Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Vývoj / Re:Synchronizace obsahu dvou souborů
« Poslední příspěvek od - - kdy Dnes v 20:04:27 »
Ten příkaz vrátí asi 364 anglických linek, které zdá se chybí v českém souboru. To je moc užitečné a mohl bych tyto linky přeložit a přidat na konec českého souboru. Tento postup jsem naznačoval v úvodním příspěvku že nechci. Proč? Nejsem si ale jistý jak budu postupovat dál pokud bude anglický soubor později aktualizován (např některé fráze odebrány a jiné přidány. Pokud nebudu mít český soubor seřazený stejně jako anglický, tak těžko budu používat programy pro sloučení souborů - půjde se v tom těžko vyznat než pokud by by byly oba soubory totožné, pouze by se lišily překladem za rovnítkem. Jsem laik, takže se možná pletu. Mám nainstalované programy Meld, Diffuse, KDiff3

Problém asi dělá i to, že český soubor má některé řádky navíc, které už nejsou v anglickém souboru.
Už jsem to zkoušel předložit i AI ale asi jsem zadal špatně dotaz a nevedlo to k ničemu.

Je zde tedy nějaký nápad co přesně udělat, abych ten český soubor synchronizoval jednorázově a pak znovu po následných aktualizacích anglického souboru?
2
Hardware / Re:Hi-Fi sestava do velkého obýváku
« Poslední příspěvek od paf1 pa kdy Dnes v 19:37:14 »
zdravim,
je opravdu lepsi prejit na nejake audio forum a poradne si precist o cem to vlastne je a jake jsou moznosti ( nepreberne )
https://repromania.net/forum/
https://avmania.zive.cz/forum
https://www.highendforum.cz/
https://www.hifionline.cz/

A nebat se podivat po bazarech , kde jsou  slusne kousky za rozumnou cenu
https://www.olx.pl/
https://www.hifishark.com/   # dela scan po vice bazarovych portalech
https://www.amazon.de/
https://www.ebay.de/

Stal jsem pred podobnou vyzvou a nakonec jsem po ruznych pokusech ( Denon, Yamaha, Cambridge Audio CN* ) skoncil u sestavy
Cambridge Audio 851A / N / C ( ~20k CZK/kus ) plus doma postavene repro ( http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm ) ( ~70k CZK/par - hraji jak za 150k )
Snad jen na konec - neskocte na prvni lakavou nabidku a nalestenou bidu    :)

good luck
3
Vývoj / Re:Překlad frontendu ve Vue
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 17:01:12 »
Nebudem zakladat novu temu kedze to navezuje na toto ale zuajimalo by ma ci mate tipy ako strukturovat subor s prekladom?

Mam niekolko variantov ktore ma napadli:

1. mat plochy objekt a iba odlisit slovesa od podstatnych mien, pripadne ak je nutne upravit sklonovanie tak pre kazdy komponent samostatne.
Kód: [Vybrat]
{hello: 'Hello', display_name: {verb: 'Display name', noun: 'Display name'}}
2. mat vsetko v roote ako pri 1, ale rozdelit si preklad na komponenty a aliasovat vsetko
Kód: [Vybrat]
{hello: 'Hello', components_: {foo: {hello: '@.hello'}}}
3. rozdelit si stranky, komponenty a podobne a mat taky nejaky mix

V principe ide o to ze treba riesit odlisenie podstatnych mien a slovies a taktiez sklonovanie je niekedy mat specificke pre konklretne miesto, hlavne ked ide o rozdeleny string kde to moze byt problem pre nejake jazyky.
4
Hardware / Re:Levný nevýkonný hardware na virtualizaci
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 13:15:14 »
nema t640 jen jeden m2 slot na nvme? kde je ten druhy disk? jestli ve wifi slotu, kolik je tam pci-e linek, jedna nebo dve a jaka verze pci-e je pouzita, gen3? sudo lspci -vvv

Viz https://forum.root.cz/index.php?topic=29812.msg413067#msg413067 . To lspci pošlu během týdne, až stroj poběží a budu tedy k němu mít vzdálený přístup.
5
Hardware / Re:Levný nevýkonný hardware na virtualizaci
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 13:11:29 »
ZFS používám všude, ale levné (obyč) M.2 NVMe SSD mi už odešlo docela brzy (nejspíš kvůli množství ZFS zápisů).

Snažím se vybírat NVMe s uváděným vyšším počtem zápisu. Ale samozřejmě je to spotřebka...

Citace
Tak je potřeba s tím počítat, ale to obecně vždycky, že disk může odejít.

Přesně tak, a proto tam mám ten mirror (i duplicitní záznam v EFI pro zfsbootmenu). Až budou NVMe trochu ošoupaná, postupně je vyměním, navíc budou zase levnější.
6
Server / Re:Hosting pro Python à la PHP hosting
« Poslední příspěvek od registrovany123 kdy Dnes v 13:09:36 »
Díky za informaci, no tak to je dobrý zpráva, takže já můžu tím pádem něco vyrobit a pojede to dokud to nějaký hacker nebo něco jiného nezničí.
7
Windows a jiné systémy / Re:V akom stave je Windows 11?
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 12:39:52 »
Průzkumník Souborů ve Win11 má na pravém myšítku nějaké nové kontextové menu - zjednodušené, asi pro naše pohodlí. A protože jsem zkostnatěle zvyklý na staré menu s mnoha položkami (kam se i háčkují starší verze 3rd-party nástrojů), docela jsem přivítal, že se dá staré menu vrátit zpátky - zaklínadlem v příkazovém řádku (resp. v regeditu):

Kód: [Vybrat]
reg add HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32 /ve /d "" /f
Taky PrintScreen se ve Windows 11 chová jinak - "přehledněji" a pro mou letitou motorickou paměť těžkopádněji. Opět se dá vrátit na starší chování. V nastaveních Win11 je to na pár kliknutí, viz screenshot.

Sešněrovat do nudného vzhledu a chování se dá taky plocha "WinLogonu" (zamykací obrazovky). Viz sedmý screenshot.

Tzn. dá se z jedenáctek vyrobit střídmý desktop s minimem rozptylujících překvápek (pro jedince jako jsem já, kteří mají problém udržet nit). Kdybych byl co k čemu, vyrobím si z toho CMD nebo PowerShell skript, který to nacpe do registrů jedním dvojklikem... snad časem.

BTW kulaté rohy nejdou čistě odkonfigurovat. V internetech najdete postupy, které fungovaly v pre-releasu a poté zmizely, případně 3rd-party prográmky, které upravují binárku (DLLko) v živém systému, která za toto odpovídá... to je za mě přes čáru, radši nechám jedenáctkám aspoň tenhle jeden charakteristický vzhledový prvek :-)
8
O serveru Root.cz / PF2025
« Poslední příspěvek od Jaro60 kdy Dnes v 12:31:34 »
sudo tar -cvzf /2024.tar.gz /2024
chmod 777 /2024
rm -rf /2024
mkdir /2025
9
Windows a jiné systémy / Re:V akom stave je Windows 11?
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 12:17:02 »
Možná abych se jenom nepoškleboval: rád bych podotkl, že desktop experience Windows 11 lze dodnes pokonfigurovat pro nás konzervy tak, aby jedenáctky vypadaly téměř jako dvoulitry (resp. Win95). Část věcí je k dispozici nativními konfiguračními volbami Windows 11, další věci přidá OpenShell (přeživší fork Classic Shellu) - především starožitně se chovající Start Menu, které ovšem při bližším pohledu taky přiměřeně "jde s dobou". Přiložím pár screenshotů, asi budu potřebovat druhý příspěvek.

V konfiguraci "hlavního panelu" (taskbar) osobně vypínám všelijaké vizuální smetí, hledací okno zmenšuju na holou ikonku, tlačítko start šoupnu doleva. Ve screenshotu není vidět, že "odepnu" (unpin) všelijaké zástupce, které tam nasází čistá instalace Windows.

OpenShell start menu nabízí asi tři základní varianty uspořádání, já mám nejradši "tu prostřední se dvěma sloupci". Všimněte si, že toto menu obsahuje jak "starou" cestičku (Programy, Ovládací Panely) tak položky odkazující na dlaždicové "modern UI" (Aplikace, Nastavení). Poštelovat se dá taky chování tlačítka start: levým myšítkem se standardně otevře start menu (varianta OpenShell), na pravém myšítku osobně ponechávám "menu správcovských vychytávek" tak jak ho mají Windows 10/11 od přírody, připadá mi užitečné. Tím pádem do konfigurace OpenShellu je potřeba se dostat stiskem Shift + pravé myšítko (by default je to bez shiftu, na úkor systémového "správcovského" menu).

Konfigurace OpenShellu je při prvním otevření "poloprázdná", je třeba zapnout nahoře fajfku "Show all settings".

Při instalaci OpenShellu vypínám rozšíření "Classic Explorer" - za mě zbytečnost, jenom to přidává divnou další lištu do Průzkumníka Souborů, pro kterou nemám využití a nejde trvale konfiguračně schovat. Pokud už Classic Explorer omylem nainstaluji, dá se znovu nastartovat instalátor OpenShellu a Classic Explorer selektivně odinstalovat.
10
Vývoj / Re:Oplati se Java?
« Poslední příspěvek od em.ve kdy Dnes v 11:36:56 »
Ahoj, oplati sa ucit Javu?
Ano.
Stran: [1] 2 3 ... 10