Chci něco vytvořit, ale nevím co

Ferda Mravenečník

Chci něco vytvořit, ale nevím co
« kdy: 11. 01. 2016, 22:48:07 »
Znáte to taky? Chcete něco podniknout, vyrobit, ale není co. A při přemýšlení nad různými věcmi zjišťujete, že všechno co byste tak mohli udělat si můžete v lepší kvalitě a s vynaložením menších nákladů koupit či jinak získat. A věci, které naopak nejsou tak k mání, jsou zase časově převelice náročné.

Pro mě to jsou třeba programy: už snad od 6. třídy kdy jsem dělal první prográmky v Turbo Pascalu jsem měl strašnou chuť něco naprogramovat, ale nikdy se mi nedařilo přijít na to, co. Jasně, kalkulačku v příkazové řádce a další blbinky - jenže to nemá grády. Zpětně bych si sám sobě uměl poradit: třeba zajímat se o to, jak posílat packety přes socket, nebo udělat třeba piškvorky - myslím, že tehda by mě to nadchlo, udělat si chatovací prográmek v příkazové řádce (měli jsme doma 2 pc, jednu 386 a Cyrix), ale prostě jsem neměl nikoho, kdo by mi ten hint dal, a protože jsem byl malej a neměl rozhled, tak mě to nenapadlo.

To samé elektronika, zajímalo mě to už tehda, chtěl jsem si strašně něco poskládat, ale nevěděl jsem co. Jasně, měl jsem staré knížky se schématy, ale prostě mě žádné z nich nezaujalo - třeba udělat si přijímač, když za 100,- si to můžu koupit u větnamců, přičemž já se s tím budu štvát den a spíše i víc. Nebo klasika - barevná hudba, věčná to odrhovačka omýlaná zas a znova v Radioamatérovi - pěkná nuda, to by bylo terno tak někdy v 70tých letech. (v PC už jsem měl Winamp) Tu mě navíc vadilo, že nikde v těch knížkách nebylo vysvětleno jak to funguje polopaticky, což jsem zuřil. Měl jsem i Voltíka, snad už někdy ve 3. třídě, to jsem zapojoval, ale v podstatě jsem nikdy nevěděl jak zjistit, jak to funguje a zeptat se nebylo koho.

A teď zase tak bloudím a mám strašnou chuť něco naprogramovat nebo vyrobit. Jenže mě nenapadá nic, co by stálo za to a nestálo by mě to 300h času jako moje diplomka. Chtělo by to něco ve stylu "za málo času, hodně muziky" - třeba tuhle si někdo dělal nadoma termostat z Arduina, to je docela pěkná věcička. Napadlo mě udělat třeba nějakého trojského koníka, jenže to nemá moc smysl, všechny počítače jsou dneska za NATem a stejně bych se na ně nedostal - a opět, nějak to obcházet by bylo strašně náročné na studium a čas.

Tak, nemáte nějaké tipy? Něco co zrovna děláte, nebo co máte v plánu dělat či co vám opříjde zajímavé?

SERIÓZNÍ DISKUZE!!!
« Poslední změna: 11. 01. 2016, 23:12:06 od Petr Krčmář »


source

Re:Chtěl bych něco vytvořit, jenže nevím co - nějaké tipy?
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2016, 23:01:11 »
Můžeš se angažovat zde: https://github.com/RetroShare/RetroShare/blob/master/TODO.txt
Pořádně funkční VoIP by nějaká tisícovka lidí na síti ocenila :)

Jenda


andy

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2016, 23:23:30 »
Ak to moze byt aj nejaka elektronika, urob si nejakeho chytreho pomocnika do kuchyne. Nieco na varenie s casovacom a teplomerom alebo tak. (ak hadas, ze som prave nieco pripalil lebo som cucal na youtube, tak hadas spravne :D)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #4 kdy: 11. 01. 2016, 23:46:20 »
"Chci něco vytvořit, ale nevím co"

Jo, to bude takovy mensi problem, sdileny radou umelcu. Casto je mnohem vetsi problem v "co rici", nez "jak to rici". Tak preji dobra tvurci muka. Ted to chce koupit si cerny baret a la Che Guevara a vypadat rozervane. :-)


Joseph

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2016, 00:08:45 »
Jak nevis co, tak si postav NF zesilovac i s bednama tam budes mit zabavy dost, potom TV hry na Arduinu s tim uz to jde vys, a nakonec Emulator 8-bit hardware ( doporucuji ATARI 2600, kvuli obr. casovani v TIA ) na Raspberry. Jak by ti to nestacilo postav si Spectrum na FPGA toto vse mas tak na 5.let. Dobrou zabavu a nedelam si legraci.

hu

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2016, 00:11:42 »
skuz registr ohnǒstrojů

Zelenac

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2016, 00:30:16 »
jo a to jsem psal já 8) *BUSTED*

jop

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2016, 00:37:07 »
Zkus registr registrů.

Lama

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #9 kdy: 12. 01. 2016, 00:55:09 »
Všecko co tu navrhujete jsou kraviny. Chce to androidku k nerozeznání od opravdový baby jako náhradu za dnešní nablblý (femi) kravky. Pak by to chtělo vymyslet nějaké silové energetické pole, přes které by se nikdo nedostal, něco jako měli v komiksu Vzpoura mozků a obehnat tím hranice. I ty jejich denihilátory by nebyly marný. Pak nějakej regenerátor na opravu lidskěho těla. Vymyslet nějaký společenský systém založený na rozumných hodnotách vycházející z křesťanství, kdo by jej nedodržoval, byl by exkomunikován za hranice silového pole. A spousta dalších věcí.

Zelenac

Re:Chtěl bych něco vytvořit, jenže nevím co - nějaké tipy?
« Odpověď #10 kdy: 12. 01. 2016, 00:55:49 »
Můžeš se angažovat zde: https://github.com/RetroShare/RetroShare/blob/master/TODO.txt
Pořádně funkční VoIP by nějaká tisícovka lidí na síti ocenila :)

Je Skype a je Ekiga, takže dělat VoIP moc dobře nevidím. Bylo by to fajn, ale prostě už to existuje... :-/

Lama

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #11 kdy: 12. 01. 2016, 00:57:18 »

Zkus registr registrů.
Nebo rovnák na ohybák.

AgentK

  • ***
  • 129
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #12 kdy: 12. 01. 2016, 03:28:07 »
On je spis problem v tomhle:
Citace
jenže mě nenapadá nic, co by stálo za to a nestálo by mě to 300h času jako moje diplomka. Chtělo by to něco ve stylu "za málo času, hodně muziky"

Citace
- a opět, nějak to obcházet by bylo strašně náročné na studium a čas.

Na jednu stranu rikas ze chces neco, co ma stavu a ne zadnou kalkulacku, a pak reknes ze se chces vejit pod 300h.
Existuje milion projektu kam muzes prispet... budes urcite pod 300h a udelas neco, co treba bude pouzitelne a pouzivane.

-K-



petron

Re:Chci něco vytvořit, ale nevím co
« Odpověď #13 kdy: 12. 01. 2016, 06:07:55 »
tiez mam dilemu ohladne tohoto. co programovat, co tvorit

Re:Chtěl bych něco vytvořit, jenže nevím co - nějaké tipy?
« Odpověď #14 kdy: 12. 01. 2016, 07:59:22 »
Je Skype a je Ekiga, takže dělat VoIP moc dobře nevidím. Bylo by to fajn, ale prostě už to existuje... :-/
Neznám kvalitní klient SIP pro Windows zdarma s možností více operátorů současně. X-lite 3 má zdarma jen jeden účet, X-lite 2 má nešikovné ovládání a nevyhledá volajícího v seznamu. Nekomerční programy (SjPhone, MicroSIP) nefungují ve všech situacích (klient za NATem, server za NATem, nestandardně nastavený protokol serveru).