Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Zkušenosti s poskytovatelem Silesnet
« Poslední příspěvek od Radek Zajíc kdy Dnes v 11:18:28 »
Pro IPv6 prý používají SLAAC pro WAN a DHCPv6-PD, ale na webu neuvádí velikost prefixu. https://www.silesnet.cz/podpora
2
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 11:17:01 »
co potom dělá na routeru DMZ když mám zavřený 58840 , 58846 , 62100 skoro všecho je zavřené
3
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 11:15:53 »
vypadá to že port pro torrent 58830 je open když zavřu deluge-gtk

port pro deamon deluged 58840 je však zavřený

zadal jsem systemctl stop deluged a zkusil vaši stránku píše že port je zavřený

nevím možná deluged stále obsazuje port
4
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 11:10:13 »
teď jsem spletl port je otevřený

https://ibb.co/BnMMV9J

možná je potřebné čekat na tracker i hodinu , kdysi mi kdosi říkal že tracker zareaguje a seeduje až třeba i za den
5
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od matusK kdy Dnes v 11:08:18 »
Pravda, kdyz uz se to bude menit tak radsi na keystone.

Jak se hybe koncovkou tak draty casem popraskaj a budete opet resit proc to jede pomalu (nebo vubec).
Dejte tam keystone, vrazte ho do patch panelu/korabicky ve zdi at se nehybe a pridejte kratky kablik s licnou.
6
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 11:06:47 »
děkuji za dobré informace

konečně jsem někde dál

předně potřeboval jsem závislosti dořešit , samotné apt nestáhlo libtorrent a dalších asi 30 závislostí k pythonu3

našel jsem je na googlu zadáním debian deluge

objevily se balíčky a jejich závislosti

potřeboval jsem deluge a deluge-common taky deamona deluged

nenašel jsem nakonec potřebný balíček python3-cssi který se vyskytuje zvlášť zase mimo závislosti

o tom jsem zjistil že je potřebný až v terminálu v chybách pythonu

ukázalo se že deluged se nespustí přes systemdhned po startu , je nutný start z autoexecu mého desktopu (fluxbox)

musí se spustit až po 30ti sekundách když se spuští ihned napíše se po neúspěchu ze systemd chyba spuštění instance příliš brzy po sobě

takže systemctl start deluged -p 58840 v statup souboru fluxboxu a pak deluge-gtk

vidím zelené kolčeko při testu portu v gui deluge , nicméně jak ukáže screenshot port není průchozí

zajistil jsem si veřejnou adresu u providera z 50 kč měsíčně 31.47.99.131

na první pohled pěkné , když je vidět v gui že je to dobré , navíc v nastavení routeru jsem si zajistil :

port forwarding pro porty deluge , a vypnul jsem UPnP taky jsem ho vypnul v gui deluge v záložce Network kde jsou porty

když začnu torrent a zadám trackery jsem někde dál - tracker announce send , a pak za chvilku announce ok

bohužel čekám a stále to nejde dál neseeduju vlastní soubor v torrentu

tady je screenshot z vašeho testovacího webu  , port je neprůchozí

jak ukazuje terminál součást screenshotu nejdřív byl obsazený pak jsem vypnul deluge a už je listening 0.0.0.0 druhý řádek

zkusil jsem test portu z veřejné ip adresy do počítače a vidím stále listening 0.0.0.0 nic nepřišlo žádný packet a v testovací

stránce se brzy objevilo že  je close zavřený

ještě se podívám na firewall a jeho nadstavbu tady jsem však slabý , nikdy jsem se o firewall v linuxu nezajímal

všuda každý říkal že to jen zablokuje počítač od funkcí tak jsem nikdy žádné pravidlo nezdal tzn je default

skládá se z verze debian buster , povýšený na debian bookworm , default firewall , nevím vůbec co tam je

zkusím ufw deamon vypnu ho
7
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od uwe.filter kdy Dnes v 10:59:51 »
Souhlas, "samce" překrimpovat s dráty v opačném pořadí, nebo lépe nahradit keystonem, jak už psal pan Ryšánek.
8
Sítě / Re:Zkušenosti s poskytovatelem Silesnet
« Poslední příspěvek od Hornik kdy Dnes v 10:51:07 »
Muzu poprosit o info:

WIFI/GPON?

ping na nix.cz / seznam.cz

IPv4 v cene?
IPv6 pokud ano jaky prefix? PD?

Moznost vlastniho zarizeni nebo vyzaduji jejich router/ONT?
9
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od matusK kdy Dnes v 10:47:35 »
Rozumím. Posílám fotky - na jedné straně kabelu je to samec, na druhé straně samice.

Keystone (samice) je v poradku, koncovku (samec) je ale myslim naopak, viz obrazek.

Edit: "Side one" a "side two" nemusite resit - jsou to standardy A a B, dnes to z 99.9% nemusite resit, staci si vybrat ktere poradi se vam libi vic.
10
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 10:34:42 »
Pane Šmucr díky za kompliment :-) Popravdě s trochou pečlivé práce (a minimálním know-how) je reflektometr málokdy potřeba. Pokud máte správně pořadí pinů a párovost a chováte se ke kabelům trochu slušně, tak by měl šlusmetr stačit. Osobně ho ocením v případech, kdy mám některý fous špatně nakrimpovaný - studeňák je vidět rovnou včetně umístění.

Tady jsem chtěl navrhnout "low tech řešení by bylo, prostě to nakrimpovat znova".

Mezitím ale pan Šmíd doložil fotky - děkujeme :-)

Popravdě mi vrtalo hlavou (a chtěl jsem zmínit), že AWG23 do běžných RJ45 samců nedostanete. Tady vidím úžasný krimpovací konektor (samec) na AWG23 - bomba. Přesto bych se osobně přimlouval, dát z obou stran keystone. Ono krimpovat RJčka rovnou na drát (i normální AWG24)... sice na to jsou jmenovitě určené konektory, ale po mém soudu krimpovaný spoj LSA+ (v zásuvkách a keystonech) dává s drátem lepší výsledky a člověk si snáz pohlídá pořadí žil.

A potvrzuji, že kabely S-STP = stíněné jednotlivé páry (u CAT7 povinně) mívají bílou barvu ve všech párech prostě bílou, protože "se to přeci tak snadno nepoplete, když jsou páry navíc jednotlivě stíněné". Takže podle fotek bůh suď, jestli jsou páry správně.

Máte k dispozici nějakou informaci / příznak, že ten stávající keystone je jmenovitě CAT7 (nebo aspoň CAT6) nebo co je případně zač? Pravda je, že pokud elektricky vede, tak gigabitu by to mělo být jedno (CAT5e/6/6a/7/...). Moje obava o mechanickou kompatibilitu bude nejspíš lichá, pokud stvořitel zvládl sehnat RJ45 samce na AWG23 drát :-) a popravdě by mě v tom případě i trochu překvapilo, jestli je blbě zapojení modrého a zeleného páru.

Ve výsledku vidím stále tytéž možnosti:
a) reflektometr
b) multimetr s měřením kapacity
c) rozebrat a znovu nakonektorovat. V tom případě nejlépe použít dva nové keystony pro CAT6a/CAT7 AWG23, a do switche patchcord.
Stran: [1] 2 3 ... 10