Přeprodání licence na software

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #105 kdy: 03. 10. 2014, 17:16:30 »
 :o  :o  :o
 :-\
 >:(

...
blablablabla
...
To už jsem tu napsal několikrát.

A teď vážně:
KOMU tím hodláš pomoct, že tady ad nauseam bazíruješ na něčem, co Ti evidentně nikdo nedá?
A evidentně to "něco" ani nikdo k ničemu nepotřebuje?
Potenciálního zákazníka?
Prodávajícího?
Microsoft?
?

PS: cítíš se zdráv?


strepty

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #106 kdy: 03. 10. 2014, 17:49:56 »
Ale Vas Cesky zakon nedefinuje pojem obsah licencie, dal som ho hladat a nenaslo to takze nic take z pohladu Ceskeho zakona neexistuje a nemoze sa teda ani zachovat. Ak nemam pravdu napiste mi prosim cislo parafrafu a odstavec kde je obsah licencie alebo ine meno a definiciu ktora mu zodpoveda
Nedefinuje, „obsah licence“ jsem použil já, abych vysvětlil význam. V terminologii zákona je to „právo dílo užít“, stále § 12. Licence je určitý soubor těchto práv. První majitel získá licenci, tedy určitý soubor užívacích práv, a tuto licenci – tedy soubor práv k užívání díla – v nezměněné podobě prodá dál.
No dobre takze obsah licencie neexistuje. Ide o to ze som sa obaval ze povazujete tie dlhe texty pod ktorymi treba odkliknut ze suhlasim  a az potom mi dovoli instalovat Windows za obsah licencie. No ale stale nevidim paragraf v autorskom zakone ktory by zakazoval uzivatelovi aby si kupil  windows v bazare. 

Lol Phirae

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #107 kdy: 03. 10. 2014, 17:54:34 »
PS: cítíš se zdráv?

"Cítíte se, pane Švejku, úplně zdravým?"
"Úplné zdravým, to právě ne, vašnosti pane rado. Mám revma, mažu se opodeldokem."
Starý pán se opět laskavé usmál: "Co byste tomu řekl, kdybychom vás dali prohlédnout soud nimi lékaři?"
"Já myslím, že to se mnou nebude tak zlý, aby ti páni ztráceli se mnou zbytečně čas. Mě už prohlédl nějakej pan doktor na policejním ředitelství, jestli nemám kapavku."
"Víte, pane Švejku, my to přece jen zkusíme s těmi pány soudními lékaři. Sestavíme pěkně komisi, dáme vás dát do vyšetřovací vazby a zatím si pěkné odpočinete."

 ;D ;D ;D

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #108 kdy: 03. 10. 2014, 18:01:35 »
Napište konkrétně, které ustanovení kterého zákona
Pro debila, který si prostě odkazované články ne a ne a ne a ne a ne a nepřečte, ještě speciálně odkazuju jednou, např. http://www.lupa.cz/clanky/software-z-druhe-ruky-muzete-legalne-koupit-nebo-prodat/
Děkuji za uznání. Od někoho, kdo články na Lupě považuje za zákon, je takové oslovení pochvalou.

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #109 kdy: 03. 10. 2014, 18:08:34 »
Ide o to ze som sa obaval ze povazujete tie dlhe texty pod ktorymi treba odkliknut ze suhlasim  a az potom mi dovoli instalovat Windows za obsah licencie.
Ano, to je to, co nazývám "obsah licence".

No ale stale nevidim paragraf v autorskom zakone ktory by zakazoval uzivatelovi aby si kupil  windows v bazare.
Nezakazuje to žádný paragraf žádného zákona, jak už jsem tu napsal mnohokrát. Také už jsem psal mnohokrát, že je něco jiného něco legálně prodávat a něco jiného je legálně to používat. To, že bylo něco legálně koupeno, ještě neznamená, že jakékoli použití je legální. Například je legální prodávat nová auta od výrobce, ale není legální takhle koupeným autem zavraždit člověka. Dokud rozdíl mezi legálním nabytím a legálním užitím nevstřebáte, nemá smysl se o tématu bavit dál, je to jedna z klíčových věcí a při pochopení podstaty problému ji nejde přeskočit.


strepty

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #110 kdy: 03. 10. 2014, 18:22:16 »
Také už jsem psal mnohokrát, že je něco jiného něco legálně prodávat a něco jiného je legálně to používat.
Dobre takze to zopakujem zatial sme sa dostali cez to ze  predaj je lagalny. "Obsah licencie" nemame definovany v zakone. A teraz staci dokazat ze pouzitie druhym vlastnikom je legalne. K tomu sa dostaneme dokazom sporom tak ze dokazeme ze opak neplati.  Takze aky paragraf hovori ze pouzitie niekym kto kupil dielo v softwarovom bazare je v rozpore zo zakonom?

Lol Phirae

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #111 kdy: 03. 10. 2014, 18:25:58 »
Děkuji za uznání. Od někoho, kdo články na Lupě považuje za zákon, je takové oslovení pochvalou.

Vylízanej kreténe, kdyby sis ten článek přečet, tak odkaz na zákon máš tam. Ale jelikož jsi debil, tak tady dál zasíráš diskuse svejme hovnama.

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #112 kdy: 03. 10. 2014, 18:41:41 »
Dobre takze to zopakujem zatial sme sa dostali cez to ze  predaj je lagalny.
Což jsem psal hned v druhém komentáři této diskuse.

A teraz staci dokazat ze pouzitie druhym vlastnikom je legalne.
I to jsem psal v tom druhém komentáři. Je to legální, pokud první, druhý i kterýkoli jiný vlastník licence používá software způsobem, ke kterému mu ta licence dává oprávnění. Takže pokud licence uděluje oprávnění k používání na počítači, se kterým byla poprvé zakoupena, je legální používat software na počítači, se kterým byla ta licence poprvé zakoupena.

Takze aky paragraf hovori ze pouzitie niekym kto kupil dielo v softwarovom bazare je v rozpore zo zakonom?
Žádný. Jak už jsem mnohokrát psal, naposledy v odpovědi na váš komentář před půl hodinou, problém není v tom, že byla licence koupena v bazaru. Problém je, pokud licence obsahuje ustanovení, které právo k užívání uděluje pouze pro použití na počítači, se kterým ta licence byla zakoupena - a někdo chce ten software provozovat na jiném počítači. K tomu mu ta licence oprávnění nedává.

Miramel

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #113 kdy: 03. 10. 2014, 18:44:10 »

Za ty tvoje výroky přijdeš nejméně o dvacet idnes-zlaťáků, čtyři bludišťáky, tričko s fotkou Helenky Vondráčkové a cenu Kapitánaruma!
Navíc pan Jirsák nebude moci klidně spát!
Styď se! Udělat loužičku!

strepty

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #114 kdy: 03. 10. 2014, 19:03:11 »
Takze aky paragraf hovori ze pouzitie niekym kto kupil dielo v softwarovom bazare je v rozpore zo zakonom?
Žádný. Jak už jsem mnohokrát psal, naposledy v odpovědi na váš komentář před půl hodinou, problém není v tom, že byla licence koupena v bazaru. Problém je, pokud licence obsahuje ustanovení, které právo k užívání uděluje pouze pro použití na počítači, se kterým ta licence byla zakoupena - a někdo chce ten software provozovat na jiném počítači. K tomu mu ta licence oprávnění nedává.
Poviem to inak, ukazte mi  paragraf  ktory definuje ze mi moze autor davat podmienky ako mam pouzivat dielo ktore mi predal. Paragraf 12 odstavec 4 jasne definuje prava Microsoftu na uzitie diela ale nevidim tam ze by mal pravo urcovat ako ma byt dielo po predaji pouzite. V ktorom paragrafe teda to pravo ziskal?
 

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #115 kdy: 03. 10. 2014, 19:20:10 »
Poviem to inak, ukazte mi  paragraf  ktory definuje ze mi moze autor davat podmienky ako mam pouzivat dielo ktore mi predal. Paragraf 12 odstavec 4 jasne definuje prava Microsoftu na uzitie diela ale nevidim tam ze by mal pravo urcovat ako ma byt dielo po predaji pouzite. V ktorom paragrafe teda to pravo ziskal?
§ 12 odst. 1. Autor vám nepředal dílo, on vám jen dává oprávnění dílo nějakým způsobem použít. Nikde není řečeno, že by vám autor musel dávat veškerá práva, může vám samozřejmě dát jenom omezená práva. Na tom jsou založená všechna licenční ujednání, včetně opensource licencí jako GPL, BSD, CC apod.

strepty

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #116 kdy: 03. 10. 2014, 19:39:45 »
§ 12 odst. 1. Autor vám nepředal dílo, on vám jen dává oprávnění dílo nějakým způsobem použít. Nikde není řečeno, že by vám autor musel dávat veškerá práva, může vám samozřejmě dát jenom omezená práva.
Cize podla Vas mi dal Microsoft podla §12 odstavec 1 pravo "dílo užít" co znamena podla §12 odstavec 4
právo na rozmnožování díla, právo na rozšiřování originálu, právo na pronájem originálu, právo na půjčování originálu,právo na vystavování originálu, právo na sdělování díla veřejnosti.
"Opravenie dielo pouzit" v odstavci 4 chyba takze mi ho ani nemohol dat podla §12 odstavec 1. Takze mi ho predal. Cize este raz sa spytam aky paragraf dovoluje autorovi urcovat ako ma byt dielo po predaji pouzite?

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #117 kdy: 03. 10. 2014, 20:06:33 »
Cize podla Vas mi dal Microsoft podla §12 odstavec 1 pravo "dílo užít" co znamena podla §12 odstavec 4
právo na rozmnožování díla, právo na rozšiřování originálu, právo na pronájem originálu, právo na půjčování originálu,právo na vystavování originálu, právo na sdělování díla veřejnosti.
Microsoft vám dává podle § 12 odstavce 1 stručně řečeno právo dílo užít na počítači, se kterým byla licence poprvé zakoupena. Přesné podmínky si musíte přečíst v licenčním ujednání.

"Opravenie dielo pouzit" v odstavci 4 chyba
Právo dílo užít v odstavci 4 nechybí, odstavec 4 definuje některé (ne všechny) způsoby užití díla. § 12 odst. 4 začíná: Právem dílo užít je

takze mi ho ani nemohol dat podla §12 odstavec 1. Takze mi ho predal
Nerozumím, co jste tím chtěl říct. Podle § 12 odst. 1 nemáte právo dílo užít, pokud vám právo k užití neposkytne autor nebo zákon. Autor (Microsoft) vám to právo poskytne za úplatu. Lidově se tomu říká "koupit licenci" nebo "koupit software".

Cize este raz sa spytam aky paragraf dovoluje autorovi urcovat ako ma byt dielo po predaji pouzite?
§ 12 odstavec 1. Nikde tam není řečeno, že by autor mohl poskytnout jen veškerá práva nebo jen veškerá práva určitého typu. Co není zákonem zakázáno, je povoleno, takže autor vám klidně může poskytnout právo dílo užít jenom druhé úterý v měsíci, pokud je úplněk a máte na sobě žlutou kravatu. To, že zákon počítá s určením rozsahu oprávnění, je vidět např. i v § 12 odst. 2 na "v rozsahu vyplývajícím ze smlouvy", v § 38a, který řeší licence pro dočasné rozmnoženiny. Dále je to výslovně napsané v Občanském zákoníku v § 2358 odst. 1

Citace
Licenční smlouvou poskytuje poskytovatel nabyvateli oprávnění k výkonu práva duševního vlastnictví (licenci) v ujednaném omezeném nebo neomezeném rozsahu a nabyvatel se zavazuje, není-li ujednáno jinak, poskytnout poskytovateli odměnu.

a dále v § 2371

Citace
Smlouvou autor poskytuje nabyvateli oprávnění k výkonu práva autorské dílo užít v původní nebo zpracované či jinak změněné podobě, a to určitým způsobem nebo všemi způsoby užití, v rozsahu omezeném nebo neomezeném.

a ještě jednou v § 2376 odst. 1
Citace
Licence může být omezena na jednotlivé způsoby užití díla; způsoby užití díla mohou být omezeny rozsahem, zejména co do množství, místa nebo času.

strepty

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #118 kdy: 03. 10. 2014, 20:39:29 »
Právo dílo užít v odstavci 4 nechybí, odstavec 4 definuje některé (ne všechny) způsoby užití díla. § 12 odst. 4 začíná
Microsoft ma podla § 12 odstavec 4  sest prav ktore su tam vymenovane a moze ich "udělit jiné osobě smlouvou" § 12 odstavec 1. Ine prava mu ale zakon nedava a co sam nema nemoze davat dalej. Tieto prava su:
právo na rozmnožování díla, právo na rozšiřování originálu, právo na pronájem originálu, právo na půjčování originálu,právo na vystavování originálu, právo na sdělování díla veřejnosti.
 Ine moznosti uzitia diela sice existuju ale autor na ne uz nema pravo. Napriklad autor nema pravo ma umlatit svojou knihou :-) je to uzitie diela ale pravo na to nema a nemoze to ani "udělit jiné osobě smlouvou" podla  § 12 odstavec 1.
Takze zostave ze  podla §14 odstavec 2 mi ho  predal.
Cize este raz sa spytam aky paragraf dovoluje autorovi urcovat ako ma byt dielo po predaji pouzite?

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #119 kdy: 03. 10. 2014, 20:45:38 »
 :o
Skvrny na Slunci?