodou a o nějaké spolehlivosti a reprodukovatelnosti nemůže být řeč.
Když chceš rozumět německy napsané knize, musíš se nejdřív naučit německy. Když chceš rozumět elektronickým schematům, musíš nejdřív pochopit elektroniku.

Být inženýr před 20 lety, udělal bych si regulátor předstihu na Jawu 350 z hall sondy a 8-bit monolitu (kolik to tak tehda stálo?), to bych byl frajer. No ale dneska už bych moc frajer nebyl a nové motorky to už stejně mají, i ty z Číny... :D

Tomu moc nevěřím, když nerozumíš elektronice.

Neexistuje nějaký obor, který je teprve v plenkách? Něco jako IT před 20ti lety? Mě nic nenapadá.

IT bylo v plenkách tak někdy v 50., 60. letech. Rozhodně ne před 20 lety. A stejně bys před 20 lety řešil stejný problém. To, co bylo za uplynulých 20 let vymyšleno a tobě to připadá, jako že by tě to napadlo taky, by tě totiž nenapadlo. Stejně jako tě nic nenapadá teď, ale napadne to někoho jiného.

Neřeš problém spočívající v tom, že nevíš co řešit. Řeš své skutečné problémy nebo problémy, o nichž víš, že jě někdo má a pomohlo by mu nějaké řešení. Když lidi řeší problémy, o nichž si jen myslí, že je někdo má, padaj z nich ty největší sr...y.