Tak snad si teď rozumíme. Pokud stále ne, tak ti to příště napíšu v pravdivostní tabulce a v Karnaughových mapách
Zapsal jste to špatně. To, co tvrdil předřečník výše je "znalosti jsou k ničemu, jsou živnou půdou pro dovednosti". Což logicky znamená, že bez znalostí jste tak jako tak outsider. Umíte houby, a dovednosti bez znalostí nezískáte.
Velkým benefitem znalostí, a to znalostí, které ovládáte - ne jako předřečník, který tvrdí, že ví co je kosínus, ale hodnotu cos(pi/2) by neodvodil - je, že jich je potřeba relativně málo. Časem zjistíte, že svět, včetně IT, se řídí několika málo principy. Tedy že stačí relativně málo znalostí, abyste zvládli obrovský rozsah činností a oborů.
Ten kosínus budete potřebovat třeba v elektronice, počítačové grafice, a mnoha jiných místech. Bude to naprosto základní věc, bez které se neobejdete.
Můžete na to jít také prakticky. Dělat si jedno školení za druhým, platit za to velké peníze, a pořád budete objevovat nové a nové věci. A nebo to vzít od podlahy, pořádně nastudovat teoretické základy - několik knížek. Pak zjistíte, že většina školení už vám nemá co dát, protože to dávno víte, a hlouběji než to školení, často i hlouběji než školitel sám.
***
Vzdělání v IT byste si měli vybírat podle toho. Pokud někdo hledá IT školu bez matematiky, ať se na to rovnou vykašle. Nemá to smysl, kromě toho titulu. To bych mu raději poradil, ať odjede do Polska, tam jsou školy, které se zaměřují na lidi, co chtějí titul a znalosti nechtějí. Za pár šušňů tam najdou obdobu právnické plzeňské fakulty. Polské tituly jsou uznávány v EU, ač všichni škřípou zuby, protože vědí o co jde.
Spíše se divím, protože v IT po mě nikdo univerzitní titul nepožadoval, ač jej mám. Pokud vám nejde o vzdělání, což v IT bez matematiky naprosto nejde, tak proč se univerzitou zatěžovat? A pokud jste státní zaměstnanec v IT typu správce sítě, kde tabulkový plat závisí na titulu, udělejte si raději pajďák nebo něco jednoduchého.