Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Nová témata / Re:Tisk více SVG souborů
« Poslední příspěvek od alex6bbc kdy Dnes v 06:57:58 »
nebo skriptem nasekat vsecky svg do jednoho html a pak cele html nechat vytisknout
2
Nová témata / Re:Tisk více SVG souborů
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 06:11:49 »
Poslat to jako dávku v příkazovém řádku, pro seznam souborů - seznam zadat buď explicitně, nebo hvězdičkovou konvencí.

InkScape nemá v příkazovém řádku podporu pro tisk, ale má podporu pro export do mnoha různých formátů. Takže mě napadá, použít napřed InkScape pro export do nějakého meziformátu, který už dokážete poslat na tiskárnu nějakým následujícím způsobem. Meziformát použít třeba bitmapový (png) a následně IrfanView umí tisknout z příkazové řádky. Nebo jako meziformát použít PDF, následně je několik možností, jak dostat PDF na tiskárnu. V zásadě je možné, buď si nechat PDF vyrenderovat nějakým softwarem nezávisle na modelu tiskárny skrz tiskové API (třeba Acrobat Reader pod Windows),  nebo některé tiskárny by PDF měly umět nastojato, nebo lze jako meziformát použít čistý PostScript, některé tiskárny by možná vzaly PNG nebo jiný bitmapový formát - v tom případě řešíte, jak zkopírovat soubor nastojato do tiskové fronty. Pod Linuxem trivka, pod Windows samostatný problémeček :-)

Interpretovat SVG umí i další software kromě InkScape. Bohužek v Irfanu vidím oproti InkScape drobné nedodělky v renderingu SVG. A třeba Firefox mi SVG otevřel dost dobře, ale zas mu chybí možnost, poslat výstup na tisk z příkazové řádky. Nabízí se taky možnost, zaskriptovat GUI skrz AutoIT nebo AuthHotKey - platí pro Firefox, InkScape atd.

Osobně jsem toto konkrétní zadání nezkoušel a vidím potenciální zádrhel třeba v tom, velmi matně si vybavuju, že snad InkScape historicky párkrát upravil formát, a starší verze formátu sice umí zobrazit (a uložit už v aktuálním formátu), ale při otevření souboru v GUI občas remcá = chce kliknutím potvrdit. (Není taky vyloučeno, že si tohle pletu s jiným softwarem.)

InkScape docela dlouho startuje. Pokud by se povedlo, použít pro rendering SVG nějaký jiný software, asi by šla "obrátka per soubor" zařídit rychleji - otázkou je kvalita interpretace/renderingu. (Vrtá mi hlavou, zda by SVG zvládla nějaká moderní progresivní tiskárna vlastními silami - ale popravdě moc nedoufám, že by to dopadlo úplně dobře.)

Tak či onak, budete řešit usazení SVG nebo PNG na tiskovou stranu, měřítko centrování, okraje... to už uvidíte, až něco zkusíte.
3
Nová témata / Tisk více SVG souborů
« Poslední příspěvek od Pavel Janata kdy Dnes v 01:20:23 »
Dobrý večer všem.
Lze ve Windows nějaký způsobem hromadně vytisknout více SVG souborů obdobně jako třeba při tisku JPG kdy je možné přes kontextovou nabídku Vytisknout obrázky s možností volby počtu obrázku na stránku apod.? Umí to nějaký SW?
Díky...
4
Sítě / Re:Přepínání rychlosti routeru
« Poslední příspěvek od Logik kdy Dnes v 00:12:45 »
Poopravil bych, vyzářená energie a tedy rušení klesá s druhou mocninou (povrch kulové sféry, na který se výkon vysílače "rozkládá", roste s druhou mocninou poloměru), nikoli s třetí. Jinak samozřejmě pokud je možné se vyhnout blízkosti toho rušení, tak to smysl má.

Ale kdybych už vedl kabel jinudy, tak nepoužít stíněný je IMHO kravina (už je proto, že nevíš, kdy ten rušič budeš muset někam přestěhovat). Práce navíc je minimální (jen to na jedné straně uzemnit) a řešení je to podstatně spolehlivější.


5
Sítě / Re:Přepínání rychlosti routeru
« Poslední příspěvek od RDa kdy 30. 11. 2024, 23:55:21 »
Pritom nejsnazsi reseni by bylo pouzit kabel stejne kategorie, ale delsi - proste to vest mimo uvedeny zdroj ruseni (energie klesa treti mocninou vzdalenosti.. takze je to easy job)
6
Sítě / Re:Přepínání rychlosti routeru
« Poslední příspěvek od CFM kdy 30. 11. 2024, 23:46:23 »
Zmíněný izolátor je jen 100bit a navíc ethernet sám o sobě izolovaný je. Galvanické oddělení (izolátory) pomáhají pouze na stejnosměrné a nízkofrekvenční signály. Takže to maximálně přidá pár kV, které to přežije, ale na rušení v řádu MHz to nebude mít vliv, protože se přenese parazitní kapacitou.
Optika je jistota. Stíněný kabel vyšší třídy po celé délce by asi taky pomohl.
Možná by pomohly odrušovací ferity (něco jako zde https://www.tme.eu/cz/details/0446167281/feritova-jadra-na-kabel/fair-rite/). Minimálně na oba konce ethernetu a případně i na koax, co jde z toho generátoru. Čím víc tím líp, ale cena a nejistý výsledek ...
7
Distribuce / Re:Konfigurace Samba v Ubuntu
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 30. 11. 2024, 21:37:51 »
Celou dobu říkám, že si z nás dělá srandu a celé to směřovala k tomuto závěru.
Už v říjnu řešila na jiném fóru 5.1 zvuk na počítači s Win10.
Teď najednou znovu koupila licenci na Windows???

Používá nějaké minoritní až obskurní distribuce, o nichž jsem doteď neslyšel, třeba ClearOS.
Což není divu, nejsem žádný Linux guru, jen to prostě používám.

Do konfiguráku Samby jsem dle nějakého návodu přidal pár řádků a ve svém Lubuntu vidím jak flešku píchnutou do routeru, tak úložiště v Kodi běžící na RPi3.
Naopak z toho Kodi vidím nasdílené složky z Lubuntu, stejně tak ze Samsung TV.
8
Sítě / Re:Přepínání rychlosti routeru
« Poslední příspěvek od Jan Peterka kdy 30. 11. 2024, 19:51:04 »
Šmucr: Pokud tam 100ka projde nestíněným, tak to rušení je evidentně "na hraně". Frekvence gigabitu je navíc vlastně stejná, jako 100Mbit, čím se to liší je víceúrovňové kódování a tedy větší náchylnost na rušení. Takže bych se nebál, že by stínění nepomohlo. Samozřejmě, že nějaká šance, že to i tak bude blbnout je, ale podle mne dosti minimální.

A když si vezmu, že koupit kabel, zkusmo ho natáhnout (dočasně na vyzkoušení klidně po podlaze) a vyzkoušet je otázka stokorun a řádově jedné hodiny práce, tak oproti tomu řešit optiku, což většinou normálně člověk neumí, a ve výsledku tam pak má aktivní prvky, které jsou další věc, která se někdy může pokazit a která něco žere, tak bych prostě jako první zkusil tu metaliku. Jako kdyby na obou stranách měl SFP slot, tak by mi to dávalo smysl jako první volba, ale pokud tam má RJčka, tak bych šel nejjednodušší cestou.

Asi máte pravdu to víceúrovňové kódování může být příčinou. Určitě by to optika vyřešila o to žádná. Jenom jestli to stojí za to když těch 100 Mbbs je zcela bezproblémové a prakticky stačí. Switche 100 Mbbs jsem zkoušel dva a nebyl mezi nimi rozdíl. Ještě zkusím jiný 1Gb router, třeba je ten můj extra náchylný na rušení při víceúrovňovém kódování.
9
Distribuce / Re:Konfigurace Samba v Ubuntu
« Poslední příspěvek od RDa kdy 30. 11. 2024, 19:41:28 »
Do reality mě vrátila Abby

Tak jestli byla rada tam pridat/nastavit Avahi mDNS/DNS-SD, tak to je to, co jsem zde uz davno zminoval:

To je proto, ze samotna samba resi jenom sdileni souboru. Viditelnost PC zalezi na nejakem UPNP / network discovery protokolech, ktere jsou separatni veci. Samotna samba to sice dokaze taky, ale stylem ze jeden z uzlu bude manazovat tu sit - a pokud ho budete vypinat/zapinat, tak chvili trva nez se role ujme jinej.

Takze vyzadujete nejakou auto-konfiguraci, kterou ale asi nemate rozjetou.

Namisto lpeni na instantnim reseni a nadavani, zkuste chvili premyslet co jak funguje - pak zjistite, ze to co mate vam fungovat nemuze, protoze tomu neco schazi. A pak uz je jen maly krok k naprave.

10
Sítě / Re:Přepínání rychlosti routeru
« Poslední příspěvek od Jan Peterka kdy 30. 11. 2024, 19:35:32 »
zvlášť jestli to rušení má tak velký výkon.

Nojo, kilowatta, to je hotovej Temelín. Taky běžně shazuju net v celý ulici, když zapnu rychlovarnou konvici. A když pustím  indukční desku, je v pytli celá čtvrť.  ;D

optika to řeší principiálně

To ano, ale ne při výchozím stanovisku, že kabelem to není.  ;D
Njn tak speciálně tobě povídat něco o EMC normách je zcela zbytečné  ;D
Stran: [1] 2 3 ... 10